Правильна установка циркуляційного насоса для опалення

Дві версії циркуляції циркуляційного насоса: професіонали

У останній статті я розмовляв про встановлення циркуляційного насоса до системи опалення. У ньому я помітив, що разом з ручним переходом на роботу з циркуляційним насосом, є можливість скоротити циркуляційний насос, в якому людина може не контролювати його з/відключенням. Якщо є живлення насоса, теплоносія проходить через насос. Якщо немає потужності насоса, то теплоносія циркулює природно.

Пристрій є відключеним клапаном, який служить збільшенням гідравлічного опору. Це дозволяє системі працювати за відсутності електричної енергії. Відкритий клапан має пропускну здатність, як трубопровід, через який ефективність не падає.

Обхід, на якому встановлено насосного пристрою. На дизайні є кілька клапанів.

Що враховує при виборі правильного розташування

При встановленні пристрою контуру враховує:

 • правильна орієнтація (вказана в інструкціях, горизонтально або вертикально);
 • Належне блокування (правильно обраний набір додаткових пристроїв);
 • Якщо є дві або більше гілок, оптимальний варіант – це встановлення окремого насоса для кожного (у цьому випадку можна негайно досягти рівної температури в номерах для кожної гілки та заощаджує економію палива).

Де краще встановити: корм або зворотний

Професіонали рекомендують покласти насос перед першим контурним відділенням. Пристрій призначений для температури накачуваної рідини до 115s, тому вибір кормової труби або повернення не є фундаментальним.

Це значно, коли встановлюється в системі з паровим котлом, оскільки теплоносія має температуру вище 100 ° С, що є неприйнятним. На корму подачу температура встановлюється в межах звичайного діапазону.

Встановлення єдиного варіанту для котлів на жорсткому паливі, за винятком систем з автоматичним управлінням.

Важливий! Котли без автоматизації часто перегрівають теплоносія до кипіння, тому пари потрапляє в насос. Це призводить до майже повного зупинки руху рідини вздовж контуру та надзвичайної ситуації, навіть вибух.

Насос на поверненні також може бути заповнений парою, але в цьому випадку час відгуку за допомогою запобіжного клапана збільшується, що дозволяє вирішити проблему і уникнути нещастя.

Вибір місця встановлення насосів у системі опалення

Сучасний циркуляційний насос є досить технологічним пристроєм. Він використовує вузли та матеріали, здатні працювати протягом тривалого часу при високих температурах. Тому встановлення нагнітача в систему опалення приватного будинку може здійснюватися практично без урахування параметрів теплоносія та інших критеріїв.

Щоб продовжити термін служби пристрою, щоб забезпечити його оптимальним умовам роботи, рекомендується встановити насос відповідно до стандартних вимог, а саме – зворотну систему опалення, де охолоджувач має меншу температуру. У цьому випадку існує кілька простих правил організації систем циркуляції, як відкритого, так і закритого типу.

 • На кожному закритому контурі опалення потрібно встановити циркуляційний насос. Це правило завжди дотримується нагрівання окремих частин приватного будинку або коли охолоджувач застосовується до радіаторів квартири та теплого підлоги.
 • Встановлення додаткового насоса виготовляється в будівлях, де мережа трубопроводів досить поширена. Рекомендується встановити інший нагнітач, якщо довжина труби становить 80 метрів і більше.
 • Якщо корм і реверс відрізняється від температури більше 20 градусів, це означає необхідність встановлення поданого насоса в систему з природним кровообігом додаткового надгнітача, якщо існує не справляється з завданням.
 • Керування циркуляційним насосом, змінюючи свою швидкість, може не тільки забезпечити найкращий режим опалення, але також заощаджує гроші внаслідок оптимальних умов роботи котла.

Нагнітач легко встановити з власними руками. У той же час необхідно вибрати правильне місце встановлення відповідно до вимог оптимальної роботи обладнання. У той же час слід забезпечити зручну коригування нагрівального насоса та доступу до його швидкого демонтажу.

Правила вибору точки в системі опалення, де встановлення примусового кровообігу виготовляється, досить простий і зрозумілий.

 • Насос повинен бути максимально ближче до нагрівання обладнання.
 • Рекомендується встановити пристрій на трубі.
 • Обидва при встановленні корму на риболовлі та на повернення не повинно бути труб між котлом та циркуляційним насосом, за винятком спеціального, призначеного для підтримки системи.

Структура плагінів відповідно до стандартних правил повинна забезпечувати можливість ізоляції точки установки для демонтажу, забезпечити роботу обладнання в нормальному режимі, гарантуючи легке обслуговування системи, ведення введення в експлуатацію.

Недоліком системи опалення з примусовою циркуляцією насоса є енергетична залежність: електрика буде необхідна для обладнання. Відповідно, з цими положеннями, опалення буде вразливим.

Крім того, споживання електроенергії та споживання електроенергії, хоча й злегка сучасне насосне обладнання на вершині вершину горщика не більше 100 Вт. Трішки.

READ  Що робити, якщо розбиває туалетний бак

І залежність від наявності виходу зводиться до мінімуму, використовуючи безперебійну потужність та компетентні джерела встановлення, що забезпечує резервні шляхи для обходу насосного вузла.

Бонуси примусового кровообігу виплачуються більш ніж:

Циркуляційний насос нагрівання Де встановити?

 • Інерція різко зменшується. Система прогрівається швидше, її коригування спрощена.
 • Вирівнює опалення. У гравітаційній системі (без насосних) радіаторів або регістрів, близьких до котла, нагрівається сильніше, ніж віддалене. Циркуляційний насос допомагає позбутися такого градієнта.
 • Системні функції, навіть якщо частина автомобільних доріг закладена негативним кутом.

Початок встановлення двох насосів у подачі та обробці

Для монтажу пристрою потрібно трохи:

 • Повний набір клавіш (від 22 до 36) або порушення пар.
 • Рівень бульбашки.
 • Електричний зонд і викрутка для електричної частини.

Пряме обладнання стандарту, посадкового місця додаткового насоса вимагає трохи більш розвиненого набору інструментів, діапазон яких залежить від характеристик системи, зокрема, матеріалу труб.

Відповідно, якщо ми говоримо про чорний метал, то з великою ймовірністю вам знадобиться:

Для міді або пластику вже потрібно вибрати інший інструмент.

Перш за все, вам потрібно визначити, де краще встановити насос. Потім підготуватися до її установки.

При виборі запобіжних клапанів віддайте перевагу тому, який створює найменший потік опору. Отже, переважно кульові клапани, а не звичайні клапани; Кульовий клапан, а не весна, якщо мова йде про автоматизацію шляхів обходу насоса за відсутності джерела живлення.

Увага! Потрібно знадобитися сірчана сітка і, якщо насос не оснащений системою забарвлення повітря, торк для таких цілей.

Де підключити та поставити обладнання?

Основні правила монтажу насоса трохи і дотримуються їх легко.

 • Сучасні насоси виготовляються з зносостійких матеріалів і здатні працювати при температурах до 100115 С. І ви можете поставити їх у будь-яку точку системи опалення. Але при роботі в умовах, близьких до кінцевого терміну, їхнє життя помітно зменшується. Тому насос повинен бути встановлений, де теплове навантаження буде мінімальним на поверненні або подання, якомога ближче до котла.

Подвійний насос від виробника DAB, призначений для циркуляційної системи нагріву, виготовленого з зносостійкого матеріалу.

Додаткові переваги такого конфігурації виключення води кип’ятять на лопаті насоса та виникнення кавітаційного ефекту, що призводить до знищення робочого колеса. Місце під насосом слід вибрати, наскільки це можливо, від радіаторів нагрівання. Їх тепло може вплинути на роботу термостату, а автоматизація почне давати невдачі.

 • Якщо система оснащена резервуаром розширення, насос встановлюється якомога ближче, але після точки з’єднання до системи. В іншому випадку можна не вдаватися до каменю, і після повороту вже присутня.
 • Перед пристроєм потрібно покласти грязний фільтр. В іншому випадку невеликі шматки сміття, масштабу, піщаних або вапнових родовищ можуть потрапити в нього і болота працівника.
 • Насос можна встановити як на горизонтальній частині шосе, так і на вертикалі. Але в той же час слід пам’ятати, що відкачування насоса на вертикальному ділянці зменшує ефективність його роботи приблизно на 30%. І на вертикалі необхідно дотримуватися напрямку потоку, все ще неухильно: краще, якщо вектор напрямку знаходиться знизу, а не зверху вниз, він збереже систему від імпорту.

Нагрівальний насос встановлюється та з’єднаний на горизонтальну, основну частину трубопроводу, перш ніж вводити котли.

 • Якщо насос з вологим ротором (і це майже 90% обладнання, встановленого в котеджів та квартирах), то важливо забезпечити, щоб ротор строго в горизонтальному положенні. Справа в тому, що в устаткуванні цього типу теплоносія відіграє роль і теплоносій, а мастильний матеріал. І з неправильною орієнтацією ротора, райони можуть виникати з повітряними бульбашками. Це призводить до різкого зниження ресурсу.

Важливий! При встановленні насоса, відключення підкріплення та брудного фільтра завжди контролюють потік теплоносія. Кожна з вищезгаданих приладів є стрілка, що вказує бажаний напрямок. Просто строго спостерігайте всі стрілки повинні бути зосереджені.

Насосна установка діаграми в системі опалення приватного будинку

Циркуляційний насос підвищує ефективність системи автономної опалення та дозволяє 100% всіх опалювальних схем на 100%. Професійна установка насоса до системи опалення приватного будинку дозволяє зменшити вартість ремонту та обслуговування, а також зменшує шум роботи та гарантує більш ефективну продуктивність.

Порівняно нещодавно циркуляційні насоси використовувались лише в централізованих схемах опалення, а для приватних будинків вважалася нормою природного руху термічного носія через різницю температури. На сьогоднішній день примусовий кровообіг використовується практично скрізь, завдяки виникненню малих та недорогих пристроїв, які спеціально розроблені для підтримки приватного котеджного опалення.

Через збільшення швидкості переміщення теплоносія в трубах тепло швидше до акумуляторів, відповідно, всі номери нагрівають майже миттєво. Зменшення навантаження на котельне обладнання, оскільки нагрівання рідини також трапляється швидше.

Зникла необхідність підключення незручних і громіздких труб великого перерізу. Контури стали легше сховатися під підлогою.

Основним недоліком циркуляційних насосів є їхня залежність від електрики. Якщо електроенергія постачається з перервами, необхідно встановити джерело живлення резервного копіювання. Решта недоліків належать до функціональності та конструкцій пристроїв різних видів. Наприклад, моноблочні та поворотні насоси більш шумно і регулярно потребують технічного обслуговування, а насос з мокрим видом роботи більш вимогливим щодо якості термічного носія.

READ  Не працює п'єзо в газовій печі

Відповідно до конструктивних особливостей, всі насоси класифікуються у дві основні групи: з сухим і вологим ротором. Для приватних будинків найкраще підключити насос до мокрого опалювального котла. Це невелика, майже мовчазна і легко підтримує, але вона не має дуже високої продуктивності: ефективність не більше 55-57%.

Пристрої з сухим ротором є більш потужними, невибагливі до якості термічного носія, можуть працювати під високим тиском, встановленим вертикально. Але вони досить шумно і сильно вібрують. Більшість насосів встановлюються на фундаменті або опорну рамку на стіні.

Щоб встановити “in-line”, моноблочні або консольні інструменти повинні бути спеціальною кімнатою – котельні. Вони найчастіше встановлюються, якщо гарячий теплоносій циркулює понад 120 м³/год, тобто ці насоси повинні служити багатоповерховими будинками.

Під час вибору насоса необхідно вивчити технічні параметри, порівнюючи їх з вимогами системи опалення.

Основними критеріями є:

 • Продуктивність – це обсяг теплоносія або накачування протягом певного періоду часу;
 • тиск, перекриття гідравлічних втрат у трубопроводі;
 • влада;
 • Робоча температура теплоносія.

Оцінені та структурні елементи, наприклад, діаметр вхідного та вихідного сопла. Для систем опалення, параметри 25-32 мм будуть приблизними.

Інструменти з вбудованою електронікою дозволяють швидко перекласти систему в більш зручний режим, беручи до уваги температуру або зміни тиску в ланцюзі. Автоматичні насоси обладнані цифровими екранами, які надають інформацію про роботу пристрою.

Є певні норми та правила, які описані на законодавчому рівні, де і де правильно встановити циркуляційний насос. Основна частина регулюється SNIP 2.04.05. Майже всі правила обґрунтовані ефективністю функціонування та продуктивності системи опалення в цілому, включаючи насос. Наприклад, мокрий вал обладнання повинен бути вбудований у трубопровід чітко по горизонтально, так що всередині повітря зупиняється всередині.

Фільтр грубого очищення повинен бути включений у опалювальний контур навіть під час встановлення монолітних моделей. Відфільтрований термічний носій принесе набагато менше шкоди всім елементам насоса, ніж забруднена вода.

Деякі правила вказують виробники обладнання. Наприклад, деякі з останнім часом деякі моделі старих насосних груп можуть бути встановлені лише на співвідношення повернення, оскільки ці насоси не можуть витримувати потік підвищених температур. На сьогоднішній день насоси мають універсальний характер, а місцезнаходження цього обладнання можна виконувати за будь-якою зручною територією.

Прямо насос може бути встановлений як вертикально, так і по горизонталі, лише під час вибору пристрою, необхідного для перегляду обладнання може працювати в обох позиціях. Також слід враховувати один нюанс: під час вертикальної установки потужність зменшується приблизно на 35%. Він повинен бути врахований під час вибору пристрою.

Вибір однієї з схем, як правильно встановити насос для нагрівання приватного будинку, ви обов’язково повинні враховувати зручність обслуговування, тип котла та тип системи опалення.

Перший метод є найпопулярнішим: насос встановлюється на повернення, на якому холодний термічний носій подається до котла. Прохолодна рідина не настільки агресивно діє на всіх елементах пристрою, тому обладнання може служити довше.

Другий спосіб використовується, якщо це неможливо з певних причин покласти насос на повернення. У цьому випадку він фіксується на початку контуру, але не біля самого котла, а для групи безпеки.

Інший варіант системи опалення – коли встановлюється потужність розширення у верхній частині контуру. Якщо ви додаєте до насоса, крім того, можна буде керувати системою в двох режимах – примусових і природних. У цьому випадку ви можете вибрати, які методи використання в кожному випадку.

Остання схема може бути використана лише для систем з твердим паливним котлом. Насос на кормовій трубі не встановлений через можливість вибуху. Тільки в котлах такого типу, неможливо миттєво зупинити процес спалювання палива, внаслідок чого теплоносія кипить.

Гаряча рідина одночасно проникає всередину насосного блоку, що знижує продуктивність. Холодний теплоносій в ланцюзі не встигає повернутися до котла в необхідному обсязі, і котел починає тріснути ще більше. Наслідком перегріву і є вибухом.

Якщо є холодна рідина з контуру до нагрівального котла, утворюється конденсат. Так що це не відбулося, вода спочатку нагрівається в невеликій ланцюзі до 50 градусів, а після термостатичного клапана плавно переводить рідину на велику ланцюг. Таким чином, холодний термічний носій змішується з вже нагрітою водою, а кипіння не відбувається.

Обкладинка – це обладнання, яке потрібно правильно керувати збіркою насоса, а також для безперервного функціонування всієї системи опалення.

Спочатку вам потрібно, щоб остаточно вирішити, скільки буде встановлено насоси. Для одного контуру достатньо одного пристрою, але під час складної схеми краще встановити два або більше.

Якщо планується теплий підлогу або використання котла, то переважно кількість агрегатів збільшується до двох. Якщо у будинку є два котли, для кожного з них також буде два котли.

READ  Як зробити подвійне склопакети вдома

У системі опалення кульові клапани є обов’язковими для установки. Вони покладаються одночасно з насосом. Вимагає перевірки клапана, щоб термічний носій рухається в одному напрямку. Клапан встановлюється на трубу відразу після насоса у напрямку руху рідини.

Встановлення грубого фільтра необхідний для запобігання введення піску та бруду. Фільтри для очищення в системі опалення не встановлені. Якщо необхідна очищена вода, вона попередньо чиста перед заповненням в котло.

Існує ризик проникнення повітря в систему, тому необхідно встановити повітряний клапан, який може бути автоматично. Є також ручні варіанти.

Після встановлення обладнання необхідне підключення до електрики. Ви не можете підключитися до звичайної розетки без заземлення. Це грубий порушення безпеки, який під час надзвичайної ситуації може призвести до сумних наслідків.

Є більш розумні варіанти підключення:

Найкраще використовувати захисну машину. Це вимагає прямого переходу до 8 A, контакти та кабелів. Якщо заплановані UPS, ви можете одночасно підключити його до насосного обладнання та котла.

Здійснення з’єднання обладнання до електрики, потрібно виключити можливість проникнення конденсату в кабельну коробку. Термостійкий кабель використовується, якщо теплоносія нагрівається в системі опалення понад 95 ° С. Забороняється зв’язатися з кабелем з корпусом насоса, електричним двигуном, стін труб.

Правильна установка циркулюючого насоса в систему опалення виконується за допомогою обходу. Це пояснюється кількома причинами: тому ви можете швидко розбиратися або тимчасово вимкнути пристрій з мережі, наприклад, під час появи проблем електроенергії.

Є різні моделі готових вузлів насосів у продажу – під фланцевим монтажем або зварюванням, з ділянками для установки клапанів або кранів, з додатковим місцем, призначеним для насоса. Але якщо неможливо придбати готовий вузол або немає місця для її установки, то ви можете самостійно зробити петлю обходу і закріпити всі елементи.

Американські горіхи, як правило, включені з насосним обладнанням, але знаки, адаптери та крани повинні бути придбані раніше. Увага слід приділяти якості матеріалу та діаметра продуктів.

 • один. Монтаж кранів. Два з них повинні бути розташовані уздовж країв насоса, третій буде елементом прямого трубопроводу.
 • 2. Встановлення петлі насоса. Повністю затягніть гайки на заключній стадії установки, але поки вони тільки повинні повернути.
 • 3. Визначення частини обходу в трубопроводі.
 • 4. Зварювання.
 • п’ять. Встановлення нижнього вузла.
 • 6. Підключення обладнання до електрики.

Технічне обслуговування вузла насоса виконується в експлуатації. Необхідно регулярно очистити фільтр і стежити за свідченням калібрування тиску. У випадку, якщо показання не відповідають нормі, пристрій повинен бути розібраний та налагоджений.

Після завершення монтажних робіт система опалення наповнена водою. Потім повітря видаляють за допомогою застарілого центрального гвинта, який розташований на корпусі кришки. Вода, яка з’являється, вказує на повне видалення повітряних пробків з системи опалення. Потім насос можна включити.

Як показує практика, більшість домашніх майстрів повністю справляються з установкою циркуляційного насоса з власними руками. Але під час появи труднощів, краще звернутися до допомоги професіоналам, оскільки лише досвідчені професіонали знають, наскільки правильно ви можете призначити та встановити насосне обладнання, спостерігаючи всі нюанси системи опалення.

Встановлення насоса для опалення: Як встановити насосне обладнання

Професійна установка нагрівального насоса гарантує високу продуктивність, знижує шум роботи та зменшує витрати на технічне обслуговування та ремонт. Встановлення пристрою спеціальних труднощів не викликає, але є ряд нюансів, що важливо враховувати.

Ми скажемо, як вибрати програму кровообігу, ми допоможемо визначити оптимальну схему обладнання в системі в системі, призначити вимоги до встановлення, а також дати покрокові інструкції щодо встановлення пристрою.

Встановлення циркуляційного насоса для нагрівання Як поставити

Для приватних будинків з автономною системою опалення з природним кровообігом, одна звичайна проблема властива. Той факт, що охолоджувач циркулює системою, нерівномірно призводить до того, що нагрівальні пристрої розігрівають нерівномірно. Кредит з такими нюансами допоможе встановити циркуляційний насос.

У статті ми скажемо, як підключити циркуляційний насос до системи опалення.

Циркуляційний насос у системі опалення

Вибір сайту встановлення насосів

Сучасний циркуляційний насос “Вологе” тип, ви можете встановити, як в зворотному, так і на прямій нагрівальній гілці. Традиційно циркуляційний насос покладається в “повернення” перед котлом до:

 • Зменшити знос і збільшити термін служби ротора насоса;
 • Уникайте кип’ятіння котла через витягування повітря з котла;
 • Пошкодження насоса через можливе кипіння котла, особливо твердого палива.

Насосна діаграма в прямій конвеєрній та насосною діаграмі у зворотному трубопроводі

Правильна установка циркуляційного насоса для опалення
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS