Утеплення підлог у каркасному будинку

Захист простору між будинком та ґрунтом

Утеплення приміщення починається зі зведення цоколя за допомогою цегляної стіни по периметру. Вона повинна закривати простір між основною конструкцією та поверхнею землі. Для цього проривається траншея – невеликий фундамент для цегляної кладки. Траншея заливається цементно-піщаним розчином. Як тільки цемент просохне, можна починати укладати цеглу. Товщина кладки в півцегли буде достатньою.

Не варто забувати про необхідні отвори в кладці. Вони призначені для вентиляції простору. Якщо отвори відсутні, будинок почне швидко руйнуватися під впливом вологи, що накопичується. Перед тим як починати зводити перекриття простору, слід обробити гвинтові палі спеціальним матеріалом. Він допоможе запобігти появі корозії і відповідно гниття основи під її впливом.

Підлоги в каркасному будинку. Варіант Теплоізоляція на 300 мм [монтаж у готовому будинку]. Буд і Живи.

Стики між металевою конструкцією та елементами з дерева обробляються мастильними матеріалами. Міра необхідна для запобігання проникненню вологи в структуру конструкції. В результаті поява цвілі, грибків та руйнування дерев’яних вузлів не відбудеться.

Каркасний будиночок своїми руками: (Утеплення підлоги)

Іншим способом перекриття простору може стати облицювання зовнішніми панелями. Для цього на палях кріпиться металевий каркас для кріплення. На нього встановлюються зовнішні панелі. Цей метод захисту виглядає набагато простіше цегляної кладки. Однак цегла надійніша, оскільки фундамент під неї вже є гарним захистом конструкції.

Після закінчення зведення цегляної стінки або зовнішніх панелей на каркасі, можна приступати до їх утеплення. Обшивку можна обробити будь-яким видом утеплювача, він накладається зсередини і кріпиться спеціальним клеєм для утеплювача. Фахівці радять накладати два шари утеплювача для надійнішого захисту будинку. Якщо відстань між землею та конструкцією невелика, можна засипати простір керамзитом. Однак таке буває дуже рідко.

Після завершення робіт з прокладанням утеплювача починають зовнішнє облицювання декоративними панелями або сайдингом. Останньому надається більша перевага у зв’язку з демократичною ціною та непоганими технічними характеристиками. На цьому роботи з оздоблення простору між будинком та поверхнею землі закінчуються. Утеплення будинку продовжується вже всередині.

утеплення, підлог, будинку

Специфіка конструкції підлоги в каркасному будинку

Для будівництва каркасної будівлі застосовується технологія встановлення стін на стрічковий або стовпчастий фундамент. Опорні бруси розташовуються в спеціальні пази і є основою для підлоги.

READ  Які маяки краще для підлоги

Особливістю такої схеми є наявність невеликої відстані між чорновою підлогою та ґрунтом. При неправильному облаштуванні це може призвести до значних теплових втрат на першому поверсі будинку. Тому при плануванні схеми утеплення підлоги слід враховувати такі фактори.

Будівництво каркасного будинку/Утеплення підлоги/Побудуй свій будинок

  • Попередня підготовка ґрунту – формування захисного шару з метою підвищення теплоізоляції та уникнути впливу вологи при піднятті ґрунтових вод. Застосовують кілька способів піщано-гравійний шар або засипання керамзиту.
  • Встановлення чорнової дощатої підлоги. У деяких схемах облаштування він відсутній. Однак це значно знижує вибір утеплювача і може призвести до появи зазорів між ним та лагами.
  • Забезпечення гідроізоляції. Обов’язково повинні бути кілька шарів плівки, що захищає конструкцію від впливу вологи. Одночасно з цим потрібно забезпечити виведення надлишку води з дерев’яних елементів, для цього застосовують пароізоляційні матеріали.

Утеплення підлоги в каркасному будинку: популярні матеріали та технології

Останнім часом, для будівництва будинків у гірських та мобільних районах, вони намагаються використовувати в основному каркасні будинки, встановлюючи їх на кульових фондах.

Причиною цього є не лише низька ціна, а й здатність створювати найбільш стійкий фундамент з проблемних областей. Більш того, такі структури дуже легко збираються, що робить його безперервною реалізацією встановлення такої будівлі, навіть з власними руками, не наймаючи цих фахівців.

У цьому випадку існує певний радий нюанс, який все ще варто звернути увагу. Це застосовується, перш за все, ізоляцією кадрів. Причиною є те, що цей процес має багато різних ознак, які потрібно вважати, що в процесі подальшого використання цієї будівлі не було проблем.

Ізоляція підлоги в кадрі. матеріали та компетентні механізми “пирога

Якість ізоляції підлоги в кадрі істотно впливає на загальну теплоізоляційну характеристику житла. Якщо цей етап реалізований правильно, то втрати тепла через основу будівництва не перевищуватимуть показника в 5% від усіх можливих тепловтрат, включаючи стіни, дах, вікна та двері. Якщо ж до цього питання підійти безвідповідально і з непереборним бажанням разово заощадити, вказана цифра може зрушити до 15-30%.

Вибір матеріалу для утеплення підлоги в каркасному будинку

Будь-яка житлова будова каркасного типу, незалежно від типу фундаменту, вимагає хорошого утеплення підлоги для комфортного проживання.

READ  Встановлення та підключення теплого підлоги електричної

Інакше, істотна частина теплової енергії йтиме на обігрів підвального приміщення або землі під спорудою. При утепленні підлоги житлових приміщень використовуються різні види утеплювачів.

Пінополістирол має найнижчий показник теплопровідності серед матеріалів, що застосовуються в будівництві, рівним 0,028-0,032 Вт/мК. Виготовляється з полістиролу шляхом спінювання в процесі хімічної реакції. При монтажі підлоги застосовують плити завтовшки 30-40 мм.

Пінополістирол. відмінне рішення при утепленні підлог у каркасному будинку, завдяки своїй гідрофобності, коефіцієнт поглинання рідини. не більше 0,04, а також стійкості до агресивних середовищ та мікроорганізмів.

Пінопласт є плитами з матеріалу білого кольору, що мають жорстку спінену структуру. Має низький коефіцієнт теплопровідності, рівний 0,037 Вт/мК. Містить у складі близько 98 відсотків повітря, решта полістиролу.

Для утеплення підлоги рекомендується застосовувати плити товщиною 30-50 мм, залежно від місцевості та зовнішніх умов. За іншими характеристиками пінопласт не відрізняється від пінополістиролу.

утеплення, підлог, будинку

Мінеральна вата виготовляється з природних матеріалів, таких як шлак, доломіт, гірські породи. Може бути у формі прямокутних блоків або у рулонах. При утепленні підлог її доцільніше використовувати у вигляді блоків, вони більш пружні.

Рекомендована товщина. 80-100 мм, тобто в 2 шари стандартної товщини. Має низьку теплопровідність, яка може варіюватися від 0,036 Вт/мК до 0.050 Вт/мК залежно від густини.

Мінеральна вата. негорючий матеріал це робить її незамінною в умовах підвищених температур. Відмінний звукоізолятор. Паропроникність, разом з хімічною та біологічною нейтральністю мінеральної вати буде величезним плюсом при утепленні підлог.

Пінофол теплоізоляційний матеріал, що складається зі спіненого поліетилену, покритий з однієї або двох сторін алюмінієвою фольгою. Випускається у рулонах. товщина від трьох до десяти міліметрів. Такі властивості пінофолу, як висока пожежна безпека, екологічність та гідрофобність роблять його дуже привабливим для утеплення підлог у каркасних будинках.

Рекомендований спосіб застосування. разом з іншими ізоляційними матеріалами в «пирозі», як додаткова паро-теплоізоляція. Коефіцієнт теплопровідності 0,037 Вт/мК.

Керамзит виробляється шляхом спучування глиняних порід. Є міцними пористими глиняними гранулами розміром від трьох до п’ятдесяти міліметрів. Має хороші звукопоглинаючі властивості, стійкий до впливу хімічних та біологічних речовин, абсолютно вогнестійкий.

Для утеплення підлоги в каркасному будинку доцільно використовувати шар керамзиту в 10-15 сантиметрів, що досить багато, тому використовується в основному за наявності стрічкового фундаменту.

Завдяки виробництву з природних матеріалів, має виняткову екологічність. При тривалому впливі вологи втрачає свої ізоляційні властивості. Керамзит виготовляється за ГОСТ 9757-90. Вимагайте сертифікат у продавця.

READ  Установка плівкової теплої підлоги під лінолеум

Кромкова стрічка. Основне завдання. компенсувати навантаження, що виникають при поєднанні підлоги та несучих або огороджуючих поверхонь.

Ще одне призначення. це тепло-вологоізоляція між стінами та підлогою. Є стрічкою зі спіненого полімеру, товщиною від двох до десяти міліметрів, яку розтягують по периметру стін на рівні фінішної стяжки майбутньої підлоги.

Кромкова стрічка. самоклеюча. Перед заливкою підлоги необхідно точно виміряти рівень, на якому знаходиться стрічка, потім акуратно наклеїти. Після цього можна заливати підлогу. Після висихання надлишки стрічки потрібно підрізати.

утеплення, підлог, будинку

Огляд будівельних матеріалів

У роздрібному продажу представлена ​​широка номенклатура теплоізоляції різного виду. Високоякісні матеріали для ізоляції статі виробляються як вітчизняні, так і іноземні компанії. Вони можуть незначно відрізнятися за своїми фізико-хімічними та ціновими характеристиками. Імпортні матеріали, як правило, коштують дорожче вітчизняних.

Питання вибору конкретного виду утеплювача для каркасного будинку вирішується на основі фінансових можливостей власника. Всі теплоізоляційні будівельні матеріали можна умовно поділити на три групи:

волокнисті: мінеральна або базальтова вата та інші;

пінопласти: пінополістирол, пінополіуретан та інші.

Кожна з представлених груп має свої переваги та особливості у застосуванні. Так, сипучі матеріали типу керамзиту широко застосовуються насамперед завдяки їх невисокій вартості. Однак вони непридатні для утеплення вертикальних конструкцій – стін.

Використання пінопласту для утеплення заміського будинку виправдане цілком і повністю. Цей матеріал має малу питому вагу і низькі показники по теплопровідності. Мінімальна товщина пінопласту для утеплення підлоги в каркасному будинку повинна становити не менше ніж 100 мм. Для досягнення цього застосовуються цілісні листи або набірні. Важливо вжити дієвих заходів щодо захисту цього матеріалу від біологічних шкідників.

Як утеплити підлогу в каркасному будинку на плитному фундаменті

Щоб утеплити підлогу на плитковому фундаменті, необхідно:

  • На плиті фундаменту кріпимо гідроізоляцію, заходячи на стіни.
  • Прикручуємо лаги.
  • Між лагами закріплюємо утеплювач, поверх якого встановлюється гідроізоляція.
  • На плівку монтуємо дошки, фанеру чи пити OSB.
  • Поверх настилаємо підкладку із спіненого поліетилену або хвої, а потім – чистову підлогу.

Для утеплення підлоги на плитному фундаменті найчастіше використовую пінополістирол. Головне, щоб він був наділений самозагасною властивістю.

Утеплення підлог у каркасному будинку
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS