Водяне опалення в дерев’яному будинку самостійно роблять це самостійно

Професійна установка опалення в дерев’яному будинку починається з вибору схеми та адаптації його за параметрами конкретної структури. Обов’язкова увага приділяється специфіці структури.

Основним критерієм вибору є безпека системи теплопостачання. Правильний макет нагрівальних труб у дерев’яному будинку не повинен погіршити якість структури, а також призвести до небезпечних ситуацій.

Щоб уникнути цього, у підготовці проекту та встановлення тепла враховуються наступні важливі моменти:

 • Встановлення компенсаторів та розсувних світильників. Середня чувальна усадка може становити 5%. Це змінить положення труб та радіаторів. Тому схема систем опалення дерев’яного будинку повинна бути адаптована до цього явища;
 • Монтаж проходять рукава. Контакт труб та батарей з дерев’яною поверхнею категорично заборонено. Це може призвести до зонального розширення та деформації стін і статтю. Нагрівальні труби на дерев’яній підлозі повинні проводитися через відставання за допомогою спеціальних металургійних рукавів;
 • Проти розташування безпечної димоходу. Температура летких продуктів згоряння може досягати 700 ° С. Правильний розрахунок нагрівання в дерев’яному будинку повинен враховувати відповідну ізоляцію димоходу в місцях контакту з стінкою або коли він проходить через міжповерхові перекриття.

Експерти рекомендують ознайомитись з поточними, за допомогою якої ви можете зробити безпечне та ефективне опалення в дерев’яному будинку з власними руками. Головна для вивчення є SNIP 41.01-2003, Sanpine 2.один.2.1002-00 і snip 23.01-99. Вони виклали вимоги до теплоізоляції будинку, вибір систем опалення та оптимальні параметри його експлуатації – температури, тиску та термічного розподілу.

Радіатори опалення для дерев’яного будинку не відрізняються від стандартного. Важливо вибрати правильну схему встановлення, щоб запобігти прямому контакті нагрівального пристрою з стінкою або підлогою.

Електричне опалення

У цьому випадку має значення використання електричних нагрівальних елементів. Такий варіант організації опалення є найпростішим у реалізації, необхідно лише визначити місце встановлення нагрівачів, а також забезпечити їх владу від джерела живлення.

Що стосується типів нагрівальних елементів, їх можна розділити на дві групи відповідно до принципу організації теплообміну. Перший включає нагрівачі, що забезпечують нагрівання приміщення через конвекцію (повітря нагрівається безпосередньо з та поверхню та циркулює протягом усього розміру кімнати). Другий варіант, використовуючи інфрачервоні обігрівачі.

Принцип роботи ІК-обігрівачів далі. Інфрачервоні хвилі проникають у поверхню навколишніх предметів на глибину близько 5 мм (все залежить від властивостей матеріалу). Як результат, суб’єкт нагрівається, і він дає тепло до навколишнього простору. У цьому випадку забезпечується рівномірне та ефективне опалення.

Якщо ви вирішите використовувати електричне опалення, то це коштує завдяки належному рівню для підготовки електричної мережі. Він повинен бути розроблений для відповідних навантажень, мають захисний вимкнення пристрою і т.D. Не варто піклуватися про безперервне постачання електроенергії до будинку, якщо ви хочете завжди бути теплим.

Використання електричного опалення також є збільшенням споживання електроенергії. Але варто відзначити, що сучасні електричні нагрівачі, призначені для організації систем опалення цього типу, є досить економічними та мають хорошу ефективність.

Система циркуляції води

Система природного циркуляції забезпечує нахил труб, що проходять по всьому приміщення, під стелею, на стінах. При встановленні води нагрівання одноповерхового будинку, така система може бути використана. Але при встановленні водного опалення двоповерхового будинку, розрахунок упередженості труб буде дуже складним. Тому при плануванні водяного опалення заміського будинку, промінь має справу лише з примусовим кровообігом. Він виконується з круговим насосом. Головний мінус полягає в тому, що при перериванні електрики, вода в трубах зупиниться. Але ця проблема актуальна лише для власників твердопаливних котлів. Якщо водяна опалення заміського будинку буде здійснюватися з газом або електрикою, сміливо покласти насос.

Огляд твердопаливних котлів

Вирішальний компонент для водопостачання води – це котел. Саме з його характеристик, що параметри всього деревного опалення в країні або будинку значною мірою залежать.

Перед складанням схеми нагріву необхідно визначити операційні та структурні характеристики котла:

 • Тип будівництва – класична або довга горіння. Значення останнього становить 50-60% більше, але в той же час споживання палива значно зменшується, а рівень автономії в експлуатації збільшується.
 • номінальна потужність. Для цього необхідно розрахувати теплові втрати в будинку, яке повинно компенсувати дерево опалення для котеджів.
 • Конструктивні особливості – товщина металу, її склад, форма та обсяг теплообмінника.

Важливим чинником є ​​вартість опалювального обладнання. Ось чому у частих випадках роблять саморобні дерев’яні опалювальні котли, адаптовані для певної системи.

Для будівництва повноцінного деревного опалювального печі для надання, це займе окрему основу, яка не пов’язана з головним. Це стосується лише тих випадків, якщо маса майбутнього дизайну перевищує 600 кг.

Класичні дерев’яні котли

Часто огляди на посудомийній котел вказують на свою низьку ефективність роботи. Часто це пов’язано з неправильним вибором моделі та невідповідності правил встановлення та експлуатації. Зокрема, це стосується класичних дерев’яних опалювальних котлів для котеджів.

Принцип його роботи грунтується на передачі термічної енергії, що виходить з палаючої дрова води в теплообміннику. Для цього в дизайні надаються наступні елементи:

 • Флак. Він лежав дрова для подальшого згоряння. Його обсяг визначає потужність деревного опалювального котла, виготовленого вручну. Те ж саме стосується заводських моделей;
 • Сольник. Виконує дві функції. Найважливішим з них є постачання повітря для підтримки процесу згоряння. Саме вона створює тягу, необхідне для нормальної роботи домашнього нагрівального котла. Друге завдання полягає у складі золи. В іншому випадку він буде закупорювати контейнер печі;
 • Димохід. Потрібно керувати монооксидом вуглецю, з його довідкою формується повітряна тяга. Важливо правильно вибрати діаметр димоходу, оскільки без цього, дерево підігріву приватного будинку зменшиться за допомогою власної ефективності та ефективності;
 • Теплообмінник. У класичних моделях це область, розташована між внутрішнім та зовнішнім тілом котла. Він заповнений водою з системи. Для підключення до теплопостачання вдома в структурі є сопла.
READ  Акриловий камінь Плюси та мінуси

Основна проблема в опалюванні приватного будинку з дерев’яним котлом є відсутність здатності впливати на потенціал обладнання. Для цього ви можете обмежити приплив повітря через попелу, тим самим зменшуючи кількість кисню. У той же час буде впливати рівень пожежних опіків. Перш ніж придбати котел, необхідно дізнатися максимальну довжину дров, які можна завантажити до камери згоряння.

Довгі горіння котлів

Альтернатива класичним котла є моделями піролізу. Вони також мають назву котлів довгого горіння. Їх принцип роботи відрізняється від вищезгаданого і базується на відокремленні теплової маси не від згоряння дров, але генерується ними газ.

У дизайні немає кола. Його функція виконує спеціальне повітряний канал, який в більшості випадків має вентилятор. Після завантаження дров у первинну камеру, запалення їх. Через низький вміст кисню в цій області дрова не світиться, а деревний газ лікується в результаті цього. Вона рухається до зони виживання, де це відбувається з його запалюванням. У тієї ж частини двоконевленого деревного опалювального котла знаходиться теплообмінник.

Яка різниця в нагрівальних печах з водою з опаленням води з вищезгаданого будівництва? Основною перевагою є довге спалювання палива. На заводських моделях одного завантаження достатньо 4-6 годин котла. Крім того, переваги можна виділити наступним чином:

 • Здатність регулювати владу. У печах деревного опалення це пов’язано з відкриттям (закриттям) дверей Ашбар. У моделях піролізу ступінь водяного опалення регулюється за допомогою швидкості подачі повітря;
 • Реалізація низькотемпературного режиму опалення. Рівень опалення води в класичних моделях може досягати 95 ° С. Цей режим в даний час вважається неефективним. З нормальною теплоізоляцією будинку, оптимальний режим повинен бути 65/50. Це зменшить споживання енергоносіїв;
 • Практичне повне спалювання палива. На відміну від печей з підігрівом деревини з водяним опаленням, інтенсивність забруднення димоходу в піролізних котлах значно нижча.

Основним недоліком довготривалості котлів є висока вартість. Однак, якщо ви обчислюєте вартість операції, споживання палива економічна ефективність їх установки буде явною.

Для нормальної роботи деревного теплопостачання заміського будинку з піролізними котлами, необхідний повний набір автоматичної інтенсивності регулятора вентилятора. Він може бути підключений до зовнішніх датчиків температури.

Легкий дизайн системи

Ключовим елементом теплих водних підлог, укладених у дерев’яних будинках “сухий” у способі – металева пластина з пазом у формі перевернутої грецької букви ω (якщо ви дивитеся з кінця). Поглиблювальні стінки щільно покривають тіло труби з теплоносіями, а сторона “крила” пластин збільшують зону розсіювання тепла замість стяжки.

довідник. Пластини для рівномірного розподілу теплового потоку виконані з оцинкованої сталі та алюмінію. Їх ширина відрізняється і вибирається залежно від ступеня укладання (стандарт – під відстань 150 і 200 мм). Продукт може бути розбитий з власними руками на рівних частинах завдяки поперечним нотаткам (позорі).

Зліва від оцинкованої пластини, на правому алюмінієві

Використання металевих дифузорів, апарат для води може бути виконаний кількома способами:

 • Відповідно до технології знаменитого бренду голови, укладання труб потепління контурів у люміни між гендерними дошками;
 • Використання спеціальних полістирольних пластин для підкреслення підлоги, оснащених виступаючими підрозділами або готовими канавками;
 • з спалюванням поглиблення в звичайному пінопластці з спеціальним апаратом;
 • Використовуючи набори дерев’яних виробів, де канавки під нагрівальні водні ланцюги.

Кожна техніка має свої плюси і мінуси, але вони об’єднані 3 важливими властивостями: низька вага, ефективність та відсутність “мокрого” процесів, що значно прискорює установку. Незалежно від обраного методу, підлогу “пиріг” залишається незмінним і складається з наступних шарів (на відстані знизу вгору):

 • База для укладання ізоляції.
 • Теплоізоляційний матеріал.
 • Нагрівальні пластини.
 • Трубопроводи з циркулюючою водою;
 • Чистой підлоги.

Примітка. При встановленні води теплі підлоги на дерев’яній основі в нагріванні можна використовувати парові бар’єру та дифузійну мембрану (гідроізоляція).

Тепер ми детально розібравшись, тим краще підігрівати перекриття і як зробити теплий підлогу в дерев’яному будинку, застосовуючи будь-який із зазначених методів. Але спочатку – кілька слів про вибір компонентів.

Опалення в дерев’яному будинку з власними руками: конструктивні компоненти, схеми, опис відео та технологій

Опалення в дерев’яному будинку з власними руками може бути створений як конвертер і тип води системи. Технологія обробки труб, обговорених нижче, є універсальним. Це дозволяє приносити природний газ або використовувати тверде паливо. Серед основних елементів системи виділяються:

Система опалення в будинку масиву

Нижче наведено інструкцію про те, як нагрівається в дерев’яному будинку з власними руками

Встановлення котла

Для раціонального використання теплової енергії установка котла ближче до житлових приміщень. Для цього дається окрема кімната, розміщена між кухнею та житловим масивом.

Розподільні труби та регістри пов’язані зварюванням у єдину систему. Верхній пристрій пристрою доповнюється резервуаром розширення. Для рівномірного та ефективного розподілу енергії труби повинні мати рівний поперечний переріз.

READ  Укладання плитки на гіпсокартон у ванній кімнаті

Принцип роботи

Система опалення дерев’яного будинку з власними руками вимагає обладнання теплообмінника для опалення рідини в одиниці. При розширенні збільшення температури він забезпечує рух на закритому кільці труб. Теплообмін забезпечується шляхом нагрівання великої площі радіаторів та труб. Переміщення теплоносія для регістрів сприяє його охолодженню. Повернення до системи опалення (котел) забезпечується відповідно до другого ряду.

Опалення шосе в будинку з бару

Вода нагрівання дерев’яного будинку з власними руками забезпечує створення об’єму обсягу рідини. Розміщення пристрою можна проводити на одному рівні з нагрівальними пристроями або трохи вище. Це дозволяє створювати циркуляцію води через охолодження в трубопроводі.

Основні правила

 • Опалення приватного дерев’яного будинку з власними руками вимагає створення системи відкритих макетів. Мінімальний поперечний переріз труб 2-2½ дюйма (для стовбурів). Решта частини системи повинні мати діаметр – ¾ – 1½ дюйма.
 • Резервний резервуар створюється з листової сталі 2-3 мм і розрізана труба з великими параметрами.
 • Надається сторона повітряної труби без закріплення підкріплення (клапан). Щоб переглянути кількість води в резервуарі, розміщується покажчик рівня рідини.
 • Лінія для риболовлі закладена для руху нагрітого теплоносія. Він має гілки труб для одного або декількох пристроїв.
 • Водопровідна труба, розміщена біля котла, вимагає лінії за допомогою клапана. Ця риболовна лінія забезпечує поповнення та наповнення системи енергоносіїв.
 • Вимушена водна циркуляція забезпечується циркуляційним насосом (одним або декількома). Це сприяє підвищенню ефективності на 20-30%. Котл-котел у цьому випадку оснащений замкнутою конструкцією замкнутого навантаження 1,5 бар. Така схема підходить для газу або електричного опалення.

Система опалення в будинку сосни деревини

Схема опалення води

Для забезпечення здатності до зниження води з системи, є сопло з замиканням підкріплення та підключення до каналізації. За відсутності водопостачання системна накачка виконується за допомогою насоса через розрив у розширювальному танку. Після наповнення рідини, очищення перекриває штепсель. Щоб виключити заморожування резервуару розширення, вона ізоляція з ізоляцією або обладнали циркуляційну лінію риболовлі.

Блокування та годування здійснюється з невеликим зміщенням, що забезпечує напрямок до руху енергетичного носія.

Така система забезпечує бездоганне проходження повітряних мас через трубу для переміщення рідини з розширювального бака та сопла, розташованої у нижній положенні системи.

Увага! Використання різноманітних монет, регістрів та порожнистих вбудованих елементів створить комбінований тип опалення (конвектор-вода), що характеризується високою ефективністю та легкістю установки.

Через те, що водяне опалення має універсальний дизайн, можна провести паралельну установку двох, а потім трьох генераторів тепла. Це забезпечить повну автономію при провалі одного теплогенератора

Типи водного опалення

 • Однобічний. Він забезпечує зв’язок однієї труби з усіма нагрівачами в ході руху рідини. Ця система усуває рівномірне нагрівання та регулювання температури в окремих радіаторах. Він має низьку вартість та простоту монтажу.
 • Двостороння. Радіатори з’єднані з використанням двох труб, укладених паралельно до руху теплоносія в системі. Вони забезпечують швидке регулювання нагріву рідини та рівномірності нагрівання внутрішнього простору.
 • Колекціонер. Він має свій власний канал та повернення труби, що утворює єдину систему за допомогою колекторів розподілу. Це сприяє повному контролю над усіма радіаторами в приміщенні з розподільчого кабінету.

Електричне опалення

При встановленні електрокотера, ви можете скористатись системою “теплого підлоги” або однієї-з’єднувальної/подвійної схеми версії нагрівання. Встановлення першого дизайну вимагає конкретного монтажу. Однак, щоб зменшити рівень опалення, ви можете застосувати електричний котел.

Для створення пристрою, металопластикові труби будуть зобов’язані розділом 16 – 20 см. Їх стиль забезпечується на теплоізоляційному шарі. Схема розміщення може мати спіральну, діагональну або паралельну форму. З бази колекторної трубки, підключеної до нагрівального пристрою, відстань становить 10 см від стін. Друга ланцюг забезпечує вільне місце 40 см (по відношенню до першого). Він забезпечується для укладання зворотної трубки в існуючому просторі. У результаті крок укладання утворює сегмент 20 см.

Основна проблема печей з контуром води.

Основною проблемою контурних печей є зворотна сторона медалі своєї головної переваги. Вода, будучи хорошим теплоносіями швидко нагрівається і добре дає тепло. І метал добре працює добре

Ось чому печі з водою, досить швидко, щоб вийти. Відомий факт, що для ефективного впливу тепла та нагрівання вдома вам потрібна певна температура поверхні. Отже, це плита з контуром води температура дає під час виступу і не довго. Потім слідує наступне.

Печі, що має всередині води, швидко виходить, для деяких винятків (деяких моделей). І самі труби, з урахуванням вищезгаданих характеристик, швидко дають тепло і охолоджують теж.

Знайома історія Плита з водним контуром до трьох разів на день, якщо не більше. Але для мене двічі на день це вже багато для протесту печі. Отже, краще покласти два печі в будинку, обруби будуть меншими, а ефект (ефективність) від дров. Це не жарт

Але печі швидкого опалення та печі, як на роботі двічі на день, є польві

Така інтенсивна робота печі часті протести призводять до прискореного перелом печі. Старі печі з контуром води виглядають старим не через вік, а скоріше, у своїй суті. Вони постійно формуються, тому що вони постійно потонують, кладка знищується, тріщини. У мене є друг, який висихає в заморозках, його плита проста, не зупиняючи їй плиту з водним контуром.

Третя проблема виникає, коли реєстр не встановлюється в печі, але, наприклад, в шапці. При змішенні такої печі, коли прохолодно прохолодно, виникає велика кількість конденсату. Згідно з нашими розрахунками, з першою протостою такою духовкою тече до 2 літрів конденсату в духовці! Якщо ви не робите спеціальні пристрої для збору конденсату, ця печі завжди буде знущається

READ  Килимки для укладання води

І це загрожує постійними проблемами з крос-піччю, величезною кількістю сажі на реєстрі та швидко закупорювання печі.

Ми вибираємо котел

Якщо джерело є газом, найкраще вибрати автоматичний газовий котел. Такий генератор обладнаний насосом та захистом. Якщо димар не надається, то вам потрібно зупинити свій вибір на котлі з закритою камерою згоряння. І для видалення повітря в такому котлі ви можете використовувати коаксіальну трубу. У той же час гроші будуть збережені на установці.

Котли настінні вже мають повну автоматичну, але за обсягом води більше 100 літрів, встановіть додатково розширювальні танки, навіть якщо є вбудований. Він дасть можливість компенсувати розширення води при нагріванні. В іншому випадку тиск у котлі при збільшенні температури значно збільшиться, а автоматизація часто відключається.

Якщо вибір впав на електричний котел, краще вибрати повну машину, з інтегрованим насосом та резервуаром розширення. Цей варіант буде більш зручним у встановленні та уникнути багатьох помилок.

Обов’язково використовуйте спеціальний пристрій для стабілізації електроенергії для такого котла.

Якщо паливо має жорсткий характер, то такий котел може бути встановлений сам, просто знаючи, як зварювати. І здатний зварювання труб опалення. Температура виходу в такому типі котла може досягати 100 градусів, і це буде важко без використання професіоналів для встановлення будь-яких труб, крім заліза.

Ви можете використовувати пластикові труби в системі з котлом, що біжить від твердого палива, але потребує спеціального з’єднання. Тільки високопрофесійні теплові інженери можуть виконувати його.

Коли вибрано котел, вам потрібно підібрати правильно труби та радіатори. Матеріал для труб сьогодні використовують різні. Але при встановленні власними руками краще використовувати пластик. Вона легко монтується. Якість металевих труб сьогодні погіршилася. Отже, з запропонованої версії, виберіть металевий пластик або поліпропілен.

Вибрано матеріал, він залишає намалювати схему та вибрати проект для вашого будинку. Проект Buda залежить від типу опалення, який ви вибираєте.

Радіатори вибирають залежно від того, який теплообмін ви хочете отримати, і що підходить до вашого інтер’єру. Чим більше розділів на радіаторах, тепліше буде в будинку. Розрахунок Створити 1 розділ на 1, 5 квадратних метрів.

Поява радіаторів не повинна псувати загальний вигляд. Правильний вибір, який ви подивилися

Розрахунок матеріалів, вироблених після підготовки докладної схеми системи опалення вашого будинку.

Для дерев’яного будинку зазвичай приймають радіатори з нижчим записом. Це пов’язано з тим, що приховування труб у стіні такого будинку важко. Вони ховаються під підлогою між підлогами.

Як працює система

Якщо ви плануєте самостійно витрачати тепло в кімнаті, варто розуміти дизайн та принцип водяного опалення. Три компоненти будь-якої схеми:

 • Установка, що генерує теплову енергію та передавальна вода;
 • макет трубопроводів;
 • Опалювальні прилади, розташовані в опалювальних кімнатах.

Опалення старого будинку

Примітка. Запобіжні клапани – крани, балансувальні клапани, змішувальні клапани – завжди частина проводки. Додаткове обладнання – циркуляційний насос, розширювальний танк – частина котла або встановлена ​​окремо.

Принцип роботи системи базується на передачі тепла від джерела до нагрівальних пристроїв за допомогою рідкої робочої рідини – звичайної води, здатної поглинати велику кількість енергії (специфічне тепло – 4.18 кДж/кг ° С). У деяких випадках застосовується не замерзальна рідина – водний розчин етиленгліколю або пропіленгліколю. Як це відбувається:

 • Спалювання вуглеводневого палива або споживаючої електроенергії, установка нагріває воду до температури 40 … 90 градусів.
 • Гаряче теплоносій рухається через труби з насосом або природним шляхом (через конвекцію) до радіаторів води.
 • Теплообмін відбувається між нагрівальними пристроями та повітрям приміщення – вода, що протікає через акумулятор охолоджують при 10-20 ° С, атмосфера приміщення зігрівається. Плюс, гаряча поверхня радіатора висвітлює інфрачервоне теплове випромінювання.
 • Охолоджена теплоносія повертається до шосе до теплогенератора, де знову нагрівається до бажаної температури.
 • Надлишок води, утвореного під час термічного розширення, надходить у спеціальну контейнер. Коли температура в системі падає, рідина знову зменшується і залишає резервуар для розширення.

довідник. Інтенсивне випромінювання інфрачервоного тепла Поверхня батарей починається при температурі більше 60 ° С.

Перед проведенням опалення, пам’ятайте одне правило: ефективність нагрівання практично не залежить від обсягу води в системі. Цей показник впливає лише на швидкість розминки/охолодження на початку тепла.

Перелік дійсно важливих функцій:

 • Різниця температури на вході та виходу домашнього нагрівача, максимально допустимий – 25 градусів;
 • Джерело живлення – повинна бути обрана розрахунком втрати тепла через зовнішнє нагрівальне повітряне повітря для вентиляції;
 • споживання теплоносія – об’єм води, що проходить через опалювальні пристрої протягом 1 години;
 • Гідравлічний опір трубопровідної мережі разом з радіаторами, ідеально не повинен перевищувати 1 бар (10 м водяної колони).

Пояснення щодо загального обсягу теплоносія у трубах дасть експерт Володимира Сухорукова у своєму

Водяне опалення в дерев’яному будинку самостійно роблять це самостійно
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS