Який кабель використовувати в дерев’яному будинку

Table of Contents

Відмінності проводки в дерев’яному будинку США проти Росії. Монтажні та матеріальні правила.

Нещодавно, на просторах Рунету, ви можете зробити все більше і більше прикладів.Проводка в США Дерев’яні будинки. Більшість не професіоналів захоплюються відсутністю гофрування, металевих труб та невідповідності іншим технічним рішенням та вимогам, які рясно обладнані нашими правилами та дійсними пригодами.

Наприклад, в Росії, щоб зробити приховану проводку в будинку панелей або журналів, вам доведеться болісно забрати або самостійно зробити металеві поглиблені, і якось потряс їх один з одним.

У той же час, якщо ви забудете про компенсатори, попрямували в Penetper Pipe у свіжому дереві, через рік або раніше, або він пройде (під час підсолоджувача), або це перетворить все з коренем (при набряку).

У США, на перший погляд, все дуже просто і просто. І, очевидно, є грубих порушень нашого ТБ, СП і ПЕВ.

Давайте розглянемо більш детально, чи дійсно легко встановити в дерев’яних конструкціях у США, оскільки багато “фахівців” представлені. Ми знаходимо відмінності, недоліки та переваги.

Перше, що звернути увагу на цю мережеву напругу в житлових будинках. У США майже вдвічі нижче, ніж у нас 120 вольт.

Така низька напруга має як переваги, так і її недоліки. З недоліків ви можете виділити:

При застосуванні 120 вольт, потужність побутової техніки, підключеної до стандартних домашніх точок, зазвичай обмежується лімітом у 1920-х роках.

Американці, які відвідують Європу, завжди здивовані тим, наскільки зручніше зробити домашні. Тут ви і праски і 2,5кв чайники, пилососи 3квт і багато іншого. І найголовніше, все включено до стандартної розетки.

Відповідно до американських правил, пристрій не може споживати більше 80% від випускника, в якій він з’єднується.

Наші 380V мережі можуть бути побудовані майже в 8 разів довше 120/240. Тому у нас є один потужний ТМ 10-6/0.4кв для декількох вулиць, а не купу малих 25-50 кВА 12.47/20,12.

Чим менше напруга, тим менша ймовірність ймовірності ізоляції. Так, і коли закриваються на заземлених частинах стін або структур, тепловий ефект при U=120V буде нижчим, ніж у U=230V.

Звичайно, можна сказати, що з зменшенням напруги відповідно до закону Ом, поточне збільшення. Відповідно і дроти будуть сильнішими.

Однак, як не дивно, стандартні розетки в США з U=120V розраховуються майже на той самий струм, як у нас – 15а або 20а.

І вилки для торгових точок на 15а в розетці на 20А можуть бути вставлені, але навпаки, це не буде працювати. Компетентно продумано обмеження на силу плагінів.

У той же час він підходить для таких розеток мідних дротів з поперечним перерізом 3,31 мм2 (дріт 2 – AWG12) у ізоляції від Thhn термопластику. Витримує такий дротовий струм у 30А, і це дозволено підключити його до машини не більше 20А.

А потім, якщо його довжина не більше 30 метрів. І коли більше, на тому ж поперечному перерізі дозволяється монтувати машину вже 15a. Або просто нерозумно доведеться збільшити кабель, оскільки падіння напруги до кінцевої точки не повинна перевищувати 3%.

Порівняйте нашу PVA 2,5 мм2 для 16a Eurorescent. У цьому випадку ніхто зазвичай не вважає, як далеко вони з щита.

Зауважте, що машини захищають таку проводку, не особливо відрізняються від нашого. З точки зору номінальних струмів. Принаймні, немає дворазового збільшення.

Це пов’язано з зменшенням максимальних пристроїв плагіна живлення. Хочуть більш потужний, поставте ще одну розетку, потягніть товсту дріт.

Ну, вони вже приїжджають до цих розеток вже 240 В, не сто двадцять.

Кожна людина грубо кажучи – це ходовий резистор. Медична стійкість з рук до руки – близько 2.

І чим менше напруга, яку ви прикріплюєте до цього резистора, тим менший момент потоки потоку через нього. І вбиває струм, а не напругу!

Підвищена напруга 240 В у вітчизняних розетках США не так часто. Як правило, в гаражах і семінарах. Крім того, вони пов’язані з потужними печами, сушарками, кондиціонерами.

Раніше в нашому СРСР були домогосподарства в квартирах 127 вольт. Але з технічних та економічних міркувань пізніше переключено до 220 В. А тепер на 230 В!

Так, і що така заміна розтягнулася майже три десятиліття. Побутова техніка з вимикачами та трансформаторами 220/127 продаються протягом дуже довгого часу.

У Сполучених Штатах найбільше використовуються два типи кабелів:

Металевий кабель у нашій країні ще неможливо знайти. Тому ми розглядаємо кабель NM у оболонці ПВХ більш детально. Давайте порівнемося з найближчим хлопцем – VVGNG-LS.

Перше, що варто звернути увагу – у кабелях без металевої оболонки в США, заземлюючі вени не виділяються.

У Росії всі кабелі, доступні для житлових приміщень, мають у своєму дизайні живі ПЕ, з ізоляцією, не відрізняється від ізоляції фазових та нульових провідників.

Виявляється, що в будь-якому пошкодженні кабелю NM, з більшою ймовірністю це не відбудеться коротке замикання, але витік до землі. Це дуже витік розпізнає UZO і вимикає аварійну лінію риболовлі, доки струм у ланцюзі не досягне розливання формування SPAR.

Варто також зазначити, що в ізоляції виробника кабелю NM додає спеціальні добавки гірчиці людей, які лякають гризунів.

З нашими кабелями та дротами, мало хто так нудно.

Кабель у дерев’яних конструкціях в США ніхто не мав, і де він впав. Висота розташування всіх дротів та місць їх проходів суворо регулюється.

Якщо кабель вимагає додаткового захисту, спеціальні металеві пластини фаршировані. Наприклад, щоб не пошкодити вени з самонарізаним гвинтом, коли вони загвинчуються в аркуші GVL.

Також суворо регулюються відстані між розетками. І клієнт не може відмовитися від встановлення певної розетки, щоб зменшити проект.

Така ж ситуація спостерігається з кількістю груп. Тобто, якщо він написаний у коді, який вам потрібно, принаймні, дві групи розеток на кухню, то там буде щонайменше дві групи.

Такий варіант, як комбінація декількох розеток на одному кабелі та встановлення випадкового з випадковим, ніколи не пройде.

Все ще варто відзначити такий нюанс як петлі. У США, як і з нами, підключення петлі від гнізда до виходу з провідника землі заборонено. Фаза – спокійний.

Наприклад, модель розетки на 8 провідників 1 Земля.

І це звичайна подвійна розетка з парою проходження гвинтових контактів.

Ось “груба” перехід товару з коду NEC статті 300.13 (C) – “У великій проводці, безперервність нейтрального дроту не повинна залежати від інструментів (таких як лампочка, розетка та т.D.), при видаленні якого безперервне з’єднання буде порушено “.

А в Канаді це не тільки безпосередньо забороняється складатися в розетку не тільки заземлення, а й фазові та нульові провідники. Ми також маємо таку установку майже в порядку речей.

Якщо клієнт подає, чому б не зберегти?

Що потрібно звернути особливу увагу на американські пристрої захисту, тому це постійні та внутрішні пристрої.

Ці пристрої встановлюються в іскри для розпізнавання іскри у електричній ланцюзі. Якщо такі з’явилися, вони автоматично вимикають всю групу.

Тобто, якщо у вас немає короткого замикання, але тільки почав іскритися розетка, цей пристрій вимкне кабель живлення.

Такі пристрої використовуються з 1999 року. Ми маємо аналогічний захист нещодавно і ще не великий попит. В основному застосовується бренд MASM-51MD.

Тим не менш, найближчим часом слід змінити все. Вже з 01.07.18G, стандартний ГОСТ IEC 62606-2016 Введено “Пристрій для захисту домогосподарств та подібного значення під дуговим тестом”. Ви можете завантажити звідси.

Згідно з цим документом, встановлюючи AFCI Devices=Scarure Sign Circuits (виявлення дугового розряду та іскри для проводки) буде потрібно в деяких типах приміщень.

Ще-захисні пристрої в Сполучених Штатах знаходяться у своєму складі УЗО для 30 мА. Вони встановлені на всіх групах житлових приміщень, кухонь, ванних кімнат та т.Р.

В Росії, вогнетривкі UZO має par від 100 мА до 300 м. Але навіть її установка ще не обов’язкова.

Однак у Північній Америці навіть 30-е не вважається достатньою різницею.Захист. Тому у всіх приміщеннях типу кухонь, пралень, ванних кімнат, гаражів, підвалів встановлюються додаткові RCOS на 5 мА!

Ми в таких приміщеннях регулюються обов’язковою установкою пристроїв з захистом від струмів витоків для 30 мА. Звичайно, 10MA рекомендується, але обов’язково на i=30m.

Що стосується простих вимикачів, тут немає спеціальних відмінностей. Час поточних характеристик американських автоматів практично відповідають нашій характеристиці C.

Як співвідношення номінального струму – перетин кабельного перетину.

Багато хто з наших електричних причин все ще переконаний, що нормативні документи в основному рекомендуються.

І в деяких випадках нібито можна закрити. У США існує державна система перевірки та прийняття житлових споруд.

Головний член цієї системи – муніципальний інспектор.

Якщо на вашому об’єкті є принаймні найменші порушення NEC – Національний код електричного коду, то його просто ніхто не прийме, і не дозволить поставлятися до будинку.

Немає хабарів, немає зв’язку. Якщо виникає надзвичайна підключення на об’єкті в наступному об’єкті, то цей найбільш інспектор може легко бути у в’язниці, а власник житла не отримає жодної компенсації від страхування.

За статистикою, пожежі, викликані електричною проводкою в Сполучених Штатах, кілька разів менше, ніж ми. Хоча загальна кількість пожеж на 1000 чоловік більше.

Особливо сумні порівняльні показники спостерігаються за смертельними випадками в результаті пожежі.

Ця ситуація може бути пов’язана з відсутністю нормативних вимог до встановлення систем пожежних систем та детекторів у приватних будинках.

READ  Як встановити екран під ванну

Якщо ви будуєте або реконструювати будинок в Америці, ви повинні встановити принаймні один датчик диму в кожній спальні та на кухні.

І якщо у вас є автономне нагрівання, а не електричне, то ще один датчик монооксиду вуглецю в кожній спальні.

З будь-яким серйозним ремонтом вони вимагають встановлення датчиків, пов’язаних один з одним. Тобто, якщо один працює, то сигнал звукового сигналу повинен бути переданий та інший.

Подумайте про те, як часто ви зустрічаєте пожежні детектори у приватних будинках нашої країни?

У головному інспекторі перевірте встановлення димових та пожежних датчиків у громадських просторах з великим кластером людей: гуртожитки, лікарні, клініки, спортивні споруди, офіси, бібліотеки.

Однак подальша операція та перегляд повністю потрапляє до власника. Багато їхніх датчиків працюють з батарей 9b, а через рік батареї SUCP. Мало хто-небудь заслуговує уваги своєчасно.

Крім того, такі датчики без повноцінної системи, це ще половина. Бузер, коли його спрацьовування буде чути лише людину, яка знаходиться безпосередньо в цій кімнаті.

Зрештою, давайте підсумовуємо і коротко позначимо основні відмінності в проводці в дерев’яних будинках у наших США. 1 напруга мережі в США майже в 2 рази нижче, ніж ми.

2 кабелі мають значні відмінності, як у дизайні, так і в ізоляції.

3 мінімальна кількість груп та розеток суворо регулюється.

4 пристрої захисту мають значні відмінності.

Наприклад, UZO для захисту людини більш чутливий, ніж 6 разів! Вогнетривкі RCO 3.3 рази.

І антирозчинні та дугові пристрої, встановлені в проводці приватних будинків Росії, все ще потребують пошуку.

5 Навіть приватні будівельні споруди в США введено до уваги державними установами.

Вони, а не власник або клієнт, суворо дотримуються дотримання нормативних документів.

6 У США система пожежної оповіщення є обов’язковою для будь-якого капітального ремонту або нового будівництва.

Таким чином, після детального обстеження та аналізу вимог закордонних нормативних документів можна зробити висновок. Ці умови та правила електроочищення для дерев’яних конструкцій не тільки не м’якше, а й порядок чудового. Так, і нововведення відбуваються частіше.

І якщо ви хочете застосувати американські технології з нами, це просто неможливо. Ніхто з точки зору наявності необхідних матеріалів або з точки зору кваліфікаційних та відповідальних електриків.

Прихована проводка в дерев’яному будинку

Провід у дерев’яних будівлях може бути виконаний двома способами:

Прихована проводка в дерев’яному будинку важче і має багато ризиків. Така робота краще довіряти фахівцям. Внутрішня проводка оснащена, коли дерев’яні стінки будинку обрізані зверху оздоблювального матеріалу, такі як кріплення або гіпсокартон. У цьому випадку дроти розташовані між основною стінкою та шаром облицювання. Природно, що неможливо залишити дроти незахищеними – вони повинні бути приховані в металеву трубу. Багато майстрів дозволяють помилку та використовувати пластикові рукави, гофровані з ПВХ, у цих цілях. Це неможливо зробити з ряду причин:

 • Немає гарантії, що ізоляція кабелю не зламається, а коротке замикання не з’явиться, а стіни ящиків та труб не зможуть витримати таку навантаження. Результат – запалювання. Ізоляція може бути порушена не тільки через помилки монтажу, але і внаслідок виробничого шлюбу, неналежного зберігання та транспортування. Мікротріщини у ізоляції більшість вимірювальних приладів не зафіксовані, і з часом, при піддаті постійним навантаженням, ізоляція все більш ослаблення;
 • Пластична гофрування та коробка – слабкий бар’єр для гризунів, який може легко пошкодити його, розпилювачі;
 • Щоб встановити приховану проводку в дерев’яних стінках, готується порожнеча, а в часі вона має властивість накопичення деревного пилу, вогнем, що є досить невеликим іскром. Локалізуйте подібну спрямованість проблеми запалювання.

Ось чому прихована проводка в дерев’яному будинку повинна бути встановлена ​​за допомогою металевих труб. Вони здатні забезпечити надійний захист від коротких ланцюгів, але необхідно виконати ряд умов:

 • Всередині та зовні такі труби повинні мати антикорозійний шар;
 • Монтажні труби краще під невеликим нахилом, щоб увімкнути конденсат вільно каналізацію;
 • Труби повинні бути підключені до зовнішнього контуру;
 • Гострі краю, які утворюються при різанні труб, можуть пошкодити дріт, їм потрібно носити пластикові рукави;
 • Підключення труб повинна бути запечатана;
 • У стінах потрібно скоротити канали.

Найкращий варіант – це мідні труби, але він більше не буде.

Стандарти безпеки не порушують опцію за допомогою штукатурки, хоча, на перший погляд, здається не зовсім придатним. Для забезпечення належного захисту кабель з усіх сторін повинен бути оточений шаром штукатурки товщиною щонайменше 10 мм, але для забезпечення можливості заміни кабелю, необхідно помістити в металообробку. Насправді, виявляється, що заміна кабелю дуже важкий, а штукатурка з часом під впливом “дихання” дерева починає тріснути.

Безпечна проводка в дерев’яному будинку: не міф, а реальність

Найпопулярніший матеріал для будівництва заміських будинків був і залишається. Який, з усіма численними перевагами, має один серйозний недолік, як кажуть, пожежники, горючі матеріали.

Пожежна статистика свідчить більше половини пожеж у дерев’яних будинках через несправну проводку. На практиці головною причиною несправностей та подальшого короткого замикання найчастіше є порушення цілісності ізоляції проводів у електричній проводці. Як правило, це відбувається через збільшення навантаження на дроти або через механічне пошкодження ізоляції.

Більшість домашніх майстрів для всіх рук, щоб заощадити час, сили та фонди, покладіть приховану проводку на дерев’яних підставах, сміливо ховаючи його для обрізання стелі, під підкладкою стін, для плінтуса, у порожнинах Росії перекриває і вимовляє необгрунтований клієнт, який саме те, що вам потрібно прийти.

Запам’ятати! Встановіть приховану проводку в дерев’яних будинках за допомогою ПВХ гофрованої труби, пластикова коробка не може!

Насправді є кілька причин. Нижче ми подивимося на дві найбільш типові ситуації, що виникають з експлуатації проводки в дерев’яному будинку.

По перше. У процесі укладання кабелю електрика може трохи порушити ізоляцію дротів, а контрольний електричний збиток може не виправити.

Однак, підключивши все необхідне електричне обладнання, проводка починає працювати в максимальному режимі завантаження. Природно, така операція, яка викликає посилене нагрівання кабелю або дроту, неминуче послаблює ізоляцію, через яку коротке замикання відбувається в проводці.

Повністю тонкі стінки пластикових труб та ПВХ-коробки від нездатності протистояти закриттям без вигорання, тому закриття, на жаль, неминуче спричиняє вогню.

По-друге. Прихована проводка з використанням гофрованої труби або ПВХ-коробки, закладена в порожнечі дерев’яних стін, перекриття та підлоги, об’єкт підвищеної уваги з боку не виявлених у дерев’яних будинках гризунів, намагаючись спробувати деталі зубів ваших комунікацій.

Для мишей, і навіть більше, для щурів не буде важко звинувачувати досить тонку трубу або коробку з ПВХ, розпилюючи провідників проводів, наслідок якого є коротке замикання при прихованій проводці.

Ситуація загострюється тим, що в порожнечниць стін і перекриття дерев’яних будинків з часом, величезна кількість деревних пилу накопичується. Як результат, найменший іскри призводить до запалювання. Найгірше – негайно визначити місце займання та усунення, це майже неможливо, оскільки процес горіння, що виникає за стінками та перекривається, приховано від очей. Тому навіть затока з водою і піна все навколо, швидко викиньте вогню, ви все ще не можете.

Чи можу я уникнути цих проблем?

На перший погляд, якщо ми зробимо укладання електричної проводки в дерев’яний будинок відповідно до вимог Сніп, ПЕУ, проблем не буде. Однак, насправді, не все так просто. Перш за все, тому що вимоги ПЕВ щодо встановлення електричної проводки в дерев’яних будівлях надзвичайно жорсткі. До речі, це жорсткість норм найчастіше і змушує домашні електрики розірвати їх.

Однак вогнетривкий електричний проводки в дерев’яному будинку подія дійсно зроблена, поки ви можете вибрати, що використовувати проводку.

У таблиці нижче показані типи електропроводки та способи прокладання дротів та кабелів відповідно до умов пожежної безпеки.

Розглянемо більше всіх видів вогнетривкої проводки в дерев’яному будинку.

Хоча більшість компетентних джерел на цю тему не рекомендують встановлювати приховану проводку уздовж бою, в нашому випадку, дерев’яні конструкції, однак, підлягають відповідності вимогам пожежної безпеки та відсутності проблем з фінансами, ви можете зробити такий a проводка.

Нижче ми даємо нормативний документ (PEU-6) у своїй частині, що стосується укладання прихованої проводки в приміщенні.

Фактично, способи вогнетривкої прокладання прихованої проводки в дерев’яному будинку тільки два.

Одна з них прокладка прихована проводка з металевим рукавом (труби). Основною перевагою цього методу є те, що у випадку запалення металева труба захищає сусідні структури від вогню.

Використовуючи цей метод проводки, вам доведеться дотримуватися декількох жорстких умов: захистити стіни труби від корозії, вона повинна бути пофарбована або оцинкована зсередини. Для захисту ізоляції кабелю від гострих країв, що призводить до різання труб, до кінців слід застосовувати спеціальні пластикові вилки. Плюс, для такої проводки, вам доведеться свердлити в товщі поглиблення стін у вигляді каналів, в яких металеві труби фактично складаються.

Оптимальний варіант для цього варіанту електропроводки мідних труб. Через те, що труби, виготовлені з мідного вигину, досить легко, і ви можете покласти їх без спеціальних інструментів, встановлення проводки до певної міри. Однак для простоти та зручності вам доведеться платити високо, буквально, ціна мідних труб дуже дорого.

Відповідно до ГОСТ Р 50571.1597 (IEC 364 5 52 93):. 522.3.2, труби повинні бути закладені з незначним схилом, щоб забезпечити можливість конденсату. Але будьте готові до того, що на практиці перевірте якість монтажу металевої труби, той же кут нахилу або герметичність сполук надзвичайно важкий, якщо не сказати, що це неможливо.

Другий спосіб укладання прихованої проводки в дерев’яній структурі шаром штукатурки (примітка) товщиною щонайменше 10 мм з усіх боків.

Як, здається, є простим, однак, коли він використовується, виникає питання: як дотримуватися стандартів ПЕУ щодо змінності електричної проводки. Альтернативно, ви можете внести електрокабель у гіпсу, попередньо упаковуючи його в гофрування. Формально, звичайно, стандарти PEU будуть спостерігатися, але після того, що вони перетягують жорсткий дріт, це не буде можливим.

Більше того, жоден фахівець не може передбачити, як осушувальна на дерев’яних поверхнях поводиться через деякий час. Чи будуть крекери не підуть? Чи буде вона почати випадати? Не кажучи вже про те, що на красивих дерев’яних поверхнях товстий шар цементного розчину буде виглядати принаймні дивно.

Слід підкреслити, що обидва ці методи є досить дорогими та коштами, так і в зусиллях і в часі. Плюс, вимагає електричного планування навіть на стадії будівництва.

READ  Що потрібно J профіль для сайдинга

Відкрита проводка

– Проводка в електричній гофрованій трубі

Цей метод передбачає витягування кабелю у гнучку гофровану трубу з спеціального пластику, який не підтримує горіння. Два або більше кабелів можуть бути розміщені в одній трубі.

Недоліками цього методу застосовуються, перш за все, його нестабільність навряд чи вам сподобається перспектива прикрасити ваш будинок з кількома рядами гофрованих труб. Враховуючи кількість електричних приладів у сучасному будинку, може становити 5-7! Крім того, оскільки гофровану трубу з кабелем, розтягнута в це, майже неможливо прокласти точно, у рядку, всі його вигини та провисання також не додаватиметься своїм житлом.

Інший мінус: гофрована труба – відмінний пиловий колекціонер, видаляючи, з якого накопичений пил дуже складний.

– Електропроводка в електричних коробках (кабельні канали)

У цьому методі кабель поміщається в спеціальні коробки (кабельні канали) від не підтримуючи спалювання пластику та закриті обкладинками.

Основна проблема при використанні цього методу пов’язано з неминучою усадкою дерев’яного будинку. У середньому, це 1 см на 1 м. Висота будинку, і ці значення даються для будинків з високоякісного клеєного бару, усадка якої мінімальна. На практиці це означає, що усадка в трьох сантиметрах (для типового двоповерхового будинку) перевершує всі коробки, обкладинки будуть літати, сам коробка тріснула. Як результат, проводка буде доведеться повторити!

По-друге, ретельно і плавно встановити пластикові коробки вимагатимуть певної майстерності та майстерності. Додайте проблеми з аксесуарами на жаль, виробники пропонують досить поганий діапазон поворотів, кутів, вилок, прикладів, без яких практично неможливо встановити канали каналів.

Інший істотний недолік електричної проводки в кабельних каналах нудний, офісний вигляд.

Переваги цього методу можуть бути віднесені до низьких витрат, мінімальних витрат на оплату праці та можливості у майбутньому. Легко виробляти будь-які зміни.

– Проводка відкритого кабелю

Остання ми вважаємо найбільш оптимальним з усіх методів прокладання проводки в дерев’яному будинку, що проводять кабель.

Природно, при використанні незахищеного відкритого кабелю, говорячи про естетику кімнати, також не має. Недостатньо, щоб сам кабель знаходиться в звичайній ізоляції (наприклад, найпоширеніший Pun) виглядає досить нудно, тому він буде необхідним встановити прокладку з азбесту або металу, виступаючи з усіх боків щонайменше 10 см.

Однак є ще один шлях. Це так звана ретро-проводка на ізоляторах. Його основними перевагами є можливість дотримання всіх необхідних вимог безпеки, плюс, оригінальний, надзвичайно популярний останній дизайн інтер’єру в стилі ретро.

Дозволені методи електропроводка

Вибір варіанту впливає погляд на будинок: Бруса (звичайна, профільована та клеєна), журнал (з Trex або Rounded Log). Об’єкти поділяються на естетичний вигляд і вимагають додаткового стругання зовні, так і всередині (нормальна деревина).

Методи проводів поділяються на приховані (у спеціальних канавках, сикерів та кабельних каналах, пробурених під час будівництва стіни або створені під час певної укладання бару), відкритим для плоских та гладких стін (металева труба, металообробка, коробка, пластикова гофрування , плінтус з вбудованим кабелем – канали) і для стін журналу.

Прихована проводка та її варіанти

Відповідно до Pue і пункту 7.один.38 Всі компоненти електропроводу, закладені за підвісні стельові системи, у фальшивих стінках з гіпсокартону, підкладки або інших матеріалів, у коробках, прирівняних до прихованого додаткового використання електромережі. Всі кабелі з прихованими монтажними виробами виготовляються в ізоляційних виробах (труба, гофрованих трубопроводів, розподільних та встановлених коробках) з металу. Товщина стінки враховується, що забезпечує здатність до локалізації.

Ніші та зрушення для ізоляційних виробів, розподільних та встановлених ящиків виготовляються ближчими та глибиною без прогалин. Вони вживаються в стіну протягом 1 2 мм.

Варіанти установки для розеток та вимикачів залежать від типу та поверхні стін: журналу кабіни та гіпсокартону, підкладку або інші плоскі матеріали як всередині, так і за межами будинку. У проходах та дверних прорізах, ніша під встановленими коробками пробурюються на 10 20 см від краю або з урахуванням ширини платдону, якщо двері надаються, а на висоті від 0,5 до 1,6 метра від підлоги з можливістю встановлення декількох отворів для комбінованого ряду вниз або грудки.

Для зняття проводів у захисному продукті посередині семінару, лайно. Від неї кут буде пробурено отвором, що з’єднує блок біля краю з взуттям. Розподіл та встановлення Ящики з спеціальною фіксацією закріплені на стінах гіпсокартону. Труба прикріплена до затискного гайка на коробці або зварного шва. Якщо в будівлі є кілька поверхів, то на кожному з них у доступному місці, електричні панелі, до яких приходить весь проводкування.

Прокладка труби або металуру проводиться тільки під кутом 90 градусів відносно підлоги, стелі, стін, вертикалів та горизонтальних. Забороняється нав’язувати рукав з перекриттям і в двох рядах; Покладіть кабельні канали, ніші, штрихи, металеві коробки та кабелі, не підходять для дерев’яних будинків.

Відкрийте параметри проводки

Зовнішня проводка в дерев’яному будинку безпосередньо пов’язане з поверхнею стін, простору (вулиця, сухого або вологим і пилом). Його перевага полягає в тому, що дроти, розетки, комутатори люмінах можна замінити в будь-який час. На гладких поверхнях, встановлюючи в ящиках, гофрах, гофровані та круглі труби з пластику та металу, плінтус з вбудованими кабельними каналами.

Розподільні ящики, розетки та вимикачі прикріплені до поверхні на захисному субстраті, що захищає дерево від запалювання. Встановлення в коробках не тільки легко, але й практична. Це естетика (колір вибраний для кольору та відтінку стінної кришки). Плінтус з вбудованими кабельними каналами підходять для укладання коробками та прихованою проводкою.

Гофрування та всі типи вищезазначених труб встановлюються на стіні за допомогою кронштейна або кліпу. За словами Pue 7 2.один.63 вони розміщуються таким чином, щоб усунути та накопичувати вологість, включаючи конденсат, що йде в повітря. За межами будівлі та у вологих, брудних та пильних кімнатах усіх з’єднувальних коробки, вимикачів, розеток, ламп, легких покажчиків, прожекторів, SCHU та інших пристроїв повинні мати клас захисту пилу та вологи (IP). Щільність досягається за допомогою затисків або прокладки та дротяних з’єднань.

На стіні журналу, проводки в дерев’яному будинку монтується тільки в гофроуслювачі або під стилем ретро (установка дво- або тричатного дроту з окремою ізоляцією кожної вени, сплетену в пігтейл на маленькій керамічній або морській мові Ізолятори).

Провід у гофрах, кабель кабелю та ретро-проводки на ізоляторах

Коробки, розетки, вимикачі, лампи, прожектори, затискачі, кронштейни, підкладка, ізолятори повинні бути міцно закріплені до поверхні. Монтажні дроти без захисних продуктів не рекомендується.

Вибір перетину кабелю та його з’єднання

Залежно від того, який навантаження буде створено в мережі, вибір кабельної вени залежить від цього чи іншого. Також потрібно враховувати живий матеріал. У той же час, проводка може бути здійснена кабелями, що мають різні вени. Головне – взяти до уваги потужність пристроїв, які будуть використовуватися в майбутньому.

Вам потрібно додати всю споживану потужність та до отриманого значення, щоб додати 20%. На основі отриманих даних, і вам потрібно вибрати певний розділ.

Поперечний переріз однієї вени, мм2 Діаметр однієї вени, мм Мідні дроти
Ток, А Потужність, кВт
один 1,12 3.0 5.3
1.5 1,38 3,3 5,7
2 1,59 4,1 7,2
2.5 1,78 4.6 7.9
4.0 2,26 5.9 10.0
6.0 2.76 7,7 12.0
10.0 3,57 11.0 19.0
16.0 4,51 17.0 30.0
25.0 5,64 22.0 38.0
35.0 6,68 29.0 51.0

Що стосується установки електричної проводки в дерев’яному будинку, електричний дріт повинен бути стійким до вогню.

Серед усіх матеріалів потрібно вибрати той, який має маркування “NG”.

Він все ще рекомендується використовувати кабель, що має багатоколірні вени. Як правило, жовто-зелений колір означає “заземлення”, синій – “нуль”, і коричнева “фаза”. У європейських кабелях “нуль” – біла дріт, а “фаза” червона.

Проводка в дерев’яному будинку

Особливості дерев’яних будинків є підвищений ризик пожежі. Тому установка електропроводки в дерев’яному будинку повинна відповідати пожежним нормам та правилам безпеки. Сьогодні ми скажемо, як зробити електричну проводку з власними руками.

Якщо ви не розумієте електричну схему краще запросити фахівця

Як провести електропроводку в дерев’яному будинку з власними руками

Спостерігаючи стандарти безпеки, ви можете легко встановити проводку та техніку в дерев’яному будинку. На першому етапі важливо отримати технічні дозволи в організації живлення. Для цього власник об’єкта пише заяву з наданням копії документів для будинку.

Важливий! Якщо ви можете підключитися до центральної електричної системи, випускаються технічні умови без проблем.

Після цього починається етап створення проекту в центрі міста. Алгоритм дизайну Далі:

 • Розрахунок потужності всіх електричних пристроїв, які будуть працювати в будинку.
 • Компіляція структурного плану, що вказує: розташування розеток та вимикачів, розподільних інструментів, типів кабелів. Наприклад, якщо вимикачі є двома клавішами з землею, то вам потрібно підтримувати тричальний дріт.
 • Вказує відстань кабелю з вікна та дверей.

Коли є проект, ви можете почати монтаж.

Визначення типу проводки для дому

Опції проводки для дерев’яного будинку визначені вище.

Зверніть увагу! Внутрішня відкрита проводка є найбільш надійним варіантом, оскільки у випадку непередбачених обставин, це не важко знайти пошкоджене місце та вимкнути бажану автоматичну. З остаточним вибором важливо звернути увагу на естетичний вигляд, але міркування безпеки завжди повинні бути в першу чергу.

Як розрахувати проводку в дерев’яному будинку

Для правильної установки важливо провести розрахунок у двох аспектах:

Перший розрахунок досить простий. Потрібно взяти план кімнати в проекті. Є всі основні розміри кожної кімнати, вказується шкала. Розглянемо довжину кожного дроту з машини до кінцевої точки.

Опція налаштування вихід з зовнішньою проводкою

Зверніть увагу! Розрахунок поперечного перерізу кожного дроту також важливий для виконання того, що тоді немає проблем з проводкою.

 • P – потужність пристроїв, які будуть підключені до дроту з конкретної машини;
 • U – напруга 220 В;
 • Cosφ – стандартне косинусне значення 1, але для деяких пристроїв (холодильники, машини тощо. D. Індикатор зменшується до 0,5-0,6).

Для розрахунку поперечного перерізу використовується наступна формула: i=p/(u × cosφ).

Встановлення панелі розповсюдження

Встановіть щит своїми руками, важко, але насправді. Алгоритм дії полягає в наступному:

 • Виправити корпус на стіні.
 • Почніть всі дроти (вступні та гуляючі за кімнатами) у вікні.
 • Очистіть вени на кожному дроті.
 • Прикріпіть шляхом саморегуляції основою для машини – спеціальна рейка.
 • Встановіть UDO та всі автомати на цій основі. При установці відбувається незалежна виривка, тобто, не потрібно докласти зусиль.
 • Приєднайте 2 шини: 0 і заземлення.
 • Прикріпіть нарізані з’єднувальні дроти до відповідних автоматів, беручи до уваги той факт, що вступна фаза і нуль чіпляються до верхніх терміналів.
 • Повторно вигнати гвинти на кожну машину.
READ  Сайдинг пластиковий для зовнішньої обробки

Важливий! Пробний запуск нової енергетичної сітки здійснюється після ущільнення лічильника компанією, яка поставляє електричну енергію.

Підготовка всіх необхідних інструментів для проводки

Які інструменти будуть потрібні в процесі встановлення? Для стрілок стін, а також вкладення основ кабельних каналів використовують дриль з набором свердлів. Якщо в будинку немає старої проводки, то немає місця, де приймати їжу, увімкніть поточний генератор. Довго перенесення буде потрібно, щоб забезпечити роботу свердла на відстані від генератора.

Зверніть увагу! У процесі встановлення використовується викрутка, пристрій для заняття жив (багато хто використовує звичайний ніж), мультиметр для трансму проводу та викрутки (кріплення корпусу для стін до стін).

Як вибрати кабель для проводки та труби

Вени в сучасному кабелі виготовляються з міді та алюмінію. Обидва металі відмінні провідники. Якщо ми говоримо про мідь, то єдиний мінус металевих фахівців визнають високу вартість матеріалу. Про якість якості немає коментарів не говорять про алюміній. По-перше, у випадку контакту відкритих вен з повітрям, відбувається реакція окислення. По-друге, після багаторазового згинання кабель стає крихким.

Вибір залишається для клієнта. Мідь дорожче, але надійні, алюмінієві перерви, але це дешевше.

Кращі кабельні виробники для електричних установок у Росії з 2019 року.:

Зверніть увагу! Гофрування кабелю повинно бути сильним, але і в той же час гнучкий. Поліетилен поліетилен, поліпропілен, високий і низький тиск, полівінхлорид – найпоширеніші матеріали для виготовлення високоякісних гофрів.

Монтаж проводки в дерев’яному будинку

Покрокова процедура встановлення проводки в дерев’яному будинку вже описано вище. Нижче наведено невідповідні правила встановлення, що гарантує пожежну безпеку на об’єкті. Правило – на кабелі для дерев’яних будинків – це маркування “Н/г”, тобто збільшило захист від вогню. Друга точка полягає в тому, що для переходу кабелю через дерев’яні отвори необхідно використовувати металеві рукави.

Важливий! У дерев’яному будинку можна лише покласти зовнішні розетки та перемикачі.

Як приховати проводку в дерев’яному будинку

Дерев’яні будинки з бару тепер знову отримують популярність. Люди повертаються до походження. Кількість електричних приладів, що використовуються порівняно з початком 20 В. значно збільшився, тому потужність розміщення також збільшилася. Щоб запобігти загрозі пожежі в будинку, важливо провести кабельний шнур для всіх правил. Відкрита проводка вважається більш надійним варіантом у цьому випадку, але естетичний вид приміщення також важливий. Найпопулярніші варіанти, як приховати проводку в дерев’яному будинку:

Як встановити розетки в дерев’яному будинку

Порядок встановлення розеток у приватних дерев’яних будинках відрізняється від аналогічних правил в інших умовах лише тим, що необхідно враховувати правила вогнестійкості.

Якщо використовується відкрита проводка з гофрованим або кабельними каналами, майстер виступає наступним чином:

 • Встановлює планований вихідний алюмінієвий або азбестовий лист, який захистить дерево з розетки від входу.
 • Видаляє задню стінку виходу і закручує його до листа самолюбками.
 • Кріплення електроконструкції.
 • З’єднує електрокабель.
 • Шурує кришку розетки.

Важливий! Якщо в будинку використовується прихована проводка, принцип установки однаковий, але розетка повинна бути вставлена ​​в металеве скло.

Підготовка проекту енергопостачання будинку

Щоб розпочати розробку індивідуального проекту, необхідно отримати технічні умови в організації електропостачання (RES). Вони будуть основою для роботи.

Перш за все, обчислюється загальна (консолідована) потужність всіх електричних приладів. Далі схема електриків у будинку розробляється на етапах:

 • Виконано технічний план всього магазину будинку. У схемі проводки в приватному будинку є місця (точки) розташування електричної розетки, перемикачів, ламп, а також електричних приладів з окремим з’єднанням;
 • Для кожної електричної потужності вибирається тип кабелю, що веде до них. Якщо використовуються вимикачі з двома клавішами та земляними розетками, подано три в кімнатному кабелю;
 • На схемі підключення в дерев’яному будинку, установка сайтів Junction Box. Рекомендується для двох суміжних приміщень для використання однієї коробки;

Приклад схеми проводки проводки в дерев’яному будинку

 • Схема проводки в приватному будинку відображає потужність кожного пристрою. Якщо пристрій має електричний двигун, значення вказується з урахуванням запуску електродвигуна;
 • Всі освітлювальні пристрої (люстри, бюстгальтер і т.D.) Підключіться до однієї групи та більш потужні пристрої (котли, котли, електричні печі та т.D.) Об’єднати до іншої групи. Для них передбачається, що підсумовує кабель та підключення через окрему машину;
 • Діаграма позначає відстань від ліній проходження кабелю до відкриття дверей, вікон, а також відстань від електричних охолоджувачів до підлоги та стелі. У майбутньому це допоможе уникнути пошкодження під час ремонту.

Схема живлення повинна враховувати всі енергоспоживання електричних приладів

Корисна порада! Всі вимикачі внутрішнього кабелю для електропроводки повинні бути виготовлені виключно під кутом 90 градусів.

Після цього максимальна потужність, споживану всіма електричними інструментами, виконується, коли вони одночасно включені. Визначте номінальне навантаження на вступний (перший блок живлення) автоматичний.

Вибір відповідних кабельних та електричних дозаторів

Для того, щоб правильно зробити проводку в приватному будинку з власними руками, уникаючи складних спеціальних розрахунків, ви можете використовувати “кабельний переріз кабельного перетину до відповідного навантаження” з електричної довідкової книги.

З таблиці виберіть такий кабельний перетин, який відповідатиме потужністю електричних приладів для кожної окремої групи. Опис або технічний паспорт прикріплений до кожного інструменту, де призначений ними навантаження. Покладаючись на ці дані, виберіть прийнятний кабель. Для того, щоб визначити поперечний переріз внутрішнього кабелю, необхідно підсумувати потужність всіх доступних пристроїв.

Найпопулярнішим для проводки є мідний кабель NYM. Вона має додаткову ізоляцію, достатньо сильну і зручну для обробки. У випадку використання алюмінієвого кабелю, слід мати на увазі, що він вразливий до згинання і часто розбивається при різанні.

Придатним кабелем вибирається на основі споживання електроенергії електроприладів

Тричальні дроти з заземленням поставляються до розетки, щоб забезпечити безпеку побутового електрообладнання. Освітлювальні пристрої, згідно з правилами електричного установки, також повинні бути організовані, хоча багато нехтує цією нормою. Якщо в приватному будинку використовується для висвітлення території двору та сюжету потужних прожекторів, то організація заземлення є передумовою. Це правило стосується тих, хто вирішив виконати свої власні схеми електропроводки в країні.

Рознімання та вимикачі вибираються на основі поточного струму, виду електричної проводки (прихованого або відкритого), можливість підключення пристрою з гніздом та перемикатися під одним кадром.

Аксесуари для організації електропроводка з використанням гофрованих ПВХ Труби

Вибір вступного кабелю та вимикача схеми при вході

Розрахувавши номінальне навантаження всіх електричних приладів, що оцінюються до установки, поперечний переріз вступного кабелю визначає. Для тих випадків, коли електрична проводка оновлюється з заміною внутрішніх дротів та автоматів більш потужним, ми не повинні забувати про вхідний кабель. Може статися, що його розділи не буде достатньо для занадто великої потужності – це може спровокувати вогню. Тому необхідно зв’язатися з відповідною організацією, щоб замінити вступний кабель. Це можна виконати на етапі установки бухгалтерського пристрою та його ущільнення.

Електронна пошта електричного щита в дерев’яному будинку

Що стосується вступного автомата, трифазне джерело живлення використовується з трифазним джерелом живлення. Якщо потужність є однофазною, яка знаходиться в 90% випадків, застосовують одно- або двополюсний вимикач, розривну фазу та нейтральну.

Корисна порада! Вступний вимикач вимикача вибирається з такою номінальною вартістю, щоб вона не відключала дієту будинку при максимальному завантаженні, і розірвав ланцюг, щоб запобігти короткій замикання.

Номінальний та тип однофазної енергетичної машини

Вимикач вимикача вибирається на основі наступного:

 • Визначте кількість потужності всіх електрообладнання та обчислити максимальне значення струму за допомогою формули: IHOM=P/U X COSφ. Значення Cosφ займає 0,8. Співвідношення номінального струму IHOM використовується як коефіцієнт корекції 1,1. В результаті, максимальне значення струму отримується, при якому працює машина. Вимикач на 25 і, як правило, цілком достатньо, щоб увійти до дому;
 • Щоб визначити тип машини, слід знати мінімальний струм короткого замикання. Формула для визначення струму в однофазній мережі (220 В) полягає в наступному: IKZ=3260 x S/L, де S – поперечний переріз кабелю, (мм²); L – довжина кабелю, (м). Ця формула визначає струм для найдовшого розділу з найменшим поперечним перерізом дроту;

Вступний вимикач повинен підтримувати джерело живлення вдома при максимальному навантаженні

 • Співвідношення величини струму короткого замикання до значення вартості номіналу визначає характеристику вимикача струму. Рекомендована установна машина в будинку – перемикач з характеристикою. Такі автоматичні роботи чудово працюють у змішаних мережах навантаження.

Відповідно до схеми електропроводки у приватному будинку, після бухгалтерського пристрою встановлено вступну машину. Вимикачі для об’єднання в одній групі пристроїв, бухгалтерський пристрій, вступний вимикач та RCO встановлюються в електричному вимиканні на спеціальному металевому профілю (Dean Rake). Далі виробляють електропроводку за схемою встановлення проводки в приватному будинку.

Проект електрифікації вдома

При складанні схеми дотримуйтесь плану підлоги та розташування електричних приладів всередині кожної кімнати. Проект складається з входу кабелю в будинок, комутацію та проводку ізольованих дротів всередині будівлі.

На план визначають точки вмісту всіх елементів (розетки, вимикачі, з’єднання) та розрахуйте відстань до підлоги, стелі та вхідні отвори. Повідомлення правил дизайну:

 • Дроти перпендикулярно один одному, строго горизонтально або вертикально.
 • Перемикачі повинні бути розташовані на зручній висоті.
 • Коли відомо, ми повинні розглянути приблизне розміщення меблів, щоб ви не повинні використовувати розширення.
 • Підключення дроту Завжди використовуйте розподільні коробки.
 • Кабельний перетин вибирається з резервом 25-30%.
 • Мережа повинна витримувати пікове навантаження і мати маржу безпеки.

Виберіть поперечний переріз дроту та кабелю, з урахуванням планового навантаження. Якщо кімната планується розмістити 3 розетки, то ви не повинні висять їх на один дріт. Безпека, щоб провести окремий дріт для кожного виходу. Для дому до 60 кв. М, розрахований навантаження часто 5,5 кВт у відсутності електричної печі та 9 кВт, коли представлено. Якщо площа більша, розрахункова навантаження збільшується на 1% за додатковий квадратний метр понад 60 кв. М.

Який кабель використовувати в дерев’яному будинку
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS