Штучний камінь для зовнішнього оздоблення будинку

Облицювання фасаду декоративними плитами

Штучні плити використовуються для облицювання зовнішніх стін частіше за інші оздоблювальні матеріали, маючи підвищений попит серед покупців. Основна причина – цілий набір переваг, до яких належать:

 • Простий і швидкий монтаж матеріалу, особливо якщо порівнювати роботи з природним каменем;
 • Вартість продуктів та творів коштуватиме дешевше, ніж аналогічна робота з натуральним каменем. Оздоблення фасаду природним матеріалом вимагатиме проведення робіт з укріплення фундаменту, підготовки основи, установки виробів за допомогою спеціальних кріплень та дорогих клейових розчинів. Чимало коштуватимуть і послуги професійного майстра з укладання каменю;
 • Працювати зі штучними виробами приємніше та зручніше за рахунок їх невеликої ваги. Декоративний камінь легше скоротити і обробляти. Більш того, для монтажу можна використовувати спеціально призначені кутові та закруглені камені, а також вироби для обробки віконних та дверних отворів.

Укладання декоративного каменю. Нижній Новгород.

Візуально, декоративні вироби, створені на основі штучних матеріалів, практично не відрізняються від природних аналогів. При цьому укладати їх майже так само просто, як керамічну плитку, а різноманітність кольорів і фактури відкривають нові можливості для вирішення завдань створення унікальних зовнішніх дизайнів будь-якої складності.

Штучний камінь може імітувати як природні матеріали, такі як граніт, мармур, кварц або вапняк, так і штучні, наприклад, облицювальна цегла. Фасад, облицьований таким чином, вийде оригінальним, ефектним та повністю захищеним від впливу атмосферних опадів, перепадів температур протягом кількох десятків років.

Класифікація натурального каміння для оздоблення

Щоб вибрати більш підходящий для фасадних робіт камінь, варто ознайомитися з характеристиками та зовнішнім виглядом різних матеріалів. Кожен вид природного мінералу має свої особливості:

 • Граніт натурального походження вважається найміцнішим матеріалом. Він відрізняється естетичним зовнішнім малюнком, а також може мати різні відтінки. Натуральний граніт часто має світло-рожевий, темно-сірий або темно-бордовий колір. Граніт має низький рівень вологопоглинання і не розтріскується при низьких температурах.
 • Мармур має колоритний та різноманітний малюнок. У ньому можна знайти плавні переливання та помірний контраст. Такий матеріал часто використовують для внутрішньої обробки.
 • Облицювання пісковика. це скам’яніться кварцова рок, яка відрізняється пористою структурою та різноманітними відтінками. Такий камінь може мати навіть синьо-зелений колір. Цей матеріал є відносно недорогим, однак має високу твердість і відрізняється простотою обробки.
 • Вапняк зовні схожий на попередній матеріал. Однак він має вищу силу. З цієї причини його можна використовувати як всередині, так і зовні.
 • Натуральний сланець відрізняється шаруватою структурою. Він має тонкі прожилки слюди, що переливається гарним блиском. Завдяки цьому матеріал має властивість світитися у сонячних променях. Його нерідко використовують при обробці фасаду, оскільки він відрізняється довговічністю та механічною міцністю.

Штучний камінь сьогодні може цілком конкурувати з натуральним, тому що для нього характерні всі переваги другого. У той же час він доступний, і процес його установки не відрізняється за складністю. Штучний камінь не поглинає чужорідні запахи, вологи та фарбувальні засоби, оскільки він не має пори.

І через його гладку задню поверхню та легку вагу, процес встановлення виконується без будь-яких проблем. Крім цього, штучний камінь має високу стійкість до стрибків температури, а ще має високі теплоізоляційні якості. Сьогодні штучний камінь присутній у широкому діапазоні. Кожен вид оздоблювального матеріалу має свої експлуатаційні характеристики, які ідеально підійдуть для облицювання фасаду та цоколя. Але як фасадний фасад з клінкерною плиткою, і що слід звернути увагу, щоб вийти тут.

Камінь на основі цементу

Цей матеріал має досить хороші експлуатаційні властивості, які відмінно підійдуть для обробки фасаду і цоколя. Застосовуючи цементний розчин, вдається отримати вироби, що імітують натуральний камінь. Для отримання такого розчину задіють пісок, портландцемент, пластифікуючі добавки, кольорові пігменти та армуючі компоненти. Також у складі є спеціальні речовини, завдяки яким готові вироби набувають вираженої стійкості до води. Діапазон цього продукту відрізняється у формі та кольоровому рішенні.

штучний, камінь, зовнішнього, оздоблення

До переваг штучного каменю на цементній основі варто віднести:

 • Стійкість до погодних змін, стрибки температури та рівень вологості повітря.
 • Матеріал створює надійний захист від впливу цвілі, грибка, моху.
 • Стіни будинку надійно захищені від природних та механічних впливів.
 • Матеріал має високу міцність, тривалий термін служби, але бувають ситуації, коли він потребує періодичного ремонту.
 • Естетичний вигляд облицювання надає будинку респектабельний та акуратний вигляд.

Вас також можуть зацікавити, як фасадна штукатурка використовується для зовнішньої роботи.

READ  Як лежати декоративний камінь на стіні

До мінусів такого матеріалу варто віднести велику вагу, так що при встановленні каменю потрібно правильно вибрати клейовий склад. Крім цього, якщо штучний камінь на основі цементу був виготовлений неякісно, ​​то у нього підвищується гігроскопічність, а волога, що накопичилася в порах матеріалу, призведе до появи тріщин.

Полімерпіщаний матеріал

Матеріал, отриманий з ретельно підібраної суміші піску та полімерів, є композитним. Він точно імітує натуральний камінь і не поступається йому в деяких характеристиках. Цей вид матеріалу виробляють у різному форматі, завдяки чому він може імітувати різні породи натурального каменю. Пластини мають невелику вагу, тому всі монтажні роботи відбуваються швидко і просто.

Виробляє полімерпіщаний камінь у вигляді плит-панелей великого розміру. Вони приєднуються до принципу головоломки. За рахунок такого дизайну, монтажну роботу швидко проходить. На додаток до панелей, матеріал, про який йде мова, виробляється у вигляді звичайних плиток, поверхня якої імітує природний камінь.

Зовнішній вигляд такого виробу не відрізняється від бетонної плити, а застосовувати його можуть для облицювання фасаду будинку. Особливість цього матеріалу у його гнучкості, низька теплопровідність та стійкість до вологи. І оскільки процес установки передбачає використання кадру, то в процесі установки в такому дизайні ви можете легко ввести теплоізолятор.

Буде також цікаво знати, як і яким чином застосовується мокрий штукатурка фасаду.

Клінкерна плитка “Під каменем”

Щоб отримати цей матеріал, сорти вогнетривкого глинистого використання. А щоб плитка набула необхідного відтінку, в суміш поміщають натуральні фарбувальні пігменти. Під дією високотемпературного стрільби матеріал набуває високої сили, стійкість до зносу та тривалого терміну служби.

Клінкерна черепиця “Під каменем” виконана у вигляді шт. Плитка або панелей, з’єднання якого здійснюється за принципом головоломок. Основними перевагами матеріалу повинні включати:

 • Висока міцність, стійкість до абразивного навантаження та механічні впливи.
 • Високу адгезію.
 • Тривалий термін служби.
 • Вологостійкість, морозо- та термостійкість.
 • Стійкість до УФ-променів. З часом закінчення не втрачає свого первісного кольору.
 • Широкий вибір форм і відтінків, завдяки якій ви можете вибрати свій оригінальний та стильний варіант обробки.

Також буде корисно дізнатися про те, які існують види фасадної штукатурки.

Мінуси клінкерного штучного каменю слід віднести до високої вартості, хоча це цілком виправдано довгим терміном служби.

Гнучкий камінь

Цей матеріал сьогодні є новим, тому ще не всі встигли випробувати його. Але, незважаючи на це, цей тип обробного матеріалу починає набирати популярність. І це пов’язано з тим, що з невеликими витратами на оплату праці можна наслідувати кам’яну оболонку основи. Також цей варіант штучного каменю має доступну вартість.

Випускають гнучкий камінь у полотнах та плитках. Складається із двох шарів – зовнішній декоративний, який має тонкі зрізи природного каменю. Він з’єднаний текстильною основою акриловою дисперсією. Для декоративної поверхні характерна висока стійкість до зношування та відмінна імітація натурального каменю.

Особливість гнучкого каменю в тому, що у нього виражена гнучкість, яка під час нагрівання підвищується. Таким чином, монтаж цього матеріалу може відбуватися на цоколь різної конфігурації. До переваг даної конструкції варто віднести відсутність відходів у процесі монтажу. Перед встановленням гнучкий камінь розрізають за допомогою ножиць або ножа на шматки необхідної форми. Кожен шматочок обов’язково знайде своє застосування.

Можливо вас також зможе зацікавити інформація про те, якою є система вентильованих фасадів, і як її можна зробити.

До переваг гнучкого каменю варто віднести:

 • Легка вага.
 • Екологічна безпека, завдяки чому застосовувати матеріал можна не тільки для зовнішнього, але і внутрішнього оздоблення.
 • Пожежна безпека.
 • Стійкість до різних температур. Точно такі ж якості мають фасадну плитку з монтуванням на самонарізі.
 • Установка гнучкого каменю може вестись на поверхню стіни, яка отримана з різних матеріалів.
 • Вологість та паропроникність.
 • Тривалий термін служби.
 • Антистатична властивість, завдяки чому поверхня обробки не притягує пил.

Можливо, ви також будете корисними, щоб дізнатися, про що є фасадні панелі з ізоляцією.

Як вибрати і лежати декоративний камінь для зовнішньої обробки

Облицювання зовнішньої стіни будинку натуральним каменем не завжди можливе. Фінансові можливості, особливості фундаменту, велика вага матеріалу та інші причини можуть унеможливити цей вид обробки. Облицювання фасаду, що випливає, імітуючи камінь. це найкраще рішення. За своїми технічними характеристиками матеріал мало чим поступається натуральному, при цьому має меншу вагу, коштує дешевше, а монтаж виконати набагато легше.

Основні види фасаду штучного каменю

Штучний камінь. Колективне ім’я для декількох типів матеріалу. Найчастіше, згідно з цим терміном, вони означають панелі з портландцементу з різними добавками, поверхня якої імітує природну кам’яну кладку.

штучний, камінь, зовнішнього, оздоблення

Але є панелі з інших матеріалів, які також називають, але матеріал виготовлення інший:

 • Клінкерні. Це, як правило, плитка, виготовлена ​​під клінкерну цеглу і використовується для зменшення ваги облицювання. Всі її властивості практично не відрізняються від клінкерної цегли, зовнішній вигляд також повністю повторює форму матеріалу. Кладка з клінкерної плитки не відрізняється від цегляної, тому зарахування до штучного каменю тут умовно і відноситься переважно до механічних якостей матеріалу.
 • Керамічний. Панелі фасадні зроблені з спаленої глини. Текстура поверхні міміку природного каменю. Міцний, стійкий до атмосферних та температурних ефектів, є низькоохолодними до водного впливу.
 • Керамографічний. Фасадна плитка (панелі) з керамограніту дуже стійка до всіх видів впливів і має широкий вибір кольору. Іміта різних варіантів для натуральних кам’яних панелей. Поверхня гладка, глянсова або матова, установка здійснюється на клімимерів.
 • Ливарний камінь. Зроблено шляхом лиття у формі суміші мармурової крихти, кварцового піску, поліефірної смоли та інших добавок. Матеріал дуже міцний і стійкий до стирання. Він використовується для різних потреб. передні панелі. це лише одне з використання лиття під тиском.
 • Фіроз. Панелі, створені з цементних розчинів, закріплених целюлозними волокнами. Міцні, стійкі до температурних перепадів, легко монтуються. з’явилися порівняно недавно, але висока вартість перешкоджає розповсюдженню матеріалу на ринку.
 • Полімерні. Ці матеріали мають дуже непряме ставлення до штучного каменю, тому що в цьому випадку відбувається лише зовнішнє схожість.
READ  Як очистити димар з сажі народними засобами

Ці види володіють подібними технічними характеристиками. міцністю, стійкістю до температурних перепадів, до механічних впливів і т.п.д. Різниця між ними лише у зовнішньому вигляді, що дає можливість вибору та втілення різних дизайнерських ідей.

Як приклеїти штучний камінь на фасад будинку, що утеплює фасадний пінопласт за системою Ceresit

Види природного каменю для облицювання фасаду будинку своїми руками: особливості

Нижче розглянемо основні різновиди натурального каменю, придатного для фасаду, переваги та недоліки кожного типу.

Назва Плюси Мінуси
Граніт Довговічний; практичний; добре піддається поліруванню та теску; зносостійкий, зберігає декоративні якості протягом багатьох років; широка кольорова гама. Неоднорідна поверхня; нестійкість до вогню.
Сієніт Відрізняється високими показниками для завантаження; стійкі до температурних крапель і пожежі; Питочки польські. Піддається вивітрюванню.
Габро Легко обробляється та піддається поліруванню; міцний, морозостійкий, не піддається вивітрюванню. Схильний до швидкої втрати полірування.
Лабрадоріт Міцний, стійкий до морозів та зносу, добре піддається поліруванню.
Топ Достатньо твердого; стабільний добок; практичний; Добре полірований. Включення сірки
Кварцит Стійкий до охолодження, практичний, полірований ідеально. Погано піддається механічній обробці, значна вага.
Мармур Добре піддається обробці механічним способом, щільний, теплостійкий, привабливий. Примхливий у використанні; у некомфортних умовах жовтіє; покривається плямами.
Сланець Міцний; водонепроникний; стійкий до морозу та перепадів температур; з високими показниками тепло- та звукоізоляції; не кришиться при механічній обробці. Полірування можливе лише каменю чорного, сірого та зеленого кольорів.
Травертін Стійкий до стирання; жароміцний; легкий; піддається полірування та шліфування; не слизький під впливом вологи. Недостатньо міцний, погано переносить вплив вихлопних газів на поверхню.
Доломіт Довговічний та стійкий до морозів; вогнетривкий; піддається поліруванню; екологічно чистий. Погано піддається обробці; обмежена колірна гама; висока ціна.
Брекчія Щільний; зносостійкий; З широким кольором хамма з червоного та жовтого та зеленого кольору. Включення з різною твердістю; запобігання обробці; Нерівномірне полірування.
Піщаник Міцний; зносостійкий; зручна установка; недорогий. Не підлягають полірування.
Вапняк Морозостійкий; Це добре для польської та механічної обробки; Пластикові та довговічні. Значна вага.

Різновиди декоративного оформлення каменю

Кам’яне облицювання будівель прийшло в нашу сучасність з далеких часів. Цей вид обробки використовували і давні греки, і народи Сходу, і навіть в Африці під час розкопок знаходять будинки, облицьовані кам’яними плитками. Сьогодні цей вид фасадного оформлення також дуже популярний. Вся справа в характеристиках каменю.

Насамперед це найвища міцність матеріалу. По-друге, це дивовижної краси зовнішній вигляд, під яким можна приховати навіть стару споруду, перетворюючи її на привабливу будівлю. Плюс, відмінна гідроізоляційна характеристика кам’яної плитки, що дуже важливо для фасадів. Не повинно бути зниженим і довгостроковою експлуатацією фінішу, яка віра і правда буде не десять років.

Що стосується класифікації, то тут лише дві категорії: натуральний камінь та штучний. Вони відрізняються один від одного за структурою, відповідно, значною різницею та ціною. Одного разу штучний камінь для зовнішньої обробки будинку був винайдений як дешева альтернатива природній. Але, як і для краси зовнішнього вигляду, а також експлуатаційні характеристики, тут немає відмінності.

Натуральне облицювання

Травертин має пористу структуру, яка добре вбирає вологу. Тому таке облицювання намагаються прикрити захисними складами та карнизними звисами. За своєю фактурою матеріал схожий на кору старого дерева.

У натуральній категорії найдешевшими є черепашник та піщаник. Вирізані з цього каміння плитки дуже міцні, добре переносять природні навантаження. При цьому це каміння добре піддається обробці. Відповідно і ціна у них найнижча. Саме ці дві породи найчастіше і використовують сьогодні як кам’яне облицювання фасадів.

Хотілося б звернути вашу увагу на лемезит. По суті, це вапняк, лише мармузорований тип. Інакше його називають плитняк. Дивно те, що в тілі каменю завжди присутні водорості, які потрапили в нього багато мільйонів років тому. І тому, що камінь розрізається: уздовж або поперек, відповідно, малюнок водоростей буде іншим.

READ  Плитка на штукатурні штукатурки на кухні

Лемезит має високу міцність, низьку стираність, підвищену вологостійкість і морозостійкість. Плитняк використовують не лише для оздоблення фасадів. З нього роблять садові доріжки, облицьовують каміни та інше.

Звісно, ​​список можна продовжувати. Але слід зазначити, що сьогодні ці кам’яні скелі дуже популярні. Додамо, що природний камінь – матеріал дорогий. І ціна матеріалу залежить від складного та дешевого способу його видобутку незалежно від породи.

Штучне облицювання

Термін “штучний” означає, що цей матеріал створюється людиною. Існують різні технології для виготовлення штучних каменів, в яких використовуються різні будівельні матеріали. Але існує певна класифікація, в якій за основу приймають терпкий компонент використовуваного розчину. Тому тут є найпопулярніші кам’яні типи облицювання в категорії “Штучний”.

 • На бетонній основі. По суті це цементно-піщаний розчин, в який додають пігменти і кам’яну крихту. Заливають готову суміш у форму, яка виготовлена, щоб створювати структуру того чи іншого каменю. Це важкі вироби, що за вагою практично не відрізняються від натурального каменю.
 • Інша група на бетонній основі, в якій додаються поліефірні смоли, крім вищезазначених компонентів. До речі, такий матеріал називається полімерним увігнутою і виготовляється лише на строгих специфікаціях за номером TU 4940-001-00284581-2002. Зазвичай, з такого розчину виготовляють штучний мармур або граніт. Їх ллють у вигляді плиток різного розміру. Виходить міцний матеріал, що повністю імітує натуральний кам’яний, з полірованою поверхнею. На фото показано, яку різноманітність декоративності можна отримати за допомогою технології виробництва штучного каміння.
 • Керамограніт. Це певним чином, керамічна плитка, тобто матеріал, виготовлений з глини, стріляючи при високих температурах. Просто утворюють плитки під високим тиском, отже, висока щільність готового матеріалу, і, відповідно, сила практично відповідає каменю. При цьому зовнішні декоративні дані керамограніту – це точне повторення великої кількості кам’яних порід. Але слід зазначити, що цей облицювальний матеріал глянсовий, тобто будь-яка сто відсотків повторення природності.
 • Клінкерна плитка. Це теж глиняний матеріал, що пройшов процес випалення. Він не такий міцний, як керамограніт, але за зовнішніми декоративними даними дуже схожий на камінь. Тобто майже однакова текстура.
 • Агломерат. Ці матеріали були отримані лише тому, що всі компоненти в ньому пов’язані коротким, створюючи довговічний кінцевий матеріал. У цьому випадку це пісок, барвники, кам’яна крихта і невелика кількість полімерів. За міцністю та натуральністю цей матеріал найближчий до каменю. Справа в тому, що в суміші велика кількість натуральних компонентів і зовсім небагато полімерів, які в цьому розчині виконують функції сполучного елемента. Спосіб виробництва – вібропресування. У цьому випадку необхідно призначити, що до штучного каменю додають кам’яну крихту, вона буде наслідувати таку породу.

Переваги та недоліки штучного каменю

Найголовніша перевага штучного декоративного каменю – ціна, яка в рази нижча, ніж у натурального облицювання. В принципі, тому штучний різновид і був винайдений років двадцять тому.

Другі переваги. це технологічність матеріалу. Тобто технологія його укладання на стіни будівель та споруди простіше, ніж обробка каменем природним. Звідси і низькі темпи, які приймають майстрів при проведенні облицювальних робіт.

Третє – штучний декоративний камінь легко піддається обробці. До того ж виробники пропонують абсолютно унікальні форми цього матеріалу, які не потрібно підганяти. Наприклад, плитка може бути з закругленими кутами, з закругленою фасором. Та й взагалі мати зовсім непрямокутну форму.

Виробники сьогодні пропонують елементи оздоблення віконних та дверних отворів, кутів будівель, які собою закривають суміжні площини. Сьогодні щось дуже важливо. Тобто такими елементами стає простіше закривати кути, тобто робити їх без стиків, як це зазвичай виходить, коли використовується натуральне облицювання.

Зважте штучний камінь у 1,5 рази менше, ніж натуральний. І це можливість зменшити вартість зміцнення фундаменту. Ви можете додати, що зворотна (задня) сторона штучного матеріалу виготовляється з шорсткістю, з ризиками, які допомагають збільшити рукоятку матеріалу з фасадною стіною будівлі.

ШВИДКИЙ ФАСАДНИЙ КАМІНЬ

Сьогодні в модельній лінійці всіх виробників є так звані тонкостінні облицювальні камені. З ними дуже просто працювати, укладаючи, в принципі, як кахель. Існує ще одна технологія оболонки стін, яка називається кадром. Тобто, різак з металевих виробів спочатку встановлений на стіні, а самі плитки фіксуються різними способами.

Що стосується недоліків, то це все ж таки досить висока ціна. Порівняно з іншими видами фасадного оздоблення, облицювання штучним каменем обійдеться в копієчку. Сюди ж можна додати складність технології укладання плиткового матеріалу незалежно від того, мокрим способом вона встановлюється (за допомогою клейового розчину) або сухим (каркасним). У будь-якому випадку, професіонали повинні займатися.

Штучний камінь для зовнішнього оздоблення будинку
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS