Укладання плитки на гіпсокартон у ванній кімнаті

Немає особливих рекомендацій щодо вибору типу плитки для укладання на гіпсокартон. Можна використовувати як нормальну (легку), так і більш важку плитку.

Сучасні колекції керамічної плитки відрізняються підвищеними плитками. Це характерно як для зарубіжних, так і вітчизняних виробників.

Наприклад, останні колекції іспанської фабрики Pamesa Ceramica використовують плитку розміром 60 на 30 см при товщині 8-9 мм. Щоб переглянути каталог плитки Pamesa Ceramica, перейдіть за посиланням. Це важка плитка.

Важливо! Вага плитки не має значення для укладання на гіпсокартон. Для важкої плитки важливий вибір плиткового клею з посиленими характеристиками та підвищеною еластичністю (про вибір клею нижче).

Як покласти плитку на гіпсокартон у ванній кімнаті – основні етапи та їх особливості

Гіпсокартон у санвузлах використовують для вирівнювання перегородок та створення фальшивих стін, виготовлення екранів для ванн, зовнішніх стін душових кабін, декоративних коробів, що приховують каналізаційні стояки. Вибираючи для фінішної обробки кахель, важливо враховувати, що укладання плитки на гіпсокартон у ванній кімнаті дещо відрізняється від робіт, при яких як основа виступає міцна стіна. Важливо правильно підготуватися до ремонту та врахувати усі рекомендації.

Плюси та мінуси плитки

Укладання плиток на цьому матеріалі є величезна кількість позитивних сторін, оскільки це найбільш універсальний оздоблювальний матеріал. Основні їх це:

READ  Як вибрати хороший лінолеум для квартир

Чому не можна використовувати гіпсокартон у ванній. Оздоблювальні роботи СПб.

 • Відсутність необхідності проводити вирівнювання стін за рахунок спочатку рівної поверхні;
 • Здатність покласти додатковий шар ізоляції під поверхню гіпсокартону;
 • Легке виробництво матеріалу правильного розміру та необхідної форми, для монтажу в кутах або в суглобах суглобів;
 • Дуже простий процес кладки плитки, який навіть може бути в змозі людині, який не має досвіду будівництва;
 • Мінімальний час витрат на всі події.

Stock Foto кладкова плитка на стіні гіпсокартону

Як покласти плитки на гіпсокартон, GVL або GSP

Як відомо, зараз плитку на гіпсокартон укладають досить часто. Однак важливим питанням є безпосередньо вибір цих листів під подальшу обшивку керамічною плиткою.

Є два типи аркушів з гіпсового волокна:

 • GVL. Вони використовуються при переплануваннях, ремонтах у будинку;
 • GVL. Ці листи виготовляють з використанням спеціальним просоченням, що захищає від вологи. Саме з їх допомогою здійснюється укладання плит з кераміки на підлогу, оскільки листи характеризуються гідрофобністю.

Намагайтеся уникати використання ГКЛ, які не мають гідрофобне просочення. В іншому випадку ви ризикуєте зіткнутися з тим, що матеріал вступить у взаємодію з водою, розбухне, від чого плитка почне деформуватися.

Покладання плитки на гіпсокартон

Не всі знають, що не кожен клей, призначений для монтажу плитки, буде взаємодіяти з ГКЛ. Тобто, характеристики клею слід ретельно вчитися, щоб переконатися в його відповідності.

Фактично, зараз виробники пропонують загальну суму двох сортів клею, з якою можна встановити плитку на гіпсокартон:

 • Еластичний клей. Його продають у вигляді сухих сумішей, які потрібно розводити з водою або як готові суміші, які відразу ж можна застосовувати для укладання.
 • Клей з цементом. Такі суміші включають цемент у їх складі, що дозволяє працювати з паперовими поверхнями.
READ  Укладання плитки у ванній на нерівні стіни

Підготуйте адгезивну суміш лише згідно з інструкцією, вказаною на упаковці. Тільки так ви робите найбільш правильний і ефективний. Крім того, ви не отримуєте все це дуже багато. Одна порція повинна бути достатньо, щоб покрити приблизно 1 квадратний метр. Суміш швидко застигає.

Розрахунок порядку укладання кахлю

Закінчивши ґрунтувати стіни, залишають їх на просушування. У цей час потрібно приступити до розрахунку укладання кераміки:

 • Спочатку підраховують місткість плиток одного горизонтального ряду. Враховуючи ширину зазору між кожним керамічним елементом, довжину стіни поділяють на ширину плитки.
 • Якщо результат має залишок більше 1/2 ширини плитки, кладку починають з видимого боку стіни. Це допоможе приховати обрізаний елемент.
 • При результаті з меншим залишком ширини плитки кладку потрібно починати від центру. У цьому випадку рівномірно обрізані предмети призведе до того, що з обох сторін, подання симетрії.

Клей для облицювання поверхонь поверхонь

Перед придбанням клею необхідно обов’язково вивчити інформацію виробника про те, з якою поверхнею сумісна клеюча речовина.

Для склеювання керамічної плитки до промислової поверхні сухого дерева пропонуються різні композиції:

 • Клей з цементом, який можна лікувати паперовою базою;
 • Еластичний клей для плитки, що продається у формі сухого, призначений для самооцінки шляхом розведення з водними сумішами, або у вигляді повністю підготовленого розчину;
 • “Рідкі цвяхи” міцного сполучного речовини з дисперсією води як основа.

Готувати клейову суміш потрібно, точно дотримуючись рекомендацій виробника, перерахованих на упаковці, тоді керамічна плитка на гіпсокартон ляже без дефектів, не відклеюватиметься.

Не слід замішувати відразу великий обсяг сухої суміші для приклеювання плитки. Рекомендується приготувати розчин у кількості, необхідної для обробки ділянки не більше 0,7-1,0 м² за площею.

Вибір плитки для укладання на гіпсокартон.

Основна вимога до плитки при запланованому її укладанні на гіпсокартон. це рівна поверхня.

READ  Як встановити екран під ванну

В інтернеті ви можете прочитати багато тверджень про те, яка буває нерівна поверхня у керамічної плитки, і як слід ретельно перевіряти кожну плитку при покупці на предмет нерівностей. Ми можемо з упевненістю сказати, що ця інформація застаріла. Технології не стоять на місці, і на сьогоднішній день будь-який виробник, у тому числі китайський, випускає досить рівну плитку. Тому, проблем із вибором кахлю під гіпсокартон, у вас виникнути не повинно. передзвоніть контактним даним магазинів Керамацентр і проконсультуйтеся зі спеціалістами.

Корисну інформацію щодо вибору плитки ви можете прочитати у наших статтях:

укладання, плитка, гіпсокартон
Укладання плитки на гіпсокартон у ванній кімнаті
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS