Утеплення підлоги піноплексом у приватному будинку

Навіщо утеплювати?

Насамперед – слід розібратися з тим, навіщо саме необхідне утеплення підлоги в приватному будинку, і чи потрібне воно взагалі. Адже досить значна частина людей вважає, що достатньо виконати якісну ізоляцію стін та стелі, і в будівлі вже буде тепло. Це справді лише частково.

Укладання утеплювача на підлогу із звукоізоляційними матеріалами Ізовер необхідна з наступної причини: підпілля (підвал) – місце холодне та вологе. Такі умови панують тут через прямий контакт із ґрунтом, який насичений вологою, а взимку – промерзає на суттєву глибину. Як результат:

Причому впоратися з цим не допоможуть навіть утеплені стіни та стеля – у кімнаті може підтримуватися нормальна, комфортна температура, але сама підлога при цьому – залишатися холодною.

Часто люди, що зустрічаються з подібною проблемою, вирішують, що причиною цього є теж “слабке” нагрівання. Вони починають навантажувати котел, використовувати додаткові обігрівачі, проте це призводить лише до збільшення рахунків за комунальні послуги.

Як і чим утеплити дерев’яну підлогу знизу: переваги, матеріали, технології, що використовуються

Грамотно проведені роботи з утеплення підлоги – запорука збереження комфортної температури в будинку та мінімальних втрат тепла. Такі роботи можуть проводитися як при зведенні нової будівлі, так і в будинках, що експлуатуються, наприклад утеплення підлоги в дерев’яному будинку знизу з підвалу. Досягти економії енерговитрат та зниження теплових втрат до 20% допоможе не тільки якісне утеплення підлог, але й правильний вибір теплоізолюючого матеріалу.

Опис та особливості утеплення підлоги в дерев’яному будинку

Піноплекс. це збірна назва теплоізоляційного матеріалу. Взагалі, строго кажучи, «Піноплекс» – це назва компанії, що виробляє будівельні та оздоблювальні матеріали – до речі, нашої, російської. Завдяки популярності їхнього екструдованого пінополістиролу цей матеріал навіть від інших виробників тепер називають пінолексом.

Піноплекс виготовляється з тієї ж сировини, що й знайомий усім білий пінопласт. До речі, останній також може використовуватися для утеплення. Однак, якщо пінопласт завжди білий, то піноплекс може бути і сірим, і червоним, і навіть кольоровим. Піноплекс взяв у пінопласту всі його переваги, залишивши недоліки.

Екструдований розширений полістирол виробляється шляхом спінювання сировини. В результаті цієї обробки на виході виходить легкий, але твердий матеріал, пронизаний безліччю найдрібніших повітряних бульбашок. Завдяки цьому повітряному прошарку матеріал має дійсно високі теплоізолюючі показники.

Крім утеплення підлоги в дерев’яному будинку піноплекс з успіхом може використовуватися і для теплоізоляції перекриттів, горищ, міжповерхових перекриттів, стін.

Про технологію утеплення дерев’яного будинку зовні мінватою під сайдинг, ви дізнаєтесь тут.

Плюси матеріалу пінополістирол, порівняння з пінопластом

З’ясуємо, які переваги є у утеплення підлоги в дерев’яному будинку.

Цей утеплювач забезпечує надійний захист приміщення від холоду. У матеріалу дійсно високі та надійні теплоізолюючі показники. Крім того, що матеріал добре утримує тепло в будинку, він ще й має високі звукоізолюючі властивості.

READ  Утеплення стелі мінватою в приватному будинку

ЯК НЕ ТРЕБА утеплення підлоги дерев’яного будинку, вогкість у підвалі

У порівнянні з пінопластом піноплекс відрізняється більшою міцністю. Багато хто знає, як легко зламати крихкий лист пінопласту. Із сучасним піноплексом такого не станеться.

Завдяки тому, що це твердий матеріал, з часом він не просяде, оголивши ділянки підлоги. До речі, подібний казус часто трапляється при утепленні м’якими матеріалами, наприклад, мінеральною ватою. Піноплекс стійкий до деформації, легко протистоїть стиску.

Крім того, вас може зацікавити матеріал про особливості утеплення бруса.

Піноплекс стійкий до дії вологи. Це дійсно важливий нюанс, тому що будинок може бути розташований у болотистій місцевості або на ділянці, що підтоплюється. Мінеральна вата, наприклад, впливу вологи не витримає.

Піноплекс зручно та просто монтується. Немає необхідності одягати респіратори та захисний одяг. Плити цього матеріалу легкі, при необхідності можна досягти потрібного розміру, просто розрізавши плиту ножем. Піноплекс легко “вставати” на клею, надійно фіксуючи.

Піноплекс не гризуть миші, в ньому не заводяться жучки та інші комахи. Для екологічного дерев’яного будинку подібна проблема іноді стає прямою загрозою збереженню тепла, цілісності поверхонь. Наприклад, миші дуже люблять осідати в м’якій мінеральній воті. Але з піноплексом такого, на щастя, не станеться.

утеплення, підлоги, піноплексом, будинку

Рекомендуємо також ознайомитися з особливостями утепленням будинку зовні із бруса 150х150 за цією посиланням.

Завдяки своєму штучному походженню та несприйнятливості до вологи піноплекс зовсім не гниє, не псується і не розкладається. Матеріал екологічний, повністю безпечний для мешканців будинку.

Безпека цього утеплювача проявляється і в тому, що пеноплекс не виділяє жодних токсичних речовин. При роботі він, на відміну від мінеральної вати, не «пиле», не викликає алергічних реакцій. Крім того, екструдований пінополістирол не має запаху.

Піноплекс буває різних видів. Можна вибрати негорючий різновид, що важливо для дерев’яного будинку.

Матеріал укладається досить тонким шаром, але завдяки своїм високим теплоізолюючим характеристикам і щільності цього цілком вистачає. Тому можна вважати піноплекс ще й досить ощадливим видом утеплювача.

Якщо грамотно здійснити монтаж, і вибрати якісний піноплекс від перевіреного виробника, матеріал здатний служити дуже довго без втрати своїх технічних характеристик. При акуратній експлуатації виробники гарантують безперебійну службу піноплексу не менше 55 років.

Як і чим утеплити цегляний будинок зовні, підкаже ця стаття.

Мінуси

Для балансу необхідно дізнатися і недоліки утеплення підлог за допомогою піноплекса.

Матеріал має досить високу ціну. Деяких власників будинків це зупиняє. Однак не можна забувати про те, що укладання піноплексу не вимагає товстого шару.

Матеріал повністю штучного походження. Зате завдяки цьому в пінолексії не заводяться миші та жучки. Тому цілком можна розглянути цей недолік і як гідність.

Піноплекс не витримує дуже високих температур, деформуючись при цьому. Але ці температури — від плюс 80 градусів з одного боку і мінус 90 градусів з іншого. Нечасто зустрічаються такі перепади у житті тому, можна сказати, що цей недолік не сильно впливає на якісні характеристики матеріалу.

Матеріал не виносить сильного механічного впливу. Не варто забувати, що по суті це надуті повітрям або газом кульки, тому піноплекс досить крихкий. Не варто стрибати, бігати на покладеній поверхні, що ще не захищена підлоговим покриттям.

Резюме: в порівнянні зі списком плюсів недоліки матеріалу виглядають непомітно, тому можна сміливо вирушати купувати цей якісний і довговічний утеплювач.

Конструкція підлог у дерев’яному будинку

Незалежно від технології зведення котеджу та використовуваного стінового матеріалу, на вибір конструкції пирога підлоги впливають такі фактори:

утеплення, підлоги, піноплексом, будинку
 • поверх – підлогу по ґрунту можна виготовити лише у нижньому рівні;
 • плановане підлогове покриття – для плитки та більшості облицювальних матеріалів зручніше підлога по ґрунту, паркет краще укладати на дерев’яну чорну підлогу;
 • тип фундаменту – для зниження бюджету будівництва дерев’яні споруди зводять на стовпах або МЗЛФ, на вологому ґрунті застосовують плаваючі та утеплені плити, на болотах та крутих схилах єдиним варіантом залишаються пальово-гвинтові ростверки.
READ  Утеплення холодного горища у приватному будинку

Важливо! У будь-якому із зазначених варіантів утеплення дерев‘яної підлоги пінопластом призводить до гниття елементів силового каркасу. Всередину стяжок підлоги по грунту цей матеріал закладати заборонено через його недостатню щільність, можливість просідання конструкції.

Підлоги перекриваються на балках

На відміну від підлоги по ґрунту та плит перекриття, дерев’яна конструкція настилу по балках обходиться забудовнику дешевше. Дерев’яне перекриття можна виготовити на будь-якому поверсі. Проте захист деревини з урахуванням експлуатаційних та конструктивних навантажень значно складніший:

пиріг дерев’яного перекриття закривається паронепроникною плівкою або мембраною; проте захист не справляється із вологим повітрям усередині будинку на 100%; деяка частина вологи проникає у підлогу, вбирається пиломатеріалами; після чого при зниженні вологості в котеджі деревина намагається надмірну вологу випарувати; якщо пиломатеріали оточені з усіх боків паронепроникним утеплювачем, зробити це неможливо; елементи несучих конструкцій темніють і починають гнити, на їх поверхнях заводиться і поширюється грибок та хвороботворні мікроби.

Після запінювання щілин різко знижується поверхня випаровування пиломатеріалу.

Паропроникність мінераловатних утеплювачів 0,45 на порядок вища, ніж у пінопластів (0,03) та в 15 разів перевищує аналогічний показник екструдованого пінополістиролу (0,013 Мг/мчПа), а гігроскопічність – мінімум удвічі.

Залізобетонне перекриття, що відливається за місцем експлуатації, що спирається на грунт, отримало назву підлоги по грунту. Плита має нижню гідроізоляцію, що відсікається від фундаменту демпферним шаром, тобто є плаваючою.

Це не сприймає будівельні навантаження, розподіляє лише експлуатаційні навантаження від ваги меблів та людей у ​​приміщенні до землі. Однак, навіть при мінімальній товщині 7 – 10 см, власна вага конструкції набагато вища, ніж у перекриття балками.

Тому утеплювач повинен мати такі якості:

 • висока щільність – щоб плита підлоги по ґрунту не просіла з часом;
 • низька гігроскопічність. незважаючи на гідроізоляцію, бетон може вбирати грунтову вологу, тому теплоізоляція повинна зберігати властивості при намоканні.

Зазначеними властивостями має піноскло та екструдований високощільний пінополістирол.

Зважаючи на великі навантаження і можливість просідання в підлогах по грунту, застосовується ЕППС високої щільності, а не пінопласт ПСБ.

Пінопласт проминається під власною вагою підлоги по ґрунту, мінеральні вати втрачають теплоізоляційні характеристики при намоканні. Тому два ці матеріали для підлоги по грунту не придатні.

Готовою підлогою по ґрунту є плитний фундамент, найпростіше виготовити 10 см армовану стяжку всередині МЗЛФ. Реалізувати підлогу по ґрунту всередині ростверку значно складніше:

 • балки ростверку обов’язково повинні відстояти від землі;
 • у високих (висячих) ростверках це відбувається автоматично;
 • у низьких (наземних, підземних) повітряний зазор захищається з обох боків листовими матеріалами, щоб усередину нього не обсипався ґрунт;
 • основу всередині ростверку необхідно ущільнити віброплитою або віброкатком, щоб забезпечити нормальну несучу здатність.

Оскільки підлога на грунті у висячій художниці важко зробити, раб перекривається з підтримкою на фундаменті.

У підвісному кричицю грунт випадає з-під променями, коли основа ущільнює всередині низької рами, вірогідність руйнування листових матеріалів збільшується, яка закривається доступом до повітряного шару, збільшуючи на них тиск грунт.

READ  Акриловий сайдинг для зовнішнього оздоблення будинку

Утеплення підлоги піноплексом у дерев’яному будинку

Немає такої людини, яка б не хотіла мати власне житло. Одними з найтепліших вважаються будинки, збудовані з деревини. Не дарма будівлі із зрубу досі вважаються найбільш екологічними та приємними для проживання. Але деревина невічний матеріал, тому вона потребує догляду та обслуговування. Важливим моментом у цьому відношенні є захист від вологи. Остання може просочуватися не лише через дах, а й через підлогу. Правильним рішенням буде утеплення підлоги піноплексом у дерев’яному будинку.

Переваги піноплексу

Цей утеплювач випускається у вигляді плит різної товщини. Стандартна ширина плити дорівнює 600 мм, довжина – 1200 мм та 2400 мм. Мінімальна товщина листів складає 20 мм, максимальна – 100 мм. Залежно від товщини, в упаковці може бути від 4 до 20 аркушів піноплексу.

Піноплекс omfort – унікальна марка теплоізоляційних плит, яка ідеально підходить для теплоізоляції заміських будинків або міських квартир

Утеплення підлоги Піноплексом у приватному будинку!

До основних переваг даного утеплювача відносяться:

 • нульове водопоглинання;
 • низька теплопровідність і паропроникність;
 • відсутність шкідливих випарів;
 • стійкість до впливу мікроорганізмів;
 • висока міцність.

Правильно закладена ізоляція надійно захищати кімнату від холоду, шуму, проникнення вологи, створює комфортні умови навіть у найсильнішому морозі. На жаль, піноплекс малостійкий до впливу розчинників та високих температур, а також має досить високу вартість. Але, незважаючи на це, він використовується дуже широко для утеплення підлоги, поступово витісняючи мінеральну вату та пінопласт.

Розрахункова таблиця теплоізоляції у різних регіонах

Таблиця параметрів піноплексу

Розміри листа, ммТовщина листа, ммКількість в упаковціПлоща утеплення для однієї упаковки, м2
1200х600 20 20 14,4
1200х600 30 14 10,08
1200х600 40 10 7,20
1200х600 50 8 5,76
1200х600 60 7 5,04
1200х600 70 6 4,32
1200х600 80 5 3,60
1200х600 100 4 2,88

Піноплекс. Інструкція з монтажу від виробника

Монтаж Піноплексу

Утеплення підлоги екструзійним пінополістиролом у приватному будинку

Підлоги першого поверху приватних будинків відокремлюють теплі приміщення від ґрунту або підвалу.

У зимовий період ґрунти на всій території Російської Федерації промерзають і при влаштуванні плитного фундаменту, якщо його не теплоізолювати, відбувається передача тепла через підлогу в ґрунт.

Якщо будинок стоїть на фундаменті з підпіллям, то температура під підлогою першого поверху ідентична тій, яка в даний момент встановилася на вулиці. В даному випадку, підлога, як і стіни будинку, потрібно захищати від холодного повітря.

При влаштуванні підлог над холодним підпіллям відбувається передача тепла через підлогу в підвал, що не опалюється. Коли людина спускається до підвалу, там завжди значно холодніше, ніж у будинку. Грунт постійно відбирає тепло з повітряного простору заглибленої конструкції. Щоб цього не відбувалося, потрібно добре теплоізолювати основу, стіни підвалу та його стелю, яка є підлогою першого поверху приватного будинку.

Утеплювати підлогу необхідно, щоб у приміщеннях завжди було комфортно. Теплоізоляція підлоги першого поверху скорочує витрати на опалення будинку та утворює надійний бар’єр від втрат тепла через підлогу.

Як надійно, просто і не затратно утеплити підлогу у своєму будинку


Утеплення підлоги піноплексом у приватному будинку
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS