Як припасти пластикові труби для опалення

Особливості труб, враховані при встановленні

Щоб правильно вибрати спосіб пайки пластикових труб, необхідно враховувати не тільки їх діаметр, але і товщину стіни. Тому перед початком роботи необхідно прояснити реальну товщину стінки вибраного продукту на маркування та вимірювання (для перевірки).

Для нормальної роботи необхідно уточнити дані у нормальному документі.

Загалом, технічні дані про труби тиску з термопластичних пайок ГОСТ Р 52134-2003. Однак, кожне виробництво має свої нюанси, а по відношенню до іноземних виробників цей стандарт взагалі не працює. Тому краще прояснити допустимий температурний діапазон (робота та надзвичайна ситуація), вони не повинні перевищувати температуру пайки.

Крім того, згідно з отриманою інформацією, необхідно прояснити тривалість нагріву при зварюванні підготовлених пластикових труб та температури нагріву, а також час охолодження деталей.

Також, беручи до уваги ріст товщини стінки з збільшенням номінального зовнішнього діаметра, ширина зварного шва визначається на столі, тобто довжина нагрітого ділянки. Вона повинна бути однаковою для труби та придатності, оскільки по всій області потрібна дифузія (інтерпретація частинок матеріалу на молекулярному рівні). Визначити ширину зварного ременя (глибина трубної вставки в муфту), а розмір фаски може бути на столі.

Максимальна глибина вставки (фактична ширина ременя) без відняття.

На підставі типу типу пластику, бажаний рівень нагрівання зварювальної машини встановлюється, точніше, нагрівальні елементи – парні форсунки.

Як приполлі поліпропіленові труби

У деяких випадках температура газу поліпропіленових труб не становить не 200 … 220 градусів за Цельсієм, і близько 260 градусів, він повинен бути уточнений виробником або продавцем.

Паяльник труб

Спеціальний апарат використовується для прикріплення полімерної труби до відповідного фітингу або зчеплення. Максимально допустимий діаметр труб, з яким господарі може впоратися, 63 мм. Більший діаметр труб переважно зварює джек за допомогою професійного обладнання.

Паяльний інструмент для домашнього використання – це агрегат, оснащений стендом, робоча частина якої нагрівається до заданої температури. Нагрівальний елемент (підошва) оснащений отворами для встановлення форсунок різного діаметру (від 16 до 32 мм).

Машина для пайки пластикових труб

Немає принципової різниці, яку з них використовувати для пайки пластикових труб з власними руками. У будь-якому випадку точне дотримання інструкцій допоможе отримати бажаний результат.

READ  Як усунути витік крана у ванній кімнаті

Рекомендації фахівців

Зварювання пластмасових труб вимагає деяких навичок, тому при виконанні зварювання вперше, краще практикувати невелику непотрібну обрізку труб, перш ніж входити до пайки трубопроводу.

 • Вибір пристрою для пайкових труб, краще залишатися на 1200 Вт інструмент.
 • Перед зварюванням необхідно надати пристрій, щоб підігріти до бажаної температури: для поліетиленових труб 220 ° С, для поліпропілену 280 ° С. Після першої черги займе близько 10 хвилин. На сучасних агрегатах є індикатор, який інформує готовність інструменту для роботи.
 • Після пайки кожного елемента трубопроводу важливо очистити форсунки з пластику, інакше він почне горіння і псує зовнішній вигляд і функціональність подальших з’єднань.
 • Очищення слід проводити з дерев’яними інструментами (палички, лопатки), оскільки метал може подряпати насадки, тому вони сильніть розплавлений пластик.
 • З підключенням нагрітих елементів трубопроводу неможливо їх занадто багато один до одного, оскільки пом’якшена труба деформується всередині фітинги, зменшуючи діаметр проходження, який погіршує роботу всієї системи.
 • Підключення елементів трубопроводу повинні бути гладко без прокручування, оскільки це може порушити цілісність швів.
 • У жодному разі не повинно бути прогалини між паяною трубою та фітингом, шов повинен бути абсолютно герметичним.

Методи способу

Є 3 способи зв’язування пластикових труб та фітингів, два з яких термічні:

 • Дифузійне зварювання з спеціальним паяльним залізом. На підставі процесу молекулярної дифузії (змішування) органічних полімерних матеріалів, коли вони нагрівають до точки плавлення.
 • Дифузійне зварювання за допомогою спеціальних електрофів. Основою процесу схожа на перший метод. Різниця – це технологія – є особливі, дорогі арматури з імплантованими електродами. Електротехніка дозволяють встановити систему опалення без використання паяльного заліза.
 • Хімічна зварювання (холодний метод з’єднання пластикових деталей). Холодне зварювання засноване на хімічному “плавленні” поліпропілену. Деталі змащуються спеціальним складом і підключенням.

Зверніть увагу! Тільки перші два способи паяння підходять для монтажу системи опалення. Холодний зварювання не дає достатньої міцності підключення для монтажних систем опалення.

Схематично процес паяння можна описати наступним чином:

Результат сильний, на рівні молекул, з’єднання деталей. В результаті пайки належним чином виконується, майстер отримує одночасну сполуку, яка не має видимих ​​док-меж при різанні.

Пластичне зварювання пов’язане з високою ймовірністю помилок, які можуть призвести до низькоякісного з’єднання. Серед найпоширеніших речей можна назвати наступні помилки:

 • низька якісна підготовка;
 • занадто великий або навпаки маленький тиск при док-продуктах;
 • Зняття припливу на стадії охолоджувальних деталей;
 • Спроби зварювання труб різного діаметру;
 • Недостатня поглиблення труби в дурні великого діаметра.
READ  Як закріпити шви на човні з ПВХ

Покрокові інструкції для підігріву пайки

Ми проаналізуємо покрокові паяльні труби, щоб у вас немає проблем через пропущену дрібницю при підготовці до пайки або перевірки швів для сили.

Підготовка елементів та деталей

Елементи майбутнього дизайну коштують заздалегідь. Якщо використовується холодна пайка, то все ще знежирює. Для гарячого пайки ви можете покласти дві лінії заздалегідь з олівцем, який потім повинен бути об’єднаний. Завдяки таким трюкам, шов досягне успіху.

Підготовка паяльного заліза

Паяльне залізо закріплюється необхідними насадками і нагріваючи його відповідно до інструкцій. Попереднє нагрівання необхідне, оскільки час нагрівання вказаний у тій же інструкції, яка може збільшуватися при використанні непроникних інструментів.

Зняття та охолодження

Зазвичай падаючи прямі елементи з фітляцією, тому немає потреб у зніманні отриманих швів. Отриманий дизайн необхідний протягом декількох хвилин, щоб залишити для охолодження при кімнатній температурі. У цей період виникає остаточний мороз пластику, тому на дизайн не повинно бути ніяких механічних впливів.

Нюанси та док-елементи

При док-елементах ви не можете виробляти крутний момент і повороти. Розплавлені частини пов’язані з простим тиском, інакше можуть відбуватися різні типи порушень цілісності труб або звуження внутрішнього діаметра труби.

Перевірте якість роботи

Перевірте якість роботи, яку потрібно спочатку візуально. Не повинно бути ніяких необхідності внутрішнього діаметра труб. Це призведе до порушення гідравлічної рівноваги системи, що, у свою чергу, призведе до виникнення повітряних пробок та поганих радіаторів.

Після візуального огляду, потрібно пропустити воду через дизайн, щоб переконатися, що з’єднання щільні.

Щоб працювати вдома, вам доведеться заздалегідь підготувати всі необхідні інструменти та матеріали:

 • Електричний паяльник;
 • форсунки та підтримка паяльного заліза відповідного розміру;
 • файл або гострий ніж для видалення суверенів;
 • вимірювальна лінійка або рулетка;
 • маркер;
 • ножиці для різання труб;
 • Sheer – це пристрій для видалення армуючого шару;
 • Інструмент спеціального функцій;
 • припой для пайки;
 • флюси та фітинги;
 • Алкогольна композиція для знежирення.

Припой для пайки

Припою виробляється у вигляді дроту, фольги, стрижня і т. D. Потрібно отримати сильний шов мідних структур. Виготовляється на основі олова, срібла, цинку, свинцю, сурми або міді.

Залежно від точки плавлення, вона ділиться на:

Флаки та фітинги

Флюси використовуються при пайці для захисту з’єднаних металевих поверхонь від окислення. Вони виробляються у вигляді рідкої, сухої суміші або пастоподібного стану та відрізняються хімічним складом, властивостями та призначенням. Наприклад, борна кислота, хлорид цинку, соляна кислота застосовують до очищення поверхні мідної прокату сталі.

READ  Як очистити залізо з тефлоновим покриттям

Захисна плівка може бути створена за допомогою каніфолі, воску, різних смол.

Фітинги є невеликим продуктом, який носить на кінцях труб, пов’язаних з пайкою. До них відносяться муфти, трійники, перехрестя, ланцюг, вилки, кути та т. Р. Вони повинні бути з того ж матеріалу, що і самі труби. І, звичайно, не для тих, хто є секретом, що можна купити фунтами в будь-якому сантехнічному магазині.

Ножиці для різання

Цей тип інструменту має інші назви – різання труб, ножиці для труб або трубчастого різання. Він призначений для швидкого різання пластмасових виробів, забезпечує краю розрізу без штрихів, що спрощує підготовку до процесу зварювання.

Є 4 види ножиць, що відрізняються за дизайном та ціною:

 • Прецизійна труба з механізмом – Ratchet. Пристрій використовується для різання труб діаметром не більше 75 мм;
 • роликові ножиці;
 • автоматична різання труб у вигляді рушниці;
 • Трубний різак – гільйотина.

Виберіть пристрій для пайки

Перед тим, як вирішити, як припаркувати труб з поліпропілену, потрібно вибрати відповідний пристрій. Перше, що звернути увагу на:

 • Потужність. На дому застосовують труби діаметром до 50 мм. Для їх пайки, достатньо 0,7 кВт машини. Якщо ви розраховуєте на припой сегменти діаметром до 75 мм, зупиніть вибір на пристрої в 1 кВт живлення.
 • Вид на опалювальний елемент – пластина або циліндр. Перший варіант простіше працювати, варто залишатися в смарт-сантехніку.
 • Кількість форсунок і їх розмір. Виберіть кілька діаметрів, вибираючи їх до розміру використовуваних деталей.
 • Виробник. Дайте перевагу відомим виробникам, які довели високоякісні продукти.

Якість зварювальних машин визначається розміром температури нагрівальної частини частини. Чеські інструменти вважають найкращим, але вони найдорожчі. Дешевші пристрої російського виробництва. Для інсталятора, який використовує їх для власних цілей, це найбільш сприятливий варіант. Китайські продукти будуть розробити гарантійний період, але не більше.

Фотографії до тексту

Сполука поліпропіленової труб з металопластиком

Схема деформації температури труб

Технологія паяння поліпропіленових труб

Sheer для зняття труб з поліпропілену з зовнішнім підкріпленням

Як припасти пластикові труби для опалення
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS