Що таке вікна у ванній кімнаті в Хрущовці

Вікно між кухнею та ванною, кожен з яких він використовував навіть старі люди, які жили не одне десятиліття в квартирах з такою макетом, все-таки не розуміє, чому це необхідно. Такий незвичайний проектний зачаток збільшився у багатьох версіях та легендах. Протягом багатьох років найбільша “розумна” версія, багато років вважала, що газова обладнання, що існує в квартирі у разі вибуху, не міг пошкодити стіну, а ударна хвиля просто візьме вікно. Але, таке пояснення не має реального грунту, а тонка стінка не змогла протистояти потужному вибуху газу.
Знизити вікно у ванну будь-яким способом. Природно, що жарти про задихаючись за ватин, не приймають. Але версія, пов’язана з елементарною економією електрики, є більш реалістичною і доведена її ефективність. Зрештою, у денний день, ввійшовши у ванну, щоб мити руки, то не потрібно взагалі. І ввечері, коли світло горить на кухні, а у ванній достатньо. Люди, які зацікавлені в дизайні, знайшли дуже оригінальне пояснення: з урахуванням правил для дизайну малих областей, це вікно, оскільки це не краще, зможе додати візуальний простір на крихітну ванну кімнату та ванну кімнату. Це досить логічно, але радянські архітектори не думали про це, безумовно (з урахуванням норм житлового простору на душу населення!).
Наявність вікна між кухнею та ванною кімнатою включала санітарні стандарти. Однак боротьба в санітарних стандартах будівництва, що працює в 50-60 роках минулого століття (саме тоді такий проект був активно введений), відбулася відповідь на це питання. Як з’ясувалося, відповідно до правил про рівень освітлення (інсоляція) до всіх житлових приміщень повинно бути сонячне світло принаймні 2 години на добу.
Радянська влада звернула увагу на боротьбу з туберкульозом (плакатом). Це правило було введено з метою боротьби з туберкульозом, тому що Коче паличка була активно розвивалася в теплому та вологому місці, а сонячні промені мали дезінфікувати повітря та вбивати шкідливі бактерії. Хоча вентиляція в старих будівлях була недосконалою і не змогла впоратися з цими бактеріями. Але вікно також не врятувало, тому що це дуже високе, і тому сонце, щоб дістатися до ванної кімнати з такою місією охорони здоров’я, не здавалася. Оскільки медицина ідеально справляється з руйнуванням туберкульозних паличок, вікна з кухні у ванній кімнаті зник з проектів житлових будинків.

Для чого треба було мати вікно між ванною та кухнею в старих будинках?

Багато хто вважає, що вікно між кухнею та ванною була зроблена завдяки газовій колонці, з міркувань безпеки. Передбачається, що з можливим витоком газу вибухова хвиля вибере лише скло, а стіни, стеля та підлоги не будуть страждати. Однак ця версія не є цілком правильною, оскільки газові динаміки з’явилися в типових будинках набагато пізніше, ніж ті вікна.

Причини, чому, насправді вікно між кухнею та ванною, з’явилася в домогосподарствах, щоб падати, але кілька найбільш логічних та правдоподібних версій все ще є. Ми проаналізуємо три з них, які пройшли час перевірки.

Причина

Це найважливіше – це додаткове освітлення. Зрештою, на рубежі 19-20 століть електрика була привілеєм еліти, а ціна на електроенергію в Росії була найвищим у Європі. Трохи пізніше, щоб зберегти електрику, світло в типових будинках було просто вимкнено. Отже, вікно між кухнею та ванною дозволяється використовувати останню без додаткових джерел світла.

Причина

Чому вікно між ванною та кухнею в дореволюційному часі, хоча і з розтяжкою, але чому вона залишилася під час Хрущовка – таємниця. Електрика в середині минулого століття вже могли дозволити собі майже всі сегменти населення.

Подумайте, що в “Хрущові” між кухнею та ванною потрібна, щоб швидко вентилювати кімнату. Таким чином, ванна кімната може позбутися надлишкової вологості – сидячи з туберкульозу. І в разі виникнення надзвичайних ситуацій або небезпечних ситуацій, однакові вікна надавали доступ до кімнати. Правда дуже мало і тонкі люди.

Причина

Досить проза, але водночас розбиваючи серед власників цих квартир. Вони пояснюють вікно між ванною кімнатою та кухнею в Хрущові в тому, що воно візуально збільшує близьку кімнату ванної кімнати, так що людина більш зручна в ньому.

Чому в СРСР було вікно між ванною та кухнею: з’явилася рейд

У СРСР в “Хрущові” зробив вікно між ванною та кухнею, щоб сонячне світло, щоб проникнути в кімнату і, таким чином, дезінфікувати повітря і вбивають бактерії.

Таким чином, у союзі воював з туберкульозом. Зрештою, бактерії захворювання добре поширюються у вологому середовищі, а сонячне світло вбило їх, сказав “Айф” Архітектор Руслан Кірничський.

“Відповідно до стандартів для інсоляції (рівень освітлення) у всіх номерах у житлових квартирах повинна бути сонце не менше 2 годин на добу. П’ятиповерхові будинки були розроблені в п’ятдесят-шістдесятих роках ХХ століття. У цей час боротьба з туберкульозом була активно. Для того, щоб уникнути виникнення туберкульозних паличок, було неможливо помножити в п’ятиповерхові будівлі, – пояснив експерт.

Архітектор додав, що система вентиляції в ті роки була погано розвинена, тому вікно у ванній кімнаті було підраховано прийнятним варіантом.

READ  Сітка від комарів на вікнах з вашими руками

“Вентиляція була надана, але було неможливо дезінфікувати кімнату. Ці вікна не відкрилися, вони були заблоковані. Але їм довелося дати світло, – сказав Кірничан.

У той же час він підкреслив, що протягом багатьох років необхідність у вікнах між ванною та кухнею зник.

“З точки зору ефективності, це вікно сам не дуже виправдане: він був досить високим. Тим не менш, хвороба завоювала хворобу, але ліки, яка вийшла вперед. Крім того, з’явилися примусові шанувальники, “архітектор підсумував.

Архітектор пояснив популярність “Хрущовка” та дев’ятиповерхових будівель у СРСР.

Раніше Обозреватель розповів, як була побутова техніка в СРСР, і хто міг його купити.

У СРСР директори запозичили ділянки іноземних фільмів і перемістили їх до радянського шляху.

Радянські літаки ТУ-104, ТУ-124 та Ан-10 вважалися найбільш надзвичайними та небезпечними для весь час їх експлуатації.

Чому вікно між ванною та кухнею в старих будинках

Є багато здогад, міфи та навіть цілі теорії змови те, що було призначено для невеликого вікна між кухнею та ванною кімнатою в старих будинках.

Сьогодні ми подивимося на деякі з цих версій для правдивості.

Ви часто можете почути, що такі вікна зробили це, коли вибух газу на кухні, ударна хвиля не пошкодила стіну і вийшла у вікно, оскільки попереднє нагрівання води було виготовлено за допомогою газової колонки.

Ця версія кореневана неправильна, оскільки розділ між ванною та кухнею в Хрущов, як правило, дуже тонкий. Навіть у присутності вікна він не буде вибухнути вибухової хвилі. І газ на кухні все ще використовується в багатьох пізніх будинках, де немає такого вікна.

Тому ми будемо святкувати цю версію. Це не відповідає дійсності.

Одне з припущення говорить, що таке вікно було розроблено для вентиляції ванної кімнати. Можливо, деякі орендарі використовували його вентилювати кімнату, але це не означає, що дизайн квартири так сильно змінився.

Варто також пам’ятати, що такі вікна не відкриті у всіх квартирах, тому вентиляція ванної кімнати не є причиною використання такого інженерного рішення, це лише одна з бічних застосувань.

У часи, коли були побудовані такі будинки, були вільні з електрикою. Тому це вікно служило джерелом світла, навіть невелика, і допускається за відсутності електрики, щоб побачити у ванній кімнаті.

Не найкрасивіша версія. Так, у багатьох регіонах Росії та країн колишнього СРСР все ще є переривання електрикою. Але дуже сумніваються, що такі будинки були побудовані за допомогою “незмінного” майбутнього, постійного перерву та дефіциту електрики.

У випадку, якщо хтось став поганим у ванній кімнаті, і літня людина, або дитина не може відкрити двері з ванної кімнати, таке вікно допомагало повзати у ванну та допомогти людині вийти з ванної кімнати і забезпечити першу допомогу.

Одна з найбільш абсурдних версій. Повзати через такий дорослий чоловік більш важкий, ніж збити двері. Особливо фрагменти скла можуть зробити людину у ванній кімнаті.

Санітарні стандарти та туберкульоз

Найбільш профільна версія. Відповідно до санітарних стандартів для інсоляції, світло повинно вводити всю квартиру не менше 2 годин на добу. Зараз стандарти для оснащення є лише рекомендаційним характером, тому такі інженерні рішення більше не використовують.

Як відомо, сонце вбиває бактерії і дезінфікує повітря. П’ятиповерховий Хрущов був розроблений в середині минулого століття. У цей час боротьба з туберкульозом була активно. Tuberculosis chopstick множить у темно-вологому середовищі. Вентиляційна система в ті часи була погано влаштована, не було примусової вентиляції або хорошої системи подачі. Тому, щоб не дати помножити захворювання в квартирі, інженери, дизайнери та архітектори винайшли, щоб зробити вікно.

Тепер такі вікна більше не потрібні, оскільки епідемії вийшли в минулі та інженерні системи сучасних будинків сильно. Тепер кожна людина може самостійно покласти на ванну примусову вентиляцію, яка буде загнати мокрого повітря з ванної кімнати у системі вентиляції вдома. Тому багато людей піднімаються на такі вікна, використовують їх як полиці для шампуню або просто намалюйте їх у більш сучасному стилі.

Давайте спробуємо вирішити проблему, вважаючи це не тільки в архітектурному літаку, але і в історичній перспективі.

За що і чому вони зробили в радянських квартирах

Якщо був рейтинг найбільш розважальних і, в той же час, помиляльного пояснення, наявність вікна для гасіння можливим вибухом газової колонки або для боротьби з паличками Коха, відповідно,, відповідно, першого та другого місця, відповідно.

Перша версія спростована практикою: такі вікна доступні в проектах, де використання газу не передбачено. Другий є неприйнятним через очевидно низьку ефективність: скло запобігає проникненню ультрафіолету до сирої кімнати, тому патоген туберкульозу не загрожує.

Насправді все легше і прозаїка. Вікно у ванній кімнаті у старих будинках має всебічну мету:

 • візуально розширює місце невеликих ділянок кімнати;
 • забезпечити освітлення ванної кімнати у разі аварії в енергетичній мережі;
 • стабілізувати мікроклімат в умовах підвищеної вологості;
 • Зв’язати закриту кімнату з зовнішнім середовищем, у тому числі з міркувань безпеки.

Позначені деталі, ймовірно, вимагають роз’яснення. Скло, дзеркала Додати до інтер’єру, видимий обсяг через прозорість та відображення. Будівлі з численними вікнами або великою відбивною поверхнею виглядають повітря. Те саме правило працює для внутрішніх просторів.

Варто зазначити, що вікна між ванною та кухнею з’явилася до винаходу електроенергії, коли для освітлення використовувалися свічки, масла та керосин, операція якої була дорогою. Раніше, щоб заощадити дорогого палива та додаткових точок освітлення кімнат, які не мають зовнішніх стін.

READ  Теплиці з віконних кадрів роблять це самостійно

З появою перших світильників він також був викручений таким заскленим відкриттям: у епоху розвитку електроенергії нещасна аварія в енергетичній сітці не була рідко. У разі відключення напруги вдень ванна кімната все ще може бути використана.

Вікно також може бути використаний для боротьби з надмірною вологістю у ванній кімнаті. Зрештою, довгі відкриті двері ускладнюють рухатися у вузькому просторі невеликої квартири. І вентиляція, побудована в стіну, працює з низькою ефективністю. Ось причина, чому колишня була використана в деяких будинках замість фіксованого кадру.

Нарешті, дістанься до кімнати, заблоковано зсередини, втрачену свідомість людини, іноді легше відкрити або навіть розбивати вікно. Наприклад, коли врізний замок досить міцний, а конструкція петлі не дозволяє знімати двері, піднімаючи важіль з дна.

Можна також зазначити, що закритий простір з вікном сприймається психологічно легше і не збільшує тривогу. Не кажучи вже про те, що люди, що страждають від клаустрофобії, в глухону кімнату з вікном, є незмінним більш комфортним.

Як видавати

Незважаючи на популярність призначення, ванні кімнати в російських будинках не дуже поширені. Це пов’язано з тим, що переважно корисні приміщення в будівлях розташовані всередині житлових приміщень, і інтегрувати вікно з видом на місто або пейзаж неможливе. Інша причина – невеликий розмір квартир.

Однак будівництво будинків на нові проекти змінює ситуацію. Ванна кімната в сучасних макетах розміщена простора, а можливість додати прозору вставку до довгої стіни, яка буде відігравати декоративну роль і зробить закриту кімнату менш похмурою, додавши природне освітлення.

Вікно не обов’язково видаляється закриваючим цегли або бетону. Ось деякі причини залишити вікно, надаючи йому форму та дизайн з інтер’єром.

 • Вікно у ванній кімнаті – красивий і елегантний дизайн. Тепер це тенденційний елемент інтер’єру, єдиною вимогою, до якої є непрозорість ззовні. Все інше залежить від фантазії. Ви можете надати невелику круглу форму, перетворюючись на ілюмінацію, а вітражне скло підходить для розширених кадрів, якщо передбачається класичний дизайн. Вікно вписується в інтер’єр, виконаний у будь-якому з стилів: Hightec, Provence, Loft та Dr.
 • Додаткове джерело світла збереже електрику. Чим більше вікна пропускає світло, тим краще. У денний час необхідно включити лампу, щоб скористатися приміщенням, зникає. Крім того, природне світло сприймається як більш комфортне.
 • Наданий механізм відкриття вікна значно збільшує вентиляцію ванної кімнати. Достатньо відкрити скляний пакет, щоб надлишок вологи швидко витирає. У той же час транспортні засоби для вентиляції розташовані на висоті не нижче 1,7 метрів – це посилює вологість та повітря – обмін. І запобігти чернеткам, не рекомендується розміщувати вікна у ванній кімнаті та в приміщенні навпроти один одного. Режим вентиляційних приміщень у Хрущові, де ванна кімната “виглядає” на кухні – варто організувати поперемінно.
 • У котеджів та приватних будинках, де ванна часто розташована на зовнішній стіні, наявність панорамного вікна дозволить захоплюватися видом. Таке широке вікно підходить не тільки для будинків віддаленого від іншого житла та оточується прекрасним ландшафтом. Для великих міських квартир, відповідне планування розташоване високо у висотних будинках, панорамне вікно дозволить захоплюватися міським ландшафтом.

Все про вікно між кухнею та ванною кімнатою

Перший типовий Хрущов з’явився в середині минулого століття. Їм довелося забезпечити масовий результат від комунального, щоб дати можливість жити в окремих квартирах. Планувалося, що розвиток буде масовими, типові проекти були розроблені. Всі вони не були найскладнішими та комфортними, в деяких є незрозумілі риси сьогодні. Один з них – вікно в кухонному розділі.

Причини встановлення вікна

 • Відкриття виконувало роль “вибуховий клапан”, який необхідний м’яч під час роботи газового обладнання. У більшості Хрущов, так звані газові динаміки були встановлені для водопостачання. З можливим вибухом, отвір повинен мати погашення своєї сили і мінімізувати руйнування.
 • Рамка відкриття дала можливість додаткової вентиляції ванної кімнати. Таким чином, він висушив швидше після процедур води, сушіння прискорилися в ньому, і найголовніше було створено неприйнятні умови для форми.
 • Впровадження санітарних стандартів для оснащення приміщень. На момент появи типових проектів ці вимоги були дуже суворими і передбачали, що сонячне світло повинно проникати в кожну з кімнат принаймні дві години на добу. Враховуючи, що активна боротьба з туберкульозом йшла, а Koch Wand втрачає життєздатність під впливом інсоляції, такі вікна з’явилися у всіх квартирах.

Є ще кілька варіантів, для яких вікно в Хрущов був встановлений у ванній кімнаті. Отже, наприклад, деякі вважають, що це необхідно, щоб залишити ванну з випадковим блокуванням дверей, для того, щоб допомогти людині закрито там, або зберегти електрику. Але всі ці варіанти схожі на спекуляції. Відкриття було створено для виконання вимог до інсоляції, безпеки газового обладнання та поліпшення вентиляції.

Фактично, вікно у ванній кімнаті, що прилягає до кухні, дійсно необхідна. У старих радянських, панельних будинках, “Хрущовка”, де площа кімнати до 12 кв. М, архітектори, заплановані візуально розширити невеликий простір через освітлення з кухні. Також візуально збільшується висота кімнати. З практичної точки зору, якщо є вікно, вам не потрібно включати світло, щоб взяти ванну.

Вікно між ванною та кухнею, необхідною для забезпечення безпеки. Вікно у ванній кімнаті з’явилася з установкою газової колонки. У разі накопичення газу приміщення та з його контактом з повітрям, відсутність вікна буде руйнівним. Вікно, розташоване між двома кімнатами або з відкритим виходом, дозволив повітря поза приміщенням, тим самим зменшуючи тиск під час вибуху, що означає видалити трохи “ефект зламаної бомби”. Висота і довжина рами були обрані стандартним типом 70×110 см. Сучасні архітектори приватних багатоповерхових будинків часто створюються проекти, де є вікно у ванній кімнаті. Правда, це пов’язано з більш естетикою у ванній кімнаті, ніж правила безпеки.

READ  Смокче на пластикові вікна в приміщенні

Світло і боротьба з туберкульозом

Друга версія вікна призначення частково вірно. У СРСР, суворо дотримувалися різних стандартів, включаючи інсоляцію (рівень освітлення). У ті часи вважалося, що в кожній кімнаті в квартирі я повинен був отримати сонячне світло. Оскільки у ванній кімнаті не було вікна та туалету, треба було їх зробити.

Разом з стандартами для інсоляції під час Хрущовка, в Радянському Союзі, туберкульоз активно воював. І в цьому випадку Сонце було допомогти з радянськими громадянами, вбиваючи всі патогенні мікроби у ванній кімнаті та туалеті.

Крім того, згідно з ідеєю архітекторів, сонячне світло передбачало запобігання виникненню гриба. Нехай вентиляції вже почали з’являтися в той час, але вони були неймовірно далеко від ідеалу і не справлялися з їх завданням. І тоді світло Сонце було вирішити всі проблеми.

Що ви: чому в Хрущов були вікна між ванною та кухнею (10 фото)

Багато жителів Хрущовка часто запитують: чому це робиться, і не інакше? Чому, скажімо, кухні настільки малі? Дійсно не міг жертвувати двома квадратами кімнати, і навіть трохи розширити крихітний коридор? Сьогодні ми розповідаємо про одну з головних загадок Хрущовка – вікно між ванною та кухнею.

Багато хто знає про цю особливість багатьох радянських будівель, але багато хто також не знає, чому це, як правило, потрібно. На сьогоднішній день такі вікна, звичайно, більше не робиться, але в минулому архітектори були зобов’язані зробити ці отвори в проекті кожної квартири у кожному будинку.

Важливо, що така особливість характерна не тільки для радянських п’ятиповерхових будівель, але і для деяких дореволюційних будинків: зокрема, у Санкт-Петербурзі в історичному центрі, де іноді є кілька ванних кімнат, є також такі вікна. Говорячи про Москву, ви можете пам’ятати роман Михайла Булгакова “Серце собаки”: кульки заблоковані у ванній кімнаті, і треба було врятувати його через вікно. Будинок, в якому розвивалися події, і це дійсно було побудовано ще до війни – в 1911 році. Давайте звернемося до найпопулярніших версій, чому це було необхідно. Це вікно.

Рятувальні утоплення – робота домогосподарств

Буває, що у ванній кімнаті відбуваються різні надлишки. Однією з версій є те, що вікно було потрібно, щоб не прорватися через закриті двері, і допомогти людині, якщо раптом він вислизнув. Зрештою, якщо двері закриті, а простір надзвичайно обмежений, проходять через двері, буде набагато складніше, навіть якщо він відкриється без всередині. І якщо ви вважаєте, що на проекті архітекторів самі коридори були дуже вузькими, розбити двері до обмеженого часу було дуже важко. Таким чином, вікно дійсно може допомогти в порятунку.

Ще одна теорія, згідно з якою ці вікна могли взяти на вибухонебезпечну хвилю від газового котла. У минулому газ не був у всіх будинках, а квартира була поставлена ​​на квартири.

Якщо нещасні власники раптово дозволяли витік, через таке вікно нібито вибухова хвиля може пройти, зберігаючи стіну між кухнею та ванною кімнатою.

Але насправді сильний вибух легко розбиває тонку стінку, а вікно не допоможе взагалі.

Туберкульоз – страшна хвороба, яка пішла на планету величезні кроки на початку минулого століття. Не секрет, що збудник служить паличкою Кох, який відчуває себе добре у вологих і темних приміщеннях. Якщо ультрафіолет потрапляє на нього, вона вмирає.

Отже, з’явилася ще одна версія, чому необхідно, щоб вікно.

Насправді, прямий світло майже не потрапляє у вікно: промені просіяні двома окулярами. І на перших поверхах, які часто в тіні дерев, загалом дуже мало світло – де тут для сонячного світла у ванній кімнаті.

Ми вже передбачали, що такі вікна були в старих квартирах. І що сталося в тому ж Петербурзі після революції з такими квартирами? Право, вони стали комуналями.

Тому можна зазначити, що вікна допомогли визначити, чи зараз хтось у ванній кімнаті. І не доведеться розірвати у ванну, але це було достатньо, щоб просто побачити, чи спалює світло у вікні.

Ця версія є найбільш вірогідною. Перед масовою електрифікацією часто було необхідно запалити керосин свічку або лампу на вході в темну ванну кімнату. Так, і в самому першому Хрущові, сталося, що світло тоді зник.

Отже, вікно, принаймні, день може доставити світло, де це насправді не дуже. Тому такі вікна недостатньо, щоб вони врятували від темряви, і в той же час допомогли зберегти електрику.

Тепер вікна між кухнею та ванною майже не роблять. І в старих квартирах вони вважають за краще чистити право під час ремонту або фарби. Вирішіть, звичайно, кожному, що робити з цим вікном, але тепер ви можете використовувати його: прикрасити ванну цікаву нішу в стіні або зробити лобове скло вашої квартири.

Що таке вікна у ванній кімнаті в Хрущовці
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS