Утеплення стелі мінватою в приватному будинку

Теплоізоляція стелі: основні кроки

Утеплення стелі мінватою можна виконати декількома способами. До початку робіт слід визначитися, який варіант кращий.

УТЕПЛЕННЯ СТІЛЬКИ МИНВАТОЮ. ПОВИНЕН ЗНАТИ КОЖНИЙ!!

Теплоізоляція може виконуватися з боку горищного приміщення або зсередини житлової кімнати. Іноді ці варіанти комбінують для досягнення найкращого ефекту. Варіант утеплення зсередини заслуговує на особливу увагу.

Підготовка

Всі роботи починаються з ретельного очищення поверхні, що утеплюється. У достатній кількості закуповуються необхідні матеріали: пароізоляційний, гідроізоляційний та утеплювач.

утеплення, мінватою, будинку

Товщина останнього безпосередньо залежатиме від розташування будівлі. При розрахунках слід обов’язково врахувати відповідні будівельні норми. При цьому важлива не лише товщина теплоізоляційного матеріалу, а й послідовність виконання робіт.

Обрешітка: дерев’яна або металопрофільна

Після підготовки поверхні, що утеплюється, проводиться монтаж обрешітки або так званого каркаса. Для його виготовлення можуть бути використані дерев’яні бруски та металевий профіль. Останній відрізняється більш тривалим терміном служби.

Перш ніж приступати до монтажу дерев’яного профілю, необхідно ретельно обробити всі бруски спеціальним антисептиком. Це дозволить у майбутньому запобігти утворенню на їх поверхні гнили або цвілі, що часто буває у приватному будинку. Особливо якщо його експлуатують не цілий рік, а лише іноді.

Бруски розташовують паралельно вікну. При виборі кроку решетування варто відштовхуватися від ширини отриманого утеплювача. Відстань між двома сусідніми брусками має бути на 1 – 2 см меншою за ширину теплоізоляційного матеріалу.

Це дозволить щільно заповнити відстань між ґратами. Вирішивши утеплити стелю за допомогою мінеральної вати у двоповерховій будові, обов’язково придбайте металеві куточки, щоб захистити підлогу на другому поверсі.

Після того як решітування буде готове, проводиться кріплення шару гідроізоляції. На ринку присутні різні матеріали, але найбільшого поширення набула поліетиленова плівка. При виконанні робіт вирізуються смуги, ширина яких на 10 см більша за крок обрешітки. Їх кріплять контррейками, якщо каркас виготовлений з дерева або шурупами, якщо з металопрофілю.

READ  Як закрити тріщину в акриловій ванні

Укладання утеплювача

Приступаючи до укладання мінеральної вати, слід обрізати її вздовж стіни та в місцях, де розміщуватимуться лампи. Монтаж може бути виконаний за допомогою клею. Клейовий склад наноситься безпосередньо на поверхню, що утеплюється, після чого на неї щільно укладаються і притискаються всі плити.

При необхідності монтажу кількох шарів слід обов’язково передбачити додаткову гідроізоляцію. І тільки після того, як вона займе своє місце, можна буде приступити до укладання другого шару утеплювача.

При використанні металопрофільного каркаса теплоізоляційний матеріал можна зафіксувати за допомогою спеціального кріплення, що має широкий пластиковий капелюшок.

Пароізоляція

Пароізолюючий шар дозволить захистити мінеральну вату від надлишку вологи. Пропускаючи повітря і утримуючи водяну пару, він допоможе набагато довше утеплювачу зберігати свої теплоізолюючі властивості.

При укладанні пароізоляційного матеріалу слід обов’язково враховувати, яка сторона контактуватиме з утеплювачем. Виробники пропонують одно- та двосторонні матеріали. За наявності металізованого шару треба розташовувати його так, щоб тепло, відбившись від пароізоляції, повернулося назад. Для кріплення використовується будівельний степлер зі скобами 10 мм.

Утеплення стелі. 9 помилок, ЩО НЕ МОЖНА ДОПУСКАТИ

Не можна допускати утворення стиків пароізоляції. Якщо ширина матеріалу недостатньо, щоб повністю покрити ізольовану поверхню, ви можете покласти дві частини латуні. Сайт з’єднання повинен бути розмішним спеціальною стрічкою.

Технологія внутрішнього утеплення перекриття у будинку

Знання, як правильно утеплити стелю в будинку мінватою, допомагають грамотно виконати теплоізоляцію та успішно зберігати тепло у найхолоднішу погоду. Якщо заплановано утеплення стельової поверхні у власному будинку своїми руками, тоді краще використовувати мінеральну вату, виготовлену у формі плит.

Застосування утеплювача разом із металевим каркасом та обшивкою з гіпсокартонних листів дозволяє створити непереборну перешкоду для теплових потоків, що спрямовуються вгору до стелі.

READ  Як приполте поліпропіленову трубку без паяльного заліза

Роботу з теплоізоляції виконують у кілька етапів:

 • Укладання гідроізоляції. Для цього використовують спеціальну плівку, пергамін або інші матеріали.
 • Складання каркасу. Можна зробити як металевий, так і дерев’яний каркас, елементи якого збираються та кріпляться з використанням пеоратора та дюбель-цвяхів.
 • Монтаж мінерального утеплювача. Він приклеєний до стелі збігається з боку кімнати, краще використовувати клей для плитки для цього, тому що він здатний забезпечити швидке адгезію поверхні та термічного ізолятора. Залежно від прийнятого рішення, який мінвату слід вибирати для стелі, може знадобитися покласти другий шар ізоляції.
 • Повторне укладання гідроізоляційного матеріалу. Він заповнює монету теплоізоляцію.
 • Покриття ізоляції. Для цього використовують настил із гіпсокартону або з дощок.

Для виконання обшивки ідеально підійдуть шурупи, виготовлені з гартованої сталі, оскільки вони відрізняються високою міцністю і можуть витримувати значні навантаження.

Мінеральну вату не можна спресовувати, оскільки властивості зберігати тепло полягає в тому, що заховані в ній повітряні бульбашки є перешкодою теплообміну між горищем і кімнатами.

Основні принципи утеплення

Незважаючи на те, що мінеральна вата вважається одним з найдешевших та економічно вигідних матеріалів, вона не позбавлена ​​певних недоліків. По-перше, вона не відрізняється вологостійкістю, і тому потребує додаткового захисту. Тому, перед тим, як утеплити стелю мінватою, слід подбати про її гідроізоляцію. По-друге, екологи, лікарі, хіміки та інженери досі не можуть дійти спільної думки щодо екологічної безпеки мінеральної вати.

У зв’язку з цим не варто у житлових приміщеннях використовувати цей матеріал, нічим його не закриваючи. Так що, відповідаючи на питання, як правильно утеплити стелю мінватою, слід згадати, що цей матеріал поміщають між перекриттям і навісною стелею, не залишаючи утеплювач відкритим або захищеним лише штукатуркою.

Яке утеплення стелі мінватою у приватному будинку своїми руками з холодним дахом у дерев’яному будинку: Покрокова інструкція Відео

У приватних будинках є велика проблема втрати тепла. Через вікно та дверні петлі, тріщини на підлозі, стіни та стеля можуть бути теплими. І якщо заміський будинок має кілька поверхів, то тепло буде втрачено ще більше, і це буде в основному на даху. Для цього потрібно провести будівельні роботи з ізоляцією всіх стелі Міністерством служби.

READ  Як ізолювати підлогу в будинку з бару

Переваги та недоліки мінеральної вати

Мінераловатний утеплювач при утепленні у приватному будинку має такі переваги:

 • високий рівень теплоізоляції (для забезпечення теплозахисту потрібний досить тонкий шар матеріалу);
 • добрі звукоізоляційні характеристики;
 • вогнестійкість та пожежна безпека;
 • матеріал не змінює форму за зміни температури навколишнього середовища;
 • стійкість до дії мікроорганізмів, цвілі та грибка;
 • стійкість до агресивних середовищ;
 • міцність для деяких марок.

Теплозахист стелі мінватою має і недоліки:

 • досить велика вага матеріалу (порівняно з полістиролом), особливо це важливо при утепленні стелі в приватному будинку знизу (з боку приміщення);
 • складність роботи з матеріалом через необхідність застосовувати додаткові засоби захисту;
 • здатність мінвати вбирати вологу, при цьому зменшуються теплоізоляційні властивості.

Який шар мінвати потрібний для утеплення стелі

Якість мінвати визначається станом волокон матеріалу, щільністю, коефіцієнтом теплопровідності, який для шлаковати знаходиться в межах 0,046-0,48 Вт/(м °С). Коли купуєте минвату, там може стояти R- значення, яке визначають, як відношення товщини шару матеріалу до коефіцієнта теплопровідності: R = d/k.

Наприклад, для шлаковати товщиною 0,25 м отримаємо R = 0,25/0,046 = 5,4 м2 °С/Вт, а R-значення силікатної цегли товщиною 0,25 мм становить 0,3 м2 °С/Вт, що в 18 разів нижче ніж у мінвати.

Утеплення стелі приватного будинку мінеральною ватою

Утеплення стелі мінватою в житлових будинках просто необхідне, тому що основна кількість тепла йде саме через стелю. Популярність цього матеріалу пояснюється його низькою ціною порівняно з іншими утеплювачами, екологічністю та пожежною безпекою. Це універсальний ізолятор, який підходить для всіх внутрішніх робіт. Крім теплоізоляційних якостей (коефіцієнт становить 0,036-0,045 Вт/мК), цей матеріал має здатність поглинати звукові та вібраційні хвилі.

Утеплення горищного перекриття у приватному будинку. Утеплення Стель. Insulation of the attic


Утеплення стелі мінватою в приватному будинку
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS