Чим обшити будинок із бруса всередині

Чим обшити стіни в дерев’яному будинку?

Перший матеріал, який спадає на думку — гіпсокартон. Його зручно використовувати для того, щоб приховати дефекти, допущені під час будівництва. Другим приводом звернутися до нього є необхідність сховати комунікації. Варто пам’ятати, що таке оздоблення будинку всередині повинно здійснюватися за латиною.

Рівна поверхня гіпсокартону може бути покрита різноманітними матеріалами. Почати можна з класичних шпалер. Від найпростіших. паперових, до створених за найсучаснішими технологіями. ламінованих тканиною. Інший варіант обробки гіпсокартону – фарбування.

Поверхні на кухні або у ванній кімнаті можуть бути покриті плиткою. Причому не обов’язково використовувати їх по всіх стінах. Достатньо розмістити їх в окремих зонах. До того ж, вона може імітувати різні природні матеріали. Наприклад, дерево чи камінь.

Наступний матеріал для обшивки стін будинку – це різноманітні панелі. Вони можуть бути виготовлені з натурального дерева, пробки або пластику. Тим більше, що вони, як і раніше, виконують маскувальну функцію. При цьому стінові панелі не потрібно покривати чимось ще, та й доглядати їх просто.

Монтаж гіпсокартону на стіни в будинку із бруса

Отже, як обробити дерев’яний будинок зсередини гіпсокартоном на каркасі, отримавши належну якість?

Металевий каркас

 • По розмітці на підлогу і стелю монтують напрямні, кріплячи їх шурупами з кроком 350-400 мм.
 • Розмічають косильні волосіні за якими будуть встановлені стійки каркаса (мінімум по три на один лист). По цих мітках кріплять по 4 прямі підвіси.
 • У напрямні вставляють стійки каркаса та з’єднують їх між собою клопами. Прямі підвіси підгинають до рейок і теж фіксують дрібними шурупами.
 • Поперечні рейки виготовляють із стійкового профілю, нарізавши за розміром і зрізавши бічні полиці потрібної довжини. Причому поперечки повинні чергуватись у шаховому порядку (верх/низ) через 1–2 листи, розміщують їх на висоті від поверхні підлоги та стелі приблизно 300–400 мм.
 • Якщо потрібно, всередину каркаса закладають утеплювач. Обов’язково покладіть пар’єрну плівку. Після чого ви отримуєте проводку.

Внутрішня стіна прикраса будинку газованого бетону або бару ізотексних панелей. Всі думки

Дерев’яна рамка

Принцип збірки бази деревини схожий на технологію, використовуючи металевий варіант:

 • Першими кріплять напрямні бруси 75×25 мм, кріплення забезпечують саморізами по дереву.
 • Вони встановлюють стійки бази і також прикріплені самолюбивами. Кріплення між стійками та довідниками є монтажні кути.
 • Використовуючи ті ж кути, на базі, поперечні рейки встановлені.
 • Покладіть шар тепла та випаровування.
READ  Найсильніший інструмент для очищення туалету

Покриваючі листи GLCS здійснюються за допомогою натискання гвинтів для гіпсокартону. Точки кріплення трохи пригнічені в поверхню, без пошкодження шару картону. Але, перш ніж побачити рамку, враховуйте можливі рухи несучих стін, підлог і перекриття.

 • Листи гіпсокартону так, щоб кліренс від перекриття становить 30 мм, з підлоги становить 10 мм;
 • Стики між окремими листами повинні припадати на стійку каркаса, також між ними дотримуються зазору 1-2 міліметри.

Ці зазори потрібні для компенсації можливих рухів несучих конструкцій, які не можна виключати у дерев’яному будинку.

Вибір матеріалу для обшивки будинку

Одна з характерних тенденцій нашого часу – прагнення людей оселитися на природі. Багато жителів сучасних мегаполісів продають свої квартири і переїжджають у власні будинки, розташовані на свіжому повітрі далеко від шуму та міської метушні. Поки такий будинок будується, основними турботами майбутніх господарів є зовнішня обшивка, утеплення, влаштування комунікацій та інші основні питання.

Але рано чи пізно настає момент, коли пріоритети починають зміщуватися у бік зручності та естетики, і часто з’ясовується, що питання про те, чим обшити дерев’яний будинок зсередини, на етапі планування не було приділено необхідної уваги.

Для того, щоб внутрішня обшивка не стала причиною серйозного відстрочення довгоочікуваного новосілля, ми наведемо короткий огляд основних можливостей оздоблення стін у житлових та господарських приміщеннях.

Як обшити дерев’яний будинок зсередини гіпсокартоном. Металопрофіль дозволяє обшити дерев’яний будинок зсередини гіпсокартоном

Враховуючи здатність гіпсу поглинати вологу навіть із повітря, обшивати стіни зсередини гіпсокартоном можна тільки в будинках з опаленням та цілорічним проживанням. А якщо ні, то через 3 – 4 зими ремонт доведеться робити знову і боротися з цвіллю.

Деревина ідеальний будівельний матеріал для дому. Вона добре зберігає тепло, поглинає шум і очищає повітря. Складність обробки полягає особливо в дереві постійно змінювати свої розміри. дихати. Це треба враховувати, роблячи монтаж гіпсокартону у дерев’яному будинку. ГКЛ кріпляться тільки на решетування. Навіть на стіни із клеєного бруса гіпсокартон не клеїться безпосередньо до поверхні.

Обшити гіпсокартоном усередині стелю та стіни можна, якщо вони рівні та не сідають. Це кладка з:

Штучний камінь повинен мати рівні кути без сколів. Поверхня бути плоскою, шви тонкі, без зайвого розчину.

Відразу після завершення будівництва обшивати дерев’яний будинок усередині гіпсокартоном не можна. Він повинен устоятися, дати усадку. Для цегляних будівель достатньо року. Дерево потребує більшого часу. Невеликі деформації відбуватимуться постійно. Камінь і штукатурку достатньо покрити ґрунтовкою, щоб не обсипалася, потім обшити. Дерево проходить кілька етапів обробки антипіринами та протигрибковими складами.

READ  Вентиляція у ванній кімнаті роблять це самостійно

Обшивати будинок гіпсокартоном зовні нерентабельно. Потрібні спеціальні вологостійкі листи. Вони коштують значно дорожче за звичайні. Фасад будинку обробляється спеціальними складами, що захищають деревину від вологи, плісняви, комах та вогню. На завершення треба шпатлювати і ґрунтувати весь фасад і фарбувати.

Особливості матеріалів для обшивки дерев’яних стін

Для того щоб зробити оздоблення стін дерев’яного будинку зсередини, можуть використовуватися спеціальні утеплювачі та натуральні матеріали, що володіють екологічною чистотою.

Для того, щоб обшити дерев’яний будинок зсередини, можуть застосовуватися такі матеріали як блокхаус і вагонка, при цьому додатковим шаром можуть лягати такі утеплювачі, як:

При будівництві дерев’яного будинку і подальшій обробці стін зсередини, можуть застосовуватися найсучасніші утеплювачі.

При цьому в будинку пануватиме сприятливий мікроклімат, який насичуватиме повітря корисними парами деревини.

ІМІТАЦІЯ БРУСУ ВСЕРЕДИНІ БУДИНКУ

Утеплювачі внутрішніх дерев’яних стін будинку будуть прибирати зсередини надлишки вологи, та виключатимуть можливість появи електростатичної напруги.

Справа в тому, що обробка внутрішніх дерев’яних стін будинку здійснюється лише після того, як будинок піддається усадці.

Так як дерев’яний будинок побудований з натуральних матеріалів, то він згодом буде трохи деформуватися. У тому випадку, якщо обшити поверхню стін зсередини відразу після побудови, то після того, як конструкція дерев’яної будівлі піддасться усадці, на вже обробленій поверхні можуть з’явитися сколи та тріщини.

Обшивка дерев’яних стін гіпсокартоном

Тому краще не витрачати сили та кошти на повторне проведення робіт, а почекати потрібен час. Особливості пиломатеріалу, із застосуванням якого було збудовано будинок, диктують терміни, після закінчення яких може проводитися оздоблення стін зсередини.

Як правило, це 6-9 місяців. Обшити стіни зсередини відразу ж після будівництва, без негативних подальших наслідків, можна лише в тому випадку, коли будівля збудована із застосуванням з клеєного профільованого бруса.

Це пов’язано з тим такий будинок після завершення будівництва не дає усадки. Оздоблення дерев‘яних стін зсередини поділяється на два основні етапи. Це чорнове та чистове оздоблення. При чорновому оздобленні проводиться:

При чистовій обробці проводиться утеплення внутрішніх стін, розведення електромережі та обшивка всіх необхідних покриттів.

Варто врахувати, що обшивка стін блокхаусом або вагонкою може здійснюватися з орієнтуванням на кілька варіантів.

Найпростіший метод – це прикріплення утеплювального або оздоблювального матеріалу безпосередньо до поверхні стін за допомогою звичайних шурупів або великих скоб.

Облицьовувати стіни в дерев’яному будинку слід з урахуванням усадки будівлі. Процес усадки безпосередньо впливає на вибраний матеріал. Перед тим як облицьовувати будову зверніть увагу на наступні моменти:

обшити, будинок, брус, всередині
 • Сезонність проживання. Не завжди будинок використовують для постійного проживання. При обшивці недорогими матеріалами є ймовірність їх деформації або розтріскування.до. у зимовий період усередині будинку не буде комфортної температури.
 • Параметри конструкції. Вага несучих конструкцій має велике значення, т.до. при їх усадці вони можуть значно деформувати декоративне покриття.
 • Екологічні норми матеріалу. Не всі вироби відповідають екологічним нормам, навіть найдорожчий виріб може виділяти токсини або формальдегідні сполуки.
 • Вартість та зовнішній вигляд. Дешево. не означає погано. Не завжди дорогий матеріал здатний відрізнятися високою якістю і гармонійно вписатися в загальний інтер’єр.
READ  Ніж миття акрилової ванни вдома

Вибираючи матеріал, проконсультуйтеся зі спеціалістами та вивчіть відгуки, тоді ви зможете чітко відповісти на питання, чим обшити стіни в дерев’яному будинку.

Особливості дерев’яного будинку

При всіх своїх чудових якостях, дерев’яний будинок має недоліки, які викликані виключно властивостями самої деревини.

Дерево – це єдиний основний будівельний матеріал, який відноситься до пальних. Тому правила прокладання внутрішніх електричних мереж дуже жорсткі. Кабелі або проводи можна монтувати або відкритим способом, використовуючи негорючі прокладки або монтаж на ізоляторах, або всередині металевих труб, які надійно локалізують проводку від дерев’яних стін. Тому другий спосіб є єдиним, який дозволяє проводити приховане прокладання електричних ланцюгів усередині порожнин каркаса або у вільному просторі, який утворює решітування між основною стіною та обшивкою.

обшити, будинок, брус, всередині

Стіни в дерев’яному будинку, на відміну від цегляного або з будівельних блоків, відрізняються значною усадкою, яка викликана змінами розмірів самого матеріалу в процесі усушки. Звичайно, у клеєного бруса вона незначна, але в інших випадках рекомендують приступати до внутрішньої обробки через рік.

Але навіть через рік усадка не закінчується – стіни будинку хоч і не повільніші, але продовжують зменшуватися по висоті.

Внутрішнє оздоблення дерев’яного будинку.

Цей фактор плюс сприйнятливість дерев’яних конструкцій до зміни вологості повітря не дозволяють «напряму» облицьовувати стіни кам’яною або керамічною плиткою. Тому перш ніж обробити стіни в дерев’яному будинку всередині необхідно підготувати рівну основу, яка була б стабільною за будь-яких вологих режимів.

Така сама потреба виникає, якщо в інтер’єрі дерев’яного будинку захочуть використовувати декоративну штукатурку або шпалери. Тому і для такої обробки використовують обшивку внутрішніх стін листовими матеріалами, стійкими до змін вологості.

Чим обшити будинок із бруса всередині
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS