Чим вирівняти бетонну підлогу під лінолеум

Як вирівняти бетонну підлогу під лінолеум

Вирівнювати бетонну підлогу досить просто і недорого. Для цього вам знадобиться бетонна суміш-стяжка, рівні, гіпсокартонові напрямні, шпателі, а також стандартний набір засобів для ремонту та прибирання.

бетонну, підлогу, лінолеум

Можна приготувати бетон самостійно, змішавши 3 частини піску з 1 частиною цементу та водою

Як простим і дешевим способом підготувати підлогу під укладання лінолеуму.

Можна приготувати бетон самостійно. змішавши 3 частини піску з 1 частиною цементу та водою. До складу нерідко додають вапняне скло, гравій або керамзит. У будівельних магазинах представлений широкий асортимент цементу з різними властивостями. Для приготування потрібна бетонозмішувач, ємності для вимірювання та замішування.

Кількість бетонної стяжки, яка буде потрібна для ремонту, залежить від стану підлоги в квартирі або будинку. Для вирівнювання поверхні з ухилом не більше 3 см знадобиться шар у 7-8 см, у той час як для виправлення більш серйозних перекосів потрібно додаткове укладання підбетонки.

Насамперед, слід звільнити приміщення, позбутися пилу, будівельного сміття та залишків попередньої стяжки. Потім необхідно знайти найвищу точку та розмістити на ній лазерний рівень. Він допоможе вам зробити позначки висоти по всьому периметру кімнати та встановити напрямні на потрібній висоті.

Щоб отримати максимально точний результат, можна вкрутити в підлогу шурупи з кроком в 20-30 см і з’єднати їх мотузкою на рівні вашої нульової позначки.

Щоб не пошкодити мешканцям з нижніх поверхів, потрібна гідроізоляція приміщення. Для цієї мети підійдуть такі матеріали, як щільна поліетиленова плівка, руберойд, полімерні мембрани або бітумний папір. Стелити гідроізоляційне покриття слід внахлест, з’єднуючи листи скотчем. Постелівши як ізолятор гідросклоізол у два шари, ви не тільки захистите сусідів від зайвої вологи, але й забезпечите теплу підлогу в квартирі.

Підніміть силу підлоги допоможе посилену сітку, яка складається до наповнення бетону. Сітки з осередками 10х10 см або 15х15 см відмінно підійдуть для цієї мети. З’єднувати листи між собою можна дротом.

READ  Яку затирку вибрати для ванної на підлогу

Потім необхідно розставити по приміщенню маяки-напрямні. встановивши їх на брусках або шурупах. Після цього можна переходити безпосередньо до заливання бетону. Спочатку бетон розташовують усередині напрямних за допомогою лопати, а потім вирівнюють поверхню скребком.

Суміші дають застигнути протягом 12 годин, а потім протягом 2-3 тижнів щодня збризкують водою, щоб висихання відбувалося якомога рівномірніше. В результаті виходить міцне монолітне покриття, яке необхідно відшліфувати, після чого можна стелити лінолеум.

Як дешево вирівняти підлогу. Найдешевші способи вирівняти підлогу

Коли в квартирі робиться капітальний ремонт, неминучий етап обробки підлоги. його вирівнювання. Воно впливає не тільки на те, як стоятиме меблі в приміщенні, але і на якість укладання таких матеріалів, як плитка, ламінат, ковролін. У таких випадках потрібно застосовувати правильні технології, які загалом доступні всім. Один з досить простих, але дорогих засобів. використання сумішей, що самовирівнюються. Вони годяться, якщо на підлозі спостерігаються незначні нерівності. Якщо перепади великі, потрібно буде укладати листові матеріали. В окремих випадках потрібна стяжка з цементно-піщаних сумішей.

Питання це вирішується просто. Якщо підлогу бетон, а диференціал менше 3 см, ви можете використовувати самонарізуючу суміш. Якщо більше, відповідно, потрібна звичайна стяжка. Коли підлога дерев’яна потрібно зробити більш точні виміри. Якщо перепад менше 2 см, підійдуть різні рівнячі та самовирівнюючі суміші. Якщо висота нерівностей 2-6 см, потрібна фанера OSB або гіпсові плити. А якщо зазор більше 6 см, потрібно використовувати стяжку.

Самовирівнювальна суміш вручає дуже багатьох. Нею можна вирівняти підлогу, не вдаючись до допомоги майстрів. Для цього потрібно залити водою сухий матеріал і поступово викласти його на бетон, при цьому розчин заповнить усі нерівності, і поверхня буде ідеально гладкою. Висихає така суміш буквально через 3-4 години, укладати плитку на неї можна буде вже через добу. Вона не дає абсолютно ніякої усадки, її можна укладати завтовшки від 5 мм. Звичайно, цей варіант має недолік у вигляді необхідності ретельної підготовки основи. Бетон повинен бути абсолютно чистою, крім того, суміш вимагатиме відчутних фінансових витрат.

READ  Як класти плитку в коридорі на підлогу

ЯК ВИРІВНЯТИ ПІДЛОГУ ЗА 20 ХВИЛИН

Цементна стяжка. найдешевший спосіб, що підходить при великих перепадах. Щоб справа пішла швидше, потрібно використовувати спеціальні направляючі маяки, які кріпляться на підлозі на відстані 5 і 8 см. Далі потрібно підготувати рішення бажаної консистенції, додайте до нього пластифікатори. Важливо встигнути витягти маяки до того, як стяжка схопитись. Після 4 тижнів поверхню стяжки можна затерти і обробити ґрунтовкою.

Дерев’яна підлога вирівнюється в такий спосіб. Необхідно виконати перший шар звичайними дошками, на чорновій підлозі закріпити лаги та поверх каркасу встановити фанеру. Це дає додаткову шумо- та теплоізоляцію. Щоб компенсувати подальшу усадку дерев’яного будинку, варто використовувати лаги, що самовирівнюються, які встановлюються за допомогою спеціальних конструкцій, що дозволяють опускати і піднімати дерев’яні бруски. Досить рівна підлога виходить, якщо використовувати OSB плити. Проте з перепадами більше 6 см їх не варто використовувати, у таких випадках врятує лише цементна стяжка.

Як вирівняти підлогу під лінолеум

Шпаклювання поверхні

Ще один хороший спосіб того, як вирівняти дерев’яну підлогу під лінолеум – використовувати спеціальні шпаклівки. Можна придбати готову суміш у магазині, а можна приготувати їх самому, змішавши тирсу та якісний ПВА. Якщо у вас більш-менш рівна підлога, то її можна просто прошпаклювати, заклавши великі тріщини.

Якщо підлога зовсім стара і крива, то можна зробити з тирси своєрідну стяжку. Набийте на дошки дерев’яні маяки, вирівнявши їх за рівнем, а потім заповніть простір між ними сумішшю вологої тирси та клею. По консистенції шпаклівка повинна нагадувати густу сметану. вона не повинна ліпитися, а розтікатися поверхнею.

Якщо необхідно зробити шар товщі 20 мм, то створюйте його в два етапи, дочекавшись повного висихання. Цей спосіб вирівнювання найдешевший, але потребує найбільше часу.

Як вирівняти підлогу під лінолеум: доступні матеріали та технології

Лінолеум на сьогоднішній день є найбільш затребуваним покриттям для підлоги, ціна якого залишається доступною і повною мірою відповідає якості цього матеріалу. Крім того, його дуже просто постелити самостійно, виключаючи таким чином витрати на оплату послуг спеціалістів. Нюансів тут небагато, найголовніше – у процесі його настилання правильно підготувати основу. Навіть найменша ямка або тріщина з часом проявляється на поверхні цього м’якого і певною мірою еластичного підлогового покриття. Про це і йтиметься у цій статті, в якій разом із сайтом stroisovety.org ми розглянемо питання, як вирівняти підлогу під лінолеум?

READ  Установка плівкової теплої підлоги під лінолеум

Як вирівняти підлогу під лінолеум

Лінолеум декоративне підлогове покриття, продається в рулонах, застилається в приміщеннях різного призначення: приватний будинок, квартира, офіс та ін. Лінолеум стелиться на бетонну та дерев’яну основу. Але якщо вона буде нерівною, то покриття точно повторить всі перепади, і згодом відбудеться нерівномірний знос.

У цій статті ви дізнаєтесь як вирівнювати підлоги під лінолеум.

Інструменти для вирівнювання основи

Отже, підготовка підлоги до укладання лінолеуму починається з вирівнювання поверхні. Щоб якісно зробити вирівнювання підлоги під лінолеум своїми руками, необхідно мати наступний набір інструментів:

  • будівельний рівень: найкраще лазерний, але достатньо буде і рідинного;
  • маячки для заливки стяжки: металеві профілі або прямі бруски (якщо, звичайно, використовується саме цей спосіб вирівнювання);
  • розчин або матеріали для вирівнювання.

Висновки про те, наскільки якісною є основа (до і після вирівнювання), не варто робити на око або представляти фото фахівцям. Тільки за допомогою будівельного рівня або звичайної довгої дерев’яної рейки (правила) можна оцінити, наскільки рівною є поверхня.

Способи вирівнювання бетонної підлоги під лінолеум своїми руками

Вирівнювання бетонної підлоги під лінолеум – одне з актуальних завдань у сучасному будівництві та ремонті, так як зазначене підлогове покриття, як і раніше, популярне і якісне його укладання передбачає певні вимоги до поверхні. Вирівнювати підлогу обов’язково потрібно у випадках, якщо є ділянки з перепадами рівня за висотою, пошкодження основи (сколи, тріщини, поглиблення та інші деформації).

Від правильності виконання вирівнювання залежать термін та якість експлуатації підлогового покриття, практичність, естетика. За умови ретельно підготовленої основи та точного дотримання технології після укладання лінолеум прослужить щонайменше 25 років із збереженням усіх позитивних властивостей.

Чим вирівняти бетонну підлогу під лінолеум
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS