Виробництво керамічних блоків Леєр

Виробництво керамічних блоків Леєр схоже з виробництвом звичайної керамічної цегли, але вимагає більш сучасного обладнання. Основним матеріалом є легкоплавка глина, яку добувають з кар’єру підприємства. Для додаткового зниження середньої щільності виробів і поліпшення теплотехнічних характеристик продукції в глину додають до 50% (за обсягом) вигоряючих добавок, які називаються поризаторами.

Ними можуть виступати перероблені деревна тирса, солома, торф, рисове лушпиння і багато інших матеріалів.

Збільшення вмісту поризаторов дозволяє поліпшити теплотехнічні характеристики керамоблоків Леер, але знижує їх механічну міцність і технологічність виробництва. Це пояснюється тим, що здатність глини пов’язувати непластичні добавки досить обмежена.

Після змішування глини з добавкою утворюється шихта, яку необхідно  додатково переробити. Переробка включає змішування і зволоження.  Оскільки висока порожнистість виробів вимагає тонких міжпустотілих перегородок (5 мм, а в ряді випадків 3 мм), особливо важливо роздрібнити до стану волокон поризатор і кам’янисті включення, що містяться в самій глині.

Для цього у виробництві керамічних блоків Леер використовується тільки сучасне обладнання для досягнення найвищої якості продукту.