Фасадні термопанелі для зовнішньої обробки дерев’яного будинку

Фасадні термопанелі з плиткою – ефектний варіант облицювання будь-яких будівель, що дозволяє надійно захищати їх від холоду. Зовні такі панелі практично не відрізняються від цегли або натурального каменю в залежності від дизайну, проте їх установка займе дуже небагато часу.

Виготовлено з використанням спеціального обладнання: клінкерна плитка укладається в матриці, яка буде зовнішньою оболонкою, і вище її наливають шар поліуретанової піни. Застигаючи, він перетворюється на один з найнадійніших утеплювачів.

Панелі забезпечуються елементами кріплення, тому вони можуть бути в короткий термін встановлені на будь-яку стіну. Головні переваги такого облицювання:

 • Бездоганний зовнішній вигляд і найширша різноманітність дизайну. Клінкерні термопанелі для брусового будинку можуть імітувати просту і фігурну цеглу, натуральний камінь та інші матеріали. Панелі з’єднуються між собою системою пазів та виступів, внаслідок чого кладка здаватиметься монолітною.
 • Висока міцність зовнішнього облицювання. Клінкерна плитка, що використовується для зовнішнього шару, характеризується найвищою стійкістю до вологи та температурних перепадів.

Як правильно монтувати термопанелі на дерев’яні будинки

Зростання цін на енергоносії змусило власників утеплювати свої будинки, але наявні технології створювали можливості лише поетапних процесів: каркас, утеплювач, пароізоляція, декоративне оздоблення фасаду вагонкою, сайдингом та іншими плитними виробами. Все змінилося тридцять років тому – у Німеччині розробили термопанелі для зовнішньої обробки дерев’яного будинку та будівель з інших стінових матеріалів.

фасадні, термопанелі, зовнішньої, обробки, яного

Особливості утеплення дерев‘яних, каркасних та СІП-будинків

Тепер замість простого облицювання фасадів декоративними матеріалами або багатоетапного складного процесу утеплення з облицюванням, власники будинків отримали панелі, що об’єднали шар утеплювача з пінополіуретану (ППУ) або пінополістиролу (ППС) з лицьовим покриттям клінкерною, керамічною плиткою. З таким двошаровим матеріалом обробка фасаду дерев’яного будинку термопанелями стає на порядок простіше, будинки стають теплішими і набувають ефектної зовнішності цегляних будинків або старовинних будівель.

Монтаж термопанелей на дерев’яний будинок

Як і багато сучасних будівельних матеріалів, панелі встановлюються в різних методах. за допомогою рами та на стіні. Оптимальною методикою монтажу такого матеріалу стане другий варіант. Однак він не завжди можливий – наприклад, коли стіни мають істотне відхилення від рівня, оптимально монтувати каркас.

Монтаж фасадних термопанелей. Клінкерні термопанелі

 • Монтаж без каркасу. Може проводитися лише за наявності рівної поверхні стін. Сенс такого способу установки передбачає те, що термопанель прибивають до стіни з цегли за допомогою дюбелів через отвори розробником.
 • Монтаж із каркасом. Проводиться майже так само, але панелі прикручують або прибивають до несучих балок. Відмінність незначна, крім можливості вирівнювання поверхні стін, каркас нічого не дає. Можна сказати, що при розглянутому типі установки каркас шкодить. У просторі між панеллю та стіни циркулює повітря, бере нагрівання від житла. безпосередньо, тому що після монтажу 1 ряду ця порожнина запечатана за допомогою конструкції.
READ  Оздоблення фасаду приватного будинку з кам'яними панелями

В іншому оздоблювальні роботи виробляють так само, як і іншими будівельними матеріалами.

Термопанелі мають шпунтований край, де видно оголену підкладку утеплювача. У таких ділянках виконують механічну фіксацію дюбелями. Крім цього, панелі фіксують за допомогою клею для ЕЕПС, який використовується під час облаштування мокрого фасаду. Клей потрібно готувати відповідно до інструкції, зачиняючи суміш необхідним об’ємом води. Монтаж термопанелей на дерев’яний будинок

 • Приміряється виріб на суху та готуються отвори в місці фіксації дюбелів.
 • Знімається термопанель і наноситься клей на торці утеплювача, дотримуючись товщини 2-2,5 см.
 • Великими грудками наноситься спецклей на внутрішню частину плиток, які виступають зі шпунтованого краю.
 • Наноситься клей суцільним прошарком на основну частину і розтирається в одному напрямку гребінкою з кроком зуба 1-1,5 см.
 • Прикладається панель на місце встановлення та наживляється механічне кріплення.
 • Сильно, проте рівномірно притискається термопанель безпосередньо до стіни. Потрібно домогтися, щоб клей виступав за контуром підкладки утеплювача.
 • Використовуючи довге правило, вирівнюється виріб по відношенню до суміжних елементів та контрольного шнура.
 • Простукується термопанель за допомогою дерев’яного бруска: у місці, де чується приглушений гулкий звук клей як слід не причепився до основи стіни. Отже, цей виріб потрібно придавити трохи щільніше.
 • Забиваються в дюбелі розпірні цвяхи.
 • Забирається зайва кількість клею і починається установка наступної панелі.

Важливо! Коли обробка набирається з ряду термопанелів, кути утворюються шляхом закуски, продукти обрізані шліфувальником з діамантовим колом до 45 градусів. У той же час потрібно спочатку встановити зсув добору таким чином, щоб залишки плитки на розі не були меншими за третину початкової довжини.

Коли клей остаточно просох (іноді для цього потрібно 35-40 годин), міжплиткові шви затираються. З цією метою застосовується базова фасадна штукатурка, яка пофарбована в необхідний колір за допомогою домішування дисперсного пігменту. Штукатурка відрізняється гідрофобністю, дієво захищає підкладку термопанелей від проникнення води.

Затирання проводиться таким чином: спочатку вноситься матеріал усередину шва, застосовуючи щільний пакет з обрізаним кутом, а потім щільно вдавлюються і залишки залишаються видаляються ножем для розшивки кладки з цегли. Після декількох годин після закінчення затирання обробка добре промивається за допомогою води з милом і щітки, попереджаючи формування висолів в майбутньому.

READ  Сайдинг пластиковий для зовнішньої обробки

Розміри та конструкція термопанелей

Зовнішнє оздоблення деревяного будинку термопанелями проводиться за допомогою трьох видів панелей: рядової, добірної та кутової, які мають загальний розмір, відповідно, 700х1145, 700х645 та 700х245 та 700х265 (мм). При цьому розмір “цегли” повторює розмір реальної цегли: 250х65 мм.

Зовнішнє оздоблення дерев’яного будинку термопанелями передбачає суцільне з’єднання панелей між собою за допомогою замка типу «шип-паз». Для цього з одного боку залишається додатковий шар утеплювача, а з іншого. виступаючі частини плиток, що «наїжджають» на утеплювач.

Товщина панелей варіюється в залежності від виробника. Наприклад, можуть бути термопанелі із загальною товщиною:

ТЕРМОПАНЕЛІ ДЛЯ ФАСАДУ БУДИНКУ

і з товщиною плитки та утеплювача, відповідно:

Особливості монтажу клінкерних термопанелей на дерев’яному фасаді

Оздоблення та утеплення будівель термопанелями можуть бути виконані виключно на лати з металевого профілю з перетином 60х27 мм. Це необхідно для того, щоб стіни будинку дихали.

Утеплення термопанелями “Термодім”. це просто

Обрешітка закріплюється на стінах вертикально і горизонтально, після чого зліва направо здійснюється установка плит облицювання, які закріплюються на дюбелі, що йдуть в комплекті.

Каркас створить так звану повітряну подушку, яка, якщо її правильно організувати, стане додатковою теплоізоляцією фасаду. Повітря при цьому буде стравлюватися через підшиття даху або технологічні отвори у фундаменті.

Особливості встановлення термопанелей своїми руками

Перед тим, як приступити до монтажу термопанелей, потрібно провести ряд додаткових робіт, і перший крок це зробити правильний підрахунок матеріалів. Для цього необхідно знати площу фасаду будинку і виходячи вже з цієї величини проводити закупівлю панелей. Щоб при цьому не помилитися, краще взяти невеликий запас, адже в процесі монтажу можуть бути обрізки і не варто виключати ймовірність псування матеріалу. Рекомендується придбати запас на 10-15% більше за розрахункову величину.

Формула розрахунку кількості необхідного матеріалу проста:

Загальна площа будинку/площа однієї термопанелі = кількість необхідних плиток

Крім самих фасадних панелей для дерев’яного будинку також знадобиться спеціальний клей та затирка для швів. Затірка витрачається не менше 2 кг на один квадратний метр.

Залежно від стіни будинку вибирається один із варіантів встановлення стінових панелей:

Якщо поверхня стін рівна, можна вибрати безкаркасний варіант монтажу термопанелей на дерев’яний будинок. У цьому випадку монтаж буде дуже швидким. Термопанель просто прикріплюється до стіни дюбелями.

READ  Виробництво фасадів МДФ у плівці ПВХ

Якщо стіна складна, нерівна, то для її вирівнювання потрібно спорудити каркас. А вже потім на каркас кріпити панелі. Каркас може бути металевим або дерев’яним. Монтаж ускладнюється появою ще одного етапу в процесі необхідно позбавитися від порожнечі, що утворилася з-за каркасу між стіною і термопанеллю (оскільки цей простір негативно позначиться на теплових показниках будинку). Завершивши перший ряд термопанелей, простір потрібно загерметизувати будівельною піною.

Насамперед готується цоколь, і панелі заглиблюються в землю на 10-20 см. Після того, як цоколь виконаний, потрібно забезпечити герметичність будівельної (поліуретанової) піною. Далі вже простіше по рядах укладаються всі інші панелі.

Як утеплювач можна також використовувати і мінеральну вату.

Кожну панель, перш ніж зафіксувати, потрібно звіряти з рівнем, це дозволить правильно встановити клінкерну термопанель на дерев’яний будинок і уникнути перекосів.

У термопанелях вже є отвори для кріплення, при монтажі потрібно просто просвердлити пеоратором стіну в цих місцях.

Отвір потрібно трохи запінити, потім вставити дюбель і вкрутити саморіз. Мала поліуретанова піна знову додана до розриву. Мета цих маніпуляцій уникають втрати тепла.

Місце розташування термопанелів також можуть спричинити витоку тепла, тому кожен суглоб між панелями ретельно обробляється силіконовим герметиком.

Після збору всіх панелей ви можете перейти до кроку швів.

Спеціальна затирка рівномірно розподіляється між цеглою панелей. Досвідчені будівельники для цього використовують пістолет для герметика. Після застосування Grouts вам потрібно видалити надлишок спеціальним інструментом.

Ось насправді всі установки облицювання завершено. Сучасне виробництво настільки вдумливо підходить до продуктів, що встановлюють термопанелі, не стануть великих труднощів навіть новачок у цьому питанні.

Фасадні термопанелі для зовнішнього обробки вдома: характеристики та установка

Фасадні термопанелі для зовнішньої обробки будинку – це сучасний матеріал, що має низку цікавих властивостей. З його допомогою ви за дуже короткий час зможете оновити вигляд вашого будинку і зробити його при цьому значно тепліше. Зовнішній вигляд цих панелей дуже цікавий. вони імітують цегляну або кам’яну кладку, причому дуже достовірно. Сьогодні ми дізнаємося про будову цього дивовижного матеріалу, розберемо його плюси та мінуси, а також подивимося, як він монтується.

Фасадні термопанелі для зовнішньої обробки будинку

Фасадні термопанелі для зовнішньої обробки дерев’яного будинку
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS