Будинок з бруса переваги та недоліки

Все про мінуси будинків із бруса

Будинки з бруса, безумовно, заслуговують на суттєву увагу.

Дана технологія досить добре опрацьована в російській практиці, тому сучасні практики будівництва зробили такі будівлі не тільки досить дешевими, але й комфортними для проживання в усіх відношеннях.

Багато старих ентузіастів затвердіння досить складно переконати: природне дерево сприймається як єдиним правильним рішенням, який можна видалити навіть з найсучаснішими матеріалами.

Такі будинки справді хороші, але вони мають цілком очевидні мінуси, які виявляються як на етапі будівництва, так і в процесі експлуатації.

будинок, брус, переваги, недоліки

Підводні камені неминучі, але, володіючи надійними знаннями, набагато легше зменшити всі подібні ефекти до мінімуму.

Ігнорувати їх не можна, якщо ви всерйоз спантеличені будівництвом і хочете, щоб ваше житло прослужило вам по-справжньому довго.

Будинок з бруса переваги та недоліки

Будь-яке будівництво передбачає використання технологій, які мають специфічні особливості. Не є винятком і будівництво будинку з бруса. Технологічна особливість цієї конструкції є наступним.

По-перше, деревина є «капризним» матеріалом, ніж більшість інших. Це її природним, органічним характером, що істотно відрізняється від штучних матеріалів (метал, пластик, цемент, штучний камінь та інших.).

По-друге, дерев’яний брус добре вбирає вологу і довго її утримує, що в процесі висихання веде до деформації та усадки будівлі.

По-третє, зведення будинку з бруса здійснюється у два етапи: спочатку закладається фундамент, будується коробка будівлі та дах, а через приблизно півроку починаються оздоблювальні роботи.

По-четверте, будівельники повинні мати хороші теслярські навички, оскільки в процесі зведення дерев’яного будинку доводиться виконувати велику кількість ручних робіт, пов’язаних з розпилюванням та обрізанням.

По-п’яте, технологія роботи з брусом повинна враховувати різну міцність та жорсткість деревини на різних ділянках. Це передбачає використання спеціальних методів кріплення для Брусєва.

По-шосте, бруси кріпляться між собою за допомогою вирізаних на кінцях пазів і виступів. Використовуються також спеціальні металеві штирі – нагелі, які сполучають верхній та нижній брус.

По-сьоме, будівництво ведеться шляхом укладання вінців – горизонтальних шарів бруса, покладених один на одного по периметру будинку. Щілини після усадки будинку конопатять, а деревина обробляється антисептиком.

Будинок із бруса має цілу низку переваг у порівнянні з будинками, побудованими з інших матеріалів:

 • використання виключно натуральної деревини, оскільки брус виготовляється із масиву;

Плюси та мінуси дерев’яного будинку. Відгук власника через 4 роки після будівництва

 • деревина має цілу низку корисних властивостей, зокрема, якщо будувати будинок з порід хвойних дерев, то вони будуть знезаражувати повітря;
 • Дерев’яний час має здатність до мікроциркуляції повітря, що створює ефект “дихаючі” стіни. У зв’язку з цим відпадає необхідність у використанні гідро- та пароізоляційних мембран та плівок;
 • будинок з бруса має природну красу, що не вимагає якихось додаткових штучних прикрас;
 • приваблива ціна пояснюється не лише тим, що будівельний матеріал порівняно недорогий, а й можливістю побудувати будинок своїми руками, а також економією на внутрішній та зовнішній обробці, без якої можна обійтися;
 • істотна економія досягається при закладці фундаменту, так як легка конструкція будинку дозволяє ставити його на стрічковий малозаглиблений фундамент, а важкі будівлі потребують сильнозаглибленого фундаменту;
 • складання будинку з бруса не вимагає складної та дорогої будівельної техніки, вона може бути виконана бригадою з двох-трьох працівників;
 • якщо будинок будується з профільованого та клеєного бруса, то він має високу стійкість до деформації в порівнянні зі звичайним необробленим брусом;
будинок, брус, переваги, недоліки

READ  Утеплення стелі тирсою в приватному будинку

Будинок із бруса після року експлуатації. Відгук реального власника.

 • у тому випадку, коли використовується добре висушений брус, відпадає необхідність у конопатці стін або ця процедура зводиться до мінімуму після остаточного усадження будинку;
 • будинок можна звести в швидкі терміни, оскільки профільований та склеєний брус заводського виробництва не потребує подальшої обробки та одразу придатний до будівництва;
 • складання будинку можна здійснювати у будь-яку пору року, що є істотною перевагою, тому що не потрібне застосування рідких речовин;
 • незважаючи на те, що будинок з бруса дає усадку, і тому потрібно почекати для проведення подальших робіт, тут є і плюси: можна розпланувати свій бюджет на два етапи, що не вимагає вкладення всієї суми відразу;
 • Існує можливість зробити приховану проводку, для якої необхідно забезпечити необхідні креслення електропроводки заздалегідь до виробника заводу;
 • гладка поверхня стін дає можливість використовувати практично будь-яке оздоблення;

Вся правда про будинки з бруса або брусовий будинок через два роки після усадки

 • можна взагалі обійтися без обробки, оскільки профільований і склеєний брус мають природну красу; досить просто відшліфувати поверхню, щоб підкреслити натуральний малюнок дерева.

Як відомо, недоліки є продовженням переваг. Це ж відноситься і до будинків з бруса, які мають деякі мінуси, які природно випливають з їх плюсів:

Підвищена пожежна небезпека є недоліком будь-якого дерев’яного будинку. Для того, щоб збільшити стабільність будинку до вогню, вже в заводських умовах обробляються стрічкою з затримкою полум’я, що дозволяє речовину проникає в дерево глибше, оскільки весь процес виконується під тиском у автоклаві. Оброблений брус все одно може спалахнути, проте ймовірність спалаху значно зменшується, а процес горіння йде не так інтенсивно.

Оскільки дерев’яний будинок будується з природних матеріалів, він сильніше схильний до природного руйнування, ніж штучні конструкції. Дерево обертається і їсть комах, тому будинок з бару один раз на п’ять років повинен розглядатися спеціальними просоченнями.

Брус у процесі висихання може давати тріщини. Виходячи з цього, під час будівництва краще використовувати вже висушений брус. На виникнення тріщин може також вплинути на неналежне нагрівання будинку. Не рекомендується відразу різко підвищувати температуру. У перший тиждень будинок прогрівають до 8-10 градусів, у другий. до 13-15 градусів і вже третього тижня температура доводиться до 20 градусів.

READ  Як зробити проводку в будинку з бруса

Особливості будівництва з бруса

Будинок із бруса будується так само, як і стародавні хати та терема. Різниця лише у формі елементів, у тому числі збирається зруб, точніше у тому перерізі. Замість круглих колод використовуються бруси прямокутного або складнішого перерізу.

Будинок з журналу побудований шляхом послідовного покладання коронок один з іншого за допомогою їх кріпленням між собою в кутах та кінцевих з’єднаннях за допомогою замків, які розрізані в тіло цих частин. Замки є виїмками спеціальної форми, які забезпечують взаємне зачеплення деталей та їх фіксацію в горизонтальній площині.

Вінець за вінцем вони укладаються один на інший і з’єднуються по вертикалі дерев’яними або металевими нагелями, гвинтовими стяжками або компенсуючими кріпленнями з пружинним блоком. Зруб відрізняється від кам’яних будівель тим, що його елементи міцно утримуються один за одного і утворюють дуже стійку конструкцію, здатну навіть витримати землетрус.

Будова, зведена за технологією зрубу, зазнає усадки. В основному це викликано висиханням матеріалу та зменшенням поперечних розмірів елементів. Величина усадки залежить від початкової вологості бару і може досягати 10%. Тобто, стіна висотою 3 м у результаті усадки стає нижчою на 30 см. Як правило, побудований зруб, залишають для усадки на строк до 1-2 років, і тільки після цього встановлюють вікна, двері, роблять остаточне оздоблення.

Крокви та стіни при установці зрубу.

Крокви та стіни через рік.

Час усадки сильно залежить від початкової вологості матеріалу та особливостей місцевого клімату. Якщо деревина добре висушена, то оздоблення та «столярка» можуть бути зроблені відразу ж, з деякими застереженнями та із застосуванням спеціальних ковзних кріплень.

Плюси та мінуси будинок з бруса?

Замислюючи будівництво дерев’яного будинку, і вибравши звичайний, профільований або клеєний брус як будівельний матеріал, багато хто задається питанням: а скільки простоїть будинок з бруса? Це важливе питання, погодьтеся. Одна справа – естетика та екологічність, і зовсім інша – довговічність будинку. Ніхто не хоче покласти багато грошей, сил і часу до дому, який буде не стільки міцного племінного гнізда.

Так скільки простоїть будинок з бруса? Перш ніж відповісти на це питання, потрібно з’ясувати кілька моментів. І один із них – переваги, недоліки різних видів бруса.

Переваги будинків із бруса

Використання бару (переважно профільованого, з мінімальною вологістю) забезпечує ряд переваг. Вони актуальні при будівництві будинку та при його експлуатації як всесезонне житло.

Плюси під час будівництва

Переваги таких заготовок виявляються при виборі матеріалу та будівництві:

 • Доступна ціна. Навіть профільовані деталі, що пройшли камерне сушіння, коштують недорого. Завдяки цьому вартість всього об’єкта зменшується за невеликими витратами. Ви можете отримати зручне сучасне житло.
 • Простий швидкий монтаж. Складання брусового зрубу не вимагає залучення до роботи важкої техніки. Будівля зводиться поступово, вінець за вінцем. У той же час частини можуть бути загнані за бажаними розмірами навіть у виробництві (якщо будинок побудований на основі готового домашнього комплексу), оскільки завдання працівників просто не плутає і коригувати їх один до одного.
 • Проста обробка. Дерево обробляється за допомогою простих інструментів. Завдяки цьому набагато менше часу йти на кладку кожного вінця, а значить і будівництво всього будинку.
READ  Як покласти декоративну цеглу для внутрішнього оформлення

Будинки з клеєних частин Додайте ще один плюс мінімальний або повністю відсутній усадку. Тому при більш високій вартості матеріалу він вибирається, коли будівництво потрібно було завершити швидше.

Плюси в експлуатації

Брусовий будинок, збудований за всіма правилами, відрізняється низкою важливих особливостей. Вони стосуються експлуатації житлових будівель, у тому числі і в холодну пору року.

 • Важливий плюс – відмінні показники базової теплоізоляції. Використовується для збирання стін барана товщиною 150, 200 або більше мм сильно проводить тепло. Тому конструкція навіть без монтажу внутрішнього/зовнішнього утеплювача виходить дуже енергоефективною. Навіть у холодні зимові місяці багато енергії не потрібно для нагрівання будівлі.
 • Відсутність тріщин між коронками може бути зроблена з ретельними трусиками або використанням профільованого деревини з укладанням ущільнення. Другий спосіб ефективніший: при менших витратах він забезпечує високу герметичність стін.
 • Екологічна безпека брусового житла також буде важливою перевагою. При виробництві дерев’яних деталей та їх монтажі не використовуються токсичні та леткі сполуки. Тому такий будинок буде повністю безпечним навіть для дітей, або людей, які страждають алергією.

Зовнішній вигляд будівлі також важливий. Брусові будинки красиві, при цьому вони можуть бути побудовані як у класичному, так і сучасному стилі. Крім того, асортимент складів для обробки дерева, що постійно зростає, полегшує збереження природної текстури матеріалу. Навіть через 10-20 років будинок буде виглядати як нещодавно збудований при повному збереженні міцності несучих конструкцій.

Термін служби будівництва залежить від правильності вибору матеріалу, дотримання технології будівництва та якості догляду. Але якщо все буде зроблено правильно, при цьому ви не нехтуватимете профілактикою, то 50 років будинок з бруса простоїть без капітального ремонту навіть у регіоні з холодним вологим кліматом.

Плюси та мінуси будинку з бруса

Будучи екологічно чистими житловими будівлями з природного матеріалу, наділені унікальною природною естетикою будинку з профільованого бару сьогодні в центрі уваги приватних розробників, власників партнерських країн, туристичних компаній.

Саме брусу все частіше віддається перевага, що дозволяє його назвати матеріалом у малоповерховому будівництві. Ця тенденція легко зрозуміла. Порівнюючи плюси і мінуси будинку з бруса, неважко дійти висновку, що такі будівлі мають ряд істотних переваг над котеджами, дачами, особняками, виконаними з пінобетонних та інших блоків, колоди, силікатної або звичайної глиняної цегли.

Переваги та недоліки будинків із бруса

З ряду причин будівництво будинків з бруса користується все більшою популярністю. Тут дається взнаки і екологічність матеріалу, і стислі терміни будівництва, і порівняно низька вартість. Ми ж постараємося неупереджено поглянути на споруди, зведені з цього будматеріалу, і оцінимо переваги та явні недоліки будинків із бруса.

Будинок з бруса переваги та недоліки
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS