Яку інфрачервону теплу підлогу краще вибрати

Основне та додатково опалення при виборі плівкової теплої підлоги

У житлових та громадських приміщеннях з підлогою з лінолеуму, килима, ламінату та паркету, більш доцільно розглянути моделі плівок потужністю 220 Вт/м2. Такі плівки здатні не тільки створити комфортну температуру підлоги, а й прогріти приміщення в цілому.

Для використання ІКП (інфрачервоної плівки) як основного джерела опалення, площа поверхні, що обігрівається, повинна становити не менше 70% від загальної площі приміщення.

Для зручного опалення підлоги немає таких претензій, він розміщується в місцях, необхідних.

В обох випадках слід пам’ятати, що простір над теплим підлогою повинен бути вільним від недорогих меблів, побутової техніки, килимів та інших предметів, які перешкоджають рівномірному теплопередачі з нагрівального елемента. Правильне використання гарантує довгострокову та якісну ICP. Гарантійний термін експлуатації фільмів становить 10 років.

Порівняння характеристик кожного типу теплої підлоги

12 параметрів для порівняння

Кожна система має теплу підлогу. Щоб з’ясувати, який вид теплої підлоги кращий, порівняємо всі за і проти за 12 параметрами:

Відразу зазначимо, що переваги та недоліки, плюси та мінуси є у кожного виду теплої статі.

інфрачервону, тепло, підлогу, краще, вибрати

Складність монтажу (від простого до складного):

 • Щоб укласти плівковий підігрів, необхідно тільки розкотити мат підлогу, закріпити його на основу і накрити чистовим покриттям. Більшість чоловіків справляються з цим незалежно.
 • Монтаж електричного опалення також простий, але пов’язаний з загальними будівельними роботами покритий оздоблювальним краваткою або насипною підлогою.
 • Роботи зі встановлення водяного підігріву підлоги також пов’язані із заливкою стяжки та великою відповідальністю. Якщо протікає труба, то затопить усе, що буде на підлозі та поверхом нижче. Але при правильному монтажі протікання виключені. А ось пошкодити трубу після заливання бетонного покриття можна лише пробивши якимось чином чистову стяжку, що малоймовірно, звичайно.

Технологія укладання теплої підлоги докладніше описана у матеріалі “Монтаж водяної теплої підлоги

Висновок: складність установки всіх видів теплої підлоги приблизно на одному, низькому рівні.

Довговічність (термін служби):

Вода теплий підлогу триватиме не менше 50 років, а обидва електричні розроблені протягом 15 років роботи.

Надійність

99,9% водяної теплої підлоги доживає до заявленого терміну експлуатації цей варіант має явні переваги перед конкурентами. У фільмі цей показник у площі 40%. Це великий недолік, кабель має можливість завершити термін. 70%.

Ремонтопридатність нагрівальних елементів

Параметри будь-якої системи оцінюються за найслабшою ланкою. Щоб відремонтувати водяну теплу підлогу, потрібно повністю зняти покриття, стяжку та замінити нагрівальний елемент (весь контур). Тому краще не бурити підлогу пеоратором, якщо у вас у підлогах труби.

Підтримка води Огрів Основний недолік цього опції.

інфрачервону, тепло, підлогу, краще, вибрати

У інфрачервоних плівок це показник найкращий. Для ремонту достатньо зняти плінтус. підняти чистове покриття (лінолеум або ламінат) замінити елемент покласти покриття назад прикрутити плінтус.

Електрична тепла підлога практично не відремонтовано. У разі поломки необхідна повна заміна нагрівального елемента, звісно, ​​після зняття бетонної стяжки.

READ  Набір підлоги на балконі на піноплексі

Час нагріву та час остигання (інерційність).

Водяній підлозі при включенні потрібно прогріти весь пиріг, починаючи з бетонної стяжки. Якщо приміщення повністю охололо, то для нагрівання потрібно дві-три години. Але також зменшується температура води, довше. Котел давно згас, але прогрітий пиріг продовжує віддавати накопичене тепло. Тому максимальна ефективність водного опалення забезпечується постійною операцією, коли немає повного охолодження контуру опалення. Достатньо один раз розігріти теплоносій і потім підтримувати оптимальну температуру з невеликим споживанням теплової енергії, рівним тепловтратам приміщення.

Для водного опалювального підлоги важливо підігріти базову підкладку, під якою буде груба стяжка. За європейськими нормами товщина екструзійного утеплювача має бути не менше 80 мм. В Україні клієнти наполягають на максимальній товщині полістирольної пластини 50 мм, і це трапляється, що товстіше, ніж 30 мм, не можна покласти, т.до. більше не дозволяє рівень підлоги та дверних отворів. Ось коли згадуємо важливість хорошого проекту будинку, в якому майбутня експлуатація продумана у всіх деталях.

Найшвидший час нагрівання в кіно. При тонкому чистовому покритті нагрівання поверхні теплої підлоги досягається за 5-6 хвилин. Це його плюс, але водночас і мінус: швидко нагрівається та швидко остигає. Його застосовують там, де постійний підігрів не потрібний, а коли потрібний, то потрібний відразу. Ідеально підходить для засклених лоджій, де немає сенсу топити весь час, а тепла підлога потрібно включити тільки на час, коли ви вирішили там відпочити або попрацювати якийсь тривалий час.

Електрична тепла підлога має середню інерційність. Його рекомендується тримати увімкненим постійно. У такому режимі він прослужить набагато довше, ніж у режимі старт-стоп. При частих включеннях і вимиканнях обгорають стики холодних і гарячих нагрівальних елементів і кабелів, що підводять електричного підігріву.

Економічність

Найекономічніший варіант підігріву підлоги. водяний. Навіть якщо ми використовуємо примусову подачу за допомогою циркуляційного насоса, витрата електрики на опалення всього приміщення не перевищує витрати звичайної лампочки розжарювання на 50-60 Вт х год.

Плівковий підігрів на другому місці. Витрата становить близько. 150 Вт х год/м2. Т.е. на приміщення 20 кв. м потрібно 3кВтхч.

Електричний кабель під стяжкою 2 см має витрату електроенергії близько 30 Вт год/пог. м. на 1 кв. м площі укладається близько 5 пог. м кабелю, що в сумі дає ті ж 150 Втч витрати електроенергії на 1 кв. м. приміщення.

а) із чистовими покриттями:

А ось кахельна плитка, ламінат, ПВХ-плитка, лінолеум, ковролін рідинна підлога сумісна з будь-яким із цих покриттів. Тому що він укладається в тверду стяжку або під наливну підлогу, на верх яких можна покласти будь-яке з цих покриттів.

 • Плівкова тепла підлога має обмеження у виборі матеріалів, що покривають її:
 • несумісний з керамічною плиткою, тому що є плівкою, на яку неможливо приклеїти плитку до основи. Навіть плівки з пеорацією не забезпечують надійне зчеплення з плиткою.
 • несумісний із ламінатами, які мають металеві вставки. Металеві елементи взаємодіють з інфрачервоним випромінюванням теплої підлоги, як металеві речі у мікрохвильовій печі.

б) з вологими приміщеннями:

 • Вода та електричні підлоги з мокрими кімнатами абсолютно сумісні. Вони сміливо поклали у ванну, туалет і душ без обмежень.
 • Плівковий підігрів категорично заборонено використовувати у вологих приміщеннях як з точки зору експлуатації, так і з точки зору безпеки.

Адже підведення електрики до нагрівального елемента плівкового підігріву знаходиться у відкритому доступі (захищається бітумними накладками вручну під час монтажу).

READ  Установка плівкової теплої підлоги під лінолеум

в) з меблями:

Укладання будь-якого підігріву потрібно планувати так, щоб над ним не було ніяких меблів!

Якщо ви поставите меблі на водяну або електричну підлогу, то це буде просто втратою ефективності, перевитратою енергії. Як би ви не нагрівали ці види підігріву, меблі вони не зашкодять. А ось із плівковим виглядом, інша справа його категорично не можна укладати під меблями. Адже він нагрівається не сам, а випромінює хвилі, що нагрівають предмети, що знаходяться з ними в контакті. Тому меблі гарантовано прийде в непридатність за короткий час.

Законність застосування

Електричний та інфрачервоні теплі підлоги можна встановлювати скрізь без законодавчих обмежень та будь-яких дозволів технічного нагляду тощо.п. А ось установку водяної теплої підлоги потрібно узгодити з технічним наглядом. Водяну теплу підлогу заборонено підключати до систем центрального опалення, у багатоквартирних будинках із загальнобудинковими системами ГВП та/або опалення. Рідкісні винятки становлять квартири з автономним опаленням на перших поверхах, під якими немає будь-яких приміщень, що експлуатуються. Тому водяна тепла підлога застосовується тільки в приватних будинках і найчастіше, тільки на першому поверсі.

Шум під час роботи

Під час роботи електричного та водяного підігріву шуму немає. Водяний теж має працювати безшумно. Але буває, що в систему теплої статі потрапило повітря, що створює невеликий шум. У цьому випадку, потрібно стравити повітря через відвідник повітря. Невеликий шум також створює циркуляційний насос, що працює. Тому насос потрібно встановлювати якнайдалі від спалень та інших кімнат, де важлива повна тиша, особливо вночі. Головне при цьому забезпечити вільний доступ до обладнання для технічного обслуговування.

 • Тепла плівкова підлога має явні переваги, серед них, чільне місце займає легкість установки. Таким чином, установка системи займає лише кілька годин, і немає необхідності додатково забезпечити стягу.
 • Також не можна забувати про гідроізоляцію, тим більше, якщо монтаж здійснюється під дерев’яними перекриттями, тому що застосовується найскладніша технологія.
 • Тепла плівкова підлога монтує без здійснення капітального ремонту, без зайвих неприємностей та погоджень. Більше того, споживачі непогано можуть заощадити, застеливши лише вісімдесят відсотків усієї площі поверхні, проте якість обігріву при цьому не постраждає.
 • У той же час, плівкові системи є найбільш універсальними, і сумісні з різними типами покриттів для підлоги. порцелянові кануші, лінолеум, ламінат, паркет. Термоплівка має максимальну температуру нагрівання до 45 С, для напруги в 150 Вт, тому її використання не призводить до деформацій дерев’яних та ламінованих підлогових покриттів. Розрахувати потужність теплої підлоги для приміщення калькулятором онлайн, можна перейти за посиланням.
 • Теплі плівкові підлоги мають чудову гнучкість, систему можна укладати навіть у приміщеннях, які мають нестандартне планування або складне внутрішнє архітектуру – це важливий факт універсальності термоплівки.
 • Конструктивні можливості системи допомагають обігрівати як горизонтальні, так і вертикальні типи поверхонь, включаючи окремі елементи інтер’єру: дзеркала, сходи, стіни, стеля, місце домашнього вихованця.
 • Плівковий підлогу стійкий до різних механічних пошкоджень завдяки своїм властивостям. у разі відмови деякого розділу, це буде необхідно, щоб його замінити, але розпад елемента не зупинить роботу всієї системи.
 • Товщина плівки всього 0,3 сантиметри, що дозволяє використовувати його на будь-якій підставі, при цьому можна уникнути створення порога.
 • Відрізняється високим рівнем надійності, що обумовлено наявністю спеціальних вузлів, що запобігають можливості удару струмом.
 • Сама по собі система абсолютно автономна, оскільки в більшості моделей існує функція саморегулювання рівня нагрівання. Таким чином, контроль мікроклімату стає максимально простим.
 • Додатково можна відзначити і те, що інфрачервоне випромінювання сприятливо впливає на людину.
READ  Який клей краще для газобетону

Безсумнівно, слід зазначити, що на ринку представлена ​​велика кількість систем на ринку з різними потужними характеристиками. І тому такого роду опалення можна підібрати для будь-якого приміщення та для будь-яких цілей. Крім того, на окрему увагу заслуговують мобільні моделі, представлені у вигляді картин або килимків.

Мінуси ІЧ статей

Тепер настав час розглянути деякі недоліки системи:

 • Перш за все, відзначаються високі вимоги до якості Фонду, а саме створення абсолютно гладкої поверхні, оскільки будь-який диференціал і нерівномірність може полегшити поломку.
 • При монтажі в обов’язковому порядку необхідно дотримуватися всіх правил і рекомендацій, будь-яка зневага може призвести до розриву плівки, або її перевитрати.
 • Використовувати таке опалення підлоги можна тільки на відкритих ділянках приміщення, оскільки якщо над системою будуть наставлені меблі, то існує великий ризик її перегріву та виходу з ладу.

Важливим моментом також стає і вибір потужності, оскільки неправильний підбір спричиняє постійну роботу системи на граничних потужностях, відповідно швидкий її вихід з ладу.

Порівняння інфрачервоних плівкових теплих підлог

Для порівняння візьмемо дві моделі плівкових теплих підлог: смугастий Heat Plus 220 (з карбоновим шаром нанесений смугами) та суцільний Heat Plus NEW (карбоновий шар рівномірно розподілений по всій поверхні).

Структура смугастої плівкової теплої підлоги

 • Захисний шар із високотемпературного прозорого поліестеру (Р.Е.Т).
 • Нагрівальний елемент. карбоновий шар (чорні смужки).
 • Срібна підкладка для зменшення опору.
 • Мідна шина шириною 20 мм.
 • Захисний шар із високотемпературного матового армованого поліестеру (Р.Е.Т).

Структура суцільної плівкової теплої підлоги

 • Негорючий водонепроникний ізоляційний шар РЕТ (поліетилентерефталат).
 • Довговічний негорючий двошаровий нетканий матеріал (ноу-хау).
 • Ізоляційний шар РЕТ (поліетилентерефталат).
 • Електродні арматурні мідні шини.
 • Сріблястий субстрат.
 • Карбоновий шар.
 • ПЕТ ізоляційний шар (поліетилентерефталат).
 • Довготривалий нетканий нетканий матеріал (ноу-хау).
 • Негорючливий водонепроникний ефірний ізоляційний шар (поліетилентерефталат).

З наведених вище малюнків Ви можете наочно переконатися у розвитку технологій!

ліворуч. смугаста термоплівка, а справа термоплівка з суцільним карбоновим шаром та додатковими шарами захисту, що розширюють спектр застосування інфрачервоної плівки (монтаж під плитку) та збільшують термін служби до 50 років.

Як все було б чудово, наука проводила б додаткові дослідження, виробничники всілякі випробування і в результаті якість товарів тільки підвищувалась, як було б дивно! АЛЕ!

АЛЕ, настала епоха СПОЖИВАННЯ – дай більше і щоб коштувало подешевше! І ось тут на перше місце вийшов фактор ціни. І пішли замовлення на заводи.

Продавець: А зробіть нам подешевше! А заводи кажуть: Ви що?. це погіршення якості! Продавець: Ну, і це! Нам би тільки продати, а там і трава не рости… Завод: Ну раз так, то ось Вам ізолюючий простіший шар (прозорий), мідна шина вже, та термоплівка тонша, але працювати це буде набагато менше.

І з’явився на ринку величезний асортимент інфрачервоної плівки на будь-який гаманець, але відповідно і якість, а отже, і термін служби безпосередньо відповідний ціні.

Яку інфрачервону теплу підлогу краще вибрати
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS