Чи можна покласти ламінат на старий лінолеум

Як поставити ламінат на лінолеум

Перед закладанням ламінату необхідно підготувати основу. Що робити, якщо лінолеум служив попередником ламінату. Демонтувати стару основу або робити укладання ламінованого покриття на нього — питання не маловажне, тому що від майбутньої нової підлоги завжди очікується максимально тривалий експлуатаційний термін.

Нещодавно лінолеум був одним з найбільш затребуваних варіантів обробки підлоги. Сьогодні він поступово поступається своїми позиціями ламінованому покриттю, яке досить примхливе в укладанні. Інтересів багатьох питань, чи можна покласти ламінат на лінолеуму, не має певної відповіді. Загалом, це можливо, але за умови, що буде виконано ряд вимог. Давайте розглянемо їх докладно.

Матеріал. це свого роду багатошаровий пиріг, основою якої є дерев’яна плита. Її якість визначає всі основні характеристики покриття. Нижня пластина покрита вологою репелентною композицією, щоб запобігти набряку. Верхня сторона покрита декоративною плівкою і ламінована. Ця структура визначає особливості установки пластин:

 • Укладання тільки на рівноправному фундаменті. Максимально допустимі краплі. не більше 2 мм для кожного 200 рядків.
 • Основа підшипника повинна бути сухою, а в майбутньому не пропустіть вологу. Якщо є загроза промерзання або значного остигання чорнової підлоги, що може призвести до утворення конденсату, потрібна додаткова теплоізоляція.
 • Допускається монтаж поверх системи гріючої підлоги за умови дотримання теплового режиму та укладання спеціально призначених для цього різновидів ламінованих ламелей.

Ламелі можуть монтуватися клейовим і «плаваючим» способом. Перший передбачає наклеювання пластин на основу, другий. використання спеціальних замкових з’єднань. У деяких випадках для запобігання попаданню вологи у шви та для зміцнення конструкції клей використовується і при монтажі плаваючої підлоги.

Чи можна класти (стелити) ламінат на лінолеум

Відразу скажу, класти (стелити) ламінат на лінолеум можна. А часом не залишається іншого виходу, як використовувати як ізоляцію цей матеріал. До цього рішення підштовхують деякі фактори: нерівна основа, неможливість вирівняти основу через наявність меблів, бажання зробити додаткову шумоізоляцію. Тим більше, для цього робити нічого не потрібно, вибачаюсь за тавтологію.

можна, покласти, лама, старий

Укладання ламінату на лінолеуму не особливо відрізняється від підлоги на будь-якій іншій основі, але деякі моменти потрібно знати. Ця стаття буде детально описано. І для початку, щоб спробувати потрапити у верхній пошук, я розповім вам трохи прокладання в цілому.

У яких випадках можна залишити старий лінолеум?

Варто звернути увагу, що не завжди ламінат можна класти на лінолеум. У цьому випадку необхідно здійснити кілька важливих факторів:

 • Перша точка. якість старого покриття. Звичайно, зношений та деформований лінолеум не можна використовувати як основу при встановленні. Це особливо вірно, коли поверхня не відрізняється.
 • При наявності важкої деформації старе покриття повинно бути повністю видалено. Бетонну поверхню, на якій було укладено лінолеум, потрібно ретельно відшліфувати. Фахівці рекомендують додатково облаштувати полімерну стяжку.
 • Особлива увага в цьому питанні повинна бути передана “віку” лінолеуму. Навіть якщо покриття рівне та міцне, це не говорить про те, що матеріал придатний для подальших ремонтних маніпуляцій. Наприклад, якщо лінолеум був випущений 15-20 років тому, його необхідно демонтувати. Такий “вік” показує, що охоплення довго закінчилося.
 • Також зауважте, що основи тканини найчастіше використовувались для виготовлення старих покриттів. З довгостроковою експлуатацією матеріал сильно носить.
 • Важливим моментом є і екологічна сторона. Під час довгострокового використання патогенні бактерії починають розвиватися під лінолеумом. Не виняток. це поява цвілі та грибка. Такі санітарні порушення можуть негативно позначитися на здоров’ї людей.
 • Особливу увагу слід приділити висоті крапель на лінолеум. Згідно з будівельними нормами, показники не повинні перевищувати позначку 2 мм.
 • Значним моментом при укладанні нового матеріалу є жорсткість лінолеуму. М’які типи покриттів не підходять для монтажу ламінату.
 • Якщо ж лінолеум зберіг свою якість та гарний зовнішній вигляд, можна сміливо приступати до укладання нового матеріалу. Дотримання всіх встановлених стандартів робить старе покриття, придатним для подальшої роботи.
READ  Як гарно покласти плитку у ванній

Стандартна технологія, що кладують ламіновані покриття, припускає, що підлоги буде поставлено на попередньо підготовлену основу. У ході підлоги буде використовуватися субстрат, який відповідає за демпфер та відповідний інструмент.

Укладання ламінату відразу на лінолеум! А що так можна було?

Тобто настил ламінату вироблятиметься на бетонну основу або дерев’яну підлогу, які заздалегідь готуються згідно з технологічними нормами та правилами. Дані умови гарантують, що покриття не зламається і прослужить щонайменше 5-7 років.

В умовах, що на підлозі вже лежить якийсь матеріал, настил ламінату зазвичай не виконується. Але це зовсім не означає, що це зробити не можна. Стелити ламінат на лінолеум можна, але робити це потрібно лише з дотриманням цілої низки вимог.

Ламінат універсальний тим, що покласти його можна практично на будь-яке старе покриття

Базові вимоги при настилі поверх старого лінолеуму:

 • Поверхня основи з покладеним покриттям повинна бути гладкою без тріщин і оболонок. Максимальна відмінність у висоті. 2 мм на 2 м2. Максимальний нахил поверхні не більше 5 мм за кожні 3 м;
 • на поверхні облицювання не повинно бути видимих ​​вогнищ ураження цвіллю та замочених ділянок;
 • рулонний матеріал повинен щільно прилягати до чорнової основи. Хвилястість і ділянки, що відклеїлися, повністю виключаються.

Ці вимоги дуже схожі на стандартні стандарти, описані в SNIP. Тобто при роботі з ламінатом, практично не існує жодної різниці, яку ви будете лікуватися. Головне, що проект підлоги гладкий і сухий.

Якщо лінолеум має жирну основу і занадто м’яку, то неможливо виконати ламінат. Мала еластичність матеріалу може пошкодити замку. Це підтверджується багатьма виробниками, які видаляють ламінатну гарантію, якщо воно буде покладено на підкладку товщиною 3 мм.

Підготовка поверхні з лінолеумом

Підготовча робота перед ламінатним підлогою на лінолеуму складається з 4 етапів: візуальне огляд рухового покриття, вимірювання рівня поверхневого відхилення, приготування старої основи, придбання матеріалів.

Старий лінолеум слід зупинити та усунути інші значні проблеми

Процес підготовки старої поверхні з лінолеумом виглядає так:

 • Візуальний огляд лінолеуму. Слід дізнатися, в якому технічному стані це, яка робота повинна бути зроблена, щоб принести поверхню. На підставі отриманої інформації дії здійснюються до відновлення покриття (див. точка 3).
 • Вимірюється рівень відхилень поверхні. Для цього потрібен рівень будівництва або металеве правило 2 м. Інструмент застосовується до підлоги в різних місцях кімнати. Якщо вибоїни або раковини перевищують 2 мм, то це буде негайно помітно.
 • Ремонтні роботи старого лінолеуму виконуються в залежності від його стану, який ми перевіряли раніше. Для цілого, але відклеєного лінолеуму потрібно прибрати сміття з-під покриття і нанести шар грунтовки на очищену основу. Далі дочекатися висихання ґрунтовки, нанести клей та притиснути покриття.
 • Якщо лінолеум пішов “хвилею”, то потрібно відрізати проблемну ділянку і повторити дії, описані вище. Поверхні, де немає лінолеуму, то буде необхідно очистити голою основу, застосувати композицію грунту, загострюйте або застосовувати тонкий шар самонарігувальної суміші.
 • Усунення всіх недоліків старої основи можна передати на придбання матеріалу та доставки її замість роботи. Рекомендується зробити це 48 годин до закінчення. Це дозволить ламінату адаптуватися до навколишнього середовища.
READ  Які поліпропіленові труби краще для водопостачання

Як аксесуар для підлоги, вам доведеться придбати монтажний комплект, що складається з металевого кронштейна, монтажного бару та клинів космічних апаратів. Для ламінату, це займе будівельну рулетку довжиною 5-7 м, металевий вугілля та олівець.

Для припасування використовується електричний лобзик з відповідним полотном або ножівка з дрібним зубом. При фіксації використовується молоток чи киянка.

Чи потрібно укладати підкладку

Підкладковий матеріал обов’язковий при настилі ламінату. Підкладка грає роль демпферного шару, що пом’якшує та амортизує навантаження при ходьбі по підлоговому покриттю.

можна, покласти, лама, старий

За відсутності підкладки ламіноване полотно швидко приходить в непридатність, так як навантаження, що надається, особливо в місцях стикування ламелей, призводить до зламування замкового з’єднання.

Якщо ми намагаємося покласти ламінат на лінолеум, підкладка також необхідна. Це стосується як поверхні з лінолеумом у новобудовах, так і старих підстав, які потребують реставрації.

Підкладку слід обирати виходячи з фінансових можливостей

Багато фахівців ігнорують цей факт і рекомендують не використовувати підкладку, оскільки сам по собі лінолеум вже містить м’який шар, здатний гасити навантаження і проникаючі шуми в приміщення.

Це так, але пружність та ізоляція лінолеуму помітно нижче навіть найдоступнішої підкладки на основі спіненого поліетилену. Важливо враховувати, що рулонне покриття могло пролежати в приміщенні не один рік, а це помітно позначається на його технічному стані.

Послідовність ламінату підлоги

Схоплювача та штепсельні клини Обов’язкові аксесуари для ламінату

Можна знизити ламінат на лінолеум відразу після підготовки старої основи. При відновленні лінолеуму ви повинні відстежувати клей, який використовується в процесі роботи, повністю сухий.

Ні в якому разі, не йти до укладання до тих пір, поки не відремонтована поверхня не сухість. Залишкова вологість обов’язково призведе до появи цвілі або грибка.

Процес ламінату підлоги над лінолеумом складається з наступного:

можна, покласти, лама, старий
 • Видалити пил, пісок та інші абразивні частинки з поверхні лінолеуму. Для цього ви можете використовувати звичайну віник. Якщо на покритті є плями фарби, краще кинути їх з ніжними розчинниками.
 • По всій площі основи, поширюйте поліетиленову плівку товщиною 0,2 мм (150-200 мкм). Нахльост на стіни 10-15 см. Для фіксації можна використовувати паперовий скотч. Якщо приміщення сухе і проблем з вологістю ніколи не спостерігалося, плівку можна не стелити.

Настил облицювання слід починати від вікна або дальньої стіни у кімнаті

Укладання ламінату на старий лінолеум

Фіксація панелей виконується за допомогою системи замкового з’єднання

Перш ніж приступити до настилу ламінованих покриттів, рекомендується подивитися відео по укладання. Це дасть розуміння послідовності дій, і спростити виконання облицювальних робіт.

Чи варто покласти ламінат для лінолеуму?

Чи можна покласти ламінат на верхній частині старого лінолеуму, заклавши ламінат на лінолеуму, потрібно використовувати субстрат чи ні?

READ  Як покласти плитки на підлогу

Лінолеум. це прекрасний і надійний матеріал, але тепер споживач все більше залучає ламінат. У тих, хто вирішив оновити в будинку підлогу, постає питання: чи потрібно видаляти старе покриття? Адже було б простіше його залишити, а ламінат укласти зверху.

Правила укладання ламінату на старе покриття

Монтаж ламінату на лінолеум здійснюється за спеціальною технологією, від правильності та точності, дотримання якої залежить тривалість терміну служби ламінованого підлогового покриття. Виробляти настил ламінату потрібно так, щоб стикові шви були майже непомітні. Для дотримання цієї умови укладання потрібно починати від вікна, причому перпендикулярно йому, тобто в результаті світло з вікна падатиме вздовж панелей і приховувати шви.

Настил повинен починатися двома дошками з першого ряду. Забезпечити розрив між стіною та ламінатом, слід встановити спеціальні прямі клини, що забезпечить оформлення протягом 10 мм. Цей розрив називається деформацією, і це дозволяє підлозі сказати “ходити” так, щоб говорити, тобто розширюється і звужується з відмінностями вологості та температурами в приміщенні. Монтаж ламінату проводиться замком на себе, що полегшить зчеплення панелей та прискорить процес.

Після укладання першого ряду, наприкінці необхідно провести обрізку так званої короткої панелі. Якщо розмір розрізаної частини панелі перевищує 500 мм, то підлоги другого ряду можна запустити з нього, що максимізує відходи. Але не забувайте, що кінцеві суглоби ламінованих панелей у суміжних рядах повинні бути розташовані на відстані не менше 300 мм. Завдяки цьому, тиск, що з’являється під час деформації вологості, буде рівномірно розподілена над поверхнею підлоги.

Укладання ламінату на лінолеум

Після того, як перший рядок підлоги зібраний стіною, ви повинні приступити до покладання другого ряду, тоді як кут нанесення другорядних дощок до сусідньої панелі повинен бути 45 °. Вони вставляються в замку, і при зниженні, він знімається, що вказує консолідацію рядів один одного. Чотири з’єднані панелі перших двох рядів є базовими для подальшого монтажу. Раніше встановлені прямі клини не повинні бути зняті, оскільки вони все ще повинні створювати розрив деформації. Укладання останньої панелі здійснюється за допомогою так званого затиску, який допоможе зберегти кінцеву панель у стаціонарному стані.

Укладання ламінованого покриття на лінолеуму завершується шляхом монтажу плінтусів найбільш підходящих кольорів, їх необхідні для запобігання вологості та бруду в деформаційному розрив між ламінатом та стіною. Найбільш оптимальним та практичним варіантом є плінтуси, які мають спеціальні канали для приховування в них електрично провідні, телефонні дроти або телевізійний кабель.

Щоб маскувати домкрати ламінованого покриття між кімнатами, зазвичай використовуються спеціальні сильфони понад 3 мм шириною. Якщо передбачається заміна дверної коробки, то її краще монтувати після укладання ламінату, якщо ж лутки були встановлені, перш ніж була укладена підлога, то внизу коробки необхідно зробити невеликий підпил, до якого увійде панель. Така процедура дозволить уникнути жорсткого закріплення панелей, що прилягають до дверної рами та подальшої їх деформації.

Як кажуть, краще бачити один раз, ніж почути сто разів:

Чи можна покласти ламінат на старий лінолеум
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS