Кладка плитки на стіну у ванній кімнаті

Як класти плитку у ванній покрокова інструкція з укладання

Щодня на лічильниках будівельних магазинів з’являються все нові нове оздоблювальні матеріали. Але якщо говорити про ремонт у ванній кімнаті, то вибір не великий. Протягом багатьох років долоня чемпіонату тримала плитку. Правда, виробники цього матеріалу роблять все можливе, щоб споживача не відчуває себе обмеженим у виборі.

Різноманітні текстури, кольори, форми та розміри плитки настільки великі, що іноді “очі закінчуються”. Та й визначитися з тим, як класти плитку у ванній – горизонтально ділити стіни декором, викладати все однаковою плиткою або вигадати власний оригінальний дизайн – теж не просто. Так що, приймаючи самостійний ремонт ванної кімнати, будьте готові відвідати магазин не один раз.

Порядок укладання

Найоптимальніший спосіб укладання на мій погляд – від рівня ванної. Так виходить найнадійніший водонепроникний шов (силікон затирання) край борту буде трохи втоплений в облицювання. Також цей варіант більш красивий, тому що у вас гарантовано не вийде вузька смужка над бортиком, якби ви укладали кахель від підлоги.

Порядок укладання плитки у ванній кімнаті:

 • Облицьовуємо спочатку все що вище за рівень ванної до стелі. Перший рядок не повинен йти прямо на стороні ванної кімнати, потрібно відступити близько 2 мм (товщина хреста), щоб потім вагатися цей шов. Зверху буде натяжна стеля, тому залишаємо місце для встановлення пластикового багету по периметру. Натяжну стелю можна встановлювати на довільну висоту, тому нам не потрібно мучитися з підгонкою підрізок біля стелі – робимо їх за місцем.
 • Потім укладаємо ряди, що залишилися нижче рівня ванної в решті приміщення.
 • Робимо каркас під ванною та облицьовуємо його. Він буде зроблений з якісного жорсткого металокаркасу, обшитого гіпсокартоном. Керамічна плитка має велику вагу, тому не варто економити та купувати дешевий тонкостінний профіль з «фольги», краще взяти фірмовий Кнауф профіль або зробити дерев’яний каркас із брусків.
 • І в кінці. бетонна основа і маркована плитка на підлозі. У деяких випадках цей етап може йти насамперед.

Початківцям рекомендую подивитися це відео про правила укладання плитки:

Технологія плитки: тонкощі та важливі нюанси

Послідовність робіт з укладання стінової та підлогової плитки неодноразово описувалася на нашому сайті. Тому ми зробимо акценти лише у важливих моментах.

Чи потрібно вирівнювати основу

Чим рівніша основа – тим простіше непрофесіоналу укласти плитку, адже по всьому приміщенню ви використовуватимете однакову товщину клейового розчину. Якщо ж стіни криві – при укладанні клей ляже нерівно, утворюються порожнечі, і плитка через кілька років відстане. А підлогова почне відколюватись або лопатись.

На око визначити рівність стін або підлоги не здатний навіть професіонал. У нашому випадку обов’язково треба перевірити стіни схилом (вантаж на мотузці). Кінець мотузки прикладають у кутку до стелі біля стіни, що перевіряється, а вантаж опускають майже до підлоги (за 1-2 см).

Якщо натягнута мотузка не вишикує паралель зі стіною – значить, підставу треба вирівнювати. Для цього наносять мітки на стінку, яка прилягає до вимірюваної. Таким чином, треба обстежити всі стіни.

плитка, стіну, ванна

Підлогу професіонали перевіряють на кривизну водяним чи лазерним рівнем. Але таких приладів може у домі і не опинитися. Купувати заради підлоги у ванній? Зайве витрачання грошей. Можна виготовляти гідроелектростанцію з двох шприців, а покрок або інший прозорий шланг від 1,2 мм в діаметрі.

А якщо ванна невеликого розміру – можна обійтись і двометровим рейковим рівнем, відбиваючи маяки на відстані 0,5 м. один від одного. Як маяк використовують металевий профіль (до якого кріпляться листи гіпсокартону).

Ставлять профілі на розчин, викладаючи його невеликими гірками по всьому периметру підлоги.

Визначтеся з висотою стяжки заздалегідь. Підлога у ванній кімнаті на GTOSTA повинна бути нижчою за всі інші підлоги на 0,3-0,5 см, щоб при витоку води, усунення затоплення всієї квартири.

Отже, при вирівнюванні бази, перерахуйте заздалегідь загальну висоту готової підлоги з вже закладеним кахельним і розраховуючи, скільки см знімали стягу.

Як правильно гідроізолювати підлогу

Ще один важливий нюанс при кладці плитки на підлозі. гідроізоляційна база. Якщо ви живете не на першому поверсі, то шанс затопити сусідів знизу має кожен. Тому треба виключити навіть мінімальну можливість протікання.

Не ведіться на інформацію про те, що гідроізолювати ванну можна і звичайною поліетиленовою плівкою. Навіть дуже щільна плівка під бетонною стяжкою руйнується прискореними темпами, оскільки вона не призначена для цього. Через 4-5 років ваша гідроізоляція буде повністю зруйнована.

Тому як гідроізоляційні матеріали вибирайте тільки перевірені практикою: руберойд, бітум або наливний склад з полімерами.

 • Бітумною мастикою покривають усі очищені та проґрунтовані плити перекриття 20 см стін.
 • Поверх розкочують внахлест руберойд, захоплюючи і стіни. Пальником проходять стики, щоб вийшло цілісне, герметичне «корито».
 • Більш сучасні наливні склади – створюють на основі цементу з полімерними добавками. Їх укладають, як і стяжку, лише тонким шаром.

Особливості нанесення ґрунтовок

Стяжку перед укладанням плитки обов’язково ґрунтують, щоб підвищити зчеплюваність обробки з основою та скоротити витрату клейового розчину. Готові ґрунти не розбавляються, але використовуються в пропорції, що запропонував виробник.

READ  Як класти плитку на нерівну підлогу

Мажать малярним широким пензлем – макловицею, попередньо прибравши з бетону весь пил та сміття.

Штукатурка під плитку. Яку штукатурку вибрати і чому ґрунтовка це зло.

Важливо правильно наносити ґрунтовку. Пензлем не просто водять по поверхні, а притискають, як би втираючи розчин в основу. Ознакою того, що бетон наситився ґрунтом, стане біла піна, що виступає. Вона означає, що можна припиняти просочення.

Перший шар грунту зручніше наносити ввечері, щоб до ранку розчин остаточно ввібрався і висох. Після повторної операції потрібно дочекатися, поки бетон вбере вологу, але на повне висихання чекати не обов’язково. Можна приступати до укладання кераміки.

Правила застосування клею

Клейовий розчин на підлогу наносять зубчастим шпателем, який оздоблювальні вироби прозвали «гребінкою». Клей розподіляється до плоского краю уздовж стяжку, а шишки видаляються і лінії шару.

Важливо розподіляти розчин зубчастою стороною шпателя лише в одному напрямку.

Перед нанесенням клею на плитку перегляньте її тильний бік. Більшість виробників там залишають спеціальну стрілку, яка показує, в якому напрямку треба укладати клейовий розчин (вздовж або поперек плитки).

У принципі, в мініатюрній ванні цей нюанс не настільки важливий, а ось у великих санвузлах через порушення технології може змінитися товщина шва (він звузиться або розшириться).

А тепер головний нюанс: смуги клею на підлозі та на плитці при укладанні повинні бути перпендикулярні один одному.е. Якщо клейові борозни на підлозі йдуть вздовж кімнати, то на плиті вони повинні бути розташовані через.

Така зв’язка найбільш міцна і повністю заповнює розчином міжплитковий простір.

Чи потрібні хрестики при укладанні

За відсутності досвіду з плиткою, проблема точки залишається ідеальною шириною швів, тому що при кладці, зміщення міліметра в першій ряду перетвориться на товстий шов у майбутньому. Щоб підтримувати однаковий розмір шва, вам знадобляться хрестики.

Зверніть увагу, що ці детальки бувають різної товщини. Найтонші. в 1 мм використовуються тільки при безшовному укладанні або в дизайнерській плитці, працювати з якою під силу лише професіоналам.

До звичайної недорогої плитки на стіни купують хрестики завтовшки 3-4 мм. Підлогову зазвичай кладуть із хрестиками в 5 мм завтовшки.

Слід заздалегідь перевірити гнучкість хрестиків. Якщо вони з неякісної пластмаси, то легко ламаються. Під час виїмки з підсохлого розчину ви можете зіткнутися з проблемою, що окремі шматочки хрестиків відламаються та застрягнуті у швах. Їх доведеться виколупувати чимось гострим.

Якісні хрестики гнуться, відрізняються еластичністю, але зламати їх дуже складно.

Чим і коли затирати шви?

Навіть якщо вам хочеться швидше закінчити укладання. затирання швів доведеться на день-другий відкласти. Клейовий розчин повинен повністю висохнути.

При розведенні сухої суміші водою слідкуйте, щоб її консистенція не була занадто рідкою або густою. Рідкісна буде обпливати зі стін і не заповнить шви цілком, а занадто густа залишає всередині порожнечі, куди легко проникне волога. Нормальна консистенція зовні схожа на сметану високої жирності, в якій стоїть ложка.

Затирають маленьким гумовим шпателем. Через 3-4 години можна поправити роботу пальцями. Якщо ви помітите, що у затірці утворилися дірочки, є пропущені ділянки – надягайте гумові рукавички та наносите пальцями необхідну кількість затирального складу.

Вимийте надлишок від плитки потребує сухої тканини. Це позбавить вас від розлучень на плитці, і не доведеться її кілька разів промивати. Губка теж підійде, але знову ж таки суха.

Через добу плитку можна промити вологою ганчірочкою.

Перший етап – підготовка приміщення

Важливо звернути увагу на матеріал стін. Якщо йдеться про бетон, тоді достатньо буде заштукатурити нерівності та порожнини, а також вирівняти поверхню. Якщо стіни виконані з цегли або з дерева, тоді краще перестрахуватися і використовувати для оштукатурювання металеву сітку. Стіни, вирівняні з листами гіпсокартону, не потребують додаткових обробки, крім обробки грунту.

Демонтаж старої обробки

Після того, як з приміщення винесли все зайве, можна приступати до демонтажу. Найкраще очистити поверхню вщент: зняти стару кахель, шпалери, видалити фарбу. Але, завдяки сучасним будівельним матеріалам, за бажання цей етап можна пропустити.

Якщо на стіні вже є керамічна плитка, її демонтують за допомогою пеоратора або вручну. Трапляється, що старий клей настільки сильно в’ївся в стіну, що збити стару кахель не виходить жодними методами. Часто ми повинні покласти плитку на плитку. Цей метод досить ризикований, адже потрібно досягти хорошого зчеплення. Але навіть у цьому випадку важко забезпечити, щоб старий шар черепиці витримує вагу нового і не руйнується.

Ще одна поширена ситуація – стіни у ванній кімнаті пофарбовані олійною фарбою. Якщо стіна була погано прогрунтована, фарбу можна просто збити молотком та долотом. Але не завжди цей метод можна назвати раціональним. Іноді така робота займає дуже багато часу.

Інший спосіб позбавитися фарби. прогріти її будівельним феном. Так робота йде трохи швидше, але великий недолік такого виду обробки – шкідливі випаровування. Якщо часу та бажання мучитися зі старою фарбою немає, можна вдатися до сучасних технологій і покласти нову плитку прямо на фарбу.

Перед тим як покласти плитку на плитку або фарбу, вивчіть всі тонкощі цього процесу, хоча б відео. Зробіть діагностику наявного облицювання на предмет порожнин або тріщин. Багато рекомендують покращувати якість зчеплення шляхом зрізання глазурі шліфувальною машиною або нанесення насічок на кахель або фарбу. Грунтувати стіну потрібно складом для важких поверхонь. Після обробки необхідно почекати, поки грунтовка не буде, і тільки після того, як перейти до наступного кроку.

Вирівнювання стін штукатуркою

Можна правильно покласти плитку на стіну лише за умови ідеально гладкої поверхні основи. Не всі ванні кімнати можуть похвалитися рівними стінами, найчастіше їх доводиться вирівнювати. Щоб визначити, наскільки стіна нахилена щодо вертикалі, потрібно використовувати простий інструмент – виска. Вантажівку підвішують на довгій нитці, яка чітко показує, де і на скільки стіна викривлена.

READ  Чи можна фарбувати пластикові стінові панелі

Вирівнюють стіни за допомогою штукатурки. Для цього потрібно замісити порцію розчину, згідно з інструкцією. Наноситься штукатурка на стіни шпателем, причому в місцях, де стіна нерівна, товщину шару коригують. збільшують або зменшують. Потім вирівнюють поверхню спеціальним правилом. Майстер веде правило вздовж стінки, тим самим розподіляючи розчин по всій поверхні. Щоб досягти точності розподілу, попередньо встановлюють маяки, ретельно виставивши їх за допомогою рівня.

Укладання плитки на стіну своїми руками. процес досить багато часу. Полегшити собі завдання можна, використавши для вирівнювання вологостійкий гіпсокартон. Працювати з ним простіше, результат не гірший, ніж при використанні розчину, а час та працезатрати значно скорочуються. Але треба враховувати, що такий метод краще не використовувати для приміщень із дуже маленькою площею.

На що кладуть плитку

Раніше плитку клали на цементно-піщану суміш, до якої додавали клей ПВА або Бустилат. Можна, звичайно, зробити і так, але працювати буде складніше. Для більш комфортної роботи використовуйте готові склади їх ще називають клей для плитки за те, що у складі є компоненти, що клеять, тому іноді говорять про те, що плитку клеять на стіни. Склади бувають у двох видах:

Професіонали переважно використовують сухі суміші. Ними в разі потреби можна підкоригувати неідеальну стіну, зробивши шар трохи товщим або тоншим. Ще один плюс: вони зберігають пластичність довше, що дозволяє вносити коригування протягом деякого часу пізніше. Мастикою працюють по ідеальній стіні і тут ніяких відхилень не може бути: шар занадто тонкий.

У будь-якому магазині будматеріалів запропонують кілька найменувань клею для плитки

При виборі клею плитки ви можете забрати його під конкретними завданнями. Так є склади, в яких є добавки, що підвищують водовідштовхувальні властивості стіни або підлоги. Це важливо на кухні та у ванній кімнаті. Є морозостійкі, це стане в нагоді, якщо класти будете в неопалюваному приміщенні або на вулиці. Можна знайти клей, що має бактерицидні властивості: він не дасть розвиватися грибкам і цвілі, що затребуване у вологих приміщеннях.

Визначити місце розташування майбутнього вертикального ряду різання

Стіна готується, фокус під плиткою встановлюється, але, перш ніж почати покласти плитку на стіні, ви все ще повинні вирішити, де буде розташований вертикальний діапазон не цілої плитки. Для цього необхідно заміряти ширину плитки та загальну довжину стіни. Протяжність стіни ділять на ширину плитки та визначають, скільки повних вертикальних рядів кахлю поміститься на стіні. В результаті залишиться невелика відстань. Якщо ця відстань менше половини ширини 1 плитки, то такий вузький клин на стіні виглядатиме некрасиво. У цьому випадку на стіні роблять два вертикальні клини у кожного кута. Якщо ж вищезазначене відстань перевищує половину ширини 1 плитки, то такий вертикальний ряд різаної плитки розташовують у тому кутку, який найменш доступний погляду.

Порада!

Ділянка на поверхні стіни, яка найменш помітна, знаходиться за дверима в кімнату або збоку від входу в протилежному кутку.

Для укладання плитки на стіну потрібна наступна інструментарія:

Глибоке цебро або аналогічна ємність для виготовлення клею;

Шпатель гребінця та плоский маленький шпатель;

Платформи або usm (болгарська) для різання залежно від товщини та міцності облицювального матеріалу.

У цебро або іншу ємність необхідно налити 3 л води;

У воду засипати порошок сухого клею для плитки, щоб він утворював над водою невелику гірку;

Змішати речовину з пероратором з змішувальним соплом у режимі буріння, щоб отримати однорідну товсту масу;

Залиште отриману адгезивну масу протягом 10 хвилин у стані відпочинку, після чого я знову змішую всю речовину.

Укладання плитки на стіни та підлогу у ванній. Технологія облицювання.

На перший погляд самостійне облицювання ванної кімнати плиткою може здатися копіткою та складною роботою. Але, при правильному дотриманні технології проведення робіт, ретельній підготовці основи та виборі якісного плиткового клею будь-яка плитка триматиметься довгі роки, а волога ніколи не проникне всередину конструкції.

Якість облицювання на 90% залежить від основи. Для правильної основи під плитку застосовується кілька обов’язкових вимог, воно має бути: рівне, міцне, чисте, недеформоване. Підготовка поверхні підлоги та стін для облицювання плитки ванної кімнати та туалету нової кімнати та в будівлях, де закінчується закінчення, має свої нюанси.

На першому етапі підготовки підлоги до облицювання плитка заклала стягу. Рівна стяжка – запорука якісного фінішного покриття, яке прослужить довгий час, а самі облицювальні роботи на рівній стяжці робити простіше та швидше. Крім того, рівна основа допомагає скоротити витрату клею.

Найпростіший спосіб отримати надійну та рівну основу для плитки – зробити цементно-піщану стяжку з готової сухої суміші на основі піскобетону з присадками та пластифікаторами.

Для стяжки підлоги обов’язковими критеріями є:

 • однакова густина по всій площі підлоги;
 • Відсутність порожнин, тріщин та чіпсів;
 • стяжка має бути рівною (допускається ухил не більше 0,2%).

Розрахунок товщини стяжки залежить від особливості облицювання.

Призначення стяжки Товщина стяжки
Стяжка із самовирівнюючих сумішей для чорнової підлоги 20 мм
Стяжка поверх тепло- та звукоізоляції 40 мм
Стяжка по водяній теплій підлозі На 45 мм має перевищувати діаметр труб.
Стяжка під електричну теплу підлогу Особливих вимог не висувається. Мати укладаються не у стяжку, а вже у шар плиткового клею. Можна керувати такою підлогою через тиждень після покладання, повільно і поступово збільшуючи температуру.

Також необхідно враховувати товщину плитки, яка використовується для облицювання або стикування з іншими обробними матеріалами. У зонах з різним облицюванням товщина стяжки може відрізнятися.

READ  Як гарно покласти плитку у ванній

Порада. Якщо планується укладання стяжки на дерев’яну поверхню, дерево потрібно просочити антисептиком, добре просушити і зміцнити конструкцію, наприклад, за допомогою листового матеріалу, а також зробити гідроізоляцію поверхні.

У 99% випадків гідроізоляцію роблять під стяжкою. Винятком є ​​надто нерівна основа. Для вирівнювання поверхні на перший шар стяжки, що вирівнює, влаштовують гідроізоляцію, і вже після заливають основний шар стяжки під фінішне покриття.

Для гідроізоляції застосовні бітумні рулонні матеріали або обмазувальні – цементні та акрилові склади, бітумна водоемульсійна мастика.

Як у випадку підлоги, необхідно згладити та тверду основу під плиткою для облицювання стін. Для цього потрібно або зводити нові стіни за допомогою блоків або листового матеріалу, або вирівняти основу стін штукатуркою, яка має високу міцність і не боїться вологи.

Зазвичай для стін використовують цементну штукатурку, а короби зашивають ГВЛ, який кріплять на металевому каркасі.

Підстава не повинна «гуляти», вона має бути недеформованою. Це досягається більш частим кроком несучого металевого профілю, до якого закріплюються ГВЛ.

Від глибини нерівностей у стіні залежить вибір матеріалу, якими ці нерівності нівелюватимуться. При нерівностях, глибина яких менше 5 мм, використовується плитковий клей, для більш глибоких – цементна штукатурка.

При вирівнюванні стін цементною штукатуркою час їхнього висихання становить від 3 діб до тижня, якщо використовувався плитковий клей, то період висихання стін скорочується до доби.

Важливо! Для вирівнювання стін у ванній кімнаті використовують саме цементну штукатурку. Гіпсову штукатурку у вологих приміщеннях не використовують, тому що гіпс гігроскопічний.

Після того, як основа стін готова, його необхідно прогрунтувати. Це обов’язковий етап перед облицюванням стін ванною.

Від матеріалу стін залежить кількість шарів ґрунтовки, а також наявність або відсутність необхідності в гідроізоляції основи

Сильно поглинаючі основи, такі як: піно-, газобетон, силікатні блоки. ґрунтуються в кілька шарів. Таким чином, абсорбуюча здатність основи зменшується, а клей зможе отримати бажану міцність адгезії з ним.

Для гіпсових основ, наприклад ПГП, гідроізоляція є обов’язковою умовою. Комірчасті блоки також сильно набирають вологу і для них рекомендована гідроізоляція. Для стін краще вибрати вільну гідроізоляцію, цемент або акрил.

На гіпсову основу, оброблену шаром обмазувальної гідроізоляції, можна сміливо наносити клей для плитки.

У вже експлуатованій ванній кімнаті ремонт починається з демонтажу наявних оздоблювальних матеріалів. Інші етапи робіт будуть ідентичні описаним вище.

Для того, щоб зробити рівну основу для облицювання плиткою, потрібно дістатися до міцних несучих шарів і вирівняти їх цементною штукатуркою, яка має міцність і вологостійкість. Також можна побудувати нові стіни з блоків або листового матеріалу в профілі.

Укладання порцелянового каменю у ванній кімнаті

Щоб основа не деформувалася, особливо поруч із дверима, потрібно стежити за шириною кроку профілю – вона має бути невеликою. Стіни вирівнюємо цементною штукатуркою, а якщо глибина нерівностей менше 5 мм. клеєм для плитки. Потім ґрунтуємо стіни і чекаємо їх висихання.

Підлога для облицювання готуємо за тією ж технологією, що і для ванної кімнати.

Порада. У випадку, якщо підлога потрібно сильно підняти, тоді її доцільно виконати з легкого шару керамзиту, поверх якого влаштовується стяжка, або зробити по дерев’яних лагах, а потім вологостійкий листовий матеріал, такий як АЦЛ або ЦСП.

Для облицювання ванних кімнат рекомендований універсальний клей, на який можна кріпити плитку до різних типів основ, таких як газобетон, керамічні та силіконові блоки, цементна та цементно-вапняна штукатурка. Найпростішим у роботі вважають сухі суміші з цементу з мінеральними наповнювачами та іншими добавками.

Хороший універсальний клей не ковзає, він швидко захоплює і щільно утримує всілякі плитки, порцеляновий каменю, штучний та природний камінь.

Хитрість укладання плитки у ванній кімнаті

 • У ємність із чистою водою, температурою 15-20 °C акуратно додаємо суху суміш клею, безперервно помішуючи.
 • Протягом 2 хвилин ретельно перемішуємо клейовий розчин за допомогою міксера або дриля з насадкою (швидкість обертання – 400-800 оборотів на хвилину) до отримання однорідної суміші без грудочок.
 • Залишаємо суміш на 5 хвилин для дозрівання.
 • Перемішуємо готовий клей ще раз перед використанням.

На підготовлену основу: вирівняна, загрунтована і повністю висохла. наносимо плитковий клей кельмою або шпателем і розрівнюємо зубчастим шпателем.

Важливо. Не можна одночасно намазувати клеєм велику площу основи. Рекомендується покривати клеєм ту площу, яку здатні облицювати за 20 хвилин.

Нижче наведено таблицю, яка допоможе розрахувати витрату клею, підібрати зуб шпателя щодо плитки для його розрівнювання.

Розмір плитки, мм Розмір зуба шпателя, мм Витрата клею, кг
До 100 4 2
100-200 6 2.7
200-250 8 3.6
250-300 10 4,2
300-500 12 6

При облицюванні стін та підлоги плиткою використовуються пластикові хрестики або СВП. Якщо плитка дуже велика, то краще застосувати клей як на стіні/статі, а на самому плитку. На стіну клей наноситься згідно з таблицею, а на плитку – дуже тонким і рівним шаром. Якщо виконувати деякі плитки, вони вирівняні, натискають і натискають гумовий молоток. Надлишок клею негайно видаляється водою.

Після повного облицювання приміщення зі швів акуратно забирається зайвий клей і залишаємо плитку на добу для висихання. Через 24 години ви можете перейти до розтину швів. Сумішна суміш застосовується спеціальним гумовим шпателем.

Кладка плитки на стіну у ванній кімнаті
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS