Яку плитку краще класти на підлогу

Розміри та формати

Форма підлогової кахельної/керамічної плитки найчастіше буває прямокутною або квадратною.

  • Найпоширенішими типорозмірами є формати: 2020, 2525, 2030, 3040, 3333, 4040 см та їх варіації, що відходять від канонів на 1-3 см. Часто зустрічається і малоформатна плитка 1515 та 1010 см.

плитка, краще, класти, підлогу

Прямокутна плитка формату 2030 см в інтер’єрі кухні

Нестандартна велика плитка в інтер’єрі кухні

Формат та розмір плитки визначає не тільки зовнішній вигляд підлоги на кухні, але й кінцеву вартість та складність обробки, кількість відходів та різаних плиток. Ось кілька підказок щодо вибору типорозміру та форми:

  • В ідеалі, розмір плитки має бути таким, щоб прикладання їх обрізки, мінімальні та відходи були сформовані якомога менше. Розрахувати потрібну кількість плитки та визначити оптимальний для вашої кухні типорозмір допоможе креслення-розкладка. Найпростіші розрахунки та креслення можна зробити самостійно, озброївшись калькулятором, зошитовим листом та посібником з розрахунків (див. тут).
  • Розрахунок складних макетів найкраще довіряти спеціалістом. Головне – надати йому точні розміри кухні з урахуванням всіх особливостей (виступів, ніш, труб тощо).), вибрати кілька варіантів плитки, яка вам подобається, і визначитися з малюнком розкладки. Як правило, послуга дизайнера-проектувальника надається безкоштовно під час наступного замовлення матеріалу.

Розрахувавши точну кількість плитки, додайте до цього ще 10-15% запасу. Він потрібен обов’язково на випадок бою, виявлення шлюбу та локального ремонту підлоги у майбутньому. Якщо раптом купленої плитки не вистачить, великий ризик просто не знайти плитку того ж тону/калібру.

  • Перед тим, як сплатити за покупку, переконайтеся, що всі ящики однакові калібру, тобто фактичний розмір, який може відрізнятися від номінального 5-7 мм. Калібр вказується на упаковці поруч із номінальним розміром, наприклад, так: 3030 cm (W288x288 mm) або просто літерним/цифровим кодом як на фото-прикладі нижче. До речі, така помилка не є шлюбом, а лише технологічною особливістю виробництва кераміки.

Щоб плитка лягла рівно, без кривих швів та стиків, переконайтеся, що вона має однаковий калібр

  • Якщо підстава нерівна, то для її обробки варто вибрати плитку 1010 см або 1515. Так перепади підлоги будуть найменш помітні, а покриття вийде дуже міцним. Щоправда, невелику плитку укладати та підтримувати у чистоті дещо складніше.

Розміри та форма підлогової плитки на кухню

Важливе питання, яке хвилює багатьох: як вибрати плитку для підлоги кухні за розміром, адже плитка з однаковим кольором та дизайном поверхні може випускатися різних розмірів. Звичайно, підлоговий кахель великого формату виглядає солідно і стильно, але якщо Ви стурбовані тим, як вибрати плитку на маленьку кухню, то придивіться до модулів малого формату: 2020 см, 2525 см або навіть до 1010 см і мозаїці.

READ  Чи можна класти килим на теплу підлогу

Причиною цієї рекомендації є простим: з невеликою площею, кераміка вражаючого формату вимагатиме значного обрізання при укладі, що означає, що буде багато відходів. Модулі з низьким вмістом плитки легше ввести периметр невеликої кухні. В результаті. підрізання і відходів менше і економія очевидна. Найбільш оптимальний розмір плитки підлоги: 33,333,3 см і 4040 см. це підходить для мебльованого підлоги кухні середніх розмірів.

Поширена порада: плитка для підлоги в дизайні маленької кухні повинна бути невеликою, так як вона робить приміщення візуально більше останнім часом не завжди працює. Розвиток технології виробництва кахлю полягає в тому, що практично всі європейські заводи переходять на випуск обрізної плитки екструдованої, яка укладається безшовним методом. Тобто шви, що визначають формат модуля, практично непомітні, а отже, прив’язка розмірів плитки до габаритів приміщення стає неактуальною.

На деяких фото підлогової кухонної плитки Ви можете побачити модулі прямокутної форми. такий вид покриття не тільки виразний, але і має прихований потенціал. Наприклад, коли підлогова кераміка імітує дерев’яний паркет, кам’яну або цегляну кладку, прямокутні модулі підлоги можуть допомогти в моделюванні простору інтер’єру і зробити вузьку і довгу кухню більш пропорційною. Для цього плитку укладають так, щоб її довша сторона йшла перпендикулярно до довгої стіни приміщення.

Як краще вибрати плитку для кухні підлоги, щоб дати кімнату оригінальний вигляд? Придивіться до кахлю незвичайної форми: багатогранної, закругленої, хвилеподібної або ромбоподібної. Мініатюрні контрастні вставки підкреслять ексклюзивність покриття, а підлога, викладена мозаїкою або імітує дрібні камінці, претендує на дизайнерське вишукування.

Правила та рекомендації щодо вибору плитки

Ціна хорошої черепиці не може бути менше 15. за квадратний метр. Сьогодні, практично кожна колекція плитки має варіанти світлого та темного виконання, з елементами декору (бордюри, рельєфні вставки тощо).).

Плитку для стін краще вибирати глянсову, а для підлоги матову. Стелити глянсову плитку на підлогу фахівці не рекомендують, тому що в процесі експлуатації її поверхня може стати непридатною. До вибору декору також потрібно підходити осмислено. Справа в тому, що не рекомендується скоротити невеликі елементи, через те, що для того, щоб доказати, що такі деталі буде дуже важко, і кінцевий результат зрештою зникне.

Від використання бордюрів у маленьких приміщеннях взагалі краще відмовитися. Це ускладнить правильний підбір сантехніки та естетичне сприйняття всього ремонту.

Важливо також вибрати розчин. Її колір повинен відповідати кольору плитки, але допускається вибір затирання на два, три тони світліше. На підлогу та низ ванної краще вибрати темну плитку, це більш практично. Менше буде проблем із прибиранням. Керуючись цими нескладними правилами, вибір плитки для вашого ремонту буде зробити простіше.

READ  Який автомат ставити на теплу підлогу

Форма та колір

Сьогодні можна сказати, що невелика плитка для підлоги вийшла з моди. Основна тенденція зараз. велика форматка. Красива, міцна, витримана у строгому сучасному стилі, вона задовольнить будь-який смак. Фахівці з продажу Департаменти рекомендують 100×100 відкритих плиток та більше, в першу чергу.

За допомогою плитки великого формату можна створити відчуття додаткового простору. Вона чудово впишеться в інтер’єр будь-якої кімнати: вітальні, ванної кімнати, передпокою, кухні, коридору, лоджії і навіть спальні.

Величезний розмір плитки дозволяє кардинально видозмінити вигляд приміщення, перетворюючи простір навколо. Досягти ще більшого ефекту можна покласти її діагонально.

Провідні виробники керамічної плитки вивчили переваги своїх покупців і сьогодні можуть запропонувати різноманітність кольорів та візерунків на будь-який смак. А окремі виробники пішли ще далі і розробили підлогове покриття, що імітує бетонну та цегляну кладку.

Різновид сучасної плитки для підлоги

Паркет чи плитка, що краще

Де б ви не ремонтуєте, у приватному будинку або новій квартирі, рано чи пізно, то виникає питання, як краще вибирати. Адже сьогодні його вибір настільки великий, що простій людині досить складно розібратися у всіх тонкощах того чи іншого матеріалу.

Паркетна дошка та ламінат є досить затребуваними матеріалами для покриття для підлоги. І якщо до перших претензій майже немає (за винятком ціни), то до вибору ламінат слід підійти докладно. Покриття таке служить недовго і через деякий час його знову доведеться міняти, а це нові витрати часу та грошей.

Наливна підлога, досить специфічний продукт і припаде до вподоби далеко не кожному. Що стосується вибору плитки, то це ідеальне покриття для багатьох приміщень. Навіть у спальнях, де, здається, вона не є місцем, плитка може виглядати добре, особливо колекція імітує текстуру з натурального дерева.

Керамічна плитка, що імітує фактуру справжньої деревини, створює враження єднання людини з навколишньою природою

Яка плитка краще для кухні на підлогу. поради щодо вибору

З практичного погляду найбільш якісним матеріалом для покриття для підлоги для кухні вважається плитка. Вона повністю відповідає всім вимогам, що висуваються до поверхні підлоги. При покупці цього облицювального матеріалу слід враховувати загальну стилістику приміщення та властивості різних видів статевої плитки.

Форма та колір

Існують кілька основних дизайнерських правил про те, яку плитку класти на підлогу у ванній кімнаті

  • вона повинна гармонувати за стилем та відтінками з настінним матеріалом – наприклад, якщо там використовуються колірні контрасти, то підлога теж має бути контрастною;
  • плитка на підлозі, як правило, темніша за стінну;
  • надто темний колір підлоги візуально може зменшити приміщення;
  • Для невеликих приміщень оптимальні квадратні панелі або 2: 3.

Вся правда про кварц-вінілову плитку для підлоги

Щоб вирішити, чи зможе це покриття прижитися у вашому інтер’єрі, розглянемо його сильні сторони та знайдемо слабкі місця.

READ  Як покласти плитку на підлогу

Одним із спірних питань є розмір. Яку плитку укласти на підлогу у ванній – маленьку чи велику? З одного боку, маленький розмір практичніший у укладанні на малих площах. простіше обходити труби, ванну, унітаз (якщо суміщений санвузол). З іншого, він рідко виглядає добре (якщо це не мітла або марокканська кераміка). Тому дизайнери рекомендують звертати увагу на великі плити.

Розмір та форма підлогової плитки

Керамічна плитка для кухні на підлогу може бути абсолютно різних форм та розмірів. Квадрат та прямокутник є найпопулярнішими варіантами: по-перше, будь-який майстер буде справлятися з їх укладанням, по-друге, вони найлегше поєднуватися з іншими матеріалами, наприклад, паркетом.

Також сьогодні в тренді плитка складнішої форми — шестикутної (гексагони) та восьмикутної.

Вибираєте між великою і дрібною плиткою для підлоги. подивіться на параметри приміщення. Для маленьких кухонь підійдуть вироби від 20 до 40 см завдовжки та їх варіації.

Щоб уникнути підрізування та великої кількості «відходів», орієнтуйтесь на розміри приміщення: ширина плитки повинна бути ним кратною. Наприклад, один метр – це три плитки шириною 33,3 см. Якщо все-таки без обрізки не обійтися, шви можна буде сховати за кухонними меблями.

Вибір плитки для теплої підлоги

Майже всі види плитки для підлоги підходять для теплих підлог. Підлогова плитка зазвичай товстіша і міцніша, ніж настінна, самі плитки більші за розміром, мають антиковзкий ефект, стійкі до механічних пошкоджень. При цьому навіть товста плитка має гарну теплопровідність, тобто вона не перешкоджатиме проходженню тепла. Єдине рішення, яке для теплої підлоги краще не використовувати ректифікована плитка для безшовного укладання. Коли плитки укладені впритул, не залишається простору для їх розширення при нагріванні. Безшовна тепла підлога довго не прослужить.А ось керамограніт для теплої підлоги підходить дуже добре. Це міцний матеріал, тобто йому не страшно тиск меблів або вага мешканців житла. У нього щільна структура, він не вбирає в себе воду і водяну пару, що особливо корисно у ванній та туалеті. І крім того, він відмінно витримує високі температури, оскільки запікають цю плитку в гарячій печі.При укладанні плитки на теплу підлогу дуже важливо підібрати правильний клей. Звичайний клей від перепаду температур висихатиме і кришиться, плитка швидко відвалиться. Тому потрібно підібрати клей із пластифікатором у складі. Такий клей розширюватиметься і стискатиметься при зміні температур. Спеціалісти салону Atem допоможуть вам підібрати плитковий клей для теплої підлоги.

Яку плитку краще класти на підлогу
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS