Утеплення холодного горища у приватному будинку

Як правильно утеплити перекриття холодного горища мінватою?

Забезпечуючи утеплення приватного будинку та утеплення покрівлі по кроквах потрібно не забувати про те, що особливу увагу слід приділити такому місцю, як горище.

Розробка утеплення горищного перекриття мінватою

Тепле повітря прагне піднятися до верху, і тому в приміщенні, що тимчасово не опалюється, тепло може виходити через простір холодного горища. Тому питання утеплення горища необхідно вирішувати не відкладаючи.

Небагато з історії облаштування дахів

З давніх-давен люди настільки якісно зводили приватні домоволодіння, що ті могли простояти протягом 100 років. При цьому жити в них не було холодно, а каркас даху з натуральної деревини був завжди сухим. Що стосується форми дахів на таких спорудах, то вони найчастіше зводилися з двома схилами, і мали невеликий ухил.

Пояснювався такий вибір тим, що сніг, що випав взимку, повинен був затримуватися на покрівлі і виконувати функцію природного утеплювача. На горищі будівлі робилося одне, рідше два вікна. На зиму їх закривали і тоді повітря, що знаходиться в підпокрівельному просторі, відігравало роль утеплювача.

утеплення, горища, будинку

У літній період вікна прочиняли на ніч, щоб температура в горищі знижувалася. У спеку їх закривали, і повітря не розпалювалося. Так у горищному приміщенні регулювали температуру.

Взимку, коли падав сніг, він суцільним килимом покривав дах і цим був покрівельним природним утеплювачем. Навіть у суворі морози температура в покрівельному просторі не знижувалася нижче за нульову позначку. В результаті холодної погоди в будинку було тепло.

Покрівельні скати при цьому не утеплювали, щоб сніг, що знаходився на них, не підтаював. Систему крокв залишали відкритою, тим самим забезпечуючи можливість її огляду та поточного ремонту. Тому в таких горищах теплоізолювали лише перекриття.

Якщо покрівельні скати утеплити, тоді горищне приміщення стає опалювальною мансардою, яка має інше функціональне призначення.

Як утеплити холодне горище: вибір матеріалів та інструкція з монтажу

Якщо потрібно перетворити холодне горище в приватному будинку на житловий простір: дитячу або гостьову кімнату, майстерню, тренажерний зал, необов’язково надбудовувати поверх з новим дахом. Можна перетворити скатний дах на класичну мансарду. Це значно простіше, ніж споруджувати капітальну надбудову, до того ж дешевше. Розповідаємо, як провести утеплення холодного горища.

Використовуємо плитковий та рулонний матеріал

Утеплити підлогу горища в приватному будинку за допомогою перерахованих вище способів. це значно заощадити. Такі матеріали коштують недорого, а подекуди дістати їх можна абсолютно безкоштовно. Але ефективність таких утеплювачів дуже невелика. Вони мають великий показник теплопровідності. А це означає, що їхній шар повинен бути досить товстим.

Тому сьогодні більш популярні матеріали використовуються для ізоляції горища приватного будинку з власними руками, а саме:

Утеплити горище приватного будинку за допомогою цих матеріалів легко. Але, на відміну від кантону, тирси чи керамізиту, такі теплові ізолятори мають меншу теплопровідність. Це означає, що їх шар буде невеликим, і ефективність дуже висока.

READ  Як видалити жовті плями у ванній кімнаті

Як ізолювати мансарду з кахельними або рулонними матеріалами? Для цього потрібно додати наступні роботи:

 • Спочатку підготуйте фундамент. Якщо мінеральна вата використовується для ізоляції приватного будинку, то досить видалити будівельний смітник. При використанні піни або пінополістиролу, доцільно позбутися великих порушень. Якщо це не зроблено, вона утворюється холодними мостами.
 • Наступним кроком є ​​укладання паролярного матеріалу. Це необхідно для того, щоб водяні пари з теплих приміщень, щоб проникнути в шар ізоляції. Якщо це станеться, теплоізоляційний матеріал (особливо для мінеральної вати) втратить захисні властивості.
 • Далі утеплення горища пінопластом або мінеральною ватою відбувається за одним сценарієм. Матеріал м’яко і щільно закладений на підлозі горища. У той же час, неможливо зробити утворення слотів. Утеплення мінеральною ватою, що випускається в рулоні, в цьому плані легше. Цей матеріал нарізається шматками на пару сантиметрів більших за розміром, ніж потрібно. В результаті він лягає щільно, і утеплення горища приватного будинку стає більш надійним.
 • Утеплення горища пінопластом, крім перерахованих, вимагатиме додаткових робіт. Всі суглоби повинні тонути будівельну стрічку або зробити їх піною. Це дозволить уникнути появи «містків холоду», які здатні звести всі зусилля щодо теплоізоляції нанівець.

Мінеральна вата випускається у кількох різновидах. Найбільш затребуваний варіант – це вироби з базальту. Цей матеріал має кращі теплоізоляційні та експлуатаційні властивості. До того ж, він краще і довше тримає свою форму. Детальніше читайте: як утеплити горище мінватою.

Мінеральна вата, як матеріал для ізоляції, мансарда та інші домашні елементи, є один значний мінус. Його теплоізоляційні властивості значно зменшуються під час змочування. Матеріал добре вбирає вологу, тому гідроізоляцію потрібно робити надійну, щоб волога з покрівлі не потрапила до шару утеплювача.

Полістирол піно поклав так само, як піна. Утеплення горища приватного будинку таким матеріалом вважається більш ефективним. Пінополістирол – це покращений пінопласт. Він має меншу теплопровідність і більшу міцність. Тому, якщо є можливість, для утеплення горища краще використовувати саме його.

Найчастіше утеплення горища виробляють за допомогою пінополіуретану, мінеральної вати або керамзиту. Кожен з перерахованих матеріалів має певні переваги та недоліки.

Пінополіуретан (ППУ)

Цей матеріал є різноманітними пластмасами. З його допомогою виробляють утеплення підлоги горища, покрівлі, фронтонів. У ППУ багато переваг:

 • посилення міцності покрівлі (після нанесення шар ППУ перетворюється на єдину конструкцію без щілин та тріщин);
 • низька теплопровідність;
 • довговічність (термін експлуатації не менше 30 років);
 • відмінна адгезія з будь-якими будматеріалами (не потрібно використовувати додаткові кріплення при нанесенні);
 • легкість, невелика товщина шару (що дозволяє заощадити простір горищного приміщення та зменшує навантаження на несучі конструкції);
 • вологостійкість (ППУ, завдяки своїм властивостям, сам себе захищає від вологи, тому не потрібно створювати волого- та пароізоляційні шари);
 • стійкість до появи цвілі, проникнення гризунів та комах;
 • можливість експлуатації за будь-яких температур (не боїться перепадів від.200 ° до 200 ° С).

Робиться такий утеплювач прямо на місці з мінімальної кількості компонентів. Пінополіуретан – це чудовий захист горища приватного будинку від холоду, вологи та втрати тепла.

ППУ боїться впливу ультрафіолету, тому його необхідно захистити шаром штукатурки або фарби, покрити різними панелями. Пінополіуретан. важкогорючий матеріал, але під впливом високої температури він почне тліти. Використовувати його в місцях, де відбувається сильне нагрівання, не варто.

Мінеральна вата

За допомогою неї можна повністю утеплити горищне приміщення у приватному будинку. Оскільки структура матеріалу така, що він чудово пропускає пару, то з внутрішньої сторони її потрібно захистити паро- та гідроізоляційним шаром.

READ  Утеплення підлоги піноплексом у приватному будинку

Мінвата. негорючий матеріал, при температурі 1000 ° С навіть не плавиться. Вона стійка до біологічної дії (у ній не розмножуються мікроорганізми). У неї низька теплопровідність. Випускається мінеральна вата у вигляді матів або рулонів. Її укладають між кроквами та лагами.

Вага матеріалу чимала, що посилює навантаження на несучі конструкції. Перед тим як приступати до утеплення горища, потрібно переконатися в надійності покрівлі та всіх несучих конструкцій. Або ж передбачити використання утеплювача цього типу ще на етапі проектування будинку та посилити несучі конструкції.

Потрапляння вологи негативно позначається на теплотехнічних властивостях мінвати.

Керамзит

Для утеплення горища приватного будинку можна використовувати керамзит. Це чудовий утеплювач, до того ж він легкий, пожежобезпечний, екологічний. Керамзит міцний і довговічний, вологостійкий, не боїться температурних перепадів. Найчастіше їм утеплюють підлогу горища. Застосовуючи матеріал усередині приміщення, потрібно створювати пароізоляційне покриття.

При утепленні холодного горища керамзитом створюють каркас (спеціальну «коробку» на підлозі, в яку насипають гранули утеплювача, поверх нього стелять дерев’яну підлогу). Це «з’їдає» певну кількість простору.

Утеплюючи горище будинку, краще вибирати кілька видів утеплювача. Насипні утеплювачі використовують для горизонтальних поверхонь, мінвату або ППУ – для вертикальних поверхонь. Таке облаштування вийде дешевше, та й робити монтаж зручніше.

Як правильно утеплити підлогу горища мінеральною ватою

Мінеральна вата – поширений та сучасний утеплювач. Випускається у рулонах або плитах (матах). Не гниє і не горить, гризуни та різноманітні мікроорганізми їй також не страшні.

Утеплення перекриття холодного горища мінеральною ватою починається з укладання підкладочного матеріалу на підлогу. Для бюджетного варіанта на підлогу настилають пергамін, але дорожчий і якісний варіант – настил із пароізоляційної плівки. Плівку настилають з нахлестом, а стики проклеюють скотчем або закріплюють дерев’яними рейками, що фіксуються будівельним степлером.

Цвіль та руйнування перекриття. Як неправильно утеплювати стелю мінеральною ватою.

Ширину утеплювача підбирають, виходячи з вимог теплотехнічних норм для кожного регіону. Мінеральну вату укладають між лагами щільно і без щілин. Місця стиків проклеюють скотчем. Після того, як утеплювач укладений, на лаги просто кладуть рівні дошки, формуючи таким чином підлогу на горищі. Таке просте рішення для створення підлоги дозволяє мінваті “дихати” і нормально вентилюватися, у разі попадання вологи на неї. Щоб запобігти попаданню вологи в мінвату під покрівлею укладають гідроізоляційний матеріал.

Укладання мінеральної вати роблять у засобах індивідуального захисту: щільний одяг, окуляри, рукавички, респіратор.

Як утеплити горище в будинку

Технологія утеплення горища своїми руками не складна.

Раніше господарі, намагаючись зберегти вдома тепло, складали на горищі сіно, солому, висушене листя і тирсу. Наші батьки для тих же цілей користувалися керамзитом та відходами текстилю. Трохи пізніше з’явилися скловата та руберойд.

READ  Як побудувати підвар під сарай

Сьогодні відомо набагато більше матеріалів, що утеплюють, які можна використовувати при ремонтних роботах, що виконуються своїми руками, значно економлячи при цьому як гроші, так і час.

Основні переваги сучасної теплоізоляції:

 • невелика вага, завдяки якій матеріали не навантажують перекриття;
 • відсутність токсичності;
 • простота монтажу;
 • чудовий захист від холоду та зайвої вологи;
 • пожежна безпека.

Пінополіуретан

Сьогодні для утеплення горища на ринку представлений широкий асортимент матеріалів.

Це матеріал, що має пластмасове походження. Утеплення за його допомогою – простий та зручний процес. Пінополіуретанові панелі не вимагають механічних кріплень, легко наносяться напиленням і за рахунок цього повністю заповнюють щілини, не пропускаючи на горище протяги та холодний вітер. Крім того, цей утеплювач не зазнає гниття і робить конструкцію жорсткішою.

Єдиний мінус пінополіуретану – досить висока в порівнянні з іншими теплоізоляційними матеріалами ціна. Але, тим не менш, утеплення домашнього горища саме ним окупається, тому що немає потреби робити гідро-або теплоізоляцію.

Пінополістирол

Перед початком робіт підготуйте всі необхідні інструменти.

Пінополістирол більш відомий світові як пінопласт, але насправді це два різні матеріали. Міцність на розрив і стиск у пінополістиролу значно вища. Його теплоізоляційні характеристики дуже високі, завдяки особливій технології виготовлення, що включає плавлення та спінювання його гранул.

Плити пінополістиролу поєднують у собі всі позитивні властивості пінополіуретану та доступну ціну. При утепленні перекриття своїми руками їх можна обробляти будь-якими підручними засобами, а форма та розміри матеріалу не змінюються під час експлуатації. Сьогодні існують і особливі види пінополістиролу, які не горять. Саме їх використовують, коли проводять утеплення перекриття.

Мінеральна вата

При виборі матеріалу потрібно враховувати стан вашого горища.

Мінеральна вата – дуже універсальна теплоізоляція. Так як вона випускається і рулонами, і плитами, і як суха суміш для засипання, нею можна утеплювати горища, укоси, а також застосовувати її для вогнезахисту труб та печей.

УТЕПЛЕННЯ ПІДЛОГИ ХОЛОДНОГО ГОРА

Утеплення своїми руками перекриття горища мінеральною ватою починається з вологозахисту. На поверхні для цього встановлено поліетилен або поліпропіленова ізоляцію, скловолокна або проста фольга. Є й особливі види вати, які вже мають водовідштовхувальні властивості. Такі утеплювачі не дають волозі накопичуватися в собі, що істотно підвищує їхню здатність до теплозахисту.

Єдиний мінус мінеральної вати – присутність у її складі невеликої кількості формальдегіду, для роботи з яким своїми руками необхідно вживати спеціальних заходів безпеки.

Керамзит

Утеплення підлоги холодного горища іноді роблять за допомогою керамзиту. Його теплопровідність досить низька, а вага невелика, що робить його дуже хорошим теплоізоляційним матеріалом. Крім того, ізоляція мансардів може бути легко і з власними руками: вона виливається на бажану поверхню. Подібним утепленням підлоги горища потрібний додатковий вологозахист, тому спочатку він застилається яким-небудь паронепроникним матеріалом.

Порада! Зверху керамзит можна покрити сумішшю з цементу та піску. Зверху укладається лінолеум або паркет.

Утеплення холодного горища у приватному будинку
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS