Як система опалення працює у висотних будівлях

Холодні акумулятори в житловому будинку квартир? Чому погані радіатори опалення?

 • Однобічна система опалення – це просте кільце між ударними арматами корму та повертається в вузлі ліфта або між виходом та входом котла. Одна труба, паралельна, до якої (або розмивання, яка знаходиться в кореневому неправильному, але практикується) інструменти нагрівання вбудовані.

Багатоповерховий будинок має декілька таких кілець, один на кожному поверсі або навіть у кожній квартирі. Найчастіше, однак, одноповерхові котеджі нагрівають.

 • 2-трубопровідна система опалення включає в себе наявність двох трубопроводів протягом усього нагрітого периметру кімнати. Опалювальні пристрої розрізані між ними, створюючи гідравлічні перемички та гасіння падіння тиску.

Це породжує ряд проблем; Однак, з належним чином налаштованим системою опалення, навіть з дуже великою площею будинку та величезною кількістю нагрівальних пристроїв, їх температура може бути приблизно однаковою. Ось чому в житлових будинках найчастіше ми бачимо цю схему.

Однопровідні та двопропечні системи опалення відрізняються за складністю проводки та споживання матеріалу. Зрозуміло, що дві труби будуть коштувати більше.

Де повинен бути розташований котел

Дуже серйозне питання – це правильне розташування котельної. Найчастіше в багатоквартирних будівлях, котельні встановлюються або на даху, або в підвалі. Проекти приватних будинків з котельні забезпечують останню лише в підвалі або підлокітному підлозі.

Правда, також можна побачити котельні, розташовані в невеликих будинках, що стоять у кількох десятках метрів від будинку. Це може бути гарним рішенням: немає необхідності піднімати та монтувати обладнання на даху будівлі, але в той же час не створює загрози вибуху через витоку палива та його кластерів у підвалі будівля.

Тим не менш, цей метод не надто популярний: необхідність додаткового будівництва, наповнення фундаменту та проведення великої кількості земельних робіт багатьох потенційних власників автономних опалювальних котлів. Тому зазвичай розглядаються лише два варіанти – котл на даху і в підвалі. І про них варто розповідати трохи більше.

Як отримати дозвіл

Для санкції про розташування автономного опалення вони розглядаються в районній адміністрації, а точніше до Міжвідомчої комісії, відповідальної за використання житлового фонду. Не пізніше місяця з половиною, чиновники надають офіційну відповідь. У адміністрації ви можете зробити список документів, щоб отримати доступ до дозволу.

Особливості теплопостачання багатоповерхових будинків

Автономне опалення багатоповерхового будинку повинно виконувати одну функцію, щоб доставити теплоносій для кожного споживача з збереженням його технічних якостей (температури та тиску). Для цього, будівля повинна забезпечити єдиний розподіл з можливістю регулювання. У автономних системах він поєднується з водонагрівальними пристроями з котлами.

Характерні особливості системи опалення багатоповерхового будинку складаються з її організації. Він повинен складатися з наступних необхідних компонентів:

 • Розподіл вузла. З нею вона подають гарячу воду на автомагістралях;
 • Трубопровідники. Вони призначені для транспортування теплоносія в окремі кімнати та будинки вдома. Залежно від методу організації існує однопровідна або двопровідна система опалення багатоповерхового будинку;
 • Контрольно-регулююче обладнання. Його функція змінюється в характеристиках теплоносія залежно від зовнішніх та внутрішніх факторів, а також його якісного та кількісного обліку.

На практиці схема опалення житлового висотного будинку складається з декількох документів, у тому числі на додаток до креслень, розрахункової частини. Він складається з спеціальним дизайнерським бюро і повинен дотримуватися поточних нормативних вимог.

Система опалення є невід’ємною частиною багатоповерхового будинку. Його якість перевіряється, коли об’єкт буде доставлений або під час виконання запланованих перевірок. Відповідальність за це брехня в управлінській компанії.

Що відбувається нагрівання

Маючи на увазі опалення житлового будинку, ви не можете похвалитися відмінним вибором. Всі будинки нагрівають приблизно за тією ж схемою. У кожній кімнаті є чавунний опалювальний радіатор (його розміри залежить від розміру приміщення та його призначення), яка служить гарячою водою певної температури (теплоносій), що надходить з теплової станції.

Однак, вся схема водопостачання може відрізнятися залежно від того, який макет нагріву забезпечується в певній будівлі – однопрокухову або дві труби. Кожен з цих варіантів має певні переваги та недоліки. Щоб краще зрозуміти це у цьому питанні, вам потрібно точно знати все про перший і другий. Так коротко ми їх описуємо.

READ  Розбирання душової та ванної кімнати

Однотрубна система опалення

Його дизайн є простотою, і це означає надійність і низьку вартість. Але все-таки це не дуже користується попитом. Справа в тому, що, що потрапляє в систему домашнього опалення, теплоносія (гаряча вода) повинна пройти через всі опалювальні радіатори, перш ніж він потрапляє в зворотний канал (він також називається “Рама”). Звичайно, нагрівання по черзі всіх радіаторів, теплоносія втрачає температуру. В результаті, потрапляючи до останнього користувача, вода має відносно низьку температуру, тому в кінцевій кімнаті вона може суттєво відрізнятися від температури, в якій він приходить на початку. Це часто викликає невдоволення серед орендарів. Тому описана система опалення багатоповерхового будинку використовується відносно рідко.

Система опалення двох труб

Позбавлені цих недоліків, які притаманні опалюваній системі описану вище. Дизайн цієї системи значно відрізняється. Гаряча вода, що проходить через опалювальний радіатор, не потрапляє в трубу, що веде до наступного радіатора, але негайно в зворотному каналі. Звідти негайно повертається, на тепловій станції, де воно буде нагріватися до бажаної температури.

Більш детальна інформація, щоб дізнатися про систему опалення з двопропекою з статті на нашому сайті.

Звичайно, цей варіант вимагає значно великих витрат як при встановленні системи та технічного обслуговування. Але ця схема пристрою системи опалення дозволяє забезпечити таку ж температуру у всіх підігріваних будівлях.

Це також дає можливість встановлювати вимірювач нагріву. Встановлення його на опалювальному радіаторі, власник може самостійно відрегулювати рівень його нагрівання та, відповідно, зменшити витрати на оплату витрат на опалення.

У системі опалення в одній трубці цей варіант неможливий. Зменшення кількості гарячої води, що проходить через радіатори, тим самим можете доставити багато неприємностей сусідів, до яких охолоджується, проходить через вашу квартиру. Тобто правила опалення в цьому випадку будуть відверто порушені.

Зміна типу системи опалення в квартирі неможлива, це вимагає титанового зусилля та величезної роботи, яка вплине на весь будинок. Але все-таки знати про плюси та мінуси різних типів систем опалення будуть корисними для кожного власника квартири.

У цьому відео широкий огляд різних систем опалення.

Проводка схеми системи опалення в житловому будинку

Вибір нової нерухомості, потенційні покупці, перш за все, намагаються звернути увагу на площу та планування квартир, поява будинку, а також її віддаленість від центру. І про те, що передбачено систему опалення в багатоквартирному житловому будинку, не кожен задуманий, і абсолютно марно, тому що ця особливість буде залежати не тільки тепло, а й витрати на технічне обслуговування обладнання, а також поточні витрати на оплату тарифів.

В даний час застосовуються три основні схеми системи опалення житлового будинку, які залежать від багатьох зовнішніх та внутрішніх чинників: центральної, автономної та індивідуума.

Вибір оптимального опції опалення, ви повинні ознайомитись із основними характеристиками. Ми говоримо про такі особливості:

 • Центральне опалення, яке характеризується послідовним сервісом, декількома будинками або цілими кварталами з однієї котельної. Як правило, він використовується у старій житловому складі, і найчастіше така система можна знайти у типовій панелі та цегельній п’ятиповерхових та дев’ятиповерхових будинках.
 • Система опалення. Ця схема забезпечує підтримку всіх квартир одного будинку з окремої котельної кімнати (у старому житловому відділенні, старшому старієрі) або котельні, розташовану на верхньому поверсі. Останній варіант найчастіше ви можете зустрітися з розробниками будинків комфорту та бізнес-класу.
 • Індивідуальне опалення, яке властиве розташування газового котла та індивідуальна проводка з нього в кожній квартирі багатоповерхового будинку, завдяки якому жителі можуть регулювати початок та кінець опалювального сезону, а також рівень опалення власного житла.

Кожен з наведених вище варіантів має свої переваги та недоліки, тому ознайомлення з їхніми ознаками також надзвичайно бажана до придбання нерухомості.

Наприклад, центральне опалення є хорошим, оскільки жителі висотних будівель не повинні доглядати і дотримуватися умови обладнання в котельні. Крім того, тарифна система в цьому випадку визначається формулами, розробленими на законодавчому рівні, і, як правило, платити за тепла рахунки на трохи менше, ніж у будинках з іншими схемами макета.

У той же час він не працює без явних недоліків, тому що орендарі будинків, вигнаних з центральних котлів та Stokers, не мають можливості самостійно переносити початок та кінець опалювального сезону, і часто вони повинні заморозити в Росії міжсезоння або, навпаки, сплять з відкритими вікнами. Крім того, перші будинки від централізованого котені отримують більшою кількістю тепла, оскільки вони насправді подаються, тоді як у найбільш віддалених типових висотних будівлях, температура може бути знижена до критичних знаків, і лише перехід до автономного опалення буде допомогти виправити цю ситуацію, щоб зробити дозвіл, для якого не так просто.

READ  Чим покрити полиці у лазні

Автономне опалення, коли весь будинок нагрівається з однієї котельної, також має свої переваги та мінуси. У таких випадках рішення про початок або кінець опалювального сезону здійснюється колективно, і всі мешканці будинку можуть брати участь у цьому процесі. Це, звичайно, краще, ніж у будь-якому випадку, щоб впливати на схему теплопостачання, який можна спостерігати у будинках з централізованим опаленням, але власники квартир з індивідуальним кормом мають ще більші можливості, незалежно регулюючи цей процес без будь-яких Участь сусідів або ОСМД.

Недоліками такої схеми включають вищі тарифи, визначені розробниками, а також додаткові витрати. Ремонт та заміна обладнання в котельні, які накладаються на плечі інвесторів. Серед іншого, розміщення даху котельні не є дуже гарним рішенням для власників квартир, розташованих на верхніх поверхах, оскільки навіть найкраща звукоізоляція не є не сто відсотків захисту від шуму генераторів та компресорних установок.

Може здатися, що ідеальна система опалення 9-поверхового панельного будинку або нова будівля є індивідуальною схемою, коли в кожній квартирі розміщується електричний або газовий подвійний котел та кільцеве проводкування, а це не зовсім так. Так, безумовно, чудово, коли ви можете увімкнути або вимкнути нагрівання, встановити його до мінімуму під час вашої відсутності (така ж функція надана, а при підключенні до автономної котельної, якщо в квартирі є метри та регулятори) та Порода з котла з гарячим водою з теплою водою системною підлогою та рушником для рушників.

Однак ця медаль також має зворотну сторону, оскільки з якоїсь причини постачання електроенергії та газу будуть зупинені в MKD або не вдається, власники повинні сидіти без гарячої води та інших комфортних умов, наданих обладнанням автономної системи опалення . Крім того, їм доведеться відновити будь-який розрив за свій рахунок, шукаючи кваліфікованих майстрів. Основним недоліком такого принципу пристрою є високий вибух газових котлів, з усіма ризиками та потенційними наслідками, що виникають звідси.

Що стосується запуску системи, зараз практично всі житлові будинки працюють на газових або електричних котелах, використовуючи воду як єдиний теплоносій, тоді як парові установки надзвичайно рідкісні, і навіть тоді в найдавніших урядових будівель, які ще рано або шукають водяний тепло.

Схеми поштових відправлень

Щоб вибрати систему, яка буде нагріватися висотним будівлею, необхідно розглянути параметри:

 • Тиск. Для будівель з висотою до 5 поверхів, нормальний індикатор коливається від 2 до 4 банкоматів. У будинках від 5 до 9 поверхів – 5-7 банкоматів. Різниця пов’язана з тиском теплоносія під час подачі.
 • Температура. У житлових приміщеннях від 18 до 22 градусів, на сходах і на дорогах може досягати 15 градусів.

Після встановлення оптимальних значень ви можете вибрати макет.

Однобічні комунікації

Однопровідний Ленінградський Лесс підходить для Хрущовка і складається з декількох розподільчих валів, до яких пов’язані споживачі. Теплоносія циркулює один контур. Монтажні роботи практично не вимагають інвестицій, т.до. Немає зворотної лінії. Ленінградька має кілька недоліків:

 • Квартира зігріває нерівномірно. Тепло в приміщенні визначається віддаленим від вузла колектора. З цієї причини деякі мешканці в квартирі теплі, інші – холодні.
 • Без обходу на кожній акумуляторі важко регулювати інтенсивність нагріву.
 • Температурні регулятори та запобіжні клапани необхідні для балансування.
 • З незначними коливаннями тиску та температури спостерігаються переривання.
 • Витрати на встановлення інструментів бухгалтерського обліку в кожній квартирі.

При наявності однієї трубної системи, це проблематично розглянути індивідуальне споживання теплоносія.

Двотрубні комунікації

Діаграма системи опалення двох труб у висотному будинку характеризується наявністю другої схеми – повернення. Розподільники, радіатори та котел також включені до будівництва шосе. Тепловий носій у нагрітому стані рухається по батареях, а потім, охолодження, надсилається до поверхової труби. Вода збирається і повторно відправляється в котел або ПП для опалення. Особливості системи двох труб включають:

 • Наявність змішувальних пристроїв для зручності регулювання температурного діапазону;
 • перекриваються з ремонтом роботи одного контуру, а не весь шосе;
 • Мінімальна інерція – вода негайно входить до радіаторів;
 • Встановлення насосних станцій для зменшення навантаження.

Оптимальний індикатор тиску в двох трубній системі становить 3-5 банкоматів.

Як система опалення в житловому будинку

Нормальна робота нагрівання багатоквартирного будинку залежить від дотримання основних параметрів обладнання та теплоносія – тиск, температури, схеми макета. Відповідно до усиновлених стандартів, основні параметри повинні бути дотримані в рамках наступних обмежень:

 • Для багатоквартирного будинку, висота не більше 5 поверхів, тиск у трубах не повинен перевищувати 2-4,0 банкомату;
 • Для багатоквартирного будинку 9 підлоги тиску у трубах не повинна перевищувати 5-7 банкоматів;
 • Розділені температурні значення для всіх опалювальних схем, що працюють у житлових приміщеннях – 18 0 C/22 0 C. Температура в радіаторах на сходах і в технічних приміщеннях.15 0 C.
READ  Внутрішнє оздоблення дерев'яного будинку у сучасному стилі

Вибір трубної проводки в п’ятиповерховому або багатоповерховому будинку залежить від кількості підлог, загальної площі будівлі, а також теплова потужність системи опалення з урахуванням якості або наявності тепла Ізоляція всіх поверхонь. У той же час різниця під тиском між першим і дев’ятим поверхами не повинно бути більше 10%.

Одноразовий макет

Найбільш економічна версія проводки труб – за допомогою однієї з’єднувальної схеми. Одноразовий контур працює більш ефективно в будинках малого поверху та з невеликою площею опалення. Як вода (а не пара) система опалення, однотрубна макета застосувала з початку 50-х років минулого століття, у так званому “Хрущові”. Теплоносій у такій проводній тече на декількох стоячах, до яких пов’язані квартири, тоді як вхід для всіх стовбурів є одним, що робить встановлення доріжки за допомогою простого та швидкого, але неекономічним через втрату тепла наприкінці контуру.

Природна або примусова водяна циркуляція: Що краще для висотних будівель?

Системи, в яких теплоносія циркулює відповідно до законів тяжкості, здебільшого обмежується приватними будинками (про схему опалення приватного будинку з природним кровообігом сказано в статті), індивідуальні малоповерхові будівлі, розташовані поза межами місто або вони розробляють, де немає постійного постачання електроенергії.

Основною перевагою такої системи є те, що за умови централізованого постачання води вона не залежить від електроенергії (читається в статті електропостачання житлових будинків).

Є й інші переваги, але також є недоліки:

 • Легкий пристрій і максимальна простота.
 • Відсутність вібрації та іншого шуму, як рухається теплоносія при низькій швидкості.
 • Довгостроковий (до 40 років) послуги без капіталу.
 • Низький тиск на мережі обмежує радіус циркуляції.
 • Необхідність збільшення діаметра труби до 7% збільшує вартість системи.
 • Через високу теплоємність води, що циркулює з низьким тиском, система повільно включається.
 • З тієї ж причини в трубах, що проходять через неочищені приміщення, може піднятися.

Враховуючи, що в однопровідній системі відбувається інтенсивне затухання тиску, а рух теплоносія уповільнює, не розігрівавшись до бажаної температури приміщення з низьким рівнем будівлі, забезпечуючи природну циркуляцію, вона є Краще розробляти дві трубну систему.

Варіант з кормом та зворотним (двопроводом) застосовується лише тоді, коли надається примусовий рух охолоджуючого насоса.

Особливості нагріву висотних будівель

Крім того, вони називають будівлі, що мають понад 25 поверхів. Такі підлоги викликають певні труднощі як у постачанні води нагорі, так і в організації системи опалення.

Отже, це було загалом можливим, такі будівлі зоніться на ділянці певної висоти, між якими розташовані технічні підлоги, як показано на фото.

Для того, щоб мати обладнання, яке забезпечує роботу інженерно-комунікацій, включаючи опалення обладнання.

Параметри технічних поверхонь визначаються на основі значення гідростатичного тиску теплоносія в нагрівальних пристроях нижнього рівня. Їх висота повинна відповідати розмірам обладнання, розташованому в них: повітряні канали, котли, насоси, теплообмінники.

Якщо гідростатичний тиск у нагрівальних пристроях варіюється в діапазоні 0,6-1,0 МПа, висота сервісних зон зазвичай не перевищує 55 метрів (17-18 поверхів).

Кожен з них має свою систему опалення, підключену до зовнішньої теплової труби, але ізольована з інших систем, є власний теплообмінник, розширювальний танк, паливо та циркуляційний насос.

У висотних будівлях, індивідуальні опалювальні точки (ITP), як правило, обладнані, які розташовані в підвальних підлогах, де розташовані головне насосне обладнання та теплообмінники. Вони майже завжди розраховуються для максимального тиску 1,6 МПа, в якому гідравлічно ізольована система має межу 160 метрів.

У будівлі з такою висотою або двома зон 80 м розташовані, або три-55-50 м – кожен з його контуром. Більше того, водяне водяне опалення може бути лише в перших двох зонах третьою та вищою (якщо є більше підлог) є стійким або комбінованим.

Він подається до технічної поверхні, що передує верхньої зони, на якій його ITP оснащена повним спектром обладнання, включаючи регуляторний. У будівлях, висота якої перевищує 250 м, може вдатися до електричного нагрівального пристрою.

Системи опалення висотних будівель часто розділяються фасадами (сторонами до горизонту), а в кожному відділенні є власна автоматизована система, яка регулює температуру теплоносія.

Як система опалення працює у висотних будівлях
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS