Утеплення будинку із бруса зовні піноплексом

Як утеплити брусовий будинок зовні пінопластом та піноплексом

Після будівництва будинку з бруса перед багатьма людьми постає питання про те, наскільки його стіни зможуть зберегти тепло, адже в наших умовах суворих зим це важливий фактор. Виявилося, що утеплення брусового будинку зовні просто необхідне, оскільки за допомогою утеплювача та зовнішнього облицювання забезпечується захист будівлі від шкідливого впливу зовнішнього середовища (дощі, сезонне коливання температур, сніг та ін.).).

Якщо утеплити будинок із бруса він згниє? Як правильно утеплювати будинок з бруса.

Завдяки утепленню можна не тільки суттєво заощадити на обігріві внутрішніх приміщень, але й підвищити термін експлуатації будівлі.

Як можна дізнатися з численних джерел, найпопулярніше утеплення брусового будинку зовні найчастіше організовується за допомогою плит мінвати, базальтової вати, піноплексу, пінополістиролу (пінопласту).

Небагато про критерії вибору матеріалу

Розглянемо популярний утеплювач – пінолекс. Плити із спіненої полімерної субстанції, однорідні по всьому об’єму. Така рівномірна щільність утеплювача досягається завдяки спеціальній технології – екструзії.

Слід зазначити, що пеноплекс нетоксичний і екологічно безпечний, а щільність його структури така, що унеможливлює будь-яку можливість проникнення вологи під шар утеплювача.

Додайте сюди, що цей синтетичний матеріал характеризується довговічністю, оскільки не схильний до гниття і не цікавий живим організмам. Відрізняється високою міцністю, стійкою до екстремальних заморозків і практично без палива. Можна сміливо стверджувати, що утеплення піноплексом – оптимальне рішення для фасадів дерев’яних будівель.

утеплення, будинку, брус, зовні, піноплексом

Ось що відбувається, якщо утеплити фасад брусового будинку екструдованим пінополістиролом Піноплекс

Однак не варто забувати і про недоліки піноплексу, як матеріалу для утеплення. Основні. повна несумісність з органічними розчинниками (під їх впливом він просто плавиться), проблематичність підгонки (без належного інструменту) та порівняльна дорожнеча.

READ  Як система опалення працює у висотних будівлях

На ці питання можна відповісти так: дбайливий господар віддасть перевагу якості та надійності, а псувати утеплювач розчинником, навіщо? Тим же, для кого піноплекс дуже дороге задоволення, дамо слушну пораду: застосування пінопласту, для утеплення брусового будинку, буде більш економічним.

Пінопласт – всім відомий синтетичний матеріал, дуже легкий, оскільки практично повністю складається з повітряних бульбашок. Залежно від щільності вони можуть відрізнятися розмірами, але будь-який варіант гарантує відмінну теплоізоляцію.

І знову: про переваги та недоліки

Пінопласт, як і піноплекс, на додаток до своїх теплоізоляційних властивостей, чудово переносить знижені температури та надійно убезпечить ваш особняк від проникнення шумів ззовні.

Міцність цього утеплювача менша, але ніхто не збирається влаштовувати стінам краш-тест? Тієї міцності, що є цілком достатньо, довговічність теж на рівні.

Що стосується недоліків пінопласту, це висока пожежна небезпека та наявність шкідливих домішок. Пористість теж не додає позитивних відгуків. пара може проникати під шар утеплювача, волога накопичується на стінах і, з часом, руйнує їх.

Нагадаємо – застосовувати для утеплення пінопласт варто, лише якщо це продиктовано фінансовими міркуваннями.

Сфера застосування

Таким чином, піноплекс можна назвати універсальним утеплювачем, який може використовуватись для вирішення більшості завдань.

Матеріали для проведення робіт

Утеплення брусового будинку може бути виконане за допомогою наступних видів утеплювача:

Найпростіше провести роботи з утеплення стін своїми руками за допомогою пінополістиролу (пінопласту або екструдованого). Для роботи з цим матеріалом не потрібні особливі навички та спеціальні засоби захисту.

Утеплення пінопластом

Утеплення пінопластом своїми руками має такі переваги:

 • низька вартість;
 • простота монтажу;
 • можливість застосування під сайдинг без влаштування повітряного прошарку;
 • високі теплоізоляційні характеристики;
 • довговічність утеплювача;
 • стійкість пінопласту до біологічних впливів.
 • горючість;
 • низьку міцність;
 • нестійкість до намокання при низьких температурах (можливе руйнування);
 • при утепленні стін пінопластом зовні необхідно використовувати сайдинг або інший міцний матеріал як оздоблення;
 • низька паропроникність потребує уважного ставлення до вентиляції приміщень.

Деякі недоліки утеплення пінопластом можна уникнути при використанні його найближчого родича. Утеплення екструдованим пінополістиролом своїми руками має більш високу міцність та вологостійкість. Завдяки додаванню до складу матеріалу спеціальних речовин-антипіринів, виробники домоглися класу горючості для деяких виробів Г1 (слабкогорючі). Останні два недоліки теплоізоляції пінопластом відносяться і до екструдованого пінополістиролу.

READ  Як зробити проводку в будинку з бруса

Утеплення мінватою

До основних переваг теплоізоляції мінватою стін можна віднести:

 • високий рівень теплоізоляції (низька теплопровідність);
 • вогнестійкість;
 • стійкість до біологічної дії;
 • довговічність.

Для дерев’яного будинку найкраще застосовувати теплоізоляцію мінватою. Вона, на відміну від попередніх двох видів утеплювача, не запобігає руху повітря крізь конструкцію стін і дозволяє будинку «дихати».

Наступні властивості включають недоліки:

 • можливість розсипання матеріалу на окремі волокна та попадання цих частинок на шкіру та в легені. Проблема актуальна лише для періоду монтажу та вирішується за допомогою застосування робітниками засобів індивідуального захисту;
 • в порівнянні з пінопластом утеплювач має більш високу вартість;
 • теплоізоляція мінватої стін здатна вбирати вологу і просідати під власною вагою.

Важливо пам’ятати, що монтаж цього утеплювача зовні під сайдинг вимагає обов’язкового влаштування повітряно-вентильованого прошарку товщиною не менше 5 см.

Чому не треба утеплювати будинок піноплексом

Секрети утеплення дерев’яного будинку

Деревом наші пращури користувалися тисячі років тому, користуються деревом і зараз як утеплювачем для каркасного будинку. Якщо ви запитаєте у будь-якого будівельника, який матеріал найдавніший і перевірений часом, відповідь буде очевидна – дерево.

Але не варто помилятися, думаючи, що на зведенні дерев’яного будинку все закінчиться. Зовсім ні. Будинок з деревини, так само як і будь-який інший, потребує якісного утеплення.

Дерев’яний будинок, утеплений пінополістиролом за безкаркасною технологією

А ось як утеплити будинок зовні та зсередини, ми зараз і поговоримо.

Чи можна утеплювати дерев’яний будинок ЕППС

Утеплення стін Піноплексом допускається лише у каркасних будинках.

Утеплення дерев’яного будинку Піноплексом можливе не завжди. Насамперед потрібно дивитися на конструкцію самого будинку. Наприклад, якщо це каркасник, полімерні матеріали можуть використовуватися для утеплення будь-яких конструктивних елементів. Якщо ж мова про конструкції з колоди або бруса, то утеплення дерев’яного будинку зсередини Піноплексом ще можна припустити, але зовнішнє утеплення стін у цьому випадку просто виключено.

READ  Протікає гофрування в єдності з туалетом

Такі обмеження пов’язані з характеристиками екструдованого пінополістиролу. Він практично не пропускає пар, коефіцієнт становить лише 0,013 мг/мчПа. У звичайного пінопласту це значення вп’ятеро вище, не кажучи вже про натуральну деревину, яка пропускає пару в обсязі 0,32 мг/мчПа.

Застосування екструдованого пінополістиролу порушить природну циркуляцію повітря, будинок перестане дихати.

 • волога накопичується у структурі деревини;
 • активно розвивається шкідлива мікрофлора;
 • волокна дерева руйнуються, матеріал трухне.

Утеплення дерев’яного будинку зсередини Піноплекс. це монтаж теплоізоляції в підлогу і горищне перекриття, на покрівлю, але ніяк не на стіни. При цьому слід розуміти, що ми говоримо про теоретичну можливість застосування екструдованого пінополістиролу. Матеріал дуже дорогий і тому в основному він іде лише на утеплення фундаменту або цоколя. Цей вид робіт можна віднести до утеплення дерев‘яного будинку зовні Піноплексом, оскільки фундамент та цоколь – це також конструктивні елементи житла.

Сучасні енергозберігаючі технології для приватного будинку дозволяють взагалі не платити за енергоносій.

Докладніше про енергозберігаючі опалювальні системи ви можете прочитати тут.

Утеплення дерев’яного будинку всупереч стереотипам

Будівельний парадокс: у наш XXI століття, вік скла, бетону, каркасних систем та сучасних матеріалів традиційний дерев’яний будинок, як і раніше, на піку популярності. Звичайно, це вже не російський зразок століття тому. зіпсований громадянин приносить всі переваги цивілізації в ньому: інтелектуальне нагрівання, електроенергію, водопостачання, каналізацію та архітектурний мансард. мансард або “друге світло”, балкони та Панорамні вікна Правда, і стоять добре поступові дерев’яні будівлі не дешевші, а іноді і більше, ніж кам’яні аналоги. Але є парадокс і друга сторона, і вона полягає в тому, що з усією технологією сучасного дерев’яного будинку, він все ще насичується щільними міфами. Одні сильно сприяють маркетинговому успіху, інші відлякують, але загалом вони досить шкідливі. Наприклад, поширені міфи про утеплення.

Утеплення будинку із бруса зовні піноплексом
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS