Який клей краще для газобетону

Для забезпечення довговічності та високоякісного зчеплення блоків рекомендується використовувати спеціальну адгезивну композицію. Застосування класичного варіанту з цементно-піщаним розчином несе за собою ряд проблем, які можуть виникнути як при будівництві, так і в ході експлуатації будівлі:

Крім цих нюансів, виникають складності з приготуванням складу: його потрібно наносити набагато більшим шаром, ніж клей, а відповідно, часу та матеріалів для приготування складу потрібно також більше.

Щодо класичної суміші, спеціальний газосилікатний клей має низку плюсів:

 • Невелика витрата. Технологія роботи з таким клеєм передбачає нанесення його тонким шаром.
 • Стійкість до перепадів температур.
 • Гарантований захист стін від тепловтрат.
 • Міцність у рази вища, ніж при використанні класичної суміші
 • Спеціальні компоненти клею забезпечують його швидкі заморожені та зчеплення блоків.

Вибираємо надійний клей для газоблоку

Один із найпопулярніших на ринку будівельних матеріалів сьогодні – це газобетон. І не дарма будівельники віддають перевагу. Висока міцність, надійність, стійкість до агресивних середовищ і перепадів температур, а також простота монтажу зробили цей тип матеріалу одним з найбільш затребуваних як в області індивідуального будівництва, так і для будівництва багатоповерхових будинків або будівель господарського призначення.

Складається типовий газобетонний блок з піску, цементу, вапна, а також алюмінієвої пудри. Грамотно підібрані пропорції та правильний процес виробництва дозволяє отримувати на виході абсолютно нетоксичні будівельні блоки. Однак такий важливий елемент необхідний для будівництва та кладки газованого бетону, як особливий будівельний клей, про вибір якого ми розповімо в цій статті.

Технічні характеристики

Технічні характеристики СКС для газобетону, а також розчинів кладок, приготованих на їх основі:

 • Рекомендована товщина шва кладки: у тонкошарових – від 1÷3 до 5 мм; у товстошарових – від 2÷3 до 10÷15 мм.
 • «Життєздатність» розчину у відкритій тарі (тобто період часу, протягом якого приготований клей придатний для проведення робіт з кладки): від 45 хв до 2÷4 годин.
 • Максимальний діаметр частинок наповнювачів (зернистість): для тонкошарових – 0,5÷0,63 мм, для товстошарових – до 0,8 мм.
 • Час, протягом якого можна проводити коригування положення блоку, вже встановленого на клейову суміш, по вертикалі та горизонталі: від 5 до 10÷15 хв.
 • Морозостійкість (в циклах): від F35 до F100.
 • Час затвердіння: від кількох десятків хвилин до доби.
 • Допустима температура навколишнього повітря під час будівельних робіт: налітку. до 5ᵒ с, на зиму. до.10ᵒС.
 • Міцність шва кладки на стиск (вимірюється в лабораторних умовах через 28 діб після проведення монтажних робіт): 5÷10 МПа.
 • Споживання сухої клейової суміші: як правило, 1 мішок (25 кг) на 1 м³ газованих бетонних блоків з товщиною шва приблизно 3 мм.
 • Час повного набору міцності – близько 28 діб.
 • Температурний діапазон наступної експлуатації: від.50°С до 70°С.

Види клею

Всі виділіть два типи готових сумішей для кладки: літо та зима. У цьому випадку другий варіант вважається універсальним і використовується за всіх погодних умов. Обмеження літніх сумішей стосуються виключно періоду укладання, але не клімату в цілому.

Літні види хороші тим, що в їхньому складі винятково білий цемент. На фоні блоків він не виділяється, тому не вимагає складного фінішного оздоблення та виглядає максимально акуратно. Однак при падінні температури нижче 4 градусів розпочинаються процеси кристалізації. Руйнується структура шва. Він втрачає свою міцність та теплоізоляційні властивості.

Зимові види суміші можуть бути використані, якщо температура не нижче.14 градусів. При цьому суттєво збільшується термін повного застигання. У процесі затвердіння такий клей темніє. Загальна витрата більша в порівнянні з літніми варіантами, але з точки зору теплоізоляції це тільки покращує загальні властивості будівлі. Зимовий склад довше зберігає свою еластичність після замішування, тому з ним зручніше працювати. Відмінний варіант – клей для газобетонних блоків із фасуванням у балонах. Часто його пропонують у формі клею-піни.

READ  Що робити, якщо розбиває туалетний бак

Який клей вибрати для газобетону, огляд виробників

Вибираючи клей для газобетону, хочеться знати, чим вони відрізняються між собою і чи є інші клеючі склади. Так, є й інші клеючі склади (піна, цементний розчин), про які ми написали в цій статті. Ну, тепер конкретно про клей, який дуже пластик, швидко похвали, а також затвердіє без усадки.

Клей для газованого бетону. правильний вибір

Сьогодні існує два типи клею для газобетону: мінеральна (цементна основа) та поліуретановий клей-піни в циліндрах. Скажімо, який тип клею краще, це означає, що нічого не сказати. Вибір клею залежить від ряду факторів. Ми постараємося з’ясувати всі нюанси.

Мало людей думають про вибір клею. На чолі кута є вибір блоку, а клей “Купити деякі”, розробник вважає. Насправді, все дещо складніше, оскільки це купа “блоку”, даючи результат, називається “стіною”. Наскільки правильно ми зможемо об’єднати їх, тому довговічний і надійний буде кладкою.

При виборі мінерального клею слід враховувати ряд параметрів. Неможливо судити про клей лише за своєю ціною, або за рекомендаціями будівельників. Слід звертати увагу на низку факторів.

Цей мало кому знайомий параметр є запорукою довговічності клейового шва. Суть у тому, що звичайний цемент, що входить до складу клею, вступає в деструктивну реакцію з газобетонним каменем. Вплив газобетону на кристалічні ґрати цементного каменю має незворотні наслідки. Проблема вирішується лише одним способом – застосування сульфатостійкого цементу у виробництві клею.

Вічна суперечка, кладка газоблоку на клей піну? або на цементний клей? що краще ? Тестуємо газобетон

Цей параметр важливий у контексті геометрії матеріалу. Клей за своєю природою створений для тонкошівної кладки. Нормальною є товщина 1-3 мм. Якщо геометрія блоку товщиною шва на виході з 4 мм і більше вирівнюється клеєм, то така кладка буде дуже слабкою через усадки процесів. Це пов’язано з виходом надлишкової вологи після довговічності. Для блоків із суттєвими відхиленнями по геометрії та габаритним розмірам слід застосовувати ЦПС з формуванням шва 7 і більше мм.

Укладання газобетону. Що краще ЦПС, КЛЕЙ або КЛЕЙ-ПІНА??? Міцність. Ціна “. Буд і Живи”

У літній період (до 20), мінеральний клей поводиться більше або я те ж саме. При температурах вище цієї позначки багато хто починає «згоряти» на поверхні блоку, коли волога, потрібна для набору міцності, йде в блок. Це пов’язано з бідним складом клею і малою кількістю або низькою якістю, вологоутримуючих добавок. При температурі вище 30 градусів та при прямих сонячних променях кладка на мінеральний клей неприпустима.

У зимовий період можлива кладка до.10 градусів. При цьому температура самого блоку повинна бути такою ж, як навколишнього повітря. Неможливо навіть при нулі градусів вести кладку сильно промороженого блоку. Багато складів при заявленій температурі.10, не працюють вже і при.5 градусах. Це пов’язано знову ж таки з якістю та кількістю добавок та цементу як такого.

Як би це дивно не звучало, але більшість бригад працюють із клеєм неправильно від слова «взагалі». По-перше, застосовується неправильна консистенція клейового складу. При замісі використовується менше води, ніж це потрібно. Цегляні це роблять це так, щоб клей був більш товстим, а не окуляри з блоку. При цьому не відбувається головного. Клей не розтікається між блоками, а залишається у стані «гребінки». Кладка виходить пустошовною з великою кількістю порожнин і, як наслідок, дуже слабкою і схильною до тріщиноутворення. Щоб працювати з клеєм належної консистенції, достатньо застосовувати професійний інструмент, працювати з яким уміє не кожна бригада.

Якість кладки⬇, якщо кваліфікація мулярів залишає бажати кращого.

так НЕ має виглядати кладка із застосуванням мінерального клею

Мінеральний клей є універсальним сполучним для ведення тонкошівної кладки газобетонного блоку, що виробляється за ГОСТом з відповідними допусками за габаритами та геометрією.

Споживання мінерального клею для газованого бетону буде 1 мішок на 1,0-1,4 м3 кладки залежно від розміру певного блоку.

ЯКИЙ Ж клей краще для ГАЗОБЛОКА? НУ МИ ПОДИВИМОСЯ, ХТО КОГО.!

ПОЛІУРЕТАНОВИЙ КЛЕЙ (клей-піна для газобетону)

Клей-піна для газобетону підходить далеко не для кожного блоку. У той же час, жоден поліуретан по-справжньому підходить для кладки блоку. Перш ніж купувати цей тип клею, переконайтеся в наявності сертифікатів, що дозволяють застосовувати його для зведення несучих стін. Також має бути інформація про можливу висоту кладки. Не менш важливий пожежний сертифікат. Ці документи мають на увазі ряд серйозних випробувань, які не зможе пройти продукт з низькими показниками.

READ  Який автомат ставити на теплу підлогу

Якщо Ви переконалися в тому, що все є і клей є клеєм, а не монтажною піною, слід бути впевненим у принциповій можливості застосування у вашому конкретному випадку.

Якщо йдеться про зведення несучих стін, то точність блоку за розмірами та геометрією є ключовим фактором. Якщо блок випускається за ГОСТом і має допуски за висотою до 2 мм, та ще й відхилення в геометрії, то кладка на поліуретан буде неможлива через формування великої кількості порожнин. Навіть блок із мінімальними відхиленнями параметрів (наприклад YTONG) вимагає великої уваги до підготовки поверхні. Блоки повинні бути поліровані, а також значні (до 1 мм) відхилення, які слід обробляти літаком. Пил з блоку повинен бути Trahace. Надзвичайно рекомендується водити блок перед нанесенням клею на його поверхні.

2. Зведення перегородок завтовшки до 200 мм.

У цьому випадку поліуретан виправдовує себе на 100%, оскільки може забезпечити високу швидкість виконання робіт без особливих вимог до геометрії блоку. Наявність можливих незначних порожнеч ніяк не позначиться згодом як фінішної поверхні.

Поліуретан ідеальний при високих літніх температурах і взимку.15 градусів (за наявності відповідних характеристик продукту). Особливо в зимовий період його застосування як сполучного особливо актуально у зв’язку з повною відсутністю мокрих процесів. При веденні зимової кладки сам балон має бути обов’язково теплим. Для збереження тепла використовується поліпропіленова теплоізоляція для труб.

Якщо Ви обрали поліуретановий клей, то слід усвідомлювати, що він не є «золотим ключиком», за допомогою якого кладку зможе зробити бригада без належної кваліфікації та досвіду роботи з даним матеріалом.

який, краще, газобетон

Приблизно так може виглядати кладка, коли руки та матеріал вибрали неправильно.

Витрата клей-піни для газобетону в середньому буде 1 балон на 1м3 кладки.

Вибір клею. не менш важливе питання, ніж вибір газобетону. У компанії “52 цеглини” ви допоможете вам вирішити вибір клею і буде запропоновано найкращий варіант!

Телефонуйте і ми проконсультуємо Вас з цього питання. Залишайте свої відгуки за марками та видами клею, з якими доводилося працювати.

Який клей краще вибирати для газованого бетону: плюси та мінуси з поліуретанової пінопласту

Клей на основі спіненого поліуретану (не плутати з монтажною піною!) винайдено, коли все вже звикли до цементних композицій. Через новизну продукту ДЕРЖСТАНДУ на нього ще немає, а виробництво здійснюється за техумовами. Нові технології у будівництві взагалі приживаються важко, з’являється безліч діаметрально протилежних думок та відвертих домислів. Ми постараємося розвіяти їх і ретельно зрозуміти, які варіанти використання клею для газованих бетонних блоків є більш вигідними та простими для роботи.

Особливості застосування клею для газобетону

Що стосується проблем з втратою тепла кладки, шви яких заповнюються більш високим коефіцієнтом теплоізоляції, ми вже згадували. У цементного клею цей показник максимально наближений до газобетону, але все ж таки він вище майже вдвічі. А ось у клей-піни він утричі нижчий, так що тепло в такій кладці швидше піде через блоки, ніж через шви. Ця перевага незаперечна.

 • Шкідливість піни. Багато хто вважає, що якщо основа полімерного клею, то він може виділяти в повітря шкідливі речовини. Насправді це відбувається тільки до того моменту, поки піна не застигне. Потім запах зникає, тим більше що клей не концентрується в одному місці, а розподіляється по великій площі. Та й взагалі, він прихований у кладці, а вона оштукатурена або оброблена іншим матеріалом.
 • Руйнування під ультрафіолетом. Пінополіуретан, як і багато інших полімерів, погано витримує вплив ультрафіолету і від цього кришиться. Багато хто думає, що подібний процес відбуватиметься і в кладці. Однак боятися цього не варто, тому що сонячні промені просто не потрапляють всередину шва, товщина якого всього 1,5-2 мм.
 • Розпилювати. Клей-піну придумали та вперше використали в Європі років 25 тому. Ще тоді виникало питання про її горючість, тому було проведено тестування кладки, виконаної на такому клеї. Результат ніяк не суперечив європейським стандартам пожежної безпеки, тому що піна знаходиться всередині кладки і захищена самим газобетоном, який мінімум 4 години здатний протистояти відкритому вогню без втрати міцності.
 • Геометрія блоків має бути ідеальною. В принципі, це бажано і у разі використання цементного клею, але із застосуванням піни актуально подвійно. Товщину такого шва не можна потовщати, тому компенсувати нерівності та перепади не вдасться. Якщо вони утворюються, потрібно користуватися теркою по газобетону і згладжувати сходи. Блоки при цьому повинні бути лише 1 категорії, з мінімальними відхиленнями від заданих розмірів.
 • Так як піна наноситься не по всьому ліжку блоків, а тонкими смужками, шви виходять не герметичними і в них залишаються прозорі зазори. Це твердження нешкідливо, хоча це відбувається, і при використанні цементного клею. Проблема конвекції повітря крізь кладку легко вирішується за допомогою штукатурки, яка має бути щонайменше з одного боку.
READ  Чи можна покласти на кислотний грунт

Для клею газобетонні блоки більш вигідні

До переваг можна включити швидкість виконання робіт та їх трудомісткість: 750-грамовий флакон піни замінює мішок цементного клею вагою 25 кг. Відповідно, економляться витрати на транспортування. Простіше вивантажувати, піднімати на поверх, не треба зачиняти водою. Просто потрібен монтажний пістолет.

Поліуретановий клей універсальний, може використовуватись і як літній, і як зимовий. Їм зручніше заповнювати вертикальні шви, та й кладка виходить чистішою, без змащених сірих швів.

За ціною клеї на цементі трохи дешевші, ніж на поліуретані, якщо порівнювати склади від одного виробника. Наприклад, цементний клей по газобетону Bonolit, призначений для тонкошовної кладки, коштує 230 за мішок, а клей “Формула тепла” під цим брендом 400 за флакон.

Зверніть увагу: Проте витрата у них різна, і за розрахунками виробника, при товщині стін 300 мм, при якій пеноклей наноситься двома смужками, один картридж з виходом піни 98 п. м. замінить цілих три мішки цементного клею. Навіть якщо тільки два і то буде вигідно.

Міцність це важливо

Вигода вигодою, але про міцність швів кладки забувати не варто. Тому обговоримо це питання окремо.

 • Сам газобетон дуже погано працює на розтяг, тому навантаження на вигин для нього небажані. Ось чому рекомендується вирівняти горизонтальні краю сусідніх блоків кулера, щоб доставити блок, встановлений над кроками, від необхідності бути зігнутою. Адже чим більше над цим місцем рядів кладки, тим більше зростає навантаження, і стіна йде тріщинами.
 • Яка у цьому роль клею? Варіант на цементі містить вологоутримуючі добавки, тому він не такий жорсткий, як ЦПС. І все-таки, він здатний нівелювати невеликі нерівності ряду. Поліуретановий же клей еластичний, міцність на стиск у нього набагато нижча. Тобто під навантаженням кладка на піноклеї поводиться так само, як і суха складова. тому й потрібне ретельне вирівнювання.
 • Деякі виробники піноклеїв прямо на упаковці інформують споживача про те, що застосовувати їх краще тільки для зведення конструкцій, що не несуть. Але це не означає, що на клей-піні взагалі не можна монтувати зовнішні стіни. Наприклад, цей параметр настільки ж легкий, щоб заповнити вертикальні шви кладки, особливо якщо вона проводиться з блоків головоломки.
 • Кареткою або зубчастим шпателем тут користуватися незручно, від монтажників потрібно чимало вправ. Вони намагаються спростити процедуру, не заповнюючи шов взагалі (і вам потрібно частково заповнити), і якщо утворюється розрив, просто кричав його назовні.
 • Як піноутворення застосовується смугами, немає проблем з такою сполукою. Єдино, на пазогребневих блоках завжди вища витрата клею через те, що на бічних гранях також присутні і кишені для захоплення блоків. Тому зазвичай заявлена ​​виробником витрата клею в цьому випадку не збігається з фактичним.
 • Піною також дуже зручно усувати дефекти кладки. Вертикальні вертикальні кладочні сполуки, навіть якщо вона виготовляється на цементному клею, легко усунуто, коли обмежувач подачі встановлюється при максимальному.

Тобто, за одностайною думкою експертів, клей-піна хоч і не є адекватною заміною цементного клею, але її застосування дає можливість отримати кладку вищої якості. До того ж, усадка клею для газобетону практично нульова, що позбавляє стики блоків від виникнення зайвої напруги, яка в цементних розчинах обумовлена ​​скороченням об’єму гідратованого в’яжучого після висихання.

Який клей краще для газобетону
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS