Чим покрити полиці у лазні

Table of Contents

Віск та масло для просочення полків

У стародавні часи зруби лазень від гнилі, цвілі і деревоточців надійно захищав шар сажі, адже топили по-чорному. Зараз же у нас сауни та лазні по білому, які без належного захисту можуть зникнути за кілька років. Обробки потребує дерево як зовні, так і зсередини.

Для чого потрібна обробка

Для кожного виду робіт є свої захисні склади. Такий підрозділ необхідно, щоб з одного боку надійно захистити поверхні від несприятливих факторів, а з іншого все це має бути без шкоди для людини. Останнє особливо актуальне для парної, де постійно присутні висока температура та вологість.

Тому застосовувати там просочення дозволяється тільки ті, які спеціально для цього призначені. Про ці склади докладно можна прочитати ось тут.

Якщо в лазні стоїть гарна банна піч, продумана вентиляція, то стіни та стеля можна і не покривати, хіба що нижні вінці зрубу. Дерево з часом набуде гарної засмаги коричнево-золотистого кольору. Чого не скажеш про лазневі полиці. Багато хто, напевно, помічав як швидко вони втрачають колишню привабливість. І все, тому що більшість з них отримують від численних похід у пару. Частинки бруду та поту, а також вода поступово змінюють натуральний малюнок дерева на непривабливу темну поверхню. Цього можна уникнути і зберегти текстуру та колір поверхні полика, якщо його обробити відповідним складом. До речі, це можна зробити і зі старим деревом, якщо його як слід очистити та відшліфувати.

Тіккуріла Супі Лаудесуою

Цей засіб має сметаноподібну консистенцію прозорого кольору, запах практично відсутній. Містить олію та добавки. Ємність 0.25 л і 1 л, ціна 300 і 550 відповідно (ціна тут і далі буде вказуватися приблизно).

Склад наносять на нову, ретельно відшліфовану та очищену від пилу поверхню пензлем. Перший один шар, якщо засіб дуже швидко поглинається (залежить від дерева дерева), то ми повторюємо процедуру. Масло утворює поверхневу плівку, яка чудово захищає дерево від води та бруду, при цьому зберігаючи його натуральний колір. Можлива лише деяка зміна відтінку кольору, все залежить від того, з чого виготовлений полиць.

Після закінчення робіт парна прогрівається, масло, що виступило, забирається чистою тканиною. Після цього можна йти паритися.

При виборі просочення для полку, що взяти сумнівів не було.до. вибирати було ні з чого, стояло тільки масло від Тіккурила. Ціна на нього звичайно не радувала, але просочувати чимось таки треба було, тому взяв його. Надалі про це анітрохи не пошкодував, воно цілком виправдало себе. Літрової баночки вистачило, щоб просочити дошки в два шари. Жодних різких запахів або неприємних відчуттів не було. Банні процедури з віником пройшли цього ж дня. Після року полиць виглядає як новий.

Супі Саунаваха

Ще один захисний склад від Тіккурили. Як і попередній засіб містить лише натуральні компоненти та відноситься до класу екологічно чистих продуктів М1. Об’єм 225 мл, 900 мл та 1 л, вартість 220, 400 та 500

До складу входить віск, вода, спеціальні добавки.

Принцип застосування матеріалу точно такий же, як у випадку масла: вони приносять щітку до сухої чистої поверхні вздовж деревних волокон. Воском дерево покривають один раз, але при цьому не шкодують його кількості. Не абсорбуючий агент очищається чистою тканиною або губкою. День часу сушіння. У той же час необхідно виступити ванну, в кінці її розігріву це добре вентилювати. Даний склад можна кольорувати у різні кольори, у цьому випадку необхідно зробити пробне нанесення у непомітному місці.

Воском допускається покривати не тільки полиці лазні або сауни, але й стелю, двері, вікна та полички для речей.

Текнос Сауна натура

Також виробляється у Фінляндії, правда вже іншою компанією Teknos.

Засіб є безбарвною в’язкою рідиною (масло), без запаху. Як і будь-який інший подібний засіб не містить органічних кислот, розчинником служить вода. Виготовляється невеликими баночками по 0,25 л, ціна 250

Масло наноситься на чисту, раніше ні чим не покриту деревину, за допомогою губки, кисті або валика. Покривати полиці допускається одним або двома шарами, залежно від особливостей тієї чи іншої породи дерева, що вбирають. Колір деревини не змінюється, можливе лише невелике потемніння з посиленням прояву натурального малюнка волокон.

Біофа

Цей безбарвний захисний склад найдорожчий з усіх, що розглядаються. Випускається німецькою фірмою Biofa. Містить: натуральний бджолиний віск та парафіновий, віск карнаубу, екстракти рослин та ефірну олію.

Об’єм тари 0,2 л та 1 л, вартість 550 та 1800

Дерев’яні поверхні покриваються складом в 1-2 шари за допомогою ганчірки або ганчірки. У процесі роботи засіб має втиратись у поверхню. Після остаточного сушіння (8-12 год) необхідно оброблене дерево відполірувати. Віск якнайкраще підходить для обробки дерев’яних елементів у парній. Він, на відміну від водорозчинних фарб, не виділяє шкідливі речовини в приміщення лазні в умовах спеки, створює на поверхні стійку до води та бруду плівку, здатну пропускати повітря. При цьому зберігає природний колір та малюнок дерева.

Олія Неомід

Просочення для дерев’яних конструкцій бань і саун в лінійці продукції від фірми Neomid з’явилося зовсім недавно. Склад не має кольору та запаху. Містить натуральну олію та компоненти, що перешкоджають утворенню та розвитку цвілі та гнилі. Добре відштовхує воду і бруд, тим самим не допускаючи потемніння та появи тріщин на дереві.

Застосування: на підготовлену поверхню склад наноситься пензлем, губкою або валиком. Кількість шарів залежить від пористості деревини, але не повинна перевищувати двох. Після обробки парна прогрівається, залишки олії видаляються. Потім приміщення провітрюється. Через добу можна топити лазню та йти паритися.

READ  Як зробити декоративний камін у квартирі

Вибір коштів для цих цілей, як бачите, не дуже великий, та й вартість їх зовсім не маленька. Але й за такою їх буває складно купити, не кожний будівельний магазин їх завозить.

Рекомендації щодо нанесення складів

 • Роботи проводяться тільки за позитивних температур, бажано не менше 5гр.З.
 • Поверхня має бути сухою та чистою.
 • Стару деревину очищають від забруднень за допомогою спеціальних відбілювачів або за допомогою шліфувальних машин.
 • У процесі робіт необхідно застосовувати засоби захисту рук та очей.

Багато шанувальників лазні, незважаючи на всі запевнення виробників про екологічність їхнього продукту, побоюються їх використовувати у своїй парній. В цьому випадку альтернативою покупним просоченням можуть послужити натуральні. Наприклад, на форумах часто згадується успішне використання з цією метою очищеного лляного масла.

покрити, полиці, лазні

Робимо полиці для лазні

Отже, якщо ви твердо вирішили побудувати самостійно власну лазню, то одним із найважливіших питань серед інших у такому славному починанні є полиці для лазні в парилці. Адже ця споруда будується виключно з метою оздоровлення та повноцінного релаксу.

А в парній людині доводиться стикатися з досить жорсткими умовами мікроклімату, тому її слід облаштувати за всіма правилами та нормами.

Зручні полиці у парній – запорука комфортного відпочинку

Виготовлення полків та лежаків для ванни та сауни

Як правильно. Полок або полиця? Навряд чи хтось про це замислювався серйозно?! Згідно з Тлумачним словником російської мови Д.Н. Ушакова полиця в російській лазні. нари під стелею, на яких паряться. Саме про них йтиметься. Часто їх називають лежаками чи навіть лавками. Крім того, не треба плутати полок і полог. Вікіпедія нам на допомогу: полоГ — матерія, що закриває, завішує, огортає щось.

Будь-який посібник, навіть далеко від баня, розповість вам, що хороші, хороші та високоякісні стрижні в паровій кімнаті починаються з вибору правильного матеріалу. Як це зробити давайте з Вами розберемося

При монтажі лежаків необхідно врахувати таке:

 • Деревина повинна мати мінімальну теплову провідність. В іншому випадку сонце ліжко буде дуже жарко.
 • Хвойні породи дерев виділяють смолу, тому їх не можна використовувати під час будівництва.
 • Щоб збільшити термін служби полків, дерево має переносити високу вологість.

Крім того, матеріал повинен бути добре оброблений, що називається “без суки, без посадки”. Новий змонтований полиць у бані та сауні за бажанням покривають спеціальним складом на основі воску, щоб дерево довше служило, не темніло та легше було доглядати та протирати забруднення.

Конструкція полку в лазні (сауні) передбачає дві складові: каркаса (основа лежаків) і безпосередньо сам настил (планки полків, якими покриваються лежаки).

Слід почати з того, що конструкція полиця в лазні (сауні) складається з двох частин: каркаса (основа лежаків) і сам настил (планки полків, якими покриваються лежаки).

Каркас полків та лежаків

Для виготовлення каркасу полків використовуються стругані бруски хвойних порід дерева (ялина, сосна) різного розміру – 50×70, 50×50, 50×40, стандартної довжини 3м. Монтаж каркасу проводиться на вже підготовлену підлогу парної (сауни) – дерев’яну (підлогова дошка) або плитка (покриття – звичайна підлога плитка або керамічна). Бруски каркаса жорстко кріпляться між собою з нижньої сторони полків (приховане кріплення для полиць – «у потай») і надалі стягуються додатково планками настилу. Виявляється стійким сильним дизайном. Все кріплення, саморізи, що використовуються для полків, повинні бути з нержавіючої сталі або анодовані.

Полиці в лазні: чим обробити, покрити, просочити, не завдаючи шкоди здоров’ю і щоб не гнили

Полиці для лазні

Російський ринок пропонує досить великий перелік матеріалів для полків у лазні. Зупинимося коротко на кожному з них і спробуємо зрозуміти всі плюси та мінуси кожної породи дерева.

Полок абаш

Абаші (абаш, абаша, абачі) або африканський дуб є універсальним матеріалом для виготовлення полків. У Фінляндії 90% саун використовують саме цю деревину.

Цікава історія появи абаші у Європі. На початку 70-х років 20 століття фіни експортували товари з Африки, які постачалися в дерев’яних коробках. Якось таку коробку залишили у сауні. Яке ж було їхнє подив, коли взявши упаковку в руки, вони зрозуміли, що вона практично не нагрілася. З цього часу розпочався експорт деревини абаш до Фінляндії. У Росії її стали використовувати у 90-х роках.

Треба відзначити, що зараз на ринку з’явилося багато підробок, наприклад, «Азіатський абаш», «Китайський абаш». Характеристики їх значно поступаються африканському дубу. Деревина розтріскується і розбухає, часто навіть розвалюється на шматки. А полиці з китайської підробки через деякий час стають сірими, тьмяними, на них з’являються плями та розлучення. Тому, якщо ви купуєте матеріал самі, будьте уважні. Ми ж даємо гарантію, що використовуємо лише деревину африканського дуба.

Деревина абаші легка та пориста, але при цьому пружна, міцна, пластична, практично не має сучків, не виділяє смолу. Вона не деформується при високих температурах, легка та зручна в обробці. Абаші має гарний відтінок. від світлого кремового до світло-жовтого, колір не змінюється з часом. Але найголовніше – це низька теплопровідність африканського дуба. Мало того, що деревина не нагрівається до температури сауни, вона ще й приймає температуру людини. Це означає, що опіки виключені.

Мінус Абаші. це, мабуть, його ціна, і той факт, що з часом з високою вологістю можуть бути темні плями.

За своєю природою африканський дуб, іменований абаші, ніби створений для обробки лазневих приміщень. Недарма при будівництві сауни фіни у 90% випадків використовують абаші.

Полець кедр канадський

Вуд червоного канадського кедру вважається відмінним матеріалом для полків у сауні або ванні. Cedar Canadian має ряд переваг. приємний запах, гарний колір та зовнішній вигляд, корисні ефірні олії, низька теплопровідність та антибактеріальні властивості.

Полиць кедр (друга назва «червоний кедр» або кедр канадський) – гарний зовнішній вигляд з багатою палітрою відтінків. Колір однієї планки може змінюватись від темно-коричневого до блідо-рожевого. Через досить високу ціну може бути віднесений до розряду елітних матеріалів (для обробки саун преміум-класу) До його переваг слід віднести приємний запах через наявність ефірних олій, що посилюється при попаданні на нього вологи. Причому аромат зберігається довгі роки. Він має позитивний вплив на серцево-судинну систему та верхніх дихальних шляхів.

Дерево має низьку щільність, тому зручно в обробці. Воно не боїться гниття, не розтріскується при зміні температури, не виділяє смолу, хоча дерево відноситься до хвойних пород. Крім того, через невелику теплопровідність матеріалу повністю виключено можливість опіків.

READ  Як покрити дерев'яний стіл у ванну

До умовних недоліків деревини слід віднести можливість алергічної реакції на ефірні олії.

Зважаючи на всі переваги канадського кедра, можна сказати, що це той випадок, коли висока в порівнянні з іншими матеріалами ціна виправдовує себе.

Полиця липа

Полиць з липи широко використовується для виготовлення лежаків у лазні та сауні. Липовий полиць не обпалює тіло, не містить будь-яких смол, має цілющі здібності, швидко нагрівається і остигає, при цьому, не змінюючи свою форму і колір.

Полиць липа – Липа часто використовується при будівництві бань. Деревина стійка до вологи. не деформується, не набухає і не коробиться. Вона має малу щільність волокон, тому не нагрівається, виключаючи можливість опіків, і дозволяє створювати легкі конструкції.

Липа добре обробляється, має теплий колір від світло-до темно-коричневого. При нагріванні липа дає приємний аромат. Для того, щоб полиць з липи прослужив довше, можна просочити його масловоском. Мабуть, єдиний недолік – зміна кольору з часом.

Полиця вільха

Полиць вільха. дерево відноситься до сімейства березових і включає близько 30 різновидів даного дерева (включаючи «вільху чорну» і чагарник «вільха»). З давніх-давен застосовувалася як матеріал для будівництва бань, зараз більше використовується для обробки бань (вагонка, полиць) в силу своєї дорожнечі. Її деревина не особливо міцна, але має гарний червонуватий відтінок, рівномірну, тонку структуру, тому вона легка, м’яка, майже без сучків, гарна в обробці.

Вільха. водостійке дерево, стійке до високої температури, тому давно й успішно застосовується для монтажу полиць у лазні. Вуд має антибактеріальні властивості, тому шезлонги ніколи не покриті цвіль. Через маленьку теплопровідність полиць практично не нагрівається.

Поєднуючи деревину чорної та сірої вільхи, можна урізноманітнити інтер’єр парилки, наприклад змонтувати стелю темнішу, полиці — світлі. Причому світла деревина не темніє кілька років.

Ціна залежить від розміру, способу обробки та якості деревини.

Полиць термоабаш

Полиць термоабаші – модифікована структура деревини внаслідок глибокої термообробки дозволяє з абаші з низькою теплопровідністю та малою щільністю зробити практично ідеальний матеріал для лазні та сауни.

Полиць із термоабашу після термообробки отримує додаткову стійкість до механічних дефектів, підвищується його міцність та з’являється специфічний аромат злегка обпаленої деревини. Темний колір чудово гармонує з іншими сортами пиломатеріалів, формуючи унікальний дизайн сауни або парної.

Полиця термоліпа

Полиць термолипа – полиць липа проходить додаткову обробку при високих температурах, полиць набуває насиченого темного кольору, при цьому покращуються якість та характеристики самої деревини. Немає ніяких прикладів використання термолліфів у інтер’єрі ванни, але найбільша популярність була отримана змішаним типом, коли встановлення полку відбувається з змінними смужками темних і світлових тонів одного дерева дерева: липа і термічне волосся, Абаші та Термоабаші, вільха і теплова.

Полиця з термоліпи має красивий темний відтінок, що дає нові дизайнерські рішення в будівництві бань та саун. Термічна обробка тільки покращує властивості деревини та робить полиць ідеальним для використання у парильному приміщенні.

Полиця термольха

Полиць термовільха – завдяки термообробці при високих температурах (понад 190 град) вільха отримує красивий насичений темно-шоколадний колір. Це міцний, надійний і довговічний матеріал для обробки саун та лазень, властивості якого лише покращуються після термодії.

Чим обробити полиці в лазні: олії, просочення і чи потрібна обробка взагалі?

Полиця з колоди

Полиця з колоди – ідеальний варіант для зрубу лазні (бані з колоди), декорованої «під старовину». Порода дерева не завжди вибирається та сама, що й споруда. Головний критерій. теплопровідність деревини та її поведінка при високих температурах (дерево не повинні жолобитися і виділяти смолу). Для такої полиці вони підходять як журналу, так і напівкору. Полиця з колоди має ряд переваг: надійність, довговічність, простота монтажу та єдиний стиль виконання зі спорудою лазні. Недоліки: масивність та важка вага всієї конструкції. Від журналу ви можете тільки зробити полиці просту конфігурацію. Важко спроектувати складні кутові полиці або полиці, що примикають один до одного на різній висоті.

Необрізна та обрізна дошка

Необрізна та обрізна дошка – це одне з найпривабливіших неординарних рішень для влаштування полку. За допомогою необрізної та обрізної дошки можна експериментувати і створювати унікальні інтер’єри лазні (сауни), всі вони будуть витримані в стилі «російської лазні». Для таких полків використовуються липові та вільхові дошки. У такій парилці можна застосувати липовий кругляк діаметром від 18 до 26 см для декорування стік каркаса, або можна спроектувати сауну взагалі без стійок. цей варіант теж виглядає дуже красиво.

Порівняння деревини. Який полиць краще?

Підведемо підсумки. Виготовляти полиці для лазень можна з різної, але не будь-якої деревини. Основні критерії відбору: низька теплопровідність, вологість та термостійкість, тривалий термін служби. Пам’ятайте, що хвойні породи дерев, крім модрини, не підходять для виготовлення полків, тому що при високих температурах вони виділяють смоли.

Мінімальна кількість смол містять липа, осика, вільха, тополя.

Найменшу теплопровідність має абаш, але у цієї екзотичної породи висока ціна. Найближче за цим показником наша осика, зате вартість її значно нижча.

Чим менш щільне дерево, тим воно більше схильне до гниття і поразки шкідниками. А значить, дерева твердіших порід прослужать вам значно довше.

Найменше схильна до викривлення липа, а її невелика ціна може компенсувати недоліки.

Найбільш вологостійкою вважається модрина. Під впливом води він стає лише сильнішим (проблема може навіть забити нігтем у нього), але його ціна не для всіх.

Пам’ятайте, що термообробка значно покращує якість деревини. вона майже не вбирає вологу, не виділяє смолу, а також у кілька разів підвищується її стійкість до ураження грибком, цвіллю.

Отже, вибір за вами. А ми з радістю вам допоможемо: здійснимо монтаж полків з нуля з вашого або нашого матеріалу, зробимо реконструкцію або ремонт, а також зробимо комплексний ремонт під ключ.

Догляд за полком. обробка спец. складом

Господар сауни (бані) вирішує собі сам. чи потрібна йому обробка дерева в сауні та парилці. Слід зазначити, що покривають захисним складом полиць, стіни та стелю часто у великих парних, які служать для комерційних цілей та мають на увазі великий потік відвідувачів.

Для домашнього (сімейного) користування обробка полків не обов’язкова. Достатньо протирати полиць чистою злегка вологою м’якою тканиною після кожного використання від забруднення та слідів води. Цей захід носить тільки санітарно-гігієнічний аспект і жодним чином не впливає на термін служби самого полку.

З іншого боку, якщо приміщення парилки використовується для миття і передбачає велику кількість води та пари при експлуатації, використання миючих засобів, високі температури, то це вже великий ризик та несприятливий вплив на дерево. Після такого використання обов’язково потрібні провітрювання приміщення, гарна вентиляція та протирання всіх дерев’яних поверхонь чистою ганчіркою.

READ  Металева піч для подачі з власними руками

Для тих же, хто вирішив обробити полиць спеціальним складом, можемо порадити серію Tikkurila. Supi або Tecnos-SATU SAUNASUOJA від фінських виробників. Ці захисні суміші добре вбираються в глибокі шари деревини, створюючи на поверхні плівку з воску. Вона сильно не нагрівається, не обпалює тіло при дотику. Висихає засіб досить швидко. через добу після провітрювання та протоплення сауни, можна користуватися. І ви не відчуєте жодного запаху. Склади безбарвні та ідеально підкреслюють усю унікальність та природну красу.

покрити, полиці, лазні

Їх можна кольорувати та підбирати улюблені кольори на свій розсуд: сірий, білий, чорний. Створюється дуже ніжна, приваблива, шовковиста при дотику. Зайве масло, яке не вбереться, необхідно прибрати і промакнути паперовими серветками або ганчір’ям.

Над полицями після такого лікування легко доглядати і дотримуватися їх чистоти та гігієни всієї кімнати.

Просочення та відбілювачі для полиця

Відбілювачі та просочення досить популярні на російському ринку, проте застосовують їх набагато рідше, незважаючи на те, що вони не поступаються лаком. Серед усіх просочень можна виділити такі марки, як Белінка-сауна від Словенського виробника, Прайм Термо і т.п.д.

Чим обробити євровагонку та полиці у лазні.

Спеціальне просочення для полиці в лазні або сауні має такі переваги:

 • Вона безбарвна і змінює відтінок деревини;
 • Просочення легко наносити;
 • Склад швидко вбирається та застигає;
 • Забезпечує гарний захист за невисоку ціну.

Замінювати спеціальні розчини на підручні засоби не рекомендується. Наприклад, замість відбілювача деякі використовують розчин хлору, проте це велика помилка. Опалення хлору, розрізняє багато хімічних речовин у повітрі, що негативно впливає на здоров’я та благополуччя людини. Також неприємним наслідком такої обробки є опік другого ступеня.

 • Очистіть, відшліфуйте та промийте поверхню;
 • Перш ніж просочити дерево в лазні, дочекайтеся просихання поверхні та нанесіть перший шар;
 • Після того, як просочення висохне, нанесіть другий шар;
 • Усього необхідно нанести 2-3 шари.

На просушування кожного шару потрібно приблизно 40-50 хвилин, а приклад правильної обробки деревини ви можете побачити на фото.

Окремо варто виділити віск для сауни. Наносити його можна тканиною чи дисковою машиною. Він дозволяє створити жаростійкий захист від вологи та цвілі. Віск має дві вагомі переваги: ​​на повне просушування потрібно всього 24 години, а захисний шар, який він утворює, відмінно пропускає повітря, що дозволяє «дихати» деревині.

Далі варто розповісти про те, чим обробити полиць у лазні, якщо він уже почав руйнуватися. Якщо полиць або інша дерев’яна поверхня лазні почала підгнивати, то ви можете запобігти повній руйнації, використавши засіб «Нортекс». Склад наноситься губкою на пошкоджені місця.

Від потемнінь допоможе позбавитись будь-який безпечний відбілювач, призначений для деревини, наприклад, «Доктор для деревини» від компанії Білинка. Розчин також наносять губкою лише на пошкоджені місця. Для відбілювання потрібно близько 2-х годин, однак одного разу може вистачити.

Просочення: різниця між лазнею та сауною

Ось це питання ми б назвали архіважливим. Тому що саме температура визначає випаровування речовин, якими просочується верхній шар деревини.

І саме температурою російська лазня відрізняється від фінської. Тому давайте умовимося, що склади, які ми вважаємо безумовно придатними для російської лазні з її температурним режимом не вище 60 градусів у час ширяння, не варто рекомендувати власникам сауни, де температура піднімається часом не лише до рекомендованих 90, а й до 100-110. градусів (вище ми просто не розглядаємо).

Другий, менш важливий параметр, це вологість. У сауні вона низька (5-15%), у російській висока (50%). В принципі, менш волога сауна менше псує дерево, тому там дійсно можна обійтися і зовсім без просочення, але тут же керують фіни, а вони вважають, що просочувати треба хоча б для краси та чистоти.

Вологість російської лазні слід вважати аргументом на користь водовідштовхувальних просочень.

Розмір полиць у парилці лазні

У правильній побудованій лазні якісно виконані гідро- та пароізоляція. Дерев’яні елементи: лавочка для лазні, полиць, стіл та ін. необхідно також захистити про зовнішній згубний вплив. Особливо це стосується парильні, де має бути безпечно та довговічно.

Полиця лазні ошкурена і покрита антисептиком Тіккуріла.

Парилка головне приміщення в будь-якій лазні, полиць потрібен міцний, безпечний.Вплив гарячої пари і води роблять дерево вразливим, і без спеціальної обробки прослужить полог не більше одного року. Виготовляти полог не з дерева в парилці не прийнято, а цей матеріал не любить воду. Якщо ви приймаєте високоякісну деревину і виконуєте правильну обробку, то дерев’яний дизайн буде служити довго.

Спочатку необхідно враховувати вид деревини, з якого виготовляють конструкцію. Полиць майструють з осики, яка від взаємодії з водою твердне, липи з приємною м’якою текстурою, вона не нагрівається при високих температурах або вільхи. Останню складно знайти на будівельних ринках, тому її застосовують рідше.

Будь-який з видів не боїться гарячої пари, легко обробляється. Ціна на матеріал вища, ніж на сосновий або ялиновий, але краще один раз переплатити. Є кілька видів деревини, які мало поширені у Росії, але імпортуються до нас із південних країн. До таких відносяться: абаш сивіла, офрам, миранті. Вони мають приємну текстуру, не бояться вологи та пари. Ціна на них висока. Використовуються в основному в дорогому оздобленні.

Будь-який полиць з дорогого абаш або нашої липи необхідно після монтажу обробити спеціальними складами для парилки. Нерідко можна почути відгуки користувачів про те, що краще не обробляти полиць взагалі. Справа в тому, що неправильно підібрані склади можуть негативно взаємодіяти зі шкірою людини за високих температур. Полиць просто відшліфовують до повністю гладкої полірованої поверхні. Фахівці весь час сперечаються обробляти чи ні полиць. Дати однозначну відповідь не можна. Не обробляти деревину погано, тому що в лазнях з поганою вентиляцією полиць швидко темніє і покривається цвіллю, обробляти неякісним складом теж не варто. Вибирає кожен для себе, але якщо вирішили залишити полиць необробленим, то потрібна якісна вентиляція.

Чим покрити полиці у лазні
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS