Як очистити димар з сажі народними засобами

Механічне та ручне очищення

Для механічних очисників, димарі сьогодні використовують ті ж інструменти, як 200 років тому. Сама технологія також не зазнала серйозних змін. Очищення виконується з покрівлі та з боку печі.

Інструменти та матеріали

Для виконання очищення з даху, використання:

Три способи очищення димоходу з сажі//Сільські будні дні

Важливо, щоб товари мають правильний центр тяжіння. Інакше він може застрягти. Ідеально підходить для того, як вантаж використовує круглий металевий ядро. Це те, що розривається. І тільки тоді кисті йдуть.

Якщо не було підходящої кисті під рукою, можна зробити це самостійно з старої пластикової пляшки. Покрокові інструкції нижче.

Як зробити герой зробити це самостійно?

 • Візьміть пластикову пляшку і відріжте верхню частину 150 мм. Уздовж вершини утворення скорочень у кроках 15 мм. Довжина екстука вибирається залежно від діаметра труби. Якщо діаметр труби 100 мм, то діаметр щітки повинен бути 130 – 140 мм.
 • Корк пробка свердла. Гвинтувати штепсель і побити пелюстки.
 • Перша щітка готова. Тепер ми робимо другий.
 • Знайти фітнес. Його вага повинна бути достатньою для кисті, щоб пройти через димар.
 • Зв’язати навантаження на сильний мереживний або сталевий кабель. Інший кінець шнура, щоб перейти до кистей трубок. Щітки повинні бути стикаються один з одним.
 • Візьміть баланс пляшки. Вирізати. Виявляється циліндр. Розрізати. Вставте його між щіткою. Довжина циліндра повинна бути приблизно 150 мм. Дайте йому діаметр, що дорівнює половині діаметра щітки. Виправити степлер.
 • Зв’язати вузол над верхньою щіткою. Інструмент готовий.

Процес виготовлення висипу з власними руками

Існує ще одна версія виготовлення баранів з власними руками:

Очищення даху

 • Приміщення. Щоб зробити це, капайте вологі тканину до печі та закрити всі люки.
 • Підготуйте та використовувати всі необхідні обладнання заздалегідь, дотримуйтесь усіх вимог щодо безпеки при роботі на висоті. Вам знадобиться: захисні окуляри, закриті не ковзання взуття, рукавички, страхування. Забороняється виконувати роботу під час дощу та сильного вітру. А також під впливом ліків, алкоголю та інших препаратів.
 • Зніміть заставку, перевірте канал. При необхідності очистіть мітлом сміття.
 • Перший прохід здійснюється вантажем. Від очищення димоходу від великого забруднення.
 • Після цього встановіть щітки та очистіть стіни каналу з сажі. Ні варто поспішати. Це не складно, але брудний і трудомісткий процес.
 • Останній етап – очищення аудиторських камер.

Очищення димоходу з плитки

Попередній метод дозволить вам очистити канал лише до першого повороту. Далі очищайте духовку від сажі, не розбираючи це, допоможе іншому інструменту. Використовувати тяжкість не працюватиме.

Спеціальні туфлі для прибирання повинна бути надана в печі. Для цього використовуйте інший інструмент. Розтягніть довжину 3 – 5 м допоможе очистити спеціальну щітку з жорстким, але гнучким склопластиком кабелю.Такий набір продається у бізнес-магазинах.

Існує більш конкретний інструмент:

Такий пристрій дозволяє очистити довший розділ. Полегшити очищення димоходу на відкритому повітрі. Але тільки якщо він правильно зібраний.

 • Відкрутіть вилку. Очистіть його від бруду, сажі та сміття.
 • Якщо труба з нержавіючої сталі, то використовуйте металеву щітку суворо заборонено.
 • Свіжа відповідна щітка і виконуйте очищення, поступово переміщуючи щітку вгору.
 • Аналогічним чином, чистий і з самої вогню. Гнучкий, але жорстка підтримка дозволяє вам профілювати достатньою щіткою.
 • Зібраний південний видалення. І невеликий ремонт димоходу виконується. Важливо не забути встановлювати труби на місці.

Способи очищення димоходу: Що вибрати?

Методи очищення димоходів та димоходів досить різноманітні, від народних методів людей, які довели до сучасних, заснованих на наукових розробниках. Розглянемо більше з них всіх.

Народні засоби

Наші предки добре знали особливості різних видів дерева. Хвойні дрова містять велику кількість смол, виділених димом. Погано висушена, сироватна деревина висихає, дає маленьке тепло, і в той же час розрізняють водяну пару, яка осідає на стінах труби, кріплення вільної сажі в моноліті. Найкраще для печі Печі підходять сухих деревних листяних порід: береза, вільха, осика. Вони спалюють з високою теплопередачею, майже не дають сажі і сажі і не закуповують трубу.

Щоб очистити димохід у старих часів, використовувалися осики дрова, горіння з утворенням високого смаженого полум’я. При нагріванні стін димоходу сажі він розбивається і обсмажується, і його залишки виймають через трубу разом з димом. У тому ж принципі багато сучасних способів очищення труб, які описані нижче. Для профілактики та періодичного очищення димоходу ви можете скористатися цим марочним методом, кидаючи кілька сухих оксивих шахт у нагріту вогню. Потрібно дотримуватися пожежної безпеки та запобігання перегріву труб.

Інший цікавий народний метод очищення димоходу лежить у спалюванні сушеного очищення картоплі. Коли вони згоряють з димом, виділяються речовини, випікаюча сажа і дозволяє легко видалити його через розщеплені отвори.

Хімічна очистка димоходу

У Landstores, великий вибір різноманітних засобів, що дозволяє очистити димар з сажі без непотрібного клопоту. Ці кошти знаходяться у вигляді порошків, таблеток, рідин або брикетів, імітуючих ламп або гранул. Використання їх досить просте: необхідно покласти упаковку в духовку або камін і опікувати разом з дровами або окремо. Детальні інструкції зазвичай вказуються на упаковці, як дозування.

Порошкові чистячі агенти, як правило, упаковані в пакети з однією дозуванням, залежно від ступеня забруднення труби та димоходу, можуть знадобитися один або декілька пакетів. Вони кидаються у вогні після перехресної печі, не відкриваючи. Поява полум’я, пофарбованого у синьому або зеленому кольорі, вказує на те, що інструмент працює і висвітлює хіміко-активні речовини, які розщеплюються сажі і падають.

Хімічні засоби для чищення

Більш зручно використовувати очисні гранули або лампи, вони просто розміщуються в каміні або печі прямо в упаковці та запалюються, після чого печі піч триває протягом однієї або двох годин. За цей час смола і креозот, кріплення сажі в димарі, розкладаються, а дрібні частинки виводять з димом зовнішньою, і великі блоки падають. Тому після очищення та охолодження печі рекомендується провести перегляд димоходу через спеціально передбачувані двері.

Очищення димоходу для запобігання блокування проводять кілька разів на рік. Якщо печі використовується не більше одного разу на тиждень, достатньо використовувати ці засоби пару разів на рік. У добовій печі або використання низькоякісного дрова, профілактика проводиться частіше, раз на два місяці, не чекаючи інкрупної мийної сажі.

Механічне очищення димоходу

З серйозними печатками, викликаними сильним звуженням просвіту або в жолобому сміття, хімікати можуть бути безсилі. Робота печі стає неможливим і дуже небезпечно – родовища на стінках димоходу при перегріванні світла, і разом з димом з труби, іскри або навіть полум’я розбиті. В суху погоду це може викликати вогонь. Якщо у вашій печі немає тяги, і дим йде всередині приміщення, він повинен бути очищений механічно за допомогою спеціального інструменту.

Світильники, призначені для очищення димоходу з сажі та сажі, дуже різноманітні: це щітки, скребки, ершоси різних конфігурацій та розміру, а також ядра на сильному кабелі, які пробили щільні блокування. Їх можна придбати у спеціалізованих магазинах або зробити це самостійно.

READ  Як очистити чавуну ванну з жовтих

Техніка безпеки

У процесі очищення труби з даху ви завжди повинні пам’ятати про безпечні заходи:

 • На даху неможливо працювати в дощовій або вітряній погоді;
 • Не забудьте використовувати страхування;
 • За відсутності системи безпеки ви можете турбувати з сильним канатним поясом;
 • Перед роботою забороняється приймати будь-які препарати, які можуть зменшити швидкість реакції. Це строго забороняється пити алкоголь.

Як очистити димохід, приклад

У трубі димоходу різні тварини можуть часто жити – птахи люблять влаштовувати туди гнізда, оси будують своїх клітин і т. D. Якщо ви можете отримати гніздо, краще видалити його через верхню частину труби. Якщо це глибоко, то краще відштовхнути його

З гніздами вісь вона варто працювати ретельно. Якщо об’ємна колонія живе в ньому, то краще переживати і покласти на спеціальний костюм бджоляра.

Механічний метод очищення димоходу

Механічний очищувач повинен видалити саж, використовуючи металевий jersh, який вводять у диму трубу і, виконуючи обертальні та прогресуючі рухи, очистіть сажу з поверхні димоходу. Метод має ряд переваг: він ефективний проти блокування та твердих відкладень, достатньо легко, не вимагає спеціальних знань та навичок. У той же час ручний очищувач димоходу через трубу є досить небезпечною професією, тому що ви повинні піднятися на дах.

Що таке ерх?

Це кручений дріт з дротом із сталі, оснащений ручкою для скручування на одній стороні та сопло з дроту або пластику з іншого. Довжина кабелю може бути різним і залежить від довжини димоходу. Ers вводять у трубу вперед на сопло, одночасно обертаючи його ручку. У той же час, обертання передається на сопло, і він механічно знімає шар сажі з стін труби.

Як очистити димар з Єршемом:

 • Повністю відкрити всі клапани та погляди, перекриваючи тягу у вашій печі або каміні. Під димохід у гирлі печі або у вогню каміна, покладіть контейнер для сажі – це буде досить багато. Для того, щоб не упакувати меблі та підлоги в кімнату, відкриваюча вогняна вогняна може бути завілена непотрібною тканиною.
 • Спостерігаючи безпеку та використання ременя безпеки, піднятися на дах. Зніміть голову від трубки. Ретельно введіть кабель для чищення в трубу та спробуйте підштовхнути його на деяку відстань. Одночасно повертайте ручку на кабелі. Якщо довжина димоходу більше 3 метрів, це зручніше зробити це разом – одна людина надсилає кабель у трубу, другий обертає ручку, що стоїть на деякій відстані.

Дотримуйтесь правил безпеки при очищенні димоходу

Російська піч з складною димовою, яка включає в себе кілька поворотів під кутом 90 градусів, щоб очистити дах через трубу з даху іноді неможливо – довжина такого димоходу досить велика, а вуха вперто не робить хочу пройти по черзі. У цьому випадку ви можете поєднати очищення труби з механічним очищенням димоходу.

Чи можна очистити складну обмотку з херш?

Звичайно, ви можете, для цього, чітко дотримуйтесь цієї інструкції:

  Ретельно огляньте духовку. На стороні та задніх стінах ви знайдете двері, призначені для очищення димоходу. Вони можуть бути розмазані або пофарбовані, але їм доведеться відкриватися. Замінити кожну дверну відро або іншу здатність.

Щітка для очищення пластикової пляшки та металевого шнура

Іноді замість досконалів для очищення димоходу, Liveriks встановлюють знімні цегли. Не рекомендується видаляти і самостійно вивести їх без спеціальних навичок, щоб краще очистити таку печі, щоб зв’язатися з фахівцями.

Народні шляхи

Дешева альтернатива всім вищевказаним способам можуть бути так звані народні засоби. Найбільш популярним буде, звичайно, спалюючи відходи картоплі. Це відомий народний розчин для запобігання формуванню набігів сажі вважається найпростішим. Почистка повинна бути підготовлена ​​заздалегідь, накопичуючись десь половина звичайного відро. Після цього він повинен бути висушений і кинути в феєрверк наприкінці спалювання закладки. Коли висвітлюється згоряння картоплі, крохмаль виділяється, пом’якшує шаровий шар. Часто вона, взагалі, просто падає скибочки, і щось просто виводиться з духовного газу. Використовуйте цей інструмент, найкраще, перш ніж робити механічне очищення.

Інші народні методи слід враховувати:

Осики

Осинові дрова характеризується високою температурою згоряння. З цієї причини вони закладені в фінал печі. Гарячі гази просто горять сажу прямо на стінах димоходу. Цей розчин небезпечний лише тим, що велика кількість сажі у згорянні при високих температурах може просто знищити стіни димоходу і викликати досить серйозне запалювання. Тому така техніка не повинна застосовуватися на регулярній основі. А також не потрібно запускати багато осинових дров одночасно.

До речі, як альтернатива, березові дров, очищені з кори, можна використовувати.

Нафталін

Цей матеріал застосовується до поверхні палива у добре підігрітій печі. Як нафталін опіки, він випаровується, і його пари знищують мудрець. Її доручено до навколишнього середовища у вигляді пластівців. Мінус у цьому випадку буде виділення досить неприємного запаху, який може залишатися в кімнаті протягом тривалого часу. Тому, як правило, цей спосіб очищення димоходу не застосовується, де використовується фокус запалювання відкритого типу.

Інший спосіб позбутися від сажі в димоході – поставити під час запалювання в печі столову ложку каменю або простою солі готують. Результатом цієї дії стане утворення декількох хімічних речовин, які активно пом’якшують сажу. Завдяки цьому вона почне відставати за стінками димоходу і падати.

Інший

Треба сказати трохи про інші народні методи для очищення димоходу з сажі, яка, можливо, не настільки популярна, але, тим не менш, використовуються досить активно. Спочатку я хочу назвати використання волоських оболонок. Ця техніка базується на високій температурі спалювання відходів від горіхів. Вони іноді використовуються навіть як альтернатива осинову деревину. Але оболонка не повинна використовуватися у кількості більше 2 літрів на 1 раз. Якщо ви використовуєте більше, то ви можете зіткнутися з перегріванням димоходу, що загрожує його невдачі.

Інший метод очищення – використання алюмінієвих банок. Щоб скористатися цим методом, вам доведеться взяти кілька банок з алюмінію, злити залишки рідини, а не посміхатися, покласти їх на пожежну печі. Це буде достатньо від 5 до 7 штук. Така процедура повинна здійснюватися на регулярній основі, після кожних 10-15 печей. Інша техніка, яка також використовується багато разів час від часу – використання пилососу. У цьому випадку ви спочатку потрібно пройти через поверхню висипу або тканини, прив’язаної до високої довжини. Після цього потрібно очистити дно пилососу. Раніше потрібно видалити сопло і працювати виключно.

На останньому етапі цієї техніки печі потрібно буде очистити вручну, а також перевірити, наскільки важливою тягою стала.

Народні засоби та методи очищення духовних димарів

Опалення заміського будинку або ванни не працює без котла або духовки. Ці пристрої вимагають встановлення димоходу, яка під час операції можна забитий з сажею. До печі працювала нормально, необхідно періодично чистити димохід. Існують різні способи очищення – хімічні, механічні та народні методи. У першому випадку очищення здійснюється різними композиціями, у другому потрібно піднятися на дах і опустити пристрій до труби. Вибір методу залежить від дизайну димоходу та ступеня забруднення.

Купуючи такі продукти, необхідно вивчити інструкції щодо упаковки на тему застосування цього інструменту та її складу, особливо якщо хімікати засновані на ньому. Також необхідно знати, що не кожен засіб підходить саме до вашого теплового пристрою, тому варто звернути увагу на всі нюанси, наприклад, для яких конструкцій димоходу призначений.

READ  Що можна розділити ванну замість плитки

Три варіанти очищення труб

Будь-яка ідеальна і високоякісна або ваша духовка, або камін, сажа в системі диму в будь-якому випадку буде влаштовувати, і нікуди не йде. Ви можете зателефонувати до професійного, звичайно, але це екстремальний випадок.

Коли я побіг у таку проблему і почав “вентилювати” питання, виявилося, що це цілком реально робити все з власними руками.

Хімія, щоб допомогти вам

Наша сучасна людина, на відміну від своїх дідущих та прадідом, в першу чергу думає про те, як очистити трубу деякої хімії. Це нормально, тому що ми звикли мити для посуду, очищення для ванної кімнати тощо. Виявляється, що димохід також використовується для очищення.

Схема хімічних речовин у димовій каміні.

На нашому ринку вітчизняна компанія “Дим” зараз є значним місцем.

Цей виробник виробляє цілу лінію товарів, я розповім про три найпопулярніші:

 • Перша з найвідоміших продуктів цієї компанії є так звана очищаюча коробка. Це виглядає як звичайна середня коробка. Вам потрібно лише видалити пластик упаковки та покласти його в печі печі або каміна. Як каже інструкція, це не повинно бути занадто гарячим з духовкою, полум’я має бути швидким. Така коробка буде, образно кажучи, верльфована в печі близько півтора години. За цей час м’які та в’язкі шари кристалізуються і повільно починають падати. Не варто чекати наслідкового результату, таке самоочищення триватиме близько 2 тижнів. Легка сажа буде літати в трубу, а важкі шари падають;
 • 2222 Інший популярний продукт повний від компанії “Дим”. Виробники намагалися віддати свої товари найбільш реалістичного виду звичайний план. З практичної точки зору виявляється те ж саме, що і вищезгадане вікно. Але має сенс взяти, якщо ви збираєтеся очистити камін. У відкритій печі каміна каміна, бірюзовий полум’я, який дає його покрити, він буде виглядати дуже вражаючим. Дітям дуже подобається цей процес;
 • 333 Є компанія та засоби для чищення димарів у котлах з питань твердого палива. Продукт доступний у вигляді стандартних гранул. Для нормальної роботи котла вам потрібно 1 тонну гранул, суміш з 10 кг цього продукту і повільно запобігають цій суміші. Цей інструмент підходить для звичайних печей, але тут буде потрібно спалити в печі до 1 кг поспіль. Відповідно до досвіду, така запобігання достатньо близько 3 місяців. Плюс ціна цих імпровізованих гранул буде нижчим, ніж коробка або закрита.

Бренд “дим” далеко від єдиного основного виробника на внутрішньому ринку. Приблизно однакова лінія товарів виробляє трубопровідну систему. Якість цих товарів приблизно однакова.

 • Німецька марка “Hansa” постачає свій миючий засіб на наш ринок. Цей продукт реалізується в одній упаковці, у вигляді невеликих паперових мішків та насипних пакетів з вимірювальною ложкою. Німці зробили увагу на боротьбі з Крезотом. Внаслідок хімічної експозиції креозоти зневоднені, пілінг і потрапляє в печі, де майже повністю горить. У той же час, легкі частинки вуглецю, за словами виробників, спалюють без залишку;
 • Чехи з часів Радянського Союзу вони поставляють нам “Cominek”. Це невеликі паперові мішки з 14 грамів зважування. Кожна сумка призначена для 1 кг палива. Але якщо раніше, коли це не було особливо відмінним від нічого, “прихід” ще був затребуваним, тепер він приймає лише доступну вартість. Крім того, цей інструмент розроблений виключно для профілактики, він не здатний видаляти південь товщиною 20 мм. Так, і запах цього препарату не дуже приємний.

Майте на увазі, хімічно активні миючі засоби для очищення димоходу є універсальними, і тільки для печей або лише для камінів. Тому при покупці уважно прочитайте інструкції.

Рецепти Бабушкіна

Тепер давайте поговоримо про те, як очистити димар в печі народних засобів. Я буду говорити чесно, очистіть димар з сажі, використовуючи рецепти бабусі. Але деякі з цих рецептів настільки радикальні, що їх потрібно використовувати дуже ретельно.

Інакше вам доведеться знову перекласти печі або принаймні ремонт.

 • Одним з відносно простих способів є використання киплячої води. Відповідно до правил 3 – 4 літра крутих окропу (так що більше бульвару) слід виливати в трубу безпосередньо перед хрестом. Розрахунок зроблено, що пари пом’якшують південь, і вона почне падати. Але на серйозному забрудненні цей метод є наслідком.

Не думайте, щоб залити киплячу воду в добре розплавлену печі, ви неминуче отримаєте гідрату. Вам дуже пощастило, якщо стіни труби тримаються, інакше він доведеться знову побудувати трубку. Хоча це також має свій власний плюс, це, безумовно, буде чистим.

 • Інший досить ризикований, але в той же час дуже ефективний спосіб очистити димар з сонячних вирощувань та сажі є використання сухого дерева з OSIN або вільхи. Це, мабуть, одне з найдавніших рецептів, ніхто точно не знає, скільки це сотні років. Вважається, що дим з цих дерева пом’якшує пом’якшує південь, і він горить. Але що все зароблено, вам потрібно витягнути плиту до максимуму, так що гудіння. Небезпека полягає в тому, що температура печіння сажі в трубі доходить до 1100 ºС. Ви розумієте себе, а не кожна труба здатна витримувати такий тест. Крім того, полум’я втече від труби може викликати пожежу;
 • Найбільш нешкідливіше і до речі, дуже ефективні засоби, з яких я регулярно використовую дачу, – це картопляне очищення. Відразу в добре розплавленій плиті завантаження 2 – 3 кг очищення, хоча він може йти до відро до великої вогню. В принципі, не настільки важливо, щоб він буде точно чистим або просто дрібно нарізаним картоплею, сенс, що багато крохмалю відрізняється при спалюванні, що руйнує шари сажі. Наскільки я чув таку профілактику, потрібно витратити принаймні один раз на місяць. Особисто я не вимірюю кілограми, у сім’ї, картопля люблять і просто всі прибирання картоплі спалюються у вогню, як доходи;
 • Не менш простий і безпечний спосіб очистити димар з сажі – це використання табличної солі. Візьміть себе правилом, приблизно 1 раз на тиждень вилийте горіння вугілля в печі 200 – 300г солі. Корозійний хлорид натрію;
 • Сажа добре руйнує алюмінієву пару. Ви можете отримати ці пари з звичайними пивовими банками. У гарячому, добре підігріваються вершини вам потрібно кинути кілька банок. Примітка, температура повинна бути такою, щоб банки не розплавляються, а саме спалені протягом максимум 5 – 7 хвилин. Цей метод не рекомендується використовувати частіше, ніж 1 раз на місяць, оскільки алюмінієві пари, хоча вони вважаються відносно нешкідливими, але здоров’я, безумовно, не додано;
 • Існує ще прибирання нафталіну. Але я не рекомендую це. Загалом, сказано, що це досить ефективний інструмент, там потрібно спалити в пару таблеток нафталінгу один раз на тиждень. Я не буду брехати, я не знаю, чи є нафталіновий димар очищає, але я точно знаю, що він міцно смерть. Крім того, запах буде почути як у кімнаті, так і на вулиці;
 • Зараз кілька слів про використання хімічних речовин з копитного банку народної мудрості. Мідь сульфат приймається для приготування суміші, нітчової та вугілля, а також кращий кокс-порошок у пропорції 5: 7: 2 (Vitrios/Selitra/вугілля). Я підозрюю, що щось подібне до нас продаються за гроші в мішках, тому що це означає лише 20 г на 100 кг палива.

Обидва серійно виробляються, так і народно очищені сильно забитою духовкою або камін практично не реально. Вони можуть підтримувати хороший стан димоходу і нічого більше. Це ефективна профілактика.

READ  Як зробити повітря з теплого підлоги

Коли нічого не допомагає

Якщо ви спробували всі пасивні шляхи очищення системи диму, і це практично не має сенсу від ваших зусиль, то настав час засунути рукавам і очистити трубу своїми руками, тобто механічно. У теорії прибирач труб виглядає простий, але важливо вибрати інструмент тут.

Професійна прибирання димоходу, природно, виконується професійним інструментом, але, як ви розумієте, це коштує дорого. Тому я буду говорити про інструмент, який я зробив, і побачив той самий домашній майстрів.

Металева щітка на склопластику.

На стінах димоходу можна накопичуватися до 10 см і більш нахилена сажа з креозотом. Яндекс. Коли ви знайшли такий “сюрприз”, хімічні речовини вже можуть використовувати це марно, а не кожна щітка буде приймати такий Nagar.

У цьому випадку можна розглядати Нагар тільки з металевим скребком. Коли мені довелося зіткнутися з такою проблемою, я прикрутив широкомасштабний долот до довгих риболовецьких стрижнів, піднявся на дах, а скребок все, що вмілося всередині димоходу.

Ось головне, щоб порушити міцну верхню кори. Як тільки ви його видалите, ви можете вже використовувати тверді металеві або пластикові щітки.

Будь-яка нормальна, столична піч має так званий “грубо”, на якому петлі каналів димових каналів. Це за рахунок цього дизайну, що приміщення отримує до 50% тепла. Але канали або з даху, ні з боку печі, не чистіть, для цього є спеціальні люки.

Скребок через ці люки очищають канал нереальний. Це займе жорстку, переважно металеву щітку. У спеціалізованих печах така ціна пензля не складна. І ринок продає кисті металевого шнура на електричному дрилі або шліфувальнику, і це коштує це цілком прийнятні гроші.

Для того, щоб навряд чи закріпіть таку щітку, це займе стрижень, в професійному інструменті це скловолокна. Я взяв найдешевший поліпропіленовий трубку з поперечним перерізом 20 мм, вирізати його на 1М секції, а різьбові арматури припаялися на краях кожного розділу (з одного боку тата, на іншій мамі).

Домашній розбірливий стрижень з кистю шнура.

Отримати паяльник для поліпропіленових труб зараз не є проблемою. У будь-яких вуликах для досить прийнятних грошей, ви атакуєте ці фітинги за 15 хвилин. Скільки ви хочете.

Таким чином я отримав складну еластичний стрижень. До речі, на такій стрижці можна загвинчувати не тільки кисть металевого шнура, але і той же залізний скребок.

І, нарешті, найважливішим інструментом будь-якого трубопроводу є жорстка щітка на довгий кабель з підвісним навантаженням. Без нього, щоб очистити димохід, як це повинно бути, це буде важко. Цей пристрій я також зробив свої власні руки.

 • Вантаж, призупинений знизу, повинен бути центром. В ідеалі, він використовує чавунне або сталеве ядро, як останній курорт, ви можете взяти якийсь конус. Але такі речі, як гантелі, ваги або будь-які інші важкі предмети невизначеної форми, не можуть висяжати. Потім вони турбують їх у димовій, і починаються серйозні проблеми, аж до розбирання стінки труби. Для цього я зробив глинуну форму, металевий крюк був поставлений у центр форми і вилив свинцем;
 • Для кисті я пристосований пластиковою мітлою. У верхній частині щетини в такій вівці злиття в одному моноліті. У центрі цього моноліту я пробурив отвір і вставив залізний шпилька в поперечному перерізі 8 мм, з різьбовим різьбовим по всій довжині. Потім з обох боків шпильки я поклав на 2 широкі шайби, і це виглядало все це з двома горіхами. Шапки щетини зламали віник, і він перетворився на горизонтально орієнтовану подрібнювальну щітку. В кінці з обох боків залізної п’яти, я загвинчується 2 металеві вухо під карабіном;
 • Наприкінці металевого кабелю я також зробив петлю. В результаті мій основний інструмент трубопроводу складався з 3 знімних деталей: кабелю, кисть на металевій каблуці та закругленим вантажем з гачком.

Коли я активно зацікавився, як очистити трубу димоходу з моїми руками, я неодноразово натрапив на поради, щоб зробити чистячу кисть з пластикових пляшок. Варіант курсу цікавий і не дорогий, але особисто він не викликає довіри.

Я думаю, що це може лише запропонувати людині, яка ніколи не займалася головною очисткою великих блоків. Хоча, якщо шар сажі невеликий, то цей метод може бути і буде працювати. Для тих, хто зацікавлений, я розмістив відео в цій статті.

Тепер давайте поступово дивуватися, як очистити димар в печі приватного будинку своїми руками:

 • Перед початком роботи, доцільно зберігати кімнату з поліетиленом, сажа Бат-Бат і видалити її пізніше важко. Безпосередньо двері печі або каміна, якщо ви чистите камінний димар, вам потрібно отримати мокрою тканину якомога щільно;
 • Починає очищати дах. Якщо печі не лікували протягом тривалого часу (більше 2 тижнів), то вам доведеться відключити нашу домашню кисть з пластикових вінок і прикріпити тільки металевий ядро ​​до кабелю. Це ядро ​​запускає перше, це буде подрібнити всю мережу, а також запускає тонкий сміття, а пташині гнізда, якщо такі є;
 • Оскільки ми домовилися, що забруднення ми маємо серйозну, то ми візьмемо металевий скребок на довгі шість і, як ви обережно викрепте все, що відбувається;
 • Природно, що всі ці шари падають і так, щоб тоді не проколоти цю гору з дна, періодично доведеться розслабитися і очистити сміття через вікно процесу або через печі, якщо димар прямий;
 • Коли груба очищення скребка завершена, можна перейти до очищення каналів “Grude” через технологічні вікна. Для цього у нас є металевий шнурний кисть на жорсткому складі;
 • Досконале очищення димоходу, вам доведеться потрапити в дах і очистити трубу з пластичною щіткою з підвісним ядром. Звичайно, замість пластикової щітки з вантажем, ви можете використовувати шнурну щітку на довгий великий стрижень. Але повірте мені, м’яка щітка з призупиненням, щоб працювати набагато простіше;
 • Горизонтальна щітка на жорсткому роді, за винятком очищення каналів, досить часто використовується для очищення прямий димар з нержавіючої сталі нижче. У верхній частині немає годинника, нижня кришка видаляється, і це очищається через нього всі димоходи.

Періодичність подій

Рекомендується очистити один раз на рік навесні в кінці операції котла, якщо ви потонули його відповідно до інструкцій.

Для термінів димоходу впливають фактори:

 • Дата останньої процедури, як це було проведено, і яка ступінь забруднення.
 • Конфігурація каналу. Кількість колін і за кордоном.
 • Матеріал виготовлення труб. Гладкість внутрішніх стін.
 • Вживані паливо – вугілля та сировина.
 • Чи була використана духовка для утилізації паперу, пластику та синтетичних тканин.

Наступні ознаки вказані щодо необхідності очищення димоходу:

 • Ослаблення тяги. Дим.
 • Зміна кольору полум’я в вогню з яскраво-помаранчевим червоним кольором.
 • Виділяючи товстий чорний дим.
 • Поява великої кількості пилу на підлозі, речі, предмети інтер’єру.
 • Характерний запах креозота.

Перевірте стан труби може бути візуально за допомогою ліхтарика. Для цього ви повинні піднятися на дах. Якщо димохід згинається, навантаження знижується всередині. Наскільки вона переміщається, розраховується рівень забруднення;.

У купальних печах труби повинні бути очищені один раз на рік. У котлах безперервного горіння процес повинен проводитись кожні 2-3 місяці.

Як очистити димар з сажі народними засобами
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS