Як опалення в житловому будинку

Table of Contents

Що таке секрет її роботи? Особливості системи опалення у висотному будинку

Зазвичай жителі багатоквартирних будинків не зацікавлені, чому вони теплі у своїх квартирах.

Питання з’являються у двох випадках: квартира занадто холодна або гаряча; Я хочу змінити зовнішній вигляд джерел тепла в квартирі.

Тепер ми коротко розповімо, про які системи опалення житлових будинків існують.

Центральне опалення

Це система, в якій ТЕЦ або котельня є джерелом тепла і працює на паливі. Він розташований в окремому будинку. Тепло через труби надсилається до квартири і дає опалювальні пристрої – радіатори. Теплоносія у вигляді води, пари, повітря.

Водяне опалення – у трубах циркулюють воду. Він нагрівається в котельній кімнаті, а труби приносить теплове паливо до радіаторів. Радіатори дають теплову енергію в кімнату. Взимку поверхня радіаторів нагрівається до 60-70 градусів. У морозі вони нагріваються до 80 градусів.

Мережі проектування однопровідних, двопротонних, багатопроб. У містах організувати мережі на принципі з двома трубопроводом. За допомогою другої труби охолоджується “зворотна” вода повертається до котла. Отже, ціла система циркулює, тепло походить від котельні до мешканців будинків. Водне опалення відповідає санітарним та гігієнічним стандартам, тому найчастіше використовується в житлових будинках, школах, дитячих садках та лікарнях.

З повітряним повітрям, гаряче повітря рухається через труби і дає тепло. Для опалення використовуються центральні повітряні обігрівачі або калорифи. Така система, а також водяне опалення, не завдає шкоди здоров’ю через гігієнічність.

Парове опалення заборонено використовувати в житлових будинках. Теплоносія – пари, джерело тепла – паровий котел. Мінуси цього типу опалення: неможливо регулювати гладку температуру, шум, поверхню нагрівальних пристроїв сильно нагрівається.

Плюси та мінуси центрального опалення

Дотримуйтесь обладнання міських послуг;

Працінність міського обладнання залежить від зносу та сумлінності працівників ПШ;

Ремонт та підтримка системи також є, але він генерує і мінус.

Неможливо регулювати температуру нагріву. У всіх кімнатах однакові, і це не завжди зручно;

Система іноді стрибає тиск, це призводить до нещасних випадків;

Великі втрати на етапі доставки тепла: кожен кілометр втрачається 1 ступінь;

Умови сезонних вимикачів не контролюють орендарів.

Автономні засоби незалежні. Автономне опалення має багато переваг. Це не залежить від центральних систем. Котл стоїть безпосередньо вдома, і ви самі контролюєте нагрівання. Жителі не переплачують щомісяця через віддаленість джерела тепла, не страждають від зносу труби. Організація автономного опалення дорого, але вона швидко окупається.Трапляється газ, електрична та печі або камін.

один. Газове опалення. Газ є найдешевшим паливом в Росії, тому газове опалення популярне серед власників приватних будинків. Принцип пристрою простий – потрібен котел, водна система та акумулятори, як нагрівальні пристрої. Ми приносимо газ до котла та запускаємо систему. Важливо не заплутати зріджений і головний газ. Якщо ви нагріваєте весільні циліндри, то в 5 разів дорожче, ніж електрична установка.

Автономна газова система. Це скарб не тільки для будинку, а й для квартири. При порівнянні двох рівних областей, у квартирі з автономним газовим опаленням, виплата комунальних платежів становить 1,5-2 рази менше, ніж під центральним опаленням.

Плюси і мінуси газове опалення:

Немає залежності від центральної системи;

Може бути використаний у поєднанні з альтернативними джерелами тепла. Наприклад, зробіть теплий підлогу.

Доведеться особисто контролювати роботу котла та системи.

2. Електричне опалення. Газ не скрізь. Тому люди повинні вибирати альтернативні джерела тепла. Електрика – чиста енергія. Найдешевше обладнання, але не надто економічне використання. У порівнянні з рідкими охолоджувачами електрична енергія без втрат перетворюється на тепло. Тому електрична потужність має найвищу ефективність. Ефективність – це кількість тепла на одиницю використовуваного ресурсу/палива.

Плюси та недоліки електричного опалення:

Багато варіантів для рішень: радіатори, конвектори, теплі підлоги, стіни та плінтус;

Потрібна потужна службова мережа та проводка;

Не потрібно купувати паливо і піклуватися про його зберігання;

Немає залежності від центральної системи.

Електрична установка відрізняється джерелом тепла. Розглянемо найпопулярнішу.

Електрокатори – забезпечують водяне опалення: котел зігріває теплоносія. Вода. Холодна вода стає гарячим і циркулює труби, пронизуючи будинок. Енергія електроенергії перетворюється на тепло. Ця система вибирається за відсутності газу.

Автономне опалення, електричний котел

Котли різні у формі та модифікації. Головне в пристрої є теплообмінник та блок керування – параметри, встановлені на ньому, і контролюють працездатність. Коли пристрій переробляє, це відзначає про необхідність охолонути. При критичних позначках блок вимикає систему на машині.

READ  Утеплення стелі мінватою в приватному будинку

На додаток до котлів, є електроконвектори. Потужний нагрівальний елемент, який не спалює кисень, і не порушує мікроклімату вдома. Вони працюють мовчки, легко керуються: програмування, а сама система підтримує зручну температуру. Якщо хост довгий час відсутній, в економічному форматі є режим очікування.

Електроконвектор

Інфрачервоне нагрівання також належить до електричного методу опалення. Відбувається у вигляді панелей або фільму. Швидко робить будинок теплим через нагрівання об’єктів інтер’єру та поверхонь – підлоги, стелі, стіни.

Теплий підлогу – система прихована від очей і поєднується з будь-яким покриттям декоративного підлоги. Це зручна температура і швидке опалення.

Тепла підлога

Нагрівачі вентилятора – температура підтримки та забезпечують теплову вуаль. Нагрійте будинок швидше, ніж водні системи, але спалюють кисень.

Нагрівач

3. Нагрівання печі підходить для невеликих областей будинків, де немає головного природного газу. І для округів, де немає проблем з твердим паливом: вугілля, дерево або гранули. Вугілля та дрова вважаються дешевим паливом. Гранули або деревні гранули, виготовляють відходи деревини. Вони популярні в Європі, і тепер вони прийшли до нас. Цей тип палива майже в 3 рази більше, ніж газ.

Таке опалення не залежить від наявності електроенергії та віддаленості від міста. Обладнання доступне за ціною, не розумно в експлуатації. У дизайні немає складних програмних пристроїв. Не потрібно залучати фахівців для підтримки.

Мінуси: довго, не підходить для середніх та великих будинків, низька ефективність. Потрібно місце для зберігання деревини або вугілля. Печі також займає багато місця в будинку, вам потрібно доглядати і кинути паливо. Виняток – чавунні печі довгого горіння.

Плюси та мінуси автономного опалення

Дешеве та ефективне опалення – одна система трубки

Простий і недорогий спосіб забезпечити тепло в будинку однотрубної системи. Тепло в холодному сезоні забезпечує одну шосе, вона зберігає на матеріалах.

Такий нагрівальний пристрій дозволяє зробити нагрівання повністю автономним.

У той же час можна підвищити ефективність, щоб встановити насос і використовувати його за потребою.

Забезпечення тепла багатоквартирних будинків: Централізоване опалення

Як відомо, забезпечення тепла значної частки житлового фонду здійснюється центрально. І, незважаючи на те, що в останні роки з’являються більш сучасні схеми теплопостачання, центральне опалення залишається за вимогою, якщо не власники, розробники житлових будинків. Однак слід зазначити, що багаторічний іноземний та внутрішній досвід використання такого варіанту виявив свою ефективність і право існувати в майбутньому, за умови безперешкодної та якісної роботи всіх елементів.

Відмінною особливістю такої схеми є виробництво тепла за межами нагрівальних будівель, що відправляється з джерела тепла через трубопроводи. Іншими словами, централізоване опалення є складною інженерною системою, яка поширюється значною площею, яка забезпечує тепла як великої кількості об’єктів.

Опалення та гаряче водопостачання багатоквартирного будівництва: ознайомитися з відкритою схемою теплопостачання

Сьогодні ми повинні з’ясувати, як влаштовуються водопостачання та опалення житлового будинку. Об’єктом дослідження буде найпопулярнішим у будинках радянських будівель, що становить понад 90% житлового фонду нашого нескінченного та величезного, відкритого схеми теплопостачання з відбором гарячої води для компанії безпосередньо з опалення головного.

Будівництво житлової системи придушення

Системи центрального опалення житлових будинків були створені відповідно до проектів. Тому про опалення квартири та всього будинку можна знайти буквально все, якщо ви знайдете проект і розбиратися його до останнього гвинта.

Далі розглянуть, які рішення для опалення в багатоквартирних будинках, як правило, застосовуються, і як вони впливають на якість опалення в квартирах. А також, як і на практиці, питання, пов’язані з ремонтом та експлуатацією труб, батарей та всю систему централізованого опалення висотного багатоквартирного будинку

Чому процес нагрівання висотного будинку

Система опалення багатоповерхового будинку може бути нудним у кількох випадках, наприклад:

 • При заміні радіатора в квартиру виникає питання, як вимкнути стрижень, який можна покласти радіатор, і наскільки краще ..
 • Якщо ви зміните стовбур, то які труби можна застосувати?
 • Коли нагрівання працює погано, природно запитують – чому? можна регулювати, навіть самостійно
 • Якщо є бажання разом з іншими жителями, щоб організувати котельні, то як це зробити
 • При встановленні лічильника тепла, в якому місці систему вставляти її?

Але без санкції Хік будь-якої дії з централізованим опаленням. І вчинені такі дії, як правило, тільки фахівці однієї організації обслуговування.

Які схеми знаходяться в житлових будинках

Проекти опалення цілої площі від центральної теплової станції завжди є індивідуальними, і залежать від житлового фонду. Зазвичай 1 мікрорайон був обладнаний однією котельною, але це не є правилом, побудованим і дуже великим ТЕС, а також невеликими котельними.

Але укладання нагріву на багатоповерховий, побудований за радянських часів, як правило, типовий. Використовувалися однопровідні схеми для з’єднувальних радіаторів, де вертикальний рідер був однією трубою. Рейси, які були на одному будинку, є багато, пов’язані паралельно гідравлічному трубопроводу, і, таким чином, виявилися приблизно однаковими гідравлічними умовами.

На малюнку показана зразкова схема вертикальної однобічної трубки.Потрібно звернути увагу на одну трубу – до 18 радіаторів.

Належні схеми з’єднання радіаторів – за допомогою паралельного обходу.

Діаграма з’єднання Радіатора в квартирі з однопровідною проводкою навколо будинку.

READ  Як видалити клей з штукатурки з шкірою

Вимкнення одного радіатора (капання!) Це не вплине на опалення в інших квартирах через наявність обходу. Крім того, балансувальний клапан дозволяє встановлювати радіатора за бажанням.

Але однобудки притаманні відомому недоліку останніх радіаторів у кільцевому холодильнику. Як боровся з ним?

Особливості опалення в багатоквартирних будинках

Отже, що радіатори на останніх поверхах не були б занадто холодними, повинні бути встановлені на високу швидкість теплоносія, яка лінія температури потоку та зворотний. У централізованих системах опалення змогли це зробити, щоб температура виходу виявилася без істотної різниці для користувачів. І збільшення площі радіаторів з вирівнюванням теплопередачі ніхто не боровся.

 • Для централізованої системи опалення висока швидкість теплоносія характеризується, до обмеження шуму в трубах. Звідси висока потужність насосів і великий падіння тиску.
 • Друга особливість – великий загальний тиск у системі. Наповнення проводили з нижньої точки, а для підняття теплоносія до 9-го поверху довелося створити відповідний тиск, до 12 банкоматів.
 • Наступна особливість являє собою високу температуру теплоносія – погана теплоізоляція, витоку тепла, невідповідність енергетичного ресурсу, часто дозволяється вирішувати задачі комунальних послуг “Тепло у будинках”, просто досягаючи витрати та зменшення температури вище норми, Навіть вище 100 градусів з високим тиском.

Все це залежить від своїх вимог до радіаторів та труб.

Які труби та радіатори застосовуються у висотному будинку

Всі висотні будівлі в радянські часи були обладнані сталевими трубами та чавунними радіаторами. Тепер з’явився вибір. Інші типи труб та радіаторів практичні, дешевші, довговічні.

Але самостійно виготовляйте вибір, коли замінюючи радіатор у квартиру, неприйнятно неприйнятним без грішу. Особливо розбираючи стовбур і зміна труб – тільки фахівці зробить це.

В основному, Жековський спеціальний, припаяний PN30 25 мм (зовнішній діаметр) з алюмінієвим підкріпленням, незважаючи на те, що його гранична температура все ще 95 градусів, а в центрі може бути більше … зараз PN25 C Подібні характеристики вже з’явилися .

Можна використовувати металопластикові труби для підключення радіаторів у багатоповерховому будинку – шляхом вирішення служби сервісної мережі. Використовуваний діаметр в основному 20 мм (зовнішній).

При заміні радіатора працівники JEKA обов’язково зобов’язують створювати схему з вимиканням з двома кранами та обхід паралельно радіатора.

При заміні радіатора в квартиру

 • Модель, розміри (теплопередача) радіатора узгоджуються з фахівцями службової організації.
 • Вона вимикає підстава, рідкі злиття.
 • Зазвичай старі сталеві труби обрізані, оскільки неможливо сприяти різьбовим з’єднанням. Найчастіше радіатори змінюються разом з трубами, типи використовуваних труб також узгоджуються з HSEC.
 • Радіатор висіває на регулярному кріпленні, що поставляється з вилками, кульками, балками, Маєвським краном.
 • Радіатор з’єднується з жолобами труб відповідно до схеми з обходу.

Чому на верхніх поверхах холодно

Якщо швидкість теплоносія полягає в тому, що температура також їхала, тоді вона буде холодно в будинках, вона особливо вплине на верхні поверхи, де радіатори часто є останнім у кільці. Це відбувається як з технічних причин, завдяки збільшенню труб, зносу обладнання та організаційним.

Паливо тепер дорого, і невідомо, на якому командуванні, його присвячена сума заважає, але результат вражає – половина закладеного вугілля, мазут, газ потрапляє в пожежу. І фахівці теплової мережі пропонуються “твіст” і перерозподіляти тепло, “Знайти методи”. В результаті, частина насосів вимкнена, замінена, котёл приглушений, вентилятори перебудовані, створюється штучне “одяг обладнання”.

Інший варіант поганої роботи опалення в багатоповерхових будівельних радіаторах не теплий. У будь-якому підвалі багатоповерхового будинку, можливі варіанти коригування, коли будь-який підйом буде тепло погано – схема дуже складна. Проблема може бути за відсутності гідного персоналу в організації, внаслідок чого мережа просто не встановлена.

Але вихід із ситуації можна знайти лише в Натарії в місцевих організаціях. Або створюючи для невеликого будинку вашої котельної в координації з владою. Або перехід до індивідуального опалення в квартирі.

Особливості в новобудовах

В даний час все більше і більше йдуть до сучасних опалювальних проектів. Двопровід застосовуються в проводці, внаслідок чого зменшується витрати енергії на руху теплоносія. Діаграма підключення радіатора в квартирі з двопропечною системою опалення.

Такі проекти зараз надають інші матеріали, а не сталевий PEX, включаючи армований алюмінієвий. Радіатори з мінімальним тиском 16 атм, з нижчим (прихованим) підводкою.

Найновіше досягнення – це індивідуальна проводка на окремій квартирі. Продукти двох труб призначені для цілих квартир. У квартирі, проводка може бути що-небудь, але, як правило, розташування стояння полягає в тому, що це зручно зробити схему радіації від центральних колекторів, тоді як труби упаковані під підробленим підлогою.

Це дає змогу встановити інтраолеві конвектори під балконні блоки.Також – індивідуальний лічильник тепла для квартири.

Але в масивах старих будівель, з централізованою системою опалення житлового будинку, це не досяжне. Насолоджуйтесь цими перевагами, які встановили ПШ.

Центральне опалення: що це таке

Структура централізованого нагріву – кілька взаємопов’язаних елементів.

Джерело тепла та теплообмінник

ПП або котельні можуть діяти як джерело теплової енергії. Тепловий та енергетичний центр нагріває теплоносій через теплову енергію, яку парою випускає з води в парових турбін.

За допомогою теплообмінника, гаряча вода передає теплову воду. В котельнях теплова енергія видобуто з гарячої води.

READ  Ніж шити ванну в країні

Вважається, що одна ТЕЦ здатна замінити кілька котлів, але також останній також залишається за попитом.

Опалення

Представляють систему підключених трубопроводів для теплопередачі до житлових об’єктів. Мережі теплопостачання можуть бути як під землею, так і над ним, і слід спостерігати заходи теплоізоляції та фактично і в іншому випадку.

Споживач тепла

Це обладнання для одержання та розподілу тепла по всьому об’єкту.

В основі принципу роботи системи центрального опалення, принцип циркуляції гарячої води (або пари) на трубах корму та повертається, що може бути з верхньою або нижньою розливу. Обидва ці труби можуть бути розміщені в підвалі будинку, і ви можете встановити трубу водопостачання на мансарді або спеціально обладнаному технічному підлозі, а також заводчики в підвалі.

За місцем розташування джерела теплової енергії система теплопостачання поділяється на:

Централізовані системи теплопостачання

У таких системах теплопостачання джерело тепла може бути:

Котли, що працюють для однієї або декількох будівель.

Контроль за спожитої теплової енергії у централізованій системі теплопостачання здійснюється за допомогою бухгалтерського вузла, який встановлюється на кордоні кореневого забезпечення теплової мережі. Часто для МКД, кордон розташований на впровадженні мережі до будинку.

Централізоване теплопостачання включає в себе:

Нагрівальні та дротичні трубопроводи (полімерні або металеві);

Запобіжні та відключені клапани;

Опалювальні прилади: радіатори, конвектори, регістри;

Фільтри, бруд, вимірювачі, термометри;

Управління системами опалення та управління двигуном;

Розширення резервуарів необхідного обсягу;

Місцеві децентралізовані системи теплопостачання

У цьому типі систем теплопостачання кожної будівлі походить від окремого джерела – котла.

У місцевій системі децентралізованого теплопостачання вимірювальна установка на вході в будинок не встановлена. Натомість на всьому будинку встановлюється вузол спожитого вимірювання газу.

Інженерна система будівництва (систем опалення та гарячої води);

Інженерна система будинку включає:

Нагрівальні трубопроводи та гаряче водопостачання;

Відключення та відключення регулюючого армування;

Опалювальні прилади: радіатори, конвектори, регістри;

Фільтри гідравлічні, грязі, вимірювачі тиску, термометри;

Управління системами опалення та управління двигуном;

Склад устаткування котельної входять:

Розширення резервуарів необхідного обсягу;

Вимірювальні прилади: вимірювальні прилади, термометри;

Опалювальний пристрій у житловому будинку. Частина 1

Індивідуальні децентралізовані системи теплопостачання

У окремих децентралізованих системах теплопостачання приміщення або групи приміщень (квартир) оснащені теплом з окремого джерела – найчастіше котла. У цьому випадку в кожній квартирі встановлюється вимірювальний вузол спожитого газу.

Індивідуальна система децентралізованого теплопостачання складається з:

Стінний котел (газовий або електричний);

Полімерний (поліпропілен або металопластичний) або сталеві трубопроводи;

Опалювальні прилади (радіатори, конвектори, регістри) з підкріпленням контрольованого замка;

Система опалення Sing-tube: вертикальна та горизонтальна проводка.

У однопровідній схемі систем опалення, гарячий теплоносій (кормовий) підхід до радіатора та розрахунку охолодженого (зворотного) здійснюється на одній трубі. Всі пристрої відносно напрямку руху охолоджувача взаємопов’язані. Тому температура теплоносія при вході до кожного наступного зростаючого радіатора значно зменшується після видалення тепла з попереднього радіатора. Відповідно, теплопередача радіаторів з видаленням з першого пристрою зменшується.

Такі схеми використовуються в основному в старих системах центрального теплопостачання багатоповерхових будівель та в автономних гравітаційних системах (циркуляція природного теплоносія) у приватних житлових будинках. Основним визначальним недоліком однієї трубної системи є неможливість самостійного контролю теплопередачі кожного радіатора окремо.

Щоб усунути цей недолік, можна використовувати однопровідну схему з обхід (перемичка між годуванням та поверненням), але в цій схемі першим радіатором завжди буде на гілці, а останній є найбільш холодним.

Багатоповерхові будинки використовують вертикальну систему опалювальної системи.

У висотних будівлях використання такої схеми дозволяє заощаджувати на довжину та вартості поставок мереж. Як правило, система опалення виконана у вигляді вертикальних підйомів, що проходять через всі поверхи будівлі. Теплопередача радіаторів розраховується при проектуванні системи і не може бути скоректована за допомогою радіаторних клапанів або іншої регуляторної арматури. Завдяки сучасним вимогам до комфортних умов у приміщеннях ця схема для підключення водогрійних пристроїв не задовольняє вимогам жителів квартир, розташованих на різних підлогах, але система опалення, прикріплена до одного зростання. Споживачі тепла змушені “витримати” перегріву або підшипнуту температуру повітря в перехідному осінньому та весняному періоді.

Нагрівання на однопровідній схемі в приватному будинку.

У приватних будинках однобічна схема використовується в гравітаційних мережах, в яких відбувається циркуляція гарячої води через диференціал щільності нагріваних та охолоджених охолоджувачів. Тому такі системи отримали назву природного. Основною перевагою цієї системи є нелетучий. Коли, наприклад, за відсутності в системі циркуляційного насоса, підключеного до мереж електроживлення та, у разі переривання з джерелом живлення, система опалення продовжує функціонувати.

Основним недоліком гравітаційної схеми підключення однобічного зв’язку є нерівномірне розподіл температури радіаторів теплоносія. Перші радіатори на гілці будуть найгарячішими, і, як це видаляє від джерела тепла, температура падає. Споживання металу гравітаційних систем завжди вище, ніж у вимушених великим діаметром трубопроводів.

Як опалення в житловому будинку
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS