Затирання швів кахельної плитки на підлозі

 • суміш на цементній основі;
 • суміш на епоксидній основі.
 • Затирання для кахлю на цементній основі – це сухі суміші, які розводяться рідким латексом або звичайною водою. Усі вони поділяються на три типи:

Затирання швів плитки. Ремонт ванної.

 • сухий затверджувач;
 • суміш латексу із цементом;
 • промисловий цемент.
 • Затирання для кахельної плитки на основі епоксидної смоли містить затверджувач і власне смолу, які роблять шви стійкішими до різноманітних хімічних елементів та ударостійкими.Затірка для швів кахлю такого типу досить дорога, тому використовується в основному в торгових та виробничих приміщеннях.
 • Перевірити на висихання клей, на який була укладена керамічна плитка.
 • Очистити шви між плитками від бруду та сміття.
 • Видалити роздільники.

Важливо: деякі виробники заявляють, що роздільники можна залишати у швах та затирати.

Але в цьому випадку шар затирання буде над розділювачем дуже тонким, і мати зовсім інший колір після застигання.

Як очистити поверхню

Щоб кахельне покриття набуло завершеного вигляду, потрібно подбати про його чистоту та видалити всі сліди від замазки. Затирати плитку зазвичай потрібно в два-три підходи, якщо мастика просідає при висиханні, чищення поверхні проводять у самому кінці.

Для цього намочіть поролонову губку водою та промийте кахель, щоб затирання на його поверхні злегка розмокла. Далі за допомогою шпателя або скребка видаліть всі надлишки, тримаючи інструмент перпендикулярно до поверхні. Розлучення та залишки видаляються губкою або вологою ганчіркою, за її допомогою можна підкоригувати шви. Зверніть увагу, вони не повинні бути опуклими або заходити на саму плитку. Для чищення рифленої кахлі можна скористатися старою зубною щіткою та водою.

Будь ласка, зверніть увагу: ви повинні працювати з ще не нарешті висушеним мазком, інакше це буде дуже важко пом’якшити це, що зробить його складним і уповільнюючи процес очищення.

READ  Тротуарная плитка укладка на раствор

Зіскрібаючи масу, що затверділа, ви ризикуєте пошкодити кахель, особливо якщо його поверхня глянцева. З рельєфної плитки такий матеріал видалити практично неможливо. Наприкінці обробіть блискучий кахель засобом для скла і наполіруйте його.

Затирання швів керамічної плитки: знаємо чим і як правильно затирати шви

Сучасний ринок будівельно-оздоблювальних матеріалів радує різноманітністю вибору, проте, безперечні лідери у цій сфері визначилися вже давно. Керамічна плитка – один з найкращих облицювальних матеріалів, перевірених часом. Оброблена плиткою поверхня, практична і служить довго, а наявність матеріалу необмеженої палітри кольорів дозволяє втілити найвишуканіші дизайнерські проекти. Крім того, популярність плитки пояснюється ще й тим, що в принципі обробити плиткою стіни можна самостійно, а необхідні рекомендації можна легко знайти в глобальній мережі. Наприклад, ми хочемо запропонувати максимально корисну інформацію про те, як затирати шви на плитці.

Види затирок

На сучасному ринку присутні два основних види затирання — епоксидне та цементне затирання.

Цементне затирання. Є сухою сумішшю, яку необхідно розбавити водою або спеціальним латексом для приведення в робочий стан.

затирання, швів, кахельної, плитка, підлозі

У продажу також є вже готові затиральні суміші, але обійдуться вони трохи дорожче. Більшість цементних затирок мають у своїй основі Портланд-цемент і відрізняються лише добавками.

Цікавий факт! Портланд-цемент отримав свою назву через те, що за кольором нагадує будівельний камінь, який видобувся в Портланді.

Затирання швів плитки на підлозі

Епоксидне затирання. Даний вид заснований на епоксидній смолі і отвердителі, внаслідок чого шви мають більшу ударостійкість і хімічну стійкість. Ця затирка більш дорога, ніж затирка на цементній основі і використовується в основному на виробничих або торгових об’єктах.

Також її відмінною особливістю є підвищена в’язкість, що ускладнює процес роботи, тому тільки досвідчений майстер зможе успішно з нею працювати. Крім цього, епоксидне затирання можна використовувати тільки при роботі з плиткою товщиною не менше 12 мм і шириною шва від 6 мм, так як вона не зможе проникнути у більш вузькі шви.

Важливий! При виборі розтину, уважно прочитайте інструкції від виробника. За характеристиками, зазначеними в ній, ви можете легко визначити, що вам потрібно.

Багато власників додатково покривають шви з спеціальним герметиком. Його використання не є обов’язковим, але рекомендується, якщо ви хочете, щоб плитка прослужила якнайдовше. Він попереджає надмірне поглинання плиткою вологи, а також перешкоджає появі неприємних плям. У випадках, коли обрана неглазурована плитка, її необхідно покрити рідким герметиком повністю, оскільки його нанесення тільки на шви не забезпечить необхідний захист. Вибір герметика в основному залежить від виду і виробника вашої затирки, але зазвичай до його складу входить силікон, акрил або лак.

READ  Яку плитку краще класти на підлогу

Нанесення цементної затірки

Розводимо суху суміш водою за інструкцією. У кольоровій грутці є кристали барвника, які розчиняються лише через пару хвилин. Тому, після першого замішування, потрібно почекати 5 хвилин і повторно змішувати суміш. Інакше, як

Щільно заповнюємо шви теркою/гумовим шпателем хрестоподібними рухами.

Покласти шви підлогових плиток докладно

Особливості безперервної плитки

Така плитка укладається з мінімальними швами, але зовсім без швів укладати її не можна. При стандартному підході (затирання швів керамічної плитки та змивання надлишок губкою) важко зробити шов урівень. Зазвичай він провалюється і утворюється канавка, в якій потім збиратиметься бруд і волога. До того ж гострі кути стануть місцем потенційних сколів.

Щоб уникнути цих проблем, закладання швів цементною сумішшю робиться за такою технологією:

 • Шви заповнюються гумовою теркою як завжди. Суміш повинен бути нанесений на плитку або з невеликим горбком.
 • Прибираємо надлишки з глазурі плитки. Щоб це було простіше зробити, попередньо поверхня плитки зволожується губкою (волога не повинна потрапити до швів).
 • Чекаємо на висихання затірки. Проходимо по шву поперечними рухами шматком гофрокартону. Надлишки зітруться і вийде рівна площина.
затирання, швів, кахельної, плитка, підлозі

Перед використанням цього методу потренуйтеся на невеликій ділянці. Якщо плитка з м’якою глазур’ю, на ній можуть залишитися мікродрапини від картону. У такому випадку потрібно затирати її по-старому в 2 заходи.

Як втирати шви на плитку на підлозі: поради щодо вибору отрути і як протріть шви

Затирання виконує відразу кілька функцій: забезпечує гідроізоляцію швів, перешкоджає появі цвілі, приховує дрібні дефекти укладання та нерівності кромок самої плитки. Крім того, саме затирання надає облицюванням акуратного, завершеного вигляду, підкреслює колір і фактуру плитки. Розглянемо, як затирати шви на плитці на підлозі, і який склад для цього потрібний.

READ  Укладання плитки у ванній на нерівні стіни

Вибір суміші для затірки

Для правильного закладення швів на плитці потрібно використовувати потрібну суміш. Етап вибору матеріалу грає не меншу роль, ніж процес роботи. Затирання для плитки підбирається в залежності від таких критеріїв:

 • кольори. Цей пункт вважається найважливішим у виборі кошти. Саме завдяки відповідному кольору можна гармонійно доповнити дизайн кахлю. Універсальне рішення використовувати біле затирання. Іноді в інтер’єрах зустрічаються контрастні рішення, але це відбувається набагато рідше.
 • Властивості та склад. У спеціально призначених сумішах для затирання містяться такі матеріали: алебастр, гіпс, епоксидні смоли, портландцемент та інші. Саме від виду структури залежать властивості суміші. Для ванних кімнат, експерти рекомендують застосовувати крути, які містять водно-репелентні компоненти. Для тих поверхонь, на яких планується досить високий рівень навантаження, вони рекомендують вибирати грубі та міцні композиції. Оптимальне рішення. це епоксидна суміш.
 • Призначення. Для того щоб обробляти стінові та статеві шви, виробники виготовляють різні види затирок. Суміші для підлоги більш чіпкі, оскільки плитка для підлоги постійно контактує з взуттям та іншими предметами. Тому не варто застосовувати пухкі структури.

Найпопулярніший розчин для підлоги плитки Цемент і епоксид. Перший варіант є сухою речовиною, яку потрібно розбавляти водою або спеціальною латексною речовиною, щоб привести в робочу форму.

Епоксидні затирання засновані на отвердителі та епоксидній смолі. Завдяки такому складу шви стають ударостійкими та хімічно стійкими. Відмінна характеристика такої речовини для статевої плитки – високий рівень в’язкості, який значно ускладнює роботу. Крім того, у будівельних магазинах ви можете купити готові хмари, але вони набагато дорожчі. Найчастіше для ущільнення, суміші CEREZITE, атлас або Геркулес.

Дизайнери рекомендують підкреслити шви, використовуючи відтінки, які будуть трохи темнішими, ніж плитка. Завдяки такому рішенню можна підкреслити строгість геометрії, а бруд, який згодом з’явиться, стане не таким помітним.

Затирання швів кахельної плитки на підлозі
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS