Тепла підлога крок укладання труби 16

Основні параметри, що впливають на визначення кроку розкладання труб

Відстань між трубами теплого підлоги визначається на основі наступних параметрів, які є основними:

Визначення квадратної площі

Для розрахунку висоти теплової труби залежно від площі кімнати, необхідно визначити саму ділянку на початковому етапі. Ви можете зробити розрахунок найпростішою геометричною формулою:

Як самостійно обчислити область опалюваної кімнати

З урахуванням отриманих результатів можна визначити найбільш оптимальний крок прокладання витків трубопроводу.

Вплив типу

Висота труб водяного спека також визначається на основі матеріалу продукту, або, скоріше від коефіцієнта його теплопровідності, а діаметр труби.

Найвища величина коефіцієнта має мідні та гофровані труби з нержавіючої сталі. Далі, зменшення розглянутого параметра відбувається за такою схемою:

Тобто, найменший коефіцієнт тепловіддачі мають поліпропіленові труби, які і рекомендується використовувати для організації опалювальної системи тільки у виняткових випадках.

Чим вище коефіцієнт теплопередачі, теми можна покласти і навпаки. Таким чином, менший діаметр застосовує труби, тим менше має бути крок укладання.

Залежність між кроком та температурою теплоносія представлена ​​у таблиці.

Визначення кількості труб залежно від діаметра

З певним діаметром труб, крок прокладки повинен бути вищим, тим вище середня температура теплоносія в системі.

Вибір оптимального кроку

Відстань між трубами під час укладання залежить від типу кімнати (з’ясувати, яка відстань між петлями повинна бути), втрати тепла від нього та розрахункові обігрівачі. Зазвичай крок становить від 10 до 30 см. Це може бути змінним або постійним:

  • При опалювальному навантаженні менше 50 Вт на квадратний метр, укладання контурів проводиться своїми руками з постійним кроком в 20-30 см.
  • З великим нагріванням нагрівання (від 80 Вт на метр квадрат або більше) рекомендована відстань між поворотами становить 15 см.
  • В інших випадках використовується змінний крок. Наприклад, вздовж зовнішніх стін, через які найбільші втрати тепла йдуть, відстань між мережевими петлями зроблено найменшим (10 см). У внутрішніх секціях приміщення, прогалини між мережами мережевого збільшення (20 см).

Кількість поворотів з найменшим кроком розраховується при проектуванні опалення. Відстань 25-30 мм найчастіше використовується в дуже великих кімнатах. Доставити в них теплоносія, контури використовуються поперечним перерізом 20 мм.

READ  Затирання швів кахельної плитки на підлозі

Які вибрати труби

На даний момент виробники пропонують велику кількість труб, які підходять для укладання теплих водяних підлог.

Вони виготовляються з різних матеріалів:

  • Рифлення з нержавіючої сталі. Цей тип труб може безсумнівно запасати. У той же час використовуйте фітинги, що є одними з найбільш довговічних і надійних. Матеріал легко згинається з збереженням положення.
  • Мідь. Мідні труби досить багато. Крім того, під час процесу заповнення доведеться піклуватися про захист основи з лужних ефектів.
  • Поліпропілен. Цей тип труб для теплих підлог не використовують. Це пов’язано з тим, що матеріал занадто міцний, щоб згинати, тому 20-сантиметр шланг без шипа просто неможливо. Це неприйнятно.
  • Поліетилен. Труби виготовлені з зшитого поліпропілену. Матеріал має дві класифікації: PEX-A та PEX-D. Для теплих підлог, лише перша група підходить, оскільки других місць з часом.
  • Металопластичний. Маллопластикові труби не надто багато, крім того, ніяких проблем виникають з їх установкою.

Методи укладання труб під підлогою

Покладання водного підлоги може бути виконана кількома способами. Найбільш поширеним стилем є “равлик” і “змія”. Кожен вид має свої переваги та недоліки, тому варто розглянути їх докладніше.

Равлик

Такий метод укладання ще називають. черепашка. Виконується контур по підлозі у формі спіралі так, щоб між теплоносіями проходила обратка, по якій протікатиме охолоджена рідина. Цей метод установки досить легко, щоб виконати його без спеціалізованого сервісу. Однак, при великому кроці укладання водяної теплої підлоги, з’являться холодні зони на підставі приміщення. Тому крок між трубопроводами не повинен перевищувати 10 см.

Змія

Ця установка охолоджуючих речовин може бути виконана звичайною або подвійною прокладкою по площі області у вигляді кільця. Самостійно виконати таке укладання досить складно, тому були розроблені спеціальні мати для кріплення труб зі спеціально фіксуючими елементами. Тому при виборі цього методу варто бути підготовленим до додаткових витрат. Але якщо взяти до уваги той факт, що качки труб теплого підлоги виконується на більшій відстані, це буде значно заощадити на витратах на трубопроводи.

І так, визначається з вибором та укладанням води підлогових труб, ви можете безпосередньо перейти до підготовки розрахунку довжини робочого матеріалу, для певної кімнати номер.

Які методи прокладання існують

Є два основних способи прокладання труб водних теплих схем. “змія” та “равлика” (інші назви “спіраль” або “оболонка”).

Перевага “змій”. це простота дизайну та стилю, тому цей метод отримав більше розповсюдження в західних країнах. Недоліки методу. більша різниця температур підлоги на кімнаті, що призводить до впливу температури. “смугастого” підлоги, коли відчуваються різні температури підлоги, що відповідають вході та виходу контурів. Через це ступінь комфорту зменшується, а ймовірність виникає (якщо термічні втрати великі) температура окремих ділянок статі значень для DBN.2.5-67: 2013. Для зниження ефекту температурної «смугастості», при проектуванні вводиться обмеження на максимальний перепад температур теплоносія (не більше 5°С) на вході та виході контурів, що гріють, що також накладає обмеження на максимальну потужність, що знімається. Тому метод укладання змії використовується в основному в приміщеннях з невеликими тепловими втратами або промисловими підприємствами.

READ  Чим вирівняти бетонну підлогу під лінолеум

Метод укладання “равлика” (“спіраль”) отримав найбільший розподіл в Росії та Україні. Єдиним недоліком методу є більш складним дизайном та більш трудомісткою. Основна перевага є рівномірним розподілом температури над поверхнею підлоги, яка досягається завдяки послідовній чергуванні кормів (більш гарячих) та зворотних (найхолодніших) труб. Температура усереднення відбувається в розподілячах тепла, які виступає або конкретна стяжка (у відповідності з мінімальною стяжкою товщиною 50 мм) або алюмінієві пластини (для систем демонічних підлоги). Цей метод укладання може значно збільшити знімну нагрівальну навантаження з теплої підлоги через збільшення допустимої різниці температур (тиск/зворотний) до 10 ° С, а також для систем з високою потужністю (наприклад, для систем снігоприбирання) до 25 ° C.

Схеми розкладання води

Схематично прокладання труб для розташування рідкої ланцюга може бути виконана в одному з наступних методів:

Котушка. Метод укладання такого контуру є найбільш простим і виконується за допомогою петель. Цей параметр буде оптимальним для кімнати, поділеного на різні сфери, для яких буде зручно використовувати різні режими температури.

тепло, крок, укладання

Основні помилки при встановленні теплого підлоги

Встановлення першого циклу здійснюється навколо периметру кімнати, потім єдина змія допускається всередині. Таким чином, в половину кімнати циркулює найбільш нагрітий теплоносієм, в іншому. охолоджуваному, відповідно, температура буде іншою.

Котушки котушки можуть бути рівномірно, однак, вигини водних ланцюгів у цьому випадку матимуть сильні шанси.

Подвійна котушка. У цьому випадку годувати та повернення обрисів розташовані один з одним навколо кімнати.

Кутова котушка. Він використовується виключно для кутових кімнати, де дві зовнішні стіни.

Переваги серпантину включають легку макет та установку. До недоліків: перепади температурних режимів в одному приміщенні, вигини труб досить різкі, тому не можна застосовувати малий крок – це може спричинити злам труби.

Равлик. Застосування такої схеми місцезнаходження, годування та зворотні трубки встановлюються по всій кімнаті. Вони розміщуються паралельно один одному і встановлюються, починаючи від периметра стін та рухаючись у центр кімнати.

READ  Укладання плитки на гіпсокартон у ванній кімнаті

Лінія подачі в середині кімнати закінчується петля. Далі, паралельно, він виробляє встановлення зворотної мескіткової риболовлі, яка в пару з центру кімнати та її периметру, рухаючись до колектора.

Наявність зовнішньої стіни може визначати подвійну укладання труб.

Переваги цього методу включають: рівномірне нагрівання приміщення, через гладкі складки, система має невелику гідравлічну стійкість, а збереження витратного матеріалу може досягати 15% у порівнянні з котушним способом. Однак мінуси також є. комплексне проектування та монтаж.

Теплий підлогу відстань між поворотами. Вибір труб для теплого підлоги

Вибір будівельних матеріалів для розташування теплого водного підлоги, варто розглянути різні варіанти, враховувати всі переваги та недоліки певних елементів. На сьогоднішній день для цього використовуються компоненти з таких матеріалів:

Компоненти з міді Найбільш оптимальний варіант для пристрою будь-якої системи опалення. Вони мають хорошу теплопровідність і довговічність. Але вони мають два істотні недоліки:

  • Висока вартість, що робить їх недоступними широкому загалу споживачів;
  • Складність монтажу. Для встановлення подібної системи необхідне спеціальне обладнання та досвід роботи. Самостійно виконувати установку труб з цього матеріалу дуже проблематично, тому вам доведеться залучити фахівців, щоб спричинити додаткові витрати.

Найпоширенішим матеріалом для теплої підлоги є металопластик. Такі продукти мають хорошу теплопровідність, вони легко встановлені, а ціна на такі продукти доступні для всіх. Крім того, немає ніякого спалаху вапна всередині, і вони стійкі до корозії.

Поліпропіленові вироби використовуються дуже рідко, оскільки вони мають дуже великий кут нахилу. При встановленні теплого підлоги така відстань між трубами небажана, оскільки система буде працювати неправильно.

Як вибрати крок покладання водянистої поверхні.

Поліетиленові труби дуже міцні, у них є велика теплова передача, а також досить зносостійкі. Вартість таких продуктів низька, однак, є один значний недолік. Фіксувати подібні елементи потрібно максимально жорстко, тому що поліетилен дуже пластичний.

Найбільш ефективний крок укладання підлоги! Як не помилятися

При виборі, потрібно орієнтуватися як за рекомендаціями фахівців, так і за власними перевагами та фінансовими можливостями. У будь-якому випадку матеріал має бути якісним і без будь-яких дефектів.

Тепла підлога крок укладання труби 16
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS