Який будинок будувати одноповерховий чи двоповерховий

Витрати на зведення стін

Стіни наших будинків із газобетонних блоків завтовшки 375мм, а висота стель – 3 метри. Спершу порахуємо загальну площу стін без вирахування вікон та дверей, а потім переведемо це в кубометри газобетону.

А ось і перша велика перевага одноповерхівки. економія на стіновому матеріалі. близько 40%.

Який будинок дешевше збудувати? Одноповерховий або двоповерховий

Більше того, будівництво стін одноповерхового будинку швидше і простіше, тому що не потрібно споруджувати великі будівельні риштування, не потрібно піднімати матеріал на другий поверх і немає інших незручностей, пов’язаних із будівництвом на висоті.

Який будинок дешевше одноповерховий або двоповерховий?

Ця стаття розкриє всі яскраві переваги та недоліки одноповерхових та двоповерхових каркасних будинків. Ми скажемо, що побудова будинків дешевше, більш оптимально і вигідніше.

Отже, одноповерховий чи двоповерховий?

Безумовно, при виборі будівництва того чи іншого будинку слід спиратися на особисті уподобання та уподобання. Але при цьому слід ґрунтуватися на площі, що виділяється під забудову.

Так як на 7 сотках збудувати будинок в 200 квадратних метрів буде важко і досить нерозумно. Тому в такій ситуації, звичайно, двоповерховий будинок стане найбільш оптимальним варіантом.

Решта – справа суб’єктивна. Хтось бажає придбати сходи в будинку, щоб втекти від суєти, що відбувається внизу, хтось хоче мати невеликий, але затишний будинок, а когось цікавить проект будинку з мансардою та великими вікнами для особливого затишку та тепла, де можна облаштувати ще одну кімнату.

Сходи. цікаве рішення, але слід розуміти, що підніматися і спускатися по 10 разів на день важко і кумедно. Крім того, сходи – травмонебезпечна зона. Тому для більшого комфорту в цьому плані виграє все ж таки одноповерховий будинок.

Більше того, якщо говорити про будівництво двоповерхового будинку зі зручностями, то він передбачає додаткові витрати не лише на матеріали, а й на сантехніку та меблі. Адже в такому будинку має бути спальня-вітальня на першому поверсі та по одному санвузлу на кожному поверсі. Але двоповерхові будинки та проекти на них мають свої вагомі переваги. По-перше, чудовий вид із вікна, саме почуття відірваності від землі досить приємне. По-друге, другий поверх часто містить балкони, що забезпечує приємні почуття, що йдуть до неї і дивлячись на навколишнє.

Але з іншого боку, у житті все зовсім не так, як показують у фільмах, коли рано-вранці чоловік або жінка виходить з чашкою гарячої кави, викурює цигарку і насолоджується мальовничим виглядом. Насправді, балкон на другому поверсі. це спуск до кухні для кави, піднімаючи на балконі та після спуску знову, і взимку, пахнуть лопату, позбутися від снігу. Та й вартість балкона сильно впливатиме на загальні витрати на будівництво будинку. І знову повторимося, що в даному випадку вибір стоїть за кожним.

Крім балкона двоповерховий каркасний будинок має ще одну перевагу – відсутність у вітальні міжповерхових перекриттів, за рахунок чого виходить подвійне світло. Він розстилається по всьому будинку, наповнюючи його особливою м’якістю та теплотою. Хоча відсутність перекриттів між поверхами все ж таки має і свій мінус – надто хороша акустика. Якщо, взагалі, узагальнюючи, то, порівнюючи всі плюси та мінуси, можна сказати, що краще побудувати одноповерховий будинок. По-перше, це зручніше і комфортніше, по-друге, пересування в ньому буде простіше, особливо для людей похилого віку.

Скільки поверхів має бути у будинку.

Стіни

Площа стін одноповерхової будівлі набагато менша за площу двоповерхової. Якщо порівнювати будинки з бруса з однаковою площею, наприклад, у сто шістдесят квадратних метрів різниця складе шістдесят метрів квадратних. У вартість кладки стін входить ціна будівельного матеріалу, висотні роботи, що вимагають використання будівельних риштувань, оплату праці робітників, матеріали для утеплення та оздоблення.

Який будинок побудувати дешевше: одноповерховий чи двоповерховий

Щоб визначитися, який для вашої родини будинок кращий одноповерховий або двоповерховий, слід зіставити будівлі з однаковими габаритами, конструкцією та технологією будівництва. В іншому випадку порівняння буде неправильним через відмінності у вартості.

Багато відеоблоків, які виконують подібні порівняння, роблять ту саму помилку: аналізують обсяг будівельних робіт, а не середньої ціни створення будинку. Після вивчення вони укладаються, який будинок краще: одноповерховий або двоповерховий.

Для отримання розрахунків з 100% точності, необхідно розглянути вартість витрат на будівництво для котеджу.

Щоб зрозуміти, що більш вигідніше побудувати одноповерховий або двоповерховий будинок, візьміть два котеджі з розмірами 160 м 2 (від 10 до 16 М до 10 до 8 м, відповідно).

 • База будинку є монолітний залізобетон стрічка, одна висота з землі до підвалу 160 см, ширина 50 см;
 • Триметрові стінки товщиною 43 см виготовляються з газованих бетонних блоків, які покриваються облицюванням цегли;
 • Міжповерхові підлоги виконані з дерев’яних балок. Дах з металевої черепиці намету, кут нахилу якого становить 30.
READ  Який автомат ставити на теплу підлогу

Одноповерховий або двоповерховий будинок? Який будинок обрати?

Насамперед дізнаємося середні ціни на роботу та будматеріали. Звичайно, залежно від специфіки індивідуального проекту, вартість буде відрізнятися. Але на прикладі розрахунків, наведених далі у статті, ви зрозумієте принцип дії. Використовуючи цей алгоритм, ви зможете порівняти будинки з різними параметрами.

Перш ніж вибрати, скільки поверхів буде у вашому будинку, треба зіставити габарити майбутньої будівлі з площею землі:

 • Якщо розмір розділу становить п’ять до шести акрів, оптимальний розмір будинку, в якому не більше чотирьох людей може жити, 120 м 2;
 • коли площа землі становить 1012 соток, можна будувати будівлю із габаритами до 200 м 2 ;
 • на ділянці розміром понад 15 соток вдасться розмістити будинок 350 400 м 2.

Далі розглянемо інші фактори, важливі для вибору варіанта компонування будинку.

Плюс одноповерховий котедж у тому, що в такому будинку не буде кінця топоти. Перекриття між поверхами не потрібно покривати шумоізоляційним матеріалом. Планування будівлі може бути будь-яким, все залежить від ваших бажань. Немає необхідності продумувати планування та технічні деталі взаємного розміщення поверхів, оскільки будова одноповерхова. Крім того, туалет на другому поверсі точно не буде розташований прямо над кімнатою, в якій ви приймаєте гостей.

Коли в котеджі один поверх, не виникне проблем із розміщенням пральні. Якщо є два поверхи, то вам потрібно думати, що робити: знайти білизну внизу, то ви повинні носити речі з верхнього поверху. Якщо це буде нагорі, ви будете змушені носити нижню білизну на вулиці. Оптимальний варіант для будинку з одним поверхом зробити пральню з окремим входом з вулиці.

Подумайте, як розташувати вбиральню, чи готові ви бігати поверхами, коли треба змінити сорочку? Коли є другий поверх, вбиральню розміщують на вході, у цій кімнаті зберігають куртки та шуби. Інші речі складають у вбиральні, які знаходяться поруч зі спальною кімнатою нагорі. Однак у цьому випадку, щоб змінити сорочку або штани, вам доведеться піднятися по сходах.

Технологія будівництва будинку з одним поверхом досить проста. Звичайно, кран все одно доведеться замовляти, проте сума за його послуги буде невеликою. Також можна зробити будівельні риштування.

 • Фундамент
 • Біля будинку з одним поверхом периметр основи становить 52 пм: (10 16) х 2.
 • Периметр двоповерхової будови з такою самою площею всього 36 пм: (10 8 м) х 2 = 36 пм.

Для будови з одним поверхом цей параметр дорівнює 41,60 м3 (52 х 0,5 х 1,6). Коли є другий поверх, необхідно 28,80 м3 (36 х 0,5 х 1,6). Ми розраховуємо, скільки можна буде зберегти бетон, якщо ви будуєте двоповерховий котедж: 41,60 28,80 = 12,80 м 3. Також буде потрібно менше будматеріалу, коли ви заливатимете вимощення шириною 1 м і товщиною 10 см: (52. 36) х 1,0 х 0,1 = 1,6 м3.

Заливка бетону, а також монтаж арматури обійде дешевше, якщо зводити будинок з двома поверхами: (12,80 1,6 = 14,40 м 3 ) х 5 000 = 72 тис. Підсумкова сума буде 80 тис після того, як ми приплюсуємо витрати на утеплення основи будинку за допомогою пінопласту (8 тис. ).

Багато хто щиро здивується, дізнавшись про те, що площа стін одноповерхівки менша, ніж у двоповерхової будівлі:

Відмінності площі 60 м 2. Скільки вдасться заощадити при зведенні стін з газобетонних блоків та облицювальної цегли (будматеріал оплата роботи майстра): 60 м 2 х 3400 /м 2 = 204 тис.

До значення, що вийшло, приплюсуємо витрати мінімум 15%, адже будівельні роботи підвищеної складності ведуться на висоті другого поверху, знадобляться ліси: (204 000 х 1,15 = 234 600 )

Те, що ми заощадили при заливанні основи будинку, доведеться витратити на кладку. Якщо ви вирішите будувати будинок з двома поверхами, то підете в мінус на 154 600 234 600 80 000.

Не важливо, скільки поверхів біля будинку: один або два, площа перекриттів буде та сама: 160 м 2. Враховуючи лише цей параметр, він не буде працювати, щоб визначити, який варіант вибрати.

який, будинок, будувати, одноповерховий

Витрати на створення даху біля одноповерхівки будуть більшими на 91 м 2. Якщо взяти до уваги схили нахилу 30. Робота з монтування даху разом із вартістю будматеріалів обійдеться вам у 209 300 : 91 м 2 х 2 300 /м 2.

Неможливо уявити собі двоповерховий котедж, у якому немає сходів. Вартість її починається від 50 000 і доходить до 200 000. У цьому ще один недолік будинку з двома поверхами. Для розрахунків будемо використовувати усереднену ціну сходів 120 000

Якщо ви плануєте котедж із двома поверхами, доведеться обладнати додаткову вбиральню. Ніхто не захоче щоразу спускатися вниз, щоб зайти у ванну, особливо у нічний час доби. Навіть якщо взяти найдешевший варіант, витрати на сантехніку та будматеріали будуть як мінімум 50 тис. Таких витрат вдасться уникнути, якщо збудувати будинок з одним поверхом.

READ  Чи можна поставити лінолеум на килим

У одноповерхової будівлі периметр стін становить 52 пм. Цей же параметр у двоповерхівки 72 пм: 36 х 2. На скільки буде відрізнятися довжина розведення труб опалення: 20 м х 2 = 40 м, додаємо до значення 8 м для труб, по яких подається нагріта вода і обратка (на другий поверх, від котла). Скільки вам обійдеться робота майстрів та покупка матеріалів: 48 пм х 400 /пм = 19 200

Якщо брати до уваги вбиральню, опалення, а також електрику, то дешевше буде побудувати одноповерховий котедж. Скільки це буде успішним заощаджувати: 50 000 19 200 15 000 = 84 200

Зверніть увагу! Прокладати інженерні комунікації в одноповерхівці легше, ніж у будинку з двома поверхами. Тому на ці роботи ви витратите меншу суму. Уявіть, що будова має два поверхи, при цьому туалети внизу та вгорі розташовуються по діагоналі. Прокласти такі комунікації буде непросто. Водопровід, а також каналізаційні труби, необхідно покласти в стелі між підлогами, що ускладнює дизайн. Така ж ситуація буде з системою опалення.

Наприклад, коли планується встановити твердопаливний котел або камін, довжина димоходу біля двоповерхового будинку буде більшою. Внаслідок цього збільшиться вартість розташування вогнестійких та монтажних робіт.

Якщо ви шукаєте, що дешевше: одноповерховий або двоповерховий будинок, то варто вибрати перший варіант. В іншому випадку витрати на вентиляційну систему (повітропроводи, припливна витяжка) будуть досить великими. Справа в тому, що вентсистема має значний діаметр. Тому для розведення повітроводів за двоповерховою будовою знадобиться багато часу та сил. Коли котедж одноповерховий, вентиляція монтується по горищному приміщенню. Займатися її облаштуванням можна після завершення будівництва будинку, оскільки доступ на горище завжди відкритий.

Варто зазначити, що установка проводки в будинку з одним або двома поверхами має однакову цінність. На встановлення інших систем комунікацій у двоповерховому будинку доведеться витратити велику суму. Прокладка інженерних комунікацій дорога робота.

Отже, що дешевше та краще: одноповерховий або двоповерховий будинок? У нас вийшли такі результати:

 • залити основу, а також зробити вимощення котеджу з двома поверхами буде вигідніше на 80 тис. ;
 • на монтаж зовнішніх стін двоповерхівки знадобиться на 154 600 більше;
 • на облаштування даху такого будинку ви витратите на 236 600 менше;
 • у двоповерховому котеджі доведеться встановити сходи, ціна яких 120 000;
 • витрати на додаткову вбиральню, а також труби опалення, електропроводку становлять 79 200

Після проведення підсумкових підрахунків отримуємо, що збудувати будинок з двома поверхами буде на 69 500 дорожче, ніж одноповерховий: 80 000 154 600 209 300 120 000 84 200.

Отже, одноповерховий будинок чи двоповерховий? Плюси другого варіанта полягають у тому, що вдасться заощадити площу землі. Якщо вартість ділянки досить висока, слід будувати котедж із двома поверхами, так у вас залишиться більше вільної площі.

Що краще. одноповерховий або двоповерховий/мансардний будинок

Напевно, основний аргумент, не пов’язаний із ціною чи суб’єктивними відчуттями, при виборі одноповерхового або двоповерхового будинку – це площа ділянки та забудови. Зрозуміло будувати одноповерховий будинок квадратів на 150, на ділянці 6 соток буде важко. Тому для невеликих ділянок двоповерховий будинок буде більш здоровим рішенням, ніж одноповерховий.

В іншому, питання багато в чому індивідуальне та суб’єктивне. Комусь подобається мати в будинку сходи і другий поверх, де можна усамітнитися від сімейної метушні, що твориться на першому. Кому подобаються похилі стіни мансарди, особливо з мансардними вікнами, які створюють своєрідне відчуття затишку «жилого горища».

У мансардних поверхах є своя чарівність та затишок

З іншого боку, одноповерховий будинок зручніший у плані проживання. Тому що постійно бігати сходами вгору вниз, швидко набридає. І не тільки набридає. Всі ми рано чи пізно постаріємо і підйом на другий поверх може стати не просто набридливою, а й важкою у фізичному плані операцією. Крім того, як не крути, але сходи, навіть найзручніші, це травмонебезпечне місце в будинку. І не тільки для людей похилого віку, але і для дітей, які в основному її і люблять. Я думаю кожен з нас, хоч раз у житті, але падав на сходах, ніяково повернувшись, або підгорнувши ногу. Це теж треба враховувати.

Я зустрів багато думок людей, які побудували двоповерховий будинок і сказав: “Якщо він був побудований зараз, я б зробив одноповерховий”. І в 90% випадків ця думка була пов’язана саме з тим, що біганина вгору вниз сходами досить швидко набридає. Якими б сходами не були, подумайте, як часто вам доведеться по них підніматися

Тому при виборі двоповерхового (мансардний я теж зараховуватиму до двоповерхових) будинку, треба дуже уважно ставитися до вибору планування, щоб бігати сходами вгору вниз, треба було якнайменше. Наприклад, одна з важливих умов для комфортного існування — наявність як мінімум однієї спальні (гостової кімнати) на першому поверсі та наявність санвузла на другому поверсі, якщо йдеться про будинок з усіма зручностями.

Кімната на першому поверсі стане в нагоді старшому поколінню, якому важко підніматися на другий, та й раптом посередині дня вам самим захочеться подрімати або «почитати книжку» на самоті і всередині будинку. А якщо ви спите на другому поверсі, а вночі раптом закортить сходити в туалет, який є тільки на першому, то поки ви сходите вниз по сходах, вже весь сон пройде. Або ж ви будете болісно терпіти, бо не хочеться вилазити з теплого затишного ліжка, заради далекого походу :).

READ  Який утеплювач використовувати для каркасного будинку

Якими б сходами не були, подумайте, як часто вам доведеться по них підніматися

З іншого боку, двоповерховий будинок має свої переваги. Наприклад, вид на околиці, якщо будинок знаходиться в мальовничому місці і саме відчуття відірваності від землі дає певний емоційний Comfort. Дуже часто у суперечках «одноповерховий або двоповерховий» виникає питання балкону. Що багато хоче мати балкон на другому поверсі, щоб переглянути оточення від нього.

Трохи відволікся, на запитання «чи потрібен балкон у приватному будинку». Пам’ятаю одна дама, навела такий аргумент:

— А мені подобається зранку вийти на балкон із філіжанкою кави і поніжиться на сонечку.

Є таке? Звісно так. Але не порівнюйте балкон у квартирі з балконом у будинку. Уявіть собі вищеописану ситуацію насправді. Ви прокинулися, спустилися по сходах до першого поверху, де кухня, наливала себе кавою, і з гарячою кухню, яку вони потрапили до вершини заради викритого балкона. Будете це робити? Особливо, якщо у вас є на першому поверсі, наприклад, відкритої тераси, на якому ви можете зробити те ж саме на сонці на сонці з цією чашкою кави, і, на якому ви можете піти прямо з кухні-вітальні?

Практика показує, що у 90% випадків, балкон у приватному будинку не використовується взагалі. Хіба що взимку доводиться виходити на нього, щоб прибирати сніг. Це якраз той випадок, коли «уявні бажання» розходяться з реальністю. При цьому балкон може істотно збільшити вартість будівництва.

Пити ранкову каву, набагато зручніше на терасі

Ще один аргумент, у бік двоповерхового будинку, це бажання мати «друге світло», коли над кухнею/вітальнею повністю або частково відсутнє міжповерхове перекриття. Тут сперечатися складно. Відчуття простору та легкості, яке дає друге світло, складно замінити. Хоча і в одноповерховому будинку можна зробити подобу другого світла, у цьому випадку зазвичай стеля робиться не горизонтально, а по кроквах, як на мансардних поверхах. Ефект порівняний з другим світлом, хоча така конструкція обійдеться швидше за все дорожче звичайної, горизонтальної стелі. Зате «друге світло» має одну неявну ваду. Він сильно знижує акустичний Comfort для тих, хто перебуває на другому.

Друге світло створює неповторну атмосферу у будинку

Зазвичай «друге світло» робиться над вітальнею. Уявіть собі ситуацію, коли приїхали гості та у вітальні в цілому є весело, і ви втомилися і вирішили піти на другий. З «другим світлом» у вас навряд чи вдасться відпочити від веселої компанії, оскільки звук із вітальні буде чудово чутний у спальнях на другому поверсі.

Акустичний Comfort, напевно останній, аргумент, що приходить в голову, в суперечці одноповерховий або двоповерховий. З одного боку, на другому поверсі можна усамітнитися від суєти та шуму першого. З іншого боку, звукоізоляція дерев’яних підлог, а саме, у 90% випадків виготовляються в приватних будинках, а не таке просте питання. І мешканцям першого поверху, навпаки, може заважати шум із другого (наприклад, біганина дітей) — тобто ударні шуми, які є слабким місцем будь-якого дерев’яного перекриття.

Насправді це одноповерховий будинок, але створюється ефект другого світла за рахунок стелі по кроквах

У сухому залишку, за сукупністю якостей — одноповерховий будинок буде безпечнішим і комфортнішим для проживання, ніж двоповерховий. Але і в 2 поверховому є свої принади. Тому спочатку потрібно зосередити увагу на ваших потребах та бажаннях. На цьому перейдемо до прагматичнішого питання — що дешевше побудувати, одноповерховий або двоповерховий будинок.

Плюси та мінуси у будівництві одноповерхового та двоповерхового будинку

Починаючи з чистого аркуша будівництво житлового будинку, необхідно визначитися з його поверховістю. Вибір залежить від цілого ряду факторів. Одні з них мають першорядне значення для бюджету будівництва та комфорту проживання, інші менш вагомі та важливі. У цій статті ми вивчимо плюси та мінуси одноповерхових та двоповерхових будівель. Враховуючи наші рекомендації, ви зможете підібрати для себе оптимальний варіант і не пошкодуєте про своє рішення.

Що краще: одноповерховий або двоповерховий будинок?

Якщо ви вирішили звести приватний будинок, з самого початку треба визначитися, який саме одноповерховий або двоповерховий. І цей вибір не такий однозначний.

Розглянемо обидва варіанти та виділимо плюси кожного. Ми розглянемо лише переваги, т. до. якщо враховувати мінуси, пункти можуть повторюватися ― мінус одного стане плюсом іншого.

Щоб порівняння одноповерхового та двоповерхового будинку було коректним, візьмемо проекти однакової площі – по 100 м2.

Який будинок будувати одноповерховий чи двоповерховий
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS