Утеплення дерев’яного будинку зовні пінополіуретаном

Що це за матеріал, які характеристики йому притаманні

Цей новий утеплювач з’явився у нас порівняно недавно. Але говорити про нього «новий» буде помилкою. Винайшли його в Німеччині ще у 30-ті роки. Спочатку застосовували у військових технологіях, а потім у 70-ті стали використовувати як утеплювач. Якщо порівнювати за структурою, то нагадує монтажну піну, але в балонах більшого об’єму. З’явившись на ринку, пінополіуретан одразу завоював серця фахівців. Його застосовують для утеплення будь-яких елементів будинків з бруса, колоди, шлакоблоків, цегли.д. За допомогою утеплювача можна запінити дах, підлогу, стіни із нутрії та зовні. Він легко зчіпляється з будь-яким будівельним матеріалом і вважається найбільш ефективним за своїми властивостями: тепло та звукоізоляція. Завдяки рідкій пінистій текстурі він заповнює навіть найменші щілинки.

Має високі клейові властивості. Легко ляже на гладкий метал, наприклад, профнастил. Також має захисні якості, так метал під піною не іржавіє, а дерево не гниє. Високі в нього і експлуатаційні характеристики, тому термін служби мінімум 50 років.

Якщо порівнювати з усіма раніше відомими утеплювачами, то аналогів просто не існує. Але як покаже себе у справі цей матеріал, можна буде сказати не раніше, ніж через 10 років. Поки що відгуки про нього позитивні. Єдине про що все більше кажуть користувачі це залишиться будинок з дерева так само екологічний? І обурює висока ціна на роботи з утеплення пінополіуретаном. Докладніше про нього розповідається на

Порівняльний аналіз теплопровідності різних матеріалів:

Фахівці говорять про низку плюсів утеплення дерев’яного будинку пінополіуретаном

 • Завдяки тому, що пори у матеріалу на 98% закриті він має високі гідроізолюючі якості. Максимальне накопичення вологи 2%.
 • Відбувається адгезія з усіма речовинами: залізо, папір, дерево, бетон, цегла тощо.д.
 • Нейтральний до будь-яких хімічних впливів лугу та кислоти.
 • Практично не горить. За вогнебезпекою має клас Г 1-3. Горить тільки при прямому зіткненні з вогнем, але варто прибрати джерело, одразу гасне. При цьому не тлітиме, і виділятиме отруйні пари. Це незаперечний плюс для дерев’яного будинку. Цей процес відображено на
 • Виносить температуру від.150 до 150 С.
 • Легко можна регулювати густину утеплювача від 8 до 750 кг/м3.
 • Акустична ізоляція вища, ніж у пінопласту в 5 разів.
 • Відмінні захисні якості.
 • Не боїться гризунів, цвілі та грибка.

Теплоізоляція підлоги

Вся робота здійснюється за кілька кроків:

 • Підготовка. Поверхню очищають від сміття, бруду та пилу, старих покриттів. Стики та шви по периметру кімнати крупним планом. Згнили ділянки замінюють новими.
 • Змішують компоненти ППУ, підключають спеціальні шланги та пістолет. Покривають саму основу підлоги. Наносити утеплювач одним шаром небажано, на стяжку з бетону напилюють 2 або 3 шари.
 • Після того, як пінополіуретан застиг, можна проводити монтаж основної підлоги. Якщо напилення проводилося на основу з бетону, слід прикрити утеплювач цементно-піщаною стяжкою.
 • Коли склад висохне, починають фінішне оздоблення. Можна укладати одразу ковролін або лінолеум.
READ  Укладання плитки на гіпсокартон у ванній кімнаті

Про способи утеплення підлоги на балконі Ви можете прочитати у статті.

Технології утеплення

Монтаж пінополіуретану може здійснюватися одним із двох способів:

Розглянемо кожну методику докладніше.

Теплоізоляція методом напилення

Монтаж утеплювача напилюваним способом проводиться за допомогою спеціальних установок, які надходять з окремих ємностей два основних компоненти. поліол та поліізоціонат. Потім інгредієнти потрапляють у пістолет-розпилювач, де вони змішуються і під великим тиском наносяться на поверхню, що утеплюється.

Монтаж пінополіуретану проводиться наступним чином:

 • Перед виконанням монтажних робіт, на стіну монтується дерев’яне або металеве обрешітування з кроком 30 см. Якщо виконується теплоізоляція даху чи фундаменту, встановлювати каркас не потрібно.
 • Відкривають крани на балонах, де знаходяться компоненти, натискають на курок пістолета, звідки починає надходити піна.
 • Нанесення піни починається з самого низу стіни. Пістолет повинен бути на відстані не менше 20-25 см від поверхні.
 • Щоб склад розподілявся рівномірно, необхідно переміщати струмінь дуже плавно.
 • Перш ніж перейти на нове місце, пістолет потрібно відключити.
 • Якщо передбачається двошарове напилення, то другий шар, що утеплює, наноситься тільки після того, як перший повністю полімеризується.
 • У процесі роботи потрібно стежити, щоб утеплювач не виступав за решетування, після застигання піни всі нерівності потрібно акуратно обрізати ножем.
 • Після полімеризації утеплювача стіни армують сіткою, а потім виробляють фінішне оздоблення.

Теплоізоляція способом заливання

Ця методика має на увазі заливку піни в спеціально відведені для цього порожнини. Для цього в тих місцях, де потрібне утеплення, роблять невеликі отвори, куди потім заливають пінополіуретан. Піна заповнює собою всі порожнечі, щілини та тріщини, утворюючи щільний теплоізоляційний шар.

Для заливки утеплювача можна використовувати ті ж установки, що й для напилення, але в цьому випадку необхідно переналаштувати деякі параметри. Існують також спеціальні агрегати, які дозволяють виконати теплоізоляцію на більш високому якісному рівні.

Утеплення дерев’яного будинку пінополіуретаном

Будівельний ринок Росії, що склався на сьогодні, пропонує різноманітні утеплювачі. Не дивно, що одним із важливих питань для будь-якого виробника робіт або майбутнього власника будівлі стає визначення відповідного для його конкретних умов теплоізоляційного матеріалу. На практиці широкого поширення набула останні роки така технологія, як утеплення дерев’яного будинку пінополіуретаном (ППУ). Причини цього полягають у поєднанні відмінних експлуатаційних та ізоляційних параметрах захисного шару з розумним рівнем вартості його створення.

Пінополіуретановий утеплювач ППУ. наша думка

Утеплення дерев’яного будинку пінополіуретаном за методом напилення передбачає нанесення утеплювача практично на будь-яку поверхню, незалежно від її форми та конфігурації. Даний метод створення теплоізоляційних покриттів вважається одним з найефективніших і найперспективніших.

Утеплення будинку зовні пінополіуретаном методом напилення є досить дорогим задоволенням, однак, витратившись одного разу, людина може бути впевнена в тому, що утеплення прослужить вірою та правдою протягом довгих років.

READ  Чи можна застосувати грунт для фарбування

Крім того, цей спосіб дозволяє нанести ізоляцію, як на всю стіну, так і на частину, що вимагає утеплення, ремонту або гідроізоляції. В основному, утеплення будинків поліуретаном напиленням проводиться у два шари. Надалі, стіни утеплені напиленням пінополіуретану необхідно пофарбувати в колір, що сподобався.

Утеплення дерев’яного будинку

Важливою частиною комфорту у будь-якому будинку є тепло. Ось чому для дерев’яних будинків одним із найголовніших питань залишається їхнє утеплення. Дерев’яний будинок неодмінно потрібно утеплювати, оскільки дерево дуже чуйне до перепадів температур. Щоб будинок довше радував своїм комфортом та зовнішнім виглядом обов’язково потрібно подбати про його теплоізоляцію.

У новому будинку вона здійснюється через рік після закінчення будівництва. Обов’язково потрібно уникнути продувності, законопатив стіни. Будинок з колоди або бруса вимагає утеплення зовні, інакше термін служби будівлі може значно скоротитися. Ізоляція краще використовувати синтетичні.

Самостійно утеплити будинок можна за допомогою різних утеплювачів для дерев’яного будинку. Ідеальний варіант можна назвати технологією ізоляції вдома, зберігаючи це, оскільки в цьому випадку враховуються всі нюанси, пов’язані з процесом ізоляції. Дерев’яний будинок може бути ізольований зовні або всередині.

Що для ізоляції будинку з дерева?

Для ізоляції фасаду дерев’яних будинків теплоізоляція буде ізоляцією поліуретанової піни Ecotermix. Вуд має багато переваг і мінусів, зокрема, це вплив мікроорганізмів, комах, гризунів, а також високої можливості вогню.

У свою чергу, ППУ характеризується високою пожежною безпекою, оскільки вона містить у своєму складі антипірентів, а також біологічну стійкість до агресивних середовищ. Більше того, після розпилення, пінополіуретанова піна з’являється з твердим безшовний шар піни, який з естетичної точки зору виглядає добре в дерев’яному зовнішньому вигляді.

Пам’ятайте, що утеплення дерев’яного будинку зовні краще проводити в літню пору, коли перепади температур мінімальні, а стіни будинку сухі

Перевірка утеплювача пінополіуретан (ППУ) та стін будинку. Дерев’яний будинок

Етапи зовнішнього утеплення дерев’яного будинку

Екотермікс – єдина технологія теплоізоляції, яка не потребує улаштування пароізоляції за рахунок того факту, що цей матеріал має високі пароізоляційні властивості.

 • Неодмінною умовою якісної теплоізоляції будинку є просушування основ стисненим повітрям. Необхідно враховувати, що при температурі повітря 5С повітря для обдування має бути теплим. Вологість дерев’яних поверхонь не повинна перевищувати 12%, бетонних 4%, гіпсових, цементних та гіпсово-піщаних 5%.
 • Перед виконанням робіт з утеплення необхідно захистити поверхні, які не призначені для напилення за допомогою щільного паперу або поліетилену. Пробне напилення проводиться на ділянці поверхні розміром 50 см2. За наслідками проби вносять поправки у співвідношення компонентів.
 • Контролювати якість виконаного утеплення можна двома способами: візуальним оглядом та за допомогою спеціальних приладів тепловізорів. Перший варіант, безумовно, економічніший, але він не в змозі показати приховані дефекти, наприклад, містки холоду. Тепловізор показує місця втрати теплової енергії безпомилково. Більше того, цей прилад можна також використовувати в тому випадку, якщо потрібно утеплювати не весь будинок, а конкретні ділянки. Перед початком робіт можна провести дослідження тепловтрат та з’ясувати місця, які вимагають нанесення ППУ ізоляційного покриття насамперед.
READ  Акриловий сайдинг для зовнішнього оздоблення будинку

Внутрішнє утеплення будинку з дерева

До внутрішнього утеплення дерев’яних будинків відносять утеплення підлоги, даху та стін. Зазвичай радять починати теплоізоляцію з даху. ППУ наноситься за допомогою спеціальної машини, немає необхідності обрізати плити або мати, правильно розподіляти утеплювач по поверхні або стежити, щоб не залишилися щілини та інше.

Попередня підготовка основи не потрібна, а саме утеплення пінополіуретаном дає можливість позбавитися багатьох зовнішніх недоліків, таких як тріщини, вибоїни, нерівності. Більше того, час на утеплення набагато скорочується. Щільність нанесення пінополіуретану на поверхню покрівлі становить від тридцяти до шістдесяти кілограмів на кубічний метр.

Якщо необхідно, можна напилити ще один шар ППУ Екотермікс із щільністю, що набагато перевищує перший шар, від ста двадцяти до п’ятисот кілограмів. Таке подвійне напилення часто постає потрібним при утепленні складних дахів, для звукоізоляції, забезпечення більш ефективного захисту від негативних проявів зовнішнього середовища.

Правильне проведення утеплення дерев’яного будинку забезпечить комфортний для вас температурний режим. А дотримання всіх етапів утеплення стане запорукою довгої та правильної служби теплоізоляції вашого будинку.

Якісна теплоізоляція допоможе заощадити гроші на обігріві, зберігаючи тепло, але при цьому потрібно утеплити не тільки стіни, а й двері, вікна, підлогу та ін. Не забувайте, що у добре утепленому будинку взимку буде тепло, а влітку прохолодно.

Особливості технології

утеплення, дерева, яного, будинку, зовні, пінополіуретаном

Поліуретанова піна отримують шляхом змішування поліолу та діізоціанату. Окремо ці компоненти досить токсичні, але під час хімічної реакції вони втрачають шкідливі властивості. У виробничому процесі велика кількість діоксиду вуглецю, бульбашки яких огортаються дрібним поліуретановим піна. Отримана маса застосовується до поверхні за допомогою спеціального пістолета, він піни в повітрі і затвердіє.

Поліуретанова піна ділиться на два основних типи:

 • Легкий SuperPatch. У своїх характеристиках він схожий на мінеральнуюю, але це дорожче. Коли він застосовується, необхідно використовувати парові та гідроізоляційні плівки.
 • Годинник з різними рівнями щільності. Низька щільність ППУ (до 32 кг/м 3) використовується для внутрішньої ізоляції стін та стелі, з середнім (до 40 кг/м 3). заповнити порожнини з високою (до 80 кг/м 3). для обробки поверхні, яка буде піддаватися серйозним механічним навантаженням.

Чи можна утеплювати дерев’яні будинки ППУ? Відповідь Ecotermix. Все розумно

Технологія нанесення не становить нічого складного, але в процесі використовуються небезпечні для здоров’я компоненти та дороге обладнання. Тому краще не ризикувати та доручити це завдання професіоналам.

Утеплення дерев’яного будинку зовні пінополіуретаном
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS