Де поставити розширювальний бак у системі опалення

Місце, де ви можете поставити танк, але краще не ставити.

Розглянемо варіант два, де резервуар після насоса вздовж потоку теплоносія. Все впало на цей варіант. Він дійсно не найкращий. Давайте розберемося. Кажуть, кажуть, тиск у резервуарі запобігає насоску насос з накачуванням теплоносія. Це міф і забобони, спричинені безліччю та деменцією. Забудьте всіх.

І також кажуть, що танк, що поставляється тут, сприятиме повітряним сидінні в системі опалення. Ось система. Звідки було пролито повітря? Taki покажіть мені це отвір. Гаразд, нехай в системі, навіть до того, як насос є автоматичне вентиляція повітря. Наприклад, на воді теплий підлогу колектор або радіаторна система. Але розпочати відомий факт. Вода є незрозумілою і незабезпеченою рідиною. Кожен знає про це, і хто не знає, то просто вірю мені. Отже, коли насос увімкнеться, він створює підвищений тиск, і, відповідно, розряд. Теоретично, що має відбутися: це збільшення тиску повинно тягнути той же тиск збільшення резервуара розширення. Повітря повинен бути сані, мембрана звикнути до внутрішньої частини танка, повітряний отвір повинен захопити повітря. Так було і не відбулося. Справа в тому, що в системі опалення з’явився робочий тиск, наприклад, половина бару. Для того, щоб повітря має достатньо повітря, необхідно, щоб тиск у ньому знижується нижче атмосферного, тобто більше одного з половиною смуги, який дорівнює п’ятнадцятим метрам води. І який розряд може дати насос, наприклад, UPS 25/80? Право, у кращому випадку і з великою напругою вісім метрів. І що залишиться? Правильно 15 – 8=7 метрів водяної колони над атмосферним. Не може піти проти тиску як гною, щоб плавати проти струму. Не буде повітряного всмоктування. Навіть мембрана в танку не отримає. І за рахунок того, що вона страждає? Ні води, ні повітря в системі не додавали.

Розширювальні танки для системи опалення

При опалюванні приватного будинку досить важливою проблемою є стабілізація тиску в котлі. Якщо тиск низький, котел не зможе функціонувати. Якщо тиск високий, нагрівальне обладнання буде швидко зношувати. Для того, щоб стабілізувати тиск, резервуар розширення підключений до котла.

Через легкість установки, наявна вартість та висока ефективність, розширювальний бак у системі опалення відкритого типу займає велику популярність.

Переваги відкритих варіантів полягають у наступному:

 • Легкий дизайн. У деяких випадках опалювальна установка не повинна отримувати додаткові матеріали, а робочий танк може зберігатися в гаражі.
 • Відкриті системи позбавлені проблем надмірного тиску, оскільки вони пов’язані з атмосферою. Це усуває необхідність купувати запобіжний клапан.
 • Інші переваги включають можливість використання танка для повітряного свинцю.

На додаток до плюсів, відкрита система має і мінус. Перш за все, це необхідно монтувати танк на найвищій точці. Для цього важливо піклуватися про хорошу ізоляцію мансардного перекриття, інакше рідина в резервуарі замерзає під негативними температурами.

Принцип роботи

Щоб зрозуміти, чому необхідно оцінити танк розширення, його експлуатаційні характеристики, специфічність та тонкість самостійної установки. У системах рідини, роль теплоносія виконує воду.

За допомогою спеціального обладнання він рухається над великими відстанями і забезпечує повне нагрівання будівель з різними підлогами та територією. Це сприяє збільшенню попиту на водні системи.

Ключовим плюсом відкритих систем є можливість функціонування без насосних пристроїв. Рух теплоносія виконується за термодинамічними принципами, оскільки гаряча та холодна вода має різну щільність, а труби під нахилом.

Завдання розширювального резервуара для нагрівання полягає в тому, щоб автоматично стабілізувати тиск рідини та зберігання залишків попередньої води.

Танк встановлюється над рештою вузлів, а принцип його експлуатації складається з таких кроків:

 • подач. Опалювальна теплоносія рухається від електричного, твердого палива або газового котла до радіаторів;
 • Фрахт. Залишки теплої води потрапляють у танк, починають охолоджувати і повертатися до котла. Як результат, цикл повторюється.

Якщо система оснащена однією трубкою шосе, обидва процедури відбуваються в одній трубі. У двох трубних типах вони незалежні.

Де знайти

Оскільки контур системи відкритої опалення закрита, але не виділяється з зовнішнього повітря та витоку, виникнення проблем надмірного тиску виключається. У цьому випадку танк розширення повинен бути встановлений у правильному місці. Над всіма іншими вузлами. Якщо ви не враховуєте це правило, теплоносія просто вийде.

Навіть високі номери сприяють ефективному повітрозаміненню. У складі рідини, розчиненого повітря завжди присутні, що може перейти до стану газу та вступити в хімічну реакцію з металевими поверхнями в трубах та теплообмінниках.

READ  Течуча вода в туалеті, як виправити

У деяких випадках відкриті водосховища поєднуються з поверненням повернення, що пов’язано з функціями дизайну або іншими міркуваннями макета.

Однак вони залишаються на найвищій точці контуру, до якого поставляється труба. За допомогою цієї установки вам доведеться встановити спеціальні клапани для газів.

Який обсяг танка буде потрібно

Рекомендується, чому резервуар для розширення необхідний у системі відкритої опалення, ви можете перейти до наступного питання. Вибір об’єму танка. Суворі обмеження або нормалізовані правила щодо цього рахунку.

Головне. Оцініть швидкість коефіцієнта розширення рідини при нагріванні, потужності всієї системи та оптимальний режим роботи, щоб визначити, як буде остаточна рідина.

Все ще необхідно враховувати “змінний обсяг” компенсації для розширення. На верхній межі, труба записується, а над рівнем води залишає вільне місце. Тому індикатор 5% є умовним, а досвідчені професіонали рекомендують дотримуватися наступних відносин. Об’єм резервуара 10% об’єму системи.

Щоб визначити другий показник, вам потрібно керуватися такими принципами:

 • Якщо зроблено встановлення системи, достатньо витратити кілька вимірювань за допомогою спеціального пристрою. Водяний. Він визначить, скільки рідини поміщається в розширювальний бак для водопостачання або для опалення приватного будинку шляхом опалення радіаторами. Метод демонструє високу точність, але неефективна, оскільки важливо отримати результат для монтажу водопроводу, нагрівальних труб та інших вузлів.
 • Деякі чарівники використовують співвідношення 15 л на 1 кВт живлення монтажу. Техніка непопулярна через велику помилку.
 • Об’єм системи опалення може бути визначена за допомогою простих розрахунків. Якщо проект передбачений для установки танка з контурами труб різного діаметру, котла та радіаторів, необхідно поєднувати об’єм всіх вузлів і отримати бажане значення. Спочатку подібний шлях може здатися досить складним, але на практиці все набагато простіше. Крім того, ви можете знайти спеціальні онлайн-калькулятори в мережі, що дозволяє точні значення через пару хвилин.

Якщо розрахунки виконуються для отримання оптимального об’єму резервуара, то сам резервуар не повинен розглядати.

Розрахунок розширювального бака

У технічній літературі та в Інтернеті ви можете знайти різноманітні способи, для яких розраховується резервуар для розширення для опалення з природним та примусовим циркуляцією теплоносія. Але здебільшого вони містять багато складних формул з зв’язуванням з потужністю котлів та іншими параметрами. Ви не помиляєтеся, якщо ми будемо використовувати більш простий спосіб визначити обсяг танка.

Метод заснований на твердженні, що кількість води в системі з максимальним нагріванням збільшиться не більше 5%. Тобто спочатку обчислити об’єм води таким чином:

 • Кількість теплоносія в котла танка – на паспорт;
 • Об’єм води в трубопроводах – за формулою області кола, знайдіть площу поперечного перерізу кожної труби та помножує його довжиною;
 • Потужність радіаторів – також на паспорті на продукті.

Підбивши підсумки результатів, виберіть та обчислити резервуар для розширення з резервом, беручи не 5, а 10% від отриманої суми. Це буде його потужність.

Складові та їх призначення

Загалом, система закритого опалення складається з певного набору елементів:

 • Cotelet з групою безпеки. Тут є два варіанти. Перша група безпеки вбудована в котли (газові стінові котли, гранули та газовий генератор на твердому паливі). Немає другого котла групи безпеки, то вона встановлюється на виході в трубопроводі.
 • Труби, радіатори, водяне тепло, конвектори.
 • Циркуляційний насос. Забезпечує рух теплоносія. В основному наведено в основному на поверненні трубопроводу (тут нижче температури та менш можливостей перегріву).
 • Розширювальний бачок. Компенсує зміни обсягу теплоносія, підтримуючи стабільний тиск.

Як підключити резервуар для розширення

Як зробити надійне з’єднання резервуара розширення у відкритій системі!? Система опалення відкритого типу характеризується тим, що рух теплоносія в ній забезпечується конвекцією.

Принцип роботи полягає в наступному: охолоджувач, що нагрівається агрегатом котла, доставляється прямо до найвищої точки системи, внаслідок чого він потрапляє до радіаторів нагрівання та, охолоджуючи, повертається до котла на трубопроводи “Обстановка”. Завжди є розчинений кисень у воді, який виділяється в процесі конвекцій, і це означає, що повітряні бульбашки прагнуть.

Де встановити резервуар розширення

При розгляді цієї схеми стає очевидним, що єдиним можливим місцем встановлення резервуару розширення є найпопулярнішою точкою системи. Для однопровідної системи – це верхня частина прискореного колектора.

Діаграма підключення мембранного бака в системі опалення від відкритого типу

Як танк, ви можете використовувати будь-яку ємність відповідного розміру з матеріалу, стійкого до нагрівання. Кришка (не герметика) необхідна лише для захисту від сміття до системи. Якщо не було невеликого металевого бочка під рукою, резервуар зварюється з листової сталі товщиною 3-4 мм.

Танк повинен бути встановлений відповідно до деяких правил, зокрема:

 • Резервуар повинен бути розташований над котлом і поєднуйте їх з вертикальним стендом, який подається до нагрітої води;
 • Рекомендується нагрівати тіло резервуара, щоб зменшити втрати тепла, особливо якщо танк знаходиться на неізольованому горище вдома.
READ  Як правильно топити піч тривалого горіння дровами

З часом вода з резервуара випаровується і періодично потрібно вирішити. Це можна зробити за допомогою звичайного відро. Якщо резервуар встановлюється на мансарді, де важко отримати, труба водопостачання виводить на розташування танка, а аварійний переповнення організовано, щоб уникнути розливання будинку гарячою водою у випадку ненормальної ситуації. Трубка аварійної переповнення, як правило, пов’язана з каналізацією, але власники приватних будинків часто спрощують завдання, вилучаючи його через стіну або дах.

Резервний бак у закритій системі опалення

Обладнання до системи опалення вибирається на етапі проектування, беручи до уваги вимоги до продуктивності котла, довжину трубопроводів та обсягу охолоджувача. Розроблено схему, де вказані установки всіх елементів системи, включаючи резервуар для розширення. У системі опалення замкнутого типу використання необхідного використання мембранного пристрою.

Розширювач у системі закритої опалення

Виконавши прив’язку проекту до існуючої котельні, важливо враховувати наступні моменти:

 • Танк повинен бути розміщений таким чином, щоб забезпечити нормальний доступ для установки та подальшого обслуговування. Зовнішні моделі не рекомендуються встановлювати близько до стіни.
 • Якщо пристрій встановлюється на стіні, бажано організувати його на такому рівні, щоб ви могли вільно дістатися до повітряної котушки та ріжучого крана. Зазвичай резервуар поміщений під стелю кімнати, лише якщо немає можливості монтувати його на зручній висоті.
 • Підводні труби не повинно бути розташоване на підлозі через прохід або висячий на висоті людського росту.
 • Трубопроводи, з’єднані з розширювальним баком, повинні бути прикріплені до стіни. Важливо уникнути ситуації, коли навантаження від них і від відключення підкріплення падає на танки танка. Кріплення труб та кранів окремо спрощує заміну розширювального пристрою у разі його відмови.

На етапі вибору апаратного забезпечення ви повинні обчислити необхідний обсяг розширювального бака. Мінімальне значення цього параметра становить 1/10 загального обсягу рідини, що циркулює в системі. Допустимий використовувати більший танк. Але недостатньо просторий танк може стати джерелом проблем, оскільки він не може компенсувати підвищений тиск у системі.

Розширювальний бак

Для приблизних розрахунків обсягу теплоносія в системі ви можете взяти підставу теплової потужності котла. У середньому 15 літрів рідини на одній кіловат. Точні розрахунки зроблені з урахуванням довжини трубопроводів, обсягу радіаторів і т.D.

Закупівляючи резервуар для розширення мембран, зверніть увагу, чи вибрана модель має запобіжний клапан, завдяки якому натякається на надмірне тиск. Якщо такий не передбачений дизайном пристрою, ви повинні придбати запобіжний клапан окремо і встановлювати в безпосередній близькості до танка.

Де краще поставити танк

Оптимальне місце для монтажу мембранного контейнера є прямим порцією трубопроводу, для якого характеризується ламінарний потік води, тобто немає або мінімального повороту. Зручне розташування – це Spill Site поблизу циркуляційного насоса.

З точки зору гідравліки, мембранний резервуар найкращий встановлений на зворотний шосе, щоб циркуляційний насос розташований між ним та котлом. У цьому випадку обладнання для насосного обладнання буде функціонувати в оптимальному режимі.

Схема можливого розміщення танка

За бажанням, резервуар може бути поставлений на лінію подачі, операційні властивості системи опалення не вплинуть на. Але сам мембранний водосховище триватиме відносно довго, оскільки полімерна мембрана постійно зв’яжеться з теплоносіями, яка тільки що нагрівалася до 90 градусів, а не з водою, яка охолоджувалася до 45-60 градусів, повернута через трубопровід.

Розширювальний бак для опалення: сорти, призначення та монтаж

Левова частка сучасних приватних будинків та міських квартир обладнана у формі поливної системи опалення. Так що це функціонувало стабільно, не створюючи жодних проблем, дуже важливо, щоб грамотно підходити до його використання та підготовки схеми місцезнаходження. З шкільних уроків фізики ми всі знаємо, що вода має майно для розширення. Щоб уникнути надмірної перевантаження системи опалення, застосовувати пристрої, такі як резервуари розширення. Сьогодні ми познайомимо їх ближче і дізнатися, як вони повинні бути правильно встановленими.

Тиск у Бачка

У деяких котлах (зазвичай у газі) у паспорті він вказується, який тиск повинен бути встановлений на розширення. Якщо такого запису немає, для нормальної роботи системи, тиск у резервуарі повинен бути 0,2-0,3 атм нижче, ніж робота.

Система опалення низького приватного будинку зазвичай працює на 1,5-1,8 атм. Відповідно, танк повинен бути 1,2-1,6 банкоматами. Тиск вимірюється звичайним манометром, який з’єднується з Nippel, який розташований у верхній частині танка. Nippel приховано під пластиковою кришкою, відкрутіть його, отримати доступ до катушки. Через це ви також можете покласти надлишок тиску. Принцип роботи такий же, як катушка автомобіля з чимось тонким відхиленням пластини, змішуючи повітря до необхідних показників.

Де соска для гойдалки

Ви також можете натиснути танк розширення, щоб збільшити. Для цього вам потрібен автомобільний насос з манометром. Підключіть його до Nippel, закачана до необхідних читань.

Всі вищезазначені процедури проводяться на резервуарі, відключеному від системи. Якщо він вже встановлений, не потрібно його видалити. Перевірте тиск у розширювальному резервуарі системи опалення. Просто будьте уважним! Перевірте та відрегулюйте тиск у розширювальному резервуарі для нагрівання, якщо система вимкнена, а теплоносія об’єднана. Для вимірювань точності та налаштувань танків важливо, щоб тиск на котёл був нульовим. Тому що вода ми обережно спускаємо. Після цього ми підключаємо насос з манометром тиску та виправте параметри.

READ  Правильна установка печі в ванні

Встановлення резервуара розширення в закритому оточенні

Встановлення розширювального резервуара нагрівання замкнутого типу виконується таким чином, що сосок пристрою повітряного камери подивився вниз. Кріплення танка розширювача в закритих системах опалення з настінним подвійним котлом виконується за допомогою спеціальних фітингів – “Американські жінки”. Перш ніж встановити його, потрібно встановити кран для ремонту та технічного обслуговування.

Перш ніж запустити котел, резервуар перевіряється, для якого вхід робочого агента закритий. Потім відкрийте систему, поки тиск на манометрі не досягне одного. Після цього відкрийте клапан до резервуара, і контролюйте тиск калібрування тиску. Якщо розширювач працює належним чином, тиск підніметься до 0.2 банкомат, оскільки додаткова рідина буде в ньому. Розширювальна судна закріплена на стіні. Для того, щоб підключити це, спеціальні монтажні смуги прикріплені до корпусу, з кріпленням, положення корпусу встановлюється рівнем.

Розрахунок обсягу танка

Найбільш доступний спосіб розрахунку танка в системі теплопостачання:

Помножте на 0.08 Об’єм теплоносія в системі. Це визначається шляхом множення 15 літрів на 1 кВт теплового навантаження. Для системи 15 кВт, для житлових домогосподарств 150 м2 вимагатиме розширення резервуара з місткістю:

Ви також можете встановити мінімальний обсяг за формулами:

Обсяг розрахункового судна V=(Vsum X EURAS)/DM, де:

Наприклад, для об’єкта з 300 м2, висота системи опалення 5 м та теплова потужність 44 кВт, об’єм гідроакумулюючої потужності буде:

Ви також можете обчислити використання онлайн-калькуляторів:

Наприклад, для житлового будівництва. 150 м2, початковий тиск у мережі. один.5 бар, максимальний тиск. 3.0 бар, програма визначає обсяг танка. 17 літрів.

Модель відбору

Після встановлення необхідного мінімального обсягу розширювального танка, на довідник виробників в Інтернеті або магазині сантехніка виберіть потрібну модель.

Цистерни виробляються стандартні розміри, дуже рідко, обчислений обсяг точно збігається зі стандартними розмірами. З цієї причини отриманий результат округлений у найбільший.

Наприклад, якщо вам потрібно вибрати розширювач з модельного діапазону Roz-Navi, для онлайн-калькулятора:

З розрахунковим індикатором. 18 літрів вибирають модифікацію Roz-Navi 35.

Для великих теплових об’єктів обчислені обсяги гідроакумулятора мають показники, коли вони не проходять у стандартні двері. У цьому випадку один контейнер може бути замінений кількома менш об’ємними, виконуючи їх зв’язок послідовно. Важливо, щоб їх загальний об’єм дорівнює або вище, ніж розрахований.

Методи з’єднання

Схема Асамблеї гідроакумулюючої потужності залежить від типу опалення: відкрита або закрита та модифікація танка. Дуже важливо правильно встановити контейнер, щоб він міг надійно компенсувати конкретне продовження теплоносія. У вітчизняній системі опалення не можна встановити, але кілька танків.

При встановленні розширювача у відкритій системі на мансарді такі правила проводяться:

 • Танк розміщується над котлом для прямого катання лінії подачі.
 • Тіло резервуара потрібна ретельно ізоляція.
 • Встановлений перелив у каналізацію.

Найбільш універсальний варіант для встановлення гідроакумулюючого резервуара замкнутої системи опалення – включення його на подачу, перед всмоктувальною трубою відцентрового насоса. Така схема забезпечує внутрішню систему теплопостачання до стабільного режиму роботи.

У закритих системах опалення з використанням не замерзаючого антифризу, об’єм бака збільшується на 15% від загального обсягу, оскільки він має високий коефіцієнт термічного розширення.

Перший запуск

Для того, щоб правильно підключити розширювальний танк, необхідно ретельно вивчити фабричну інструкцію, в якій призначаються межі параметрів тиску та температури середовища, а інструкція з’єднання.

Після виконання установчих робіт перед заповненням потужності робочого середовища повітря перекачується в нього через повітряний сосок, і контролює показання на манометр. Іноді виробники продають судна, вже заповнені повітрям або подібним середовищем з робочими параметрами.

Початковий тиск повинен бути 0.2 бар більше статичних показників у мережі, виконується для зменшення ризику створення вакуумного середовища.

Після цього відкрийте паливний клапан і введіть систему разом з судно до початкового тиску вище 0.3 бар з початкового тиску в повітряному секторі. Техніка котла вказана найнижчим тиском контурної води, нижче якої одиниця не зможе включити.

Далі ви запускаєте котел для роботи та нагрівання теплоносія до допустимої робочої температури. У процесі опалення повітря видаляється з мережі, і контролюйте тиск. Зупиніть електричний насос і відкрийте паливо та відрегулюйте тиск у гарячій системі до експлуатації.

Де поставити розширювальний бак у системі опалення
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS