Який утеплювач використовувати для каркасного будинку

Вибираємо найкращий утеплювач для каркасного будинку

В даний час велика кількість власників заміських будинків, які побудовані на палях своїми руками, задаються одним і тим же питанням: який вибрати утеплювач і чи слід брати пінопласт у Самарі?

який, утеплювач, використовувати, будинку

До вибору ізоляції для кадряного будинку слід підійти дуже відповідально

Справа в тому, що ізоляція для каркасного будинку представлена ​​у найширшому асортименті, і кожен з них має свої особливості, тому що для вибору матеріалу для ізоляції фасаду зовні, вам потрібно ознайомитись із найпопулярнішими продуктами.

Чим утеплюється каркасний будинок

Ще раз зупинимося на процесі обшивки зовнішньої стіни. Відповідно до технології, між стіною та облицюванням залишається зазор до 5 см. Якщо облицювання фасаду виконується каменем або цеглою. потрібно робити відступ, якщо робите обшивку панелями або штукатуріть. винос відбувається за рахунок решетування. У сумі товщина стіни виходить близько 20 см, а за характеристиками вона відповідає цегляній кладці завтовшки 0,5 метра. Перед укладанням утеплювача щілини каркаса заповнюється монтажною піною.

Характеристика ізоляції та способи їх використання

Синтетична ізоляція для ізоляції каркасного будинку ділиться на два типи: тверді і м’які. Розглянемо та порівняємо їх основні технічні характеристики.

Тверді види утеплювачів

Твердий вид утеплювача випускається у вигляді щільних, жорстких плит, які кріпляться між стійками каркасу та є основою для фасадного покриття та гідроізоляції.

Пінопласт. дешевий, легкий, але тендітний і недовговічний утеплювач. Представляє спресовані між собою кульки спіненого полімеру. Цей матеріал закріплюється між стійками каркасу за допомогою спеціального клею.

Пінопласт необхідно дуже добре захистити від впливів навколишнього середовища, від займання та від гризунів. Стики між листами ретельно пропінюються. Пінопласт найбільше підходить для утеплення стін або покрівлі. Для проживання в зимовий час необхідний шар завтовшки 200-250 мм, без урахування обробки.

 • Плита завдовжки: 1 м.
 • Плита шириною: 2 м; 1 м; 0,5 м.
 • Товщина плити: 100 мм, 50 мм, 40 мм, 30 мм, 20 мм, 10 мм.
 • Щільність плити: 15-35 кг/м3.

Пінополістирол або піноплекс. більш функціональний аналог пінопласту. Дуже дрібні спінені частинки полімеру в плитах цього утеплювача створюють досить щільний і стійкий до різних впливів.

READ  Що краще в кухонні шпалери або фарбування

Піноплекс монтують між стійками каркасу за допомогою спеціального клею. Зверху на плити утеплювача можна наносити декоративне оздоблення та гідроізоляцію. Цей матеріал використовують для утеплення покрівлі, стін, підлоги та підвалу.

який, утеплювач, використовувати, будинку

Penoplas Plates мають спеціальну маркування, залежно від їх призначення. Для проживання взимку потрібна шар товщиною 150-200 мм, за винятком обробки.

 • Плита завдовжки: 1,2 м; 2; 4 м.
 • Плита шириною: 0,6 м.
 • Товщина плити: 150 мм, 120 мм 100 мм, 50 мм, 40 мм, 30 мм, 20 мм.
 • Щільність плити: 25-35 кг/м3.

М’які види утеплювачів

М’яка ізоляція також заповнює простір між рамними стійками, але застосовувати декоративне покриття або гідроізоляцію безпосередньо до самого ізоляції, оскільки вона схильна до деформацій та механічних ефектів. Цей утеплювач зашивають листами обшивки із двох сторін.

Мінеральна вата — матеріал із тонких волокон із розплаву вивержених гірських порід. Вона має низький коефіцієнт теплопровідності.

Мінвата випускається у вигляді рулонів або матів. Її без ущільнення кладуть між стійками каркасу та закривають обшивкою з двох боків. Вона підходить для утеплення перекриттів, стін та покрівлі. Для проживання в зимовий час необхідний шар завтовшки 200-250 мм, без урахування обробки.

 • Мат завдовжки: 1,25 м; 7 м; 10 м.
 • Мат завширшки: 0,6 м; 1,2 м.
 • Товщина мату: 150 мм, 100 мм, 70 мм, 50 мм, 40 мм.
 • Рулон завдовжки: 5 м, 6 м, 7 м, 8 м, 9 м, 12 м.
 • Рулон завширшки: 1,2 м.
 • Товщина рулону: 50 мм.
 • Щільність: 18-35 кг/м3.

Скловата. матеріал із тонких волокон із розплаву скла. Монтується так само, як і мінеральна вата і має дуже схожі характеристики та властивості.

Для проживання в зимовий час необхідний шар завтовшки 200-250 мм, без урахування обробки.

 • Мат завдовжки: 1,25 м; 2 м; 5 м; 7 м; 10 м.
 • Мат завширшки: 0,6 м; 1,2 м.
 • Товщина мату: 150 мм, 100 мм, 70 мм, 50 мм, 40 мм.
 • Рулон завдовжки: 5 м, 6 м, 7 м, 8 м, 9 м, 12 м.
 • Рулон завширшки: 1,2 м.
 • Товщина рулону: 50 мм.
 • Щільність: 12-50 кг/м3.

Ековата. екологічно чистий утеплювач у вигляді порошку з целюлози та спеціальних добавок. Її монтують між плитами обшивки методом сухого засипання, сухого задувки або волого-клейовим методом. Усі роботи виконує фірма-виробник.

Ековата продається у спресованому вигляді, упаковками. Цим матеріалом можна утеплювати стіни, перекриття та покрівлю. Товщина утеплювача для зимового проживання 250-400 мм.

READ  Сайдинг вініл для розмірів декорації відкритого будинку

Піноізол. пінопласт, який виробляють і заливають у вигляді піни, між листами обшивки, прямо на будівельному майданчику. Виходить безшовні плити з високими теплоізолюючими властивостями. Монтує пеноізол фірма-виробник. Таким способом можна утеплювати підвал, покрівлю, перекриття та стіни. Товщина утеплювача для зимового проживання 120-150 мм.

Пінополіуретан. утеплювач, який наносять на плиту-обшивку за допомогою розпилення. В результаті виходить дуже щільна та жорстка плита без швів. На сьогоднішній день це найефективніший спосіб утеплення. Таким способом можна утеплювати підвал, покрівлю, перекриття та стіни. Монтує утеплення фірма-виробник. Товщина пінополіуретану для зимового проживання 120-150 мм.

Який утеплювач найкраще для каркасного будинку: огляд видів і характеристик теплоізоляційних матеріалів

За останні півстоліття каркасне житлове будівництво поширилося і стало звичайною технологією в країнах Західної Європи та Америки. Такого стрімкого (в історичних масштабах) успіху технологія досягла завдяки властивостям будівель — економії під час будівництва та практичності під час експлуатації.

Всесвітнє каркасне будівництво не залишилося непоміченим на російських теренах. Дедалі більше власників заміських ділянок вибирають для будівництва каркасний варіант. Критично важливо для такої будівлі є вибір теплоізоляційного матеріалу. Підібраний зі знанням справи утеплювач для стін каркасного будинку дозволить отримати комфортне та тепле житло, не виходячи за рамки бюджету. У нашій статті розповімо який утеплювач краще для каркасного будинку і який не варто використовувати.

Утеплення горизонтальних перекриттів у каркасному будинку

Зі збільшенням щільності мінвати зростає і коефіцієнт теплопровідності.

Для початку визначимося яку мінвату вибрати для підлоги та стелі каркасного будинку. Йдеться про щільність, яка має становити близько 35 кг/м. куб. Брати більш щільні, відповідно важкі матеріали немає сенсу. Мінвата для каркасного будинку, щільність якої перевищує вказане значення, створює додаткове навантаження на балки, а це небажаний фактор. Принцип теплоізоляції підлоги та стелі однаковий, відмінність полягає тільки в розташуванні гідроізоляції та пароізоляції. У цій справі слід дотримуватися наступного алгоритму:

 • між теплоізоляцією та зоною високого тиску (опалюваним приміщенням) укладається пароізоляція;
 • між теплоізоляцією та зоною низького тиску (неопалюваним приміщенням або вулицею) укладається дифузійна мембрана.

При цьому можливі деякі варіації у методиці утеплення. Наприклад, якщо в якості чорнової підлоги виступає суцільна OSB плита або дошки, набиті без проміжків, можна обійтися і без дифузійної мембрани. Також можна обійтися без мембрани, утеплюючи стелю, але лише за умови, що горище абсолютно сухе.

READ  Як зробити дах будинку

Використовувати дизельні обігрівачі можна тільки в тому випадку, якщо вони оснащені димовідведенням.

Інструкцію про те, як і яке масло заливається в обігрівач, ви знайдете тут.

Яка ізоляція використовувати для скелетного будинку

Я не описуватиму який утеплювач краще для каркасного будинку, це окрема тема, і вона докладно розглянута в іншій статті.

Але варто зазначити, що близько 80% від загальної кількості каркасних будинків утеплюються мінеральною ватою або утеплювачами на її основі. З огляду на це, ця покрокова інструкція, в основному, ґрунтуватиметься саме на такому утепленні.

 • Крім мінеральної вати, існує ще кілька типів утеплювачів, в тій чи іншій мірі придатних для використання їх як теплоізоляція каркасних будинків, таких як ековата, пінополістирол, керамзит та інші. Про відмінності у технології їх використання ми поговоримо наприкінці статті.
 • Утеплення каркасного будинку скловатою відбувається так само, як і утеплювачами на основі мінеральної вати, тому окремо розглядати цей вид утеплювача не будемо.
 • Мінеральна вата, в порівнянні з іншими типами утеплювачів, є найбільш універсальним матеріалом. Нею утеплюють не лише каркасні будинки, а й будь-які інші. Як утеплювач вона використовується практично скрізь у будівництві приватних будинків.

Важливо знати, що при роботі з мінеральною ватою, особливо в приміщенні, необхідно використовувати засоби індивідуального захисту, такі як рукавички, окуляри та респіратор. Контакт зі шкірою може обернутися сильним свербінням, почервоніннями, виникнення алергічних реакцій.

У принципі, утеплення всіх частин каркасного будинку мало чим відрізняються один від одного, але є деякі нюанси, тому необхідно розглянути окремо кожну частину.

Утеплювач для стін каркасного будинку. який краще використовувати

Всі, хто зіткнувся з каркасним будівництвом у певний момент змушені замислитися над тим, який утеплювач краще для каркасного будинку. Для прийняття правильного рішення необхідно знати властивості основних теплоізоляційних матеріалів, пропонованих сучасним ринком. Крім цього, слід враховувати ті правила, на яких базуються їх вибір. Ознайомившись із цією статтею ви зможете усвідомлено та грамотно підібрати найбільш підходящий ізоляційний матеріал для утеплення стін каркасного будинку.

Який утеплювач використовувати для каркасного будинку
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS