Що краще біметалічні або алюмінієві радіатори

Table of Contents

Біметалічні радіатори проти алюмінію | Експертна думка

Особливості алюмінієвих радіаторів

Особливістю алюмінієвих радіаторів є те, що вони досить вимогливі до чистоти теплоносія. Ось чому їх безперервна робота протягом усього терміну служби може бути гарантовано лише при використанні в автономних системах опалення для приватних будинків. У цьому випадку власник заміського будинку або котеджу може особисто контролювати не тільки якість та склад теплоносія, а й тиск у трубах та пристроях. На жаль, в централізованих мережах неможливо виключити ризик гідроударних (і, отже, витоків алюмінієвих радіаторів), наявність лугів та кислот у охолоджуванні.

Виготовлення алюмінієвих радіаторів

Будь ласка, зверніть увагу: всі алюмінієві радіатори виконані з сплаву, що складається з алюмінієвих та кремнієвих добавок. Але в той же час можуть бути використані технології виготовлення. Найпопулярніші способи виробництва пристроїв:

 • Екструзія. Такі пристрої вважаються досить крихкими, оскільки вони мають численні частини. Найчастіше, вторинний алюміній використовується для виробництва, що в кінцевому підсумку впливає на термін служби та надійність пристрою в цілому. Однак ціна таких продуктів більше, ніж доступна. Експерти не рекомендують використовувати такі моделі в центральних системах опалення.
 • Лиття. Інструменти, створені такими технологіями, здатні витримувати тиск до 16 бар. Як правило, секційні складні радіатори створюються шляхом лиття.

Щоб зрозуміти, який радіатор нагрівання краще (алюмінієві або біметалічні моделі), необхідно враховувати не тільки переваги, а й недоліки. Мінуси алюмінієвих радіаторів включають:

 • Імовірність утворення газу всередині секцій. У разі невиконання ряду умов, ймовірність появи вогнищ кисневого корозії вже в перший рік використання.
 • З гострими краплями тиску (тобто Hydroudars) існує можливість формування витоку внаслідок пошкодження сполучних ділянок.
 • Тепло внутрішніх секцій розподіляється нерівномірно. Більше того, він концентрується на ребрах.

Встановлення та використання

Встановлення всіх типів обох типів радіаторів абсолютно те ж саме. Потрібно почати його з маркування та встановлення дужок, після чого радіатор фіксується на кронштейні та доступу до неї до нагрівальної мережі. Це може відрізнятися лише в технології установки при підключенні до труб різного матеріалу. І різні методи.

Встановлення в тепловій сітці з металевою арматурою. При використанні сталевих труб у тепловому центрі основна увага повинна приділятися точності розташування закріплення радіатора. Оскільки сталеві труби мають велику жорсткість їх установки та зміну позиції, неможливо без спеціального газового зварювального обладнання. З прямим підключенням радіатора до труб, ви можете використовувати ексцентрику між акумулятором та кранами, що ведуть до труб. Але це значно зменшить загальний естетичний вигляд. Альтернативно, ви можете використовувати мідні труби для обв’язування. У них є багато переваг над сталевими трубами: висока міцність поєднується з еластичністю. Можливість встановлення шляхом пайки за допомогою спеціального газового зварювального обладнання. (Правильно прокладені суглоби витримують до 150 банкоматів). Стійкість до корозії. Висока теплопровідність (кімната буде нагріватися і з труб). Екологія.

Недоліком може служити високою вартістю, у порівнянні з усіма іншими матеріалами. Також не рекомендується використовувати чисто алюмінієві радіатори для обв’язування (крім анодованих).

Металопластичний. Дешевше і легко в установці. Він може бути легко підключений до радіатора, адаптери від металлопластики до металевих колекціонерів радіаторів, можуть бути виконані, натиснувши фабричну зчеплення, муфти з монтажним краном або встановленим на місці. Великий недолік металопластичної підкріплення підсилювача вважається великою кількістю сполук, які можуть використовувати.

Труби ПВХ. Це найбільш міцний тип труб. Світло в установці, вони вимагають лише малого та недорогого обладнання. Спеціальний паяльник для ПВХ-труб, який продається в будь-якому магазині інструментів. Існує великий вибір арматури та адаптерів для будь-якого діаметра та металу. Кріплення до радіаторів краще виробляти заводський куточок з встановленим краном.З початку встановлення до завершення обтиску та запуску, не рекомендується видаляти транспортну упаковку від радіаторів, алюмінієвого сплаву тонких тарілок тонких радіаторів, а його можна легко розбити.

Сила

Визначається з тим, що вибрати радіатори, необхідно враховувати їх силу. У зв’язку з цим алюмінієві батареї дуже поступаються біметалічному. Вони призначені для робочого тиску в середньому від 6 до 16 атмосфер. Ці батареї також не стійкі до крапель тиску та гідрососунків, ніж відрізняються від аналогів не для кращого. На гідродарах алюмінієві батареї зазвичай руйнують.

READ  Ніж ви можете очистити залізо з тефлоновим покриттям

Сила біметалічних радіаторів, у яких вода рухається по сталевих трубах, набагато вище. Їх використання дозволяється при тиску до 20-40 атмосфер, залежно від моделі. Також акумулятори цієї категорії добре витримують гідру. Ці переваги біметалічних радіаторів мають особливе значення в конфігурації централізованих систем типу, що використовуються у висотних будівлях.

У яких випадках потрібно вибрати радіатори опалення

 • під час косметичного ремонту;
 • При покупці нової квартири;
 • При підключенні опалення в приватному будинку або котеджу.

Вам потрібно зрозуміти: метод опалення багатоповерхового будинку та котеджу відрізняються за деякими ознаками.

Особливості

На сьогодні магазини пропонують величезну кількість різноманітних продуктів. Людина, яка ніколи не була залучена до самостійного ремонту, важко визначити придбання такого важливого нагрівального пристрою як радіатора. Коли він обирається, необхідно враховувати його владу, дизайнерські функції, а також зручність у експлуатації та встановленні. Умови роботи батарей включають такі технічні характеристики, як робочий тиск системи опалення та чистоту теплоносія. Радіатори складаються з порожнин всередині яких рідкі речовини поширюються гарячими. Зазвичай вода використовується як рідина.

Раніше люди використовували чавунні або сталеві акумулятори, які мають свої плюси та мінуси, але з часом вони були витісними біметалічними та алюмінієвими структурами. Останнє виявилося настільки унікальними та найважливішими перевагами над чавунними та сталевими нагрівачами, які дуже швидко отримали популярність у всьому світі. Алюмінієві пристрої виготовляються з алюмінієвого сплаву, а біметалічний – складається з двох основних частин, таких як сталева внутрішня основа та зовнішній алюмінієвий корпус.

Зовні обидва конструкції практично не відрізняються один від одного.

Алюмінієві моделі з’явилися в 80-х роках минулого тисячоліття. Завдяки матеріалу, з якого вони зроблені, цей тип радіаторів має низьку вагу та високу теплопередачу, яка здійснюється через радіацію, а також за допомогою конвекції. На російському ринку найчастіше є радіатори, що складаються з опалювальних секцій, які взаємопов’язані сосками. Біметалічні радіатори виробляються за унікальною технологією, де використовується комбінація двох матеріалів (звідси та префікс “BI”) є оптимальним вибором для нагрівання багатоквартирних будинків, котеджів та заміських будинків. Дизайн цього виду є сталева трубка, що проходить через алюмінієві секції, які забезпечують неймовірно високу теплопровідність.

Висока температура опору

Температура теплоносія в системах опалення найчастіше не перевищує 90-100 градусів, а якщо зима тепла, то це менше. У деяких ситуаціях температура відхиляється від існуючих стандартів:

Через те, що основою біметалічного радіатора є сталеві труби, набагато більш стійкі до високих температур і тиску.

 • Не бачив співробітників котельної;
 • Тиск газу змінено;
 • Неправильно працювала автоматика;
 • Домогосподарства неналежним чином встановлюють параметри котла.

Тиск зростає, і тиск росте, і перегрітий теплоносія починає негативно вплинути на батареї. У таких умовах алюмінієві радіатори не здатні протистояти нагріванню більше 110 градусів. Що стосується біметалічного співробітника, вони спокійно витримують нагрівання до 130-140 градусів тепла. Висока стійкість до високих температур – це внесок у безпеку системи опалення. Тому цей параметр не потрібно нехтувати. Це найбільш актуальне для централізованих систем опалення, які використовують дуже потужні котли, а для яких характерна найбільша кількість всіх видів розбиття.

Давайте перейдемо до порівняння біметалічних та алюмінієвих радіаторів

Що являє собою кожен тип радіаторів

Алюмінієві радіатори, акуратні та стильні, складаються з декількох розділів, з’єднаних сосками. Прокладки, доступні між розділами, дають необхідну герметичність. Ребра, розташовані на внутрішній стороні, дозволяють значно збільшити площу тепла відшкодування до 0,5 метрів квадрата. Радіатори виготовляються двома способами. Метод екструзії дає дешеві та легкі продукти, не найвищу якість (у Європі не використовують цей метод). Дорожче, але довговічні будуть радіатори, зроблені від лиття.

Один з типів алюмінієвих радіаторів.

Біметалічні радіатори виготовлені з двох різних металів. Корпус, оснащений ребрами, виготовляється з алюмінієвого сплаву. Всередині цього випадку є ядро ​​з труб, що протікає теплоносій (гаряча вода з системи опалення). Ці труби виробляються або сталь, або з міді (і останній майже не знайдено). Діаметр менше, ніж моделі алюмінію, тому більш ймовірність засмічення.

Поява біметалічного радіатора дуже естетичний, а дизайн задовольняє найбільш вишуканим запитам. Всі сталеві компоненти приховані всередині.

Що дасть більше тепла – біметалу або алюмінію?

Якщо порівняти теплообмін, то алюмінієві акумулятори негайно розірвані вперед. Вони мають один розділ, здатний забезпечити більше 200 Вт теплової енергії. Більше того, половина тепла надається у вигляді випромінювання, а друга половина – конвекція. Завдяки ребрам, що виступають з внутрішньої частини секцій, повернення тепла все ще зростає. Отже, в цьому відношенні немає рівного алюмінію. Зауважте, що він також має мінімальну теплову інерцію. Включені акумулятори – і через 10 хвилин в кімнаті вже тепле. У приватному будинку це дозволяє вам заощадити.

Розглянемо зараз біметалічні пристрої. Повернення тепла з одного розділу залежить від моделі та від виробника. Вона дещо нижча, ніж повністю алюмінієвий радіатор. Зрештою, сталеве ядро ​​сприяє зменшенню загальної теплообміну, яка може бути однією п’ятою менш ніж алюмінієвим радіатором тих самих розмірів.

READ  Що потрібно J профіль для сайдинга

Що стосується методу теплової віддачі, він також включає конвекцію та термічне випромінювання. І теплова інерція, яку вони також мають невеликий.

Алюмінієвий | Біметалічний –

Про здатність витримувати великий тиск (особливо гідроуден)

Тут алюмінієва їзда – числа його робочого тиску не дуже вражає. Тільки від 6 до 16 (деякі моделі до 20) атмосфери, які не достатньо, щоб витримати стрибки тиску в центральному опалюванні. І з гідравців і взагалі спасіння не буде – батареї в комплекті, як порожні огойні оболонки, і в квартирі буде великий гарячий потік у квартирі. Тому не потрібно ризикувати – у висотних будівлях вони не ставлять алюмінієві радіатори.

Біметалічні моделі, що мають всередині міцного сталевого ядра, тиск великого тиску готується цілком. Від 20 до 40 атмосфер – це непогано. Навіть якщо кран на насосній станції буде закритий при аварії на трасі або відкрите блискавку, вона не пошкодить. Це біметалічні радіатори, які є найбільш надійними, коли нестабільний тиск у системі, коли виникнення гідравців.

Цей параметр важливий, якщо ви обираєте радіатори для квартири з централізованою системою опалення. Якщо ви вибираєте ці радіатори для приватного будинку, то цей параметр не мінус для алюмінієвих радіаторів, т. до. У місцевому спеку немає надмірного тиску;.

Алюмінієвий | Біметалічний

Що краще, ніж біметалічні радіатори або алюміній по відношенню до теплоносія

Алюміній з задоволенням надходить у різні хімічні реакції, тому вода в центральному опаді – це просто “скарб”. Він містить стільки хімічних домішок, що це може скоро, і не залишитися – корозія з’їсть їх. Як тільки рН гарячої води, що протікає в системі, перевищує 8 одиниць – чекайте неприємностей. Але зрештою, з централізованим опаленням, неможливо відстежувати цей показник. І в процесі хімічних реакцій, алюміній висвітлює водень, що є небезпечним. Тому ми, безумовно, повинні постійно вибухнути повітря з таких батарей.

Сталеві труби в середині біметалічного радіатора менш вимагають від якості води, що протікає через них. Зрештою, сталь не так активно хімічно, як алюмінієві сплави. Корозія, звичайно, і потрапляє до неї, але не так скоро. Крім того, виробники покривають його спеціальним захисним шаром. І іноді використовують нержавіючу сталь, але це досить дорого. Але в будь-якому випадку біметалічний радіатор більше захищений від занадто активного хімічного теплоносія. Єдина небезпека полягає в тому, щоб потрапити в цю кисню воду, то чорна сталь почне іржа.

Алюмінієвий – | Біметалічний

Максимальна температура теплоносія – які радіатори більше?

Питання є природним – часто наші акумулятори “спалюють вогню”, щоб ми не торкалися. Отже, алюміній може витримувати киплячу воду до 110 градусів – це середня. Для біметалічних продуктів цей показник дещо більше – 130 градусів. Так що вони виграли тут.

Алюмінієвий – | Біметалічний

І що є більш надійним, сильнішим і довговічним?

І знову, радіатори двох металів розбиті на лідерів – тому що вони поєднують найкращі якості кожного з них. Подавати такі пристрої протягом 15-20 років, не менше (природно, мова йде про якісний продукт надійних брендів). Алюмінієві аналоги, як правило, розрізняє вдвічі більше, ніж життя – до 10 років.

Алюмінієвий – | Біметалічний

Що легше монтувати?

Обидва алюмінію, так і біметал досить зручні в установці, тому що важать (у порівнянні з тим же чавуном). Для їх прихильності не потрібні ніяких потужних дужок – навіть гіпсокартон може витримати так малу вагу. Якщо для монтажу необхідні пластмасові труби, для монтажу потрібні пластмасові труби. Але все-таки біметалічні акумулятори легше монтувати – оскільки сталеві труби не можуть пройти деформацію, на відміну від алюмінію – м’якого металу.

Алюмінієвий | Біметалічний

Що дешевше, ніж дорожче

Ціна біметалічних радіаторів на п’яту, а потім одну третину вище, ніж у алюмінієвих пристроях. Це значна різниця. Саме з цієї причини це не так широко поширене у наших квартирах з біметалу – не всі вони доступні. Біметалічні пристрої мають вищу гідравлічну стійкість, ніж алюміній. Тому енергія для того, щоб насос гарячої води, вам потрібно більше. Що перевищує вартість операції.

І все-таки: десь чотири п’ятих усіх радіаторів цього типу доводять нам з Китаю. Це, звичайно, не означає, що кожен з них, безумовно, погано, але робить ще раз, щоб думати.

Алюмінієвий | Біметалічний –

Опалювальний радіатор алюмінієвий або біметалічний

Деякі росіяни все ще мають центральні системи опалення від застарілих, непривабливих чавунних батарей. Але багато хто з них вже згадуються з іронічною посмішкою на обличчі. Сьогодні ринок опалювальних будинків та квартир настільки великий і різноманітний, що будь-яка людина може знайти більш сучасну та організувати свої системи опалення не тільки в технічному, так і дизайнерському плані, але й за доступною ціною.

Технічний прогрес не стоїть. Нещодавно з’явилася нова покоління радіаторів. Секційні алюмінієві та біметалічні радіатори, а також панельні радіатори з сталі. Головне, щоб не плутати радіатори центральної системи опалення з масляними електричними радіаторами :-). На більшості цих опалювальних акумуляторів можливе регулювання температури, що означає, що бюджетна економія на корисні витрати (якщо, звичайно, встановлюється нагрівальний лічильник).

READ  Як перевірити рівень чорнила в принтер HP

Якщо ви купуєте радіатори для приватного будинку, котедж, з автономними системами опалення, тоді, коли він обирається до більшості, ви можете зосередитися на розмірах дизайну.

У випадку встановлення радіаторів у багатоквартирних будинках слід звернути увагу на їхню силу (здатність пристрою витримувати тиск системи опалення). Сталеві радіатори витримують тиск у 10 атм. Секційні алюмінієві акумулятори (залежно від виконання) – від 6 до 16 банкоматів. Найбільший запас безпеки в біметалічних радіаторах – 35thm.

Так що краще нагрівальний радіатор біметалічний або алюміній? Так що ви можете зробити правильний вибір, я розповім вам більш докладно розповісти про кожну з сортів опалювальних акумуляторів.

Біметалічні опалювальні батареї

Основна перевага біметалічних радіаторів до алюмінієвих аналогів є їх велика стійкість до корозії та тиску підвищеного тиску. Це підтверджується тривалим дослідженням різних іноземних лабораторій, а також фахівцями сантехнічного науково-дослідного інституту. Система біметалічного опалення поглинає найкращі властивості радіаторів двох типів: сталевого трубчастого та секційного алюмінію.

Переваги біметалічних радіаторів

 • Висока міцність пристрою (максимальний тиск 20-40 атм.);
 • тривалий термін служби;
 • хороший теплообмін з високою ефективністю;
 • стійкість до агресивного хімічного водяного теплоносія;
 • Дизайн пристрою підходить для будь-яких внутрішніх рішень;
 • Між суглобами секцій радіатора використовується сильні паронічні смуги.

Невеликий діаметр каналів допомагає у двох, або навіть тричі, щоб зменшити об’єм теплоносія. Завдяки цьому система опалення швидко реагує на сигнали термостату та створює зручний режим опалення.

Конструктивні особливості

Антикорозійна стійкість збільшується завдяки використанню сплаву сталі. Міцність сталевих елементів у вертикальному колекторі батареї дозволяє збільшити тиск теплоносія в експлуатації. Звичайно, тиск систем центрального опалення рідко збільшується вище 12-15 атм., Однак резерв сили до радіатора необхідний завдяки можливості гідрособутних. Радіатори нагрівання біметалічного опалення в цьому відношенні є порядок величини чудових аналогів алюмінію.

Увага! Кількість розділів можна розраховувати незалежно, зосереджуючи увагу на потужності радіатора та розміру області кімнати.

Звичайно, біметалічні радіатори набагато дорожчі, ніж секційний алюміній. Однак вартість його придбання виплачується в сто разів через значне збільшення життя пристрою. Насправді такі радіатори будуть служити вам вічності!

Радіатори алюмінієвого секційного опалення

Лабораторні випробування секційних алюмінієвих радіаторів у російських умовах експлуатації підтвердили надійність інструментів, навіть коли падіння тиску води в 60 атмосферах. Пристрій пофарбований у два етапи. На першому за допомогою аналогової технології обробки радіатор отримує антикорозійне покриття. На другому – використовуючи порошкові епоксидні фарби, продукт прикріплений до електростатики.

Не дивно гарантійним періодом стаціонарних обігрівачів для алюмінієвих квартир для багатьох – 10 років.

Переваги алюмінієвих радіаторів

Яка перевага алюмінієвих радіаторів:

 • Перш за все, це їх висока теплопровідність та легкість, а також їх ціна порівняно з біметалічним.
 • Термічна провідність алюмінію в 3-4 рази вище, ніж сталь або чавун.
 • Розміри опалювального акумулятора з урахуванням потужності легко вибирати, зосереджуючись на кількості розділів.
 • У всіх розділах наведено верхній та нижній колектор, які пов’язані з вертикальними серед них.
 • Так звані ребра радіатора збільшують площу пристрою, тим самим підвищуючи його теплообмін.

Секційні алюмінієві радіатори, як правило, мають великий термін служби та цікавий дизайн. Ось чому при покупці радіатора він зосереджений на його надійності.

Конструктивні особливості

Радіатори мають велику площу теплової одиниці, завдяки наявності спеціальних “пелюств”, що підвищує ефективність інструменту. Броня відстань 350 і 500 мм.

Широкі розміри колекціонера, плавно передаючи технічний сміття (пісок, масштаб і т.D.) Не дозволяйте закупорювати радіатором. Пастери з пар, що використовуються між ділянками, мають високу стійкість до впливу агресивного середовища.

Які радіатори легше встановити

Тут і сперечайтеся про що-небудь – природно, з чавунними проблемами при установці та перенесення буде більше. І підняти таку батарею, – це не для влади, а кронштейни під необхідністю особливі – особливо довговічні, а стіна з гіпсокартону не витримує її.

І все ж: придбання дешевих вітчизняних радіаторів, ви повинні бути готові до того, що ви додатково потребуєте фарбування та розгортання.

Але робота з біметалічними радіаторами – ви можете сказати одне задоволення. Вони легкі і акуратні, які їх висять (і на будь-якій поверхні) не буде складним. І якщо ви вперше маєте простоту встановлення, то відповідь на питання краще. Біметалічні радіатори або чавун, однозначні. Звичайно, біметал.

Легкість установки: чавун – | Біметалічний

Що краще біметалічні або алюмінієві радіатори
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS