Як здійснити електрику в приватному будинку

Table of Contents

Основні операційні параметри, на яких розраховується кабель

Щоб підключити кабель до будинку, ви повинні вирішити його поперечний переріз. Кабельний переріз – це його область у розділі. Загальноприйняті норми (відповідно до ПУЕ), перераховані в попередньому розділі. Основні робочі параметри, в яких вибирається перетин кабельного перетину, є його поперечний переріз та номінальний струм.

Але, крім розділу, потрібен певний провідник матеріалу. Тепер найчастіше використовується мідь, вони володіють меншою стійкістю, але більше витрат. Алюміній має такі показники високої провідності, але її ціна менше, ніж продукти міді. Слід пам’ятати, що з тим же навантаженням, поперечний переріз алюмінієвого провідника слід приймати більше, ніж мідь.

І останній параметр – кількість жив, але все набагато простіше. При вході до будинку лише однієї фази та робочого нуля використовується двоядерний кабель, при вставленні до трьох фаз і нуля – чотирикратні. В обох варіантах здійснення перетин нуля жив може бути меншим, ніж у фазі.

Який метод вибрати електроенергію прокладки

Кабелі в котеджі можна викласти зовнішній або прихований метод.

відчинено

Цей метод використовується в дерев’яних будівлях або при проектуванні інтер’єрів в retrostile. Проект забезпечує стиль кабелі у коробках або фіксації керамічними ізоляторами.

В останньому випадку застосовуються спеціальні типи дротів. Повні розетки та вимикачі. З відкритим укладанням на діаграмі відображення місця установки ізоляторів.

Прихований

У будинках, побудованих з сучасних матеріалів, проводка ховається в стінах. Прихований метод є складним у виконанні, тому що це вимагає палиці. Кабелі закладені в підготовлені канали.

Після цього дроти виправляють швидке твердіння розчину. Розетки та вимикачі повинні бути втиленні. Проект передбачає вбудовування конверсії.

Проводка в будинку з власними руками крок за кроком. Проводка в приватному будинку.

Список подальшої роботи

Після нанесення схеми електропроводки приступайте до розрахунку параметрів мережі та її установку.

Вибір кабелю та розрахунок його поперечного перерізу

Для того, щоб точно розрахувати поперечний переріз кабелю для споживачів, використовується наступна залежність: I=р/і, де R є сумарна потужність всіх споживачів в ланцюзі, для яких поперечний переріз провідника жила провідника, а U – квартира напруга мережі. Найчастіше, контури проводів побудовані таким чином, що навантаження електричного струму не перевищує 25 a. У цьому випадку використовуються наступні розділи:

 • Дріт VG-32.5 – двокімнатний кабель живлення з поперечним перерізом одного провідника 2,5 мм 2. Це найпоширеніший дріт для організації енергетичної сітки в квартирі. Вони підключають комутатор з розподільними коробками приміщень;
 • Дріт WEG-31.5 Двохтурний кабель живлення з поперечним перерізом одного провідника 1.5 мм 2. Такі провідники виробляють монтаж з розподільчих ящиків до розетки, автоматичні вимикачі в щиті;
 • Дріт VVG-34 – три основні кабелі живлення з поперечним перерізом провідника 4 мм 2. Такі провідники висвітлюються окремими контурами для підключення потужних споживачів квартир (духовка, опалювальна танка, інша).

Маркування розеток і перемикачів

Розміщення розеток та перемикачів у квартирі повинна забезпечити зручність використання їх та покрити потреби орендарів у підключенні обладнання. Типовий приклад схеми електричного розташування (точки з’єднання) показано на малюнку 6.

Приклад розміщення точок зв’язку в квартирі

При маркування розташування розеток, вимикачі повинні відповідати наступним вимогам сучасних стандартів:

 • розетки та вимикачі мають ліворуч від дверей;
 • Вимикачі встановлюються на висоті з підлоги 0,9 м;
 • У житлових приміщеннях розташування розташовані на висоті 0,4 м від підлоги, на кухні – 0.95.1,15 м, у ванній кімнаті використовуються розетки заборонені.

Строблення стін

Після маркування місць для розміщення з’єднувальних коробки, розетки, вимикачів, точок установки ламп починають організувати канавки (інсульт) уздовж стін, на стелі, щоб закріпити проводку. Варто пам’ятати, що інсульт повинен бути виконаний у горизонтальних та вертикальних площинах прямими лініями. Це в майбутньому дозволить більш точно визначити місця розташування дроту. Канавки виконуються за допомогою шліфувальної машини або пеноратора. Глибина целюлози повинна бути не менше 20 мм, а ширина достатня для укладання всіх кабелів, запланованих на укладання в цьому місці.

Кабельний

Принципи покладання кабелів прихованої та відкритої проводки однакові. Установка починається з точки підключення та призводять до панелі розповсюдження. Далі, шосе встановлюється в щит, перейдіть до іншого контуру. При необхідності, остаточні розділи проводки є висять ідентифікаційні теги для швидкого контролю точки. Після закінчення прокладки кабелі закриті коробками або криком у стіні.

Монтаж селян та розповсюдження ящиків

Закладена проводка подається до встановлених розповсюджених ящиків та підселетів, починаючи з них, кінці виїжджають з невеликою маржею. Всі кадрові розгалуження обладнані в коробках. З’єднання провідників алюмінію або мідної проводки повинна бути надійною. Щоб підключити, доцільно використовувати спеціальні пристрої, як показано на малюнку 7.

READ  Варіанти для обробки сходів у приватному будинку

Підключення провідників у вікні дозатора

Безпосередньо перед підключенням дротів, це прізвисько і переконаний у правильності монтажних робіт на цьому етапі.

Монтаж та монтаж електричного щита

Коли всі кабелі всіх електричних контурів закладені до місця встановлення електричної панелі, починайте організувати розподільну панель квартири. Ця частина енергетичної сітки характеризується великою кількістю провідників, захисних пристроїв, тому дуже важливо правильно виконувати всі зв’язки. Для щита завжди вибирайте монтажні коробки з деяким сидінням. Це дозволить у майбутньому оновити систему або усунути її несправність.

Приклад електричної панелі стандартної квартири показана на малюнку 8.

Приклад схеми електричної комутації

На малюнку вказані позиції: 1 – вступна машина; 2 – електричний лічильник; 3 – нульова шина; 4 – шина захисного заземлення; 5-9 – автоматика; 10 – окрема освітлювальна машина

Встановлення розеток та вимикачів

Заздалегідь встановлені коробки з виплатою проводки, то точки встановлюються, легкі перемикачі. Процес не є складним і вимагатиме мінімального набору інструментів: пасажі, щипці, викрутка. Це заключний етап складання роботи квартири.

Перевірте якість роботи

Перевірка якості роботи виконується шляхом включення схем проводки та перевірка наявності напруги, правильності розподілу фаз у мережі. Ця процедура здійснюється за допомогою індикаторів напруги. Неправильна установка також може негайно показати захист відключення мережевого захисту від короткого замикання.

Як зробити схему проводки вдома

Кожен власник приватної нерухомості, будь то будинок, квартира або котедж буде стикатися з необхідністю завершення заміни, часткового ремонту або установки “від нуля під ключ” електричної проводки у своєму володінні. Природно, у будь-якій з цих ситуацій людина з середньою достою хоче заощадити якомога більше, за яке він готовий виконати частину або всю роботу з власними руками. Але ви повинні знати, що без базових знань у галузі дизайну та встановлення електричної проводки для прийняття такої роботи. Електрик вимагає професійного підходу, інакше про заощадження слід забути, тому що мізер оцінює двічі!

Виконайте всю роботу з підготовки електропроводки та встановлення електричної проводки в квартирі, приватному будинку або в країні з вашими руками, але лише якщо власник готовий вирішити цю проблему, вивчайте нормативні документи та суворо дотримуйтесь Інструкції з роботи. Якщо ви не готові до цього, краще звертатися до фахівців. Для тих, хто бажає створити у своєму власному володінні електричної проводки самостійно і призначив цю статтю. У ньому ми розглянемо перший етап роботи, а саме: дизайн електричної проводки в приватному будинку, квартирі або в країні! Отже, продовжуйте!

Який метод укладання вибирати?

З існуючих варіантів прокладання кабелю TRASI, два способи установки відносно проводів є внутрішні та зовнішні проводки. Внутрішня проводка означає, що кабельні лінії знаходяться всередині стін. Зовнішня проводка встановлюється на стінках назовні, при цьому він може бути виконаний або за допомогою проводів, або захист кабелю від механічних пошкоджень, наприклад, кабельних каналів, в яких розташований провідник.

Переваги та недоліки внутрішньої прокладки.

Переваги прихованої проводки повинні включати більшу надійність та довговічність через відсутність можливості пошкодження нормальної роботи його роботи. Така проводка вимагає менших фінансових витрат для бронетанкових проводів та компонентів для їх установки. Крім того, прихована прокладка не вносить зміни до інтер’єру кімнати.

Недоліками внутрішньої електричної електропроводки включають трудомістну підготовчу роботу для створення коротшої та поганої ремонтопридатності у разі будь-якого збитку.

Переваги та недоліки зовнішньої прокладки.

Переваги відкритої електричної проводки включають набагато простий підготовчий процес та швидкість монтажу електричної проводки. Під час роботи легше відновити або змінювати схему макета.

Недоліками зовнішньої електричної проводки значно більше впливу механічного пошкодження та впливу на загальний вигляд інтер’єру кімнати.

Варто розглядати кілька схем проводки, які дозволяються під час будівництва будинку або капітального ремонту.

Загальна схема плану для всього будинку

Це не схема проводки в будинку, але перелічене керування обладнанням. Враховується, як буде використано кількість UDO, дифумні речовини або кулемети, кількість електричних ліній, що надходять від щита.

Він також вказує фазову мережу, щоб ввести потрібний кабель. Для стандартного однофазного з’єднання потрібен тричальний кабель, а для трифазного – п’яти корпусу.

План вказує на місце електричного котла. Він завжди встановлюється всередині будинку або біля гаража. Якщо напруга в селі нестабільна – додано стабілізатор і генератор.

Якщо будинок є багатоповерховим, то кожен встановлений.щит.

Схема монтажу зразка

Тепер вам потрібна контур підключення. Це основний документ при складанні оцінки, і його вже можна розрахувати, скільки буде витрачено на матеріал.

Схема живлення вказує на місце входу в кімнату. Потім розміщується розподіл.коробки та дроти йдуть до них, а потім по лінії. Потрібно відзначити місця для розетки, перемикачів та освітлення.

Схема електричної проводки в приватному будинку складається з технічного плану, тому можна обчислити все, а до лічильника. Якщо є інші будівлі, розташовані на ділянці (гараж, сауна, семінар) – також відображають їх на плані.

До речі, деякі конкретні маркери не знають, що потрібно знати. Якщо план намальований вручну, важливо, щоб ви зрозуміли, і електрики – не більше вимог.

Послідовність роботи

Проводка електричної мережі у власному будинку виробляється до початку роботи на прикрасі. Коробка будівлі вже стоїть, стіни зведені на місці – час прийшов думати про електроенергію.

READ  Сайдинг під бар для відкритого прикрасу

Послідовність виконаної роботи:

 • Визначення необхідного числа AH – однофазний струм (220 В) або необхідно підключити трифазний струм (380 В)
 • Створення електричної схеми, підрахунку влади майбутніх споживачів, подання документації до контролюючих органів та отримання затвердженого проекту. Слід зазначити, що зазначена потужність не завжди буде дозволено виділятися до 5 кВт
 • Вибір компонентів енергосистеми, придбання лічильника, електричних кабелів та автоматів, необхідної потужності
 • Енергетичне постачання з посади в будинку, ця робота не може бути зроблена самостійно, вам потрібно запросити фахівців з організації енергопостачання, місце в потрібному місці загальної автоматичної машини та електричного лічильника
 • Захистіть панель розповсюдження, перевозити електрику до будинку
 • Укладання всередині будинку кабелів, установка та підключення вимикачів та розеток
 • Встановлення та підключення заземлення
 • Перевірте мережу та отримати акт

Але кожен об’єкт має свої особливості, необхідно почати з вивчення технічних умов та проекту. Спочатку потрібно вирішити, який тип введення необхідний, і визначити, як буде витрачено кількість електроенергії.

Монтаж електричної проводки

Почнемо, ми будемо мати справу з загальними правилами проводки. Електричні дроти та кабелі повинні бути строго вертикально, або строго по горизонталі з кутом обертання 90. Схема нижче показує схему макетування з усіма рекомендованими поверненнями, а також рекомендованим налаштуванням вимикачів та розеток:

Варто зазначити, що установка проводки можна виконувати двома способами: відкрито або приховано:

Відкрита прокладка електричної проводки є найпростішим і недорогим рішенням, як одна з переваг цього типу електричної проводки, крім простоти та низька вартість установки, є зручність його ремонту, головний мінус такої прокладки вважається порушенням появи інтер’єру кімнати. Як правило, така проводка виконується одним з трьох способів: у коробці (кабельний канал), на дужках, гофри (або металоконструкцій), або у ПВХ-трубах.

Приклади відкритої проводки в коробці та дужках:

Прокладка в коробці прокладки на дужках у гофри

Встановлення прихованої проводки є більш трудомістким процесом, в якому електрична проводка ховається під стінами стін, або укладається в шок:

Основною перевагою цього методу проведення проводки є збереження зовнішнього вигляду інтер’єру, а крім того, забезпечується хороший захист електричної проводки від механічних пошкоджень (хоча також можна свердлити його або удар з малюнком нігтів. Недоліками є складність установки та складність ремонту такої проводки, крім того, такий метод укладання, як правило, дорожче.

Рознімання, вимикачі, розгалужені коробки та електричні прискорювачі також мають 2 типи виконання: для відкриття та внутрішнього (прихованого) установки:

Встановлення відкритої електричної проводки

Етап 1 (загальний) складання схеми установки

Цей етап є загальним при закладі як прихованих, так і відкритому проводці

Ми визначаємо встановлення місць, вимикачі, лампи та електричні панелі (якщо це необхідно). Наприклад, ми зробимо наступну схему проводки в одній з номерів (для ясності, наша весь проводка буде розташована на тій же стіні):

Готовий! Ми визначили, де ми хочемо встановити розетки, перемикач, де буде розташована лампа, а також, де встановити електричні панелі та припадає на ланцюг електричної проводки. Тепер ви можете перейти безпосередньо до її установки.

Етап 2 (установка відкритої проводки) Монтаж електрообладнання

Почнемо, ми обговоримо, що найпоширеніші способи укладання відкритої проводки є прокладка в коробці, і тому покладаючи на дужках, тому ми будемо розглядати їх:

Для зручності встановлення відкритої проводки рекомендується почати з установки розетки, вимикачів, розгалужених ящиків та електричного кравця, метод їх установки схожий один на одного, тому ми не будемо платити за це:

Встановлення відкритої електричної проводки кроку 2

Етап 3 (Встановлення відкритої проводки) Монтаж коробки (кабельні канали), Укладання кабелів.

Тепер, коли все встановлено на своєму місці, ми можемо запустити встановлення коробки (кабельний канал) на викладених лініях проводки.

Кабельний канал Цей пластиковий ящик, в якому скріплена проводка. Вона складається з бази та кришки:

Ящики мають різні розміри та кольори, і, як правило, мають стандартну довжину 2 метрів. Для встановлення коробки необхідна довжина розрізана на сегменти (зазвичай коробка розрізана до металу з металом), наприклад, як видно з нашої схеми встановлення, нам потрібно скоротити вікно до наступних розділів:

Загальна загальна довжина 10 метрів необхідна для нас (t.Е. Ви можете купити 5 коробкових смуг 2 метрів).

Після того, як поле буде вирізано, ви можете почати встановлювати їх, вони монтуються дуже просто: потрібно відкрити коробку обкладинку та закріпити основу коробки до стіни на шнурках (якщо стіна виготовлена ​​з дерева або гіпсокартону ) або на пластикові дюбельні нігті (якщо стіна цегла, бетон і т.Р.). Після того, як коробка прикріплена до стіни, в ній заклав кабель, і коробка закривається кришка. Кути обертання коробки можуть бути покриті спеціальними пластиковими кутами, ви також можете створювати кути з обрізом коробки до 45 ° С:

Встановлення відкритої проводки кроку 3

Якщо ви вирішите встановити електропроводку на дужках, то замість встановлення коробки, після встановлення розетки, вимикачі та все інше, кабель негайно складається, який прикріплений до стінки дужок. Скріпки (кліпи) для кріплення кабелів – це пластикові різні розміри, розраховані за певними типами та розмірами кабелів:

Важливий! Залишаючись за допомогою дужок, пам’ятайте, що цей метод заборонено виправити звичайні кабелі до горючих основ (наприклад, до дерев’яної стінки), для цього необхідно використовувати спеціальні кабелі, які не підтримують горіння (не розповсюджене спалювання).

READ  Как удалить следы эпоксидной затирки

Етап 4 (установка відкритої проводки) схеми монтажу.

Тепер, коли все встановлено, і моделі є проводки вздовж стін, ви можете почати з’єднувальні розетки, перемикачі, лампи та монтаж підключеного струму з’єднувальні дроти в розгалуженні коробки.

Встановлення прихованої проводки

Етап 1 складання схеми встановлення

Цей етап є загальним при встановленні як прихованих, так і відкритому проводку, і вже було описано вище.

Етап 2 (монтажна прихована проводка) Свердла отвори в стіні

У випадку, якщо встановлення прихованої проводки виконується, потім після складання установки (етап 1) необхідно почати свердлильні отвори в стіні діаметром 72 мм (стандартний діаметр для паспортів) у місцях, де ми будемо перемикати , розетки та розгалужені коробки. Буріння отворів, як правило, виконується Peuorator (або свердла) з спеціальною короною на бетон:

Етап 3 (Встановлення прихованої проводки) Настінний інсульт

Після того, як отвори готові до запланованих ліній електричної електропроводкової лінії з стінкою. Згідно з технологією, це робиться наступним чином: по-перше, 2 паралельних каналів виконуються в бетоні з особливим потрясінням у бетонній стінці, після чого бетон між цими палицями вибивається пууоратором:

Однак є й інші способи виконання штрета, замість того, щоб просунути, ви можете використовувати кутовий шліфувальний верстат (болгарський), і це можливо займатися бурінням у інсульту взагалі (але цей метод підходить лише тоді, якщо вам потрібно зробити максимум пару кабельних лічильників, т.до. Метод занадто багато часу.):

Етап 4 (монтажна прихована проводка) Кабельна укладання

Тепер у приготуванні, необхідно покласти кабель, щоб кабель у процесі укладання не випадає з вимикання, необхідно це виправити там, він може бути зроблений або захоплення кабелю з штукатуркою штукатуркою, т.до. Це швидко важко, або з особливим кронштейном:

Етап 5 (Монтаж прихованої проводки) Встановлення коробки встановлення

Настав час виправити у пробуреному, під час другого етапу, монтажні коробки (коробки, в яких знаходяться в майбутньому, і наші перемикачі та розетки будуть встановлені). Виправити монтажні коробки краще на штукатурній штукатурці (підказка: гіпс висихає дуже швидко, тому краще розмножуватися невеликими порціями, т.до. Існує ризик того, що під час того, як ви будете монтувати один тонкий все ваше залишкове рішення, щоб перетворитися на камінь).

Для того, щоб консолідувати монтажну коробку (Подлет), необхідно:

 • Очистити нашу дірку з пилу та фрагментів бетону, після чого ми змоємо поверхню отвору.
 • Покладіть штукатурку в отвір, з розрахунком, що після встановлення в відкритті PEAVERN не було місця поповнення штукатурки, але без фанатизму.
 • Вставте селянка в отвір, попередньо розриваючи на верхній частині люка для введення кабелю, цей люк повинен бути протилежним етапам.
 • Натисніть поле, щоб встановити змивання з стіною.
 • Після того, як рішення служить видалення надлишку штукатурки з шпателем.

Якщо ви зробили все правильно, ви повинні отримати його:

Етап 6 (монтажна прихована проводка)

Ну, нарешті, робота наближається до завершення. Тепер застосуйте кабельний стриптизер, встановіть перемикачі та розетки в монтажному полі, ми збираємо схему проводки, що з’єднують дроти в розгалужених коробках.

Чи була ця стаття? Або, можливо, у вас є питання? Напишіть у коментарях!

Не знайшли статтю на веб-сайті за темою, що цікавить цю тему? Напишіть нам тут. Ми відповімо вам.

Монтаж та монтаж панелі розповсюдження

Після прокладки кабелю та проводних виробів, монтажу та підключення з’єднувальних коробок, ви можете запустити встановлення електричної панелі розповсюдження.

Скільки модулів потрібно встановити щит

Провід у приватному будинку передбачає встановлення панелі на кожному поверсі у приватних будинках, котеджів або дахах. Однак, щоб з’ясувати, скільки потрібно модулів, спочатку необхідно підрахувати, скільки споживачів буде. Давайте зробимо розрахунок для стандартного варіанту, що електрична проводка в будинку змогла встановити електричну проводку у своєму прикладі.

 • 3 кімнати.
 • Кухня;
 • Коридор;
 • Котел;
 • Пральна машина;
 • Тепла підлога в 3 кімнатах та кухні;
 • Електрична плита;
 • 4 кондиціонер.

На підставі цього в розподільному екрані потрібно встановити:

 • 5 однополюсні вимикачі на 10 A (освітлення 3 номери, кухня та коридор);
 • 14 шт. УЗО за 16 А (3 шт. Відочі в кімнатах, 1 шт. Розетки кухні, 1 шт. Розетки коридору, 1 шт. Котл, 1 шт. Пральна машина, 3 шт. Система тепла, 4 шт. Кондиціонер );
 • 1 UZO для 25-32 A для підключення електричної печі.

З вищезгаданих розрахунків кількість напружених модулів у нас буде 35 штук (30 модулів займають 15 штук UZO та 5 модулів вимикачів вимикачів). Тобто нам знадобиться розподільний вал на 36 модулів. Однак, якщо ви хочете все ще підключити обмежувач напруги або кількість споживачів буде більшим, то щит повинен бути встановлений на 48 модулів.

Після встановлення комутатора ви можете встановити RCD та вимикачі. Вони легко встановлені на спеціальній дин залізницю, яка йде в основну конфігурацію з щитом.

Важливий! Коли вставляється панель розповсюдження, фазові (коричневі) дроти повинні проходити через автоматів або UZO, нуль (синій) повинен бути зібраний на нульовій шині, а жовто-зелений повинен також бути з’єднаний на 2-й нульовій шині).

Як здійснити електрику в приватному будинку
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS