Які батареї краще для індивідуального опалення

Радіатори з якого металу краще для квартири?

Чавун

“Класичний жанр” чавунні радіатори. Служити десятиліттям.

Їх можна побачити в апартаментах бабусь, а також у сучасних інтер’єрах. Це пристрої з гарною тепловою провідністю, без проблем витримання високого тиску в системі або його відмінності. Чавуючі радіатори працюють належним чином з будь-яким рогами теплоносія, включаючи агресивні або забруднені (тому що іржава технічна вода далеко не рідкість у багатьох регіонах).

Чавунні секції нагрівають довгим, але також прохолодно також не швидко. Це може бути як плюс, так і мінус залежно від ситуації. Наприклад, з цієї причини регулятори тепла не встановлені на атакуючі акумулятори.

Ціни на чавунні радіатори можуть бути найбільш різними. Нові продукти елітного класу, дизайнерські стенди дорожчі класичні моделі.

При виборі такого інструменту варто розглянути:

 • висока вага як зовнішня, так і підвісна продукція;
 • Праціонування монтажу. Тільки буде важко впоратися або неможливо;
 • необхідність потік з’єднань перед початком установки;
 • Необхідність встановлення багатосективного радіатора, оскільки нагрівання приміщення здійснюється головним чином за рахунок випромінювання, і не більше 25% надається конвекції;
 • неможливість прихованої установки радіаторів та трубопроводів;
 • Складність очищення та фарбування.

Порада! Так що радіатор працював належним чином і у повній потужності, необхідно це зробити раз на кілька років. Осад з теплоносія, осідання в секціях, знижує рівень теплопередачі пристрою.

На верхньому поверсі Секційні чавунні радіатори для квартири.

Важливий! Не забудьте розглянути тип і діаметр з’єднання, вибираючи радіатор для квартири.

Найпопулярніші секційні чавунні радіатори для квартир.

Модель-розмовна відстань та розміри, MMTIP, що з’єднує один розділ, KG-Worker та обтискний тиск, вартість війни (за даними 2019 року),
Konner Modern 500, 7 розділів (Росія) Δt=70 ° C Передача тепла 87,5 Вт. 500 Сторона 4.9 12/18 7 розділів від 7 378
Віадр Калор 500/70 (Чехія) Δt=60 ° C Передача тепла 53,9 Вт. 500 Нижня частина 4 18/27 1 розділ від 1 497
Retrostyle Lille 500/130 (Росія) Δt=60 ° C теплоносія 146,9 Вт. 500 Сторона 5.5 10/15 1 розділ від 2 360

Поради щодо встановлення радіаторів опалення

Не знаю, як змінити опалювальний акумулятор у квартирі? Почніть з вивчення теорії, щоб запобігти виникненню помилок. Прочитайте детальні покрокові інструкції та цінні поради від досвідчених професіоналів. Не забувайте, що заміна радіаторів під час опалювального сезону здійснюється лише після отримання відповідного дозволу.

Сталь

Сталеві опалювальні радіатори не є найкращим варіантом для установки в квартирі, оскільки:

 • негативно реагують на розвантаження теплоносія;
 • мають невеликий індикатор робочого тиску до 6 атмосфер;
 • Ми вразливі до гідроготовок;
 • Несумісний з деякими поліпропіленовими трубками.

Незважаючи на суттєві недоліки, сталеві радіатори представлені у великому асортименті з хорошим співвідношенням цінності та якості. Такі інструменти можуть бути обладнані термостатом, можлива прихована установка.

Сталеві опалювальні акумулятори найкраще встановлені у висотних будинках з автономним опаленням або приватними будинками.

Алюміній

Радіатори конвективного випромінювання, призначені для робочого тиску до 9 атмосфер. Номери швидко розігріваються, можуть бути обладнані термостатом. Такі опалювальні батареї набагато простіше для чавуну, але в той же час вони відрізняються від високої теплопередачі.

Однак ці переваги вирівнюються одним значним недоліком. Алюмінієві радіатори занадто чутливі до хімічного складу води. А в міських квартирах контроль, якість теплоносія дуже складна.

READ  Сигналізація не відповідає на шериф

Крім того, алюмінієвий метал м’який, падає тиск у системі (гідрообробка), часто зустрічаються в багатоповерхових будинках, значно зменшують термін служби пристрою, призводить до поломки.

Алюмінієві нагрівальні акумулятори краще встановлені в приватних будинках, за умови, що не замерзальна рідина не буде використовуватися як теплоносія, а автоматичне падіння повітря буде надаватися в системі (або клапан газу/повітря, який повинен бути встановлений на кожному радіаторі).

Поєднання металів

А саме комбінація сталі або мідних труб всередині та алюмінієвих панелей за межами. Такі радіатори називаються біметалічними. Сталеві та алюмінієві продукти легкі, міцні, що відрізняються високою ефективністю, працюють більше 20 років без обслуговування.

Біметалічні радіатори біметалічні радіатори з мідними трубами

Біметалічні радіатори виробляються компанією SantekhProm (Росія), Royal Thermo (Russia) та Global (Італія).

Які біметалічні радіатори краще для квартири?

Ви завжди можете вибрати опцію на свій смак, колір, гаманець, і ми пропонуємо таблицю для ознайомлення з характеристиками популярних моделей.

Температура бренду масштабу охолоджувача, ° Передача тепла при Δt=70 ° С, розділи, кг
“Сантехпром” RBS 500 RAL 9010 115 185 2,3
Королівський термо Pianoforte 500 110 185 2,2
Королівський термо Білінер 500 Bianco Diffial 110 171 1,85
Глобальний Стиль додатково 500 110 171 1,87
Глобальний Стиль плюс 500 110 188 1,94

Крім того, різноманітні позитивні відгуки зібрали модель Profi BM 500 від російського бренду.

Колектор радіатора повністю сталевий. Дизайн розроблений провідними російськими інженерами відповідно до ГОСТ. Розділи мають травму-безпечний дизайн без гострих кутів та країв. Декоративне покриття застосовується у двох етапах (метод катафорезу). Кожен розділ важить пів кілограма і вміщує 180 мл води. Теплопередача одного розділу при Δt=70 ° C становить 143,3 Вт. Але

Варто звернути увагу на одного російського бренду Хальсен. Компанія виробляє секційні радіатори шляхом відливання під тиском і забезпечує її продукцію двадцять років гарантії. Модель BS 500 з десятьма ділянками важить всього 17 кг, розміри продукту 80 х 96 х 56,8 см. Теплова потужність одного розділу 183 Вт. Пристрій сумісний з пластмасовими, стальними та мідними трубами, стійкими до гідроварів, з контактом з агресивними рідинами, щільність не порушується. Всі продукти Halsen відповідають ГОСТ 31311-2005.

Є також напівхеталічні радіатори. Тобто тільки труби “ядро” виготовлені з сталі. Всі інші елементи алюмінію радіатора. Завдяки такої комбінації теплопередача трохи покращується (у порівнянні з попереднім варіантом), а ціна зменшується.

Не купуйте радіатори, але не бачать його!!!

Важливою умовою тривалої експлуатації пристрою є наявність високоякісних подушок

Напів-мотометалічні радіатори виробляються під брендами Ріфар (Росія), Горді (Китай), Сіра (Італія).

Температура бренду масштабу охолоджувача, ° Передача тепла при Δt=70 ° С, розділи, кг
Rifar Моноліт 350 і 500 135 138/196 1.45/2,1
Горді SA 500 135 170 1.9
Sira RS Bimetal 300 і 500 110 145/20 1.48/1.92

Радіатори з алюмінію та сталі можуть бути секційними або твердими.

  Секційні акумулятори мають рівну кількість сегментів, кожен з яких виготовляється в заводських умовах окремо. Підключіть ділянки за допомогою сосків.

Характеристика біметалічних радіаторів, виготовлених зі сталі та алюмінію, повинні бути в межах наступних обмежень:

 • теплопередача 170-190 Вт при Δt=70 ° С;
 • Робочий тиск не менше 16 атмосфер. У централізованій системі опалення підтримується тиском близько 10 атмосфер. З різким збільшенням тиску, радіатор не повинен вибухнути;
 • Мемора Відстань 200, 300, 350, 500 або 800 мм. Цей параметр вибирається під проводкою нагрівальних труб, доступних у квартирі;
 • Максимально витримує температуру 90 ° С. Як правило, температура теплоносія в багатоквартирних будинках нижче цього індикатора на 5-10 ° С.
READ  Як монтувати штори на стелі карниз

При виборі радіатора важливо враховувати особливості роботи центрального опалення:

 • температура охолоджуючої температури;
 • наявність іржі, сміття, вапна та інших агресивних компонентів;
 • Зменшення температури води під час циркуляції в системі (зворотний);
 • стрибки тиску;
 • виникнення гідроволозой;
 • Зливу води з системи опалення через ремонтні роботи або кінець опалювального сезону.

Радіатор в результаті експлуатації піддається шкідливим факторам, внаслідок чого батарея може вибухнути, пройти корозію та недостатньо нагрівання приміщення.

Для довгого обслуговування радіатора необхідно вибрати правильний високоякісний нагрівальний пристрій.

Квартира з автономним опаленням полягає в тому, що це варто його власного котла. Якщо нагрівальний пристрій служить цілий будинок, або кілька, то це більше не індивідуальне опалення. Ця основна відмінність полягає в тиску, що здійснюється всією системою. Тобто автономний котел не повинен постачати енергію під тиском, щоб нагріти житловий простір, коли житловий будинок просто необхідний.

Через таку різницю існує потреба у виборі опалювальних радіаторів саме для індивідуальної системи опалення. Алюмінієві радіатори, рекламуються, як найкраща тепла, найбільш невдалий варіант для автономної системи опалення з якоїсь причини:

 • Алюмінієві радіатори чутливі до теплоносія, мають низьку корозійну стійкість, а вода у висотних будівлях виставляє труби до іржавого рейду через хімікати, що містяться в них;
 • Алюміній швидко нагрівається, а також швидко охолоджується – т.Е. Весь час автономна система опалення буде працювати за конкретною схемою, вставленою термостатом, котёл готують теплоносія, алюмінієвий радіатор швидко нагрівається до бажаної температури, яка була перенесена на навколишній повітря, котло вимкнувся, після А алюмінієвий радіатор охолоджувався. І знову все в колі.

Що можна зробити висновок, що для квартир з індивідуальним опаленням, алюмінієві радіатори підходять, лише якщо ви не постійно живете в ньому. Інша справа є чавунними радіаторами – нагріваються довгими, але також дайте тепловий повітря також довгий час. Крім того, вони більш міцні, ніж алюмінієві радіатори.

У випадку використання газового котла рекомендуються сталеві акумулятори, оскільки вони характеризуються вищою теплопередачею. Крім того, це серед широкого діапазону сталевих батарей, які можуть вибирати різні над площею та товщиною. Так, і сучасні сталеві радіатори виглядають набагато привабливі чавуну.

Біметалічні радіатори просто створюються для систем високого тиску. Хоча вони можуть бути використані з будь-яким типом опалення. Тоді виникає питання, чому переплата, якщо є більш вигідна альтернатива?

Які опалювальні радіатори вибирають – алюмінієвий, сталь або чавун

Вибір опалювальних пристроїв для водної системи завжди залишається прерогативою домовласника, навіть якщо установка виконується найманими майстрами. Але вибирайте батареї за порадою продавців або відгуки про інтернет-користувачі нелегкі – перші часто не розуміють тему та повторюють рекламні гасла, другий “хвалить їх болото”, що цілком пояснюється. Щоб дізнатись, які радіатори опалення краще вибрати для квартири або приватного будинку, ми пропонуємо за допомогою простого та зрозумілого алгоритму.

Що вибрати опалювальний радіатор і що краще?

Система водяного опалення сьогодні є загальним способом нагрівання житлових будинків. Це стосується обох центральних систем, тому системи з власним котлом. Низька вартість радіаторів та компонентів для встановлення, проста установка, здатність скоротити додаткові вузли, такі як системи теплого підлоги або калорифери, все це викликає постійну популярність радіатора.

READ  Які блоки краще для міжкімнатних перегородок

У яких випадках необхідно придбати радіатори? По-перше, якщо ви повинні встановити систему опалення з нуля. По-друге, якщо вам потрібно замінити старі акумулятори, які вже добре справляються з їх завданням через корозію, внутрішні відкладення та т.D. Так що будинок був теплим і зручним, важливо вибрати нагрівальний пристрій. Потрібно продовжувати не тільки з суми, а й особливостей кімнати, трубопроводу та інших нюансів. Ми розповімо більше про це далі. Почнемо з основного питання, яке виникає при виборі радіаторів опалення.

Сталеві радіатори

Сталеві радіатори – ще один чудовий варіант для внутрішнього опалення. Вони можуть бути панельні та трубчасті, але зовнішній вигляд у будь-якому випадку зберігається на найвищому рівні. Панелі здатні нагрівати повітря в приміщенні не тільки через радіацію, але й за допомогою конвекції: тепла залишає через стіни, а через решітку на верхньому кінці. До очевидних переваг цих акумуляторів варто відновити доступну ціну, хороший теплообмін, низька інерція, корозійна стійкість, а зовнішній вигляд залишає лише приємні емоції. Все це робить такі радіатори ідеально підходять для будинків та установ з індивідуальним опаленням.

Для звичайних квартир таких радіаторів підходять тільки з великим розтягуванням. Хоча вони демонструють відмінну продуктивність, але їх установка в цьому випадку є величезним ризиком, оскільки вони чутливі до присутності кисню в теплоносій, що подається, не підтримують тиск більш ніж 16 банкоматів, а температура більше 110 градусів . Здавалося б, вони оптимально вписуються в параметри багатьох систем опалення, але все ж потрібно вносити зміни до нестабільності своєї роботи.

Цей тип батарей поєднує в собі гідність алюмінієвих та сталевих батарей, можуть бути використані як у приватному будинку, так і в квартирі з централізованим опаленням. Це одна з найбільш надійних альтернатив до чавуну радіатора, яка має більш привабливий вигляд, але і більш високу ціну.

Оскільки такі акумулятори складаються з двох металів: алюмінієвих ребер та сталевих трубопроводів, вони накопичують переваги двох матеріалів. Отже, сталь робить продукт, стійкий до корозії та до складу вхідної води, а алюміній несе відповідальність за теплопередачу та стильний дизайн. Такий продукт відрізняється довговічності, а в продажу ви можете знайти радіатори, пофарбовані у будь-якому кольорі, і одночасно регулярно оновлюючи шар покриття, як у випадку чавунних акумуляторів, непотрібних. Численні виробники стверджують, що такі радіатори здатні працювати близько 40 років, витриваючи тиск до 30-50 банкоматів та температури до 1300 ° С – хороший запас для сучасних квартир.

Врешті-решт, ми отримуємо фактичний ідеальний радіатор, який, щоб відлякати користувачів, крім. Але у нього є інші недоліки: це чутливо до підвищеного вмісту кисню у воді, і з часом може накопичувати шлакові відкладення.

Ціни на сталеві радіатори

Які батареї краще для індивідуального опалення
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS