Зазор від стіни при укладанні ламінату

Зазор між стіною та ламінатом

Ламіновані підлоги отримують збільшення популярності та визнання. Це сприяє їх відмінному вигляду та надійності, наявності вартості та простоти установки. Виконати укладання даного покриття можна навіть за відсутності навичок і досвіду, але необхідно знати і враховувати деякі нюанси. Наприклад, необхідно при укладанні залишати технологічний зазор між стіною та ламінатом. Про необхідність зазору, його розміри йтиметься.

Як впливають на ламінат зазори на стиках

Якщо з’явилася ледь помітна щілина між ламелями, закономірно виникає запитання: «Чи треба її забирати?» Особливо це актуально, якщо утворилася вона десь у куточку, вид не псує, і начебто не заважає.

Відповідь однозначна: ліквідувати будь-який несанкціонований зазор потрібно обов’язково! В іншому випадку буде досить неприємні наслідки:

  • Пил забивається в тріщинах, бактерії розводять, мікроскопічні живі організми розводять, викликаючи проблеми зі здоров’ям з їх доцільними, які хтось може взяти на себе алергію до ламінату.
  • Під час вологої очистки буде волога. З часом деформація сполуки неминуче починається, набагато більш критична і складно виправлена.
  • Через зазор неправильно розподіляється навантаження на покриття, створюються непотрібні напруги, можуть утворитися щілини в з’єднаннях сусідніх ламелей, руйнуватися замки.
  • Якщо не з’ясувати причину, через яку виникла проблема, вона сама не зникне. Отже, з’являться інші слоти, процес буде продовжуватися.

Враховуючи способи переміщення ламінату, щоб видалити розрив, потрібно зрозуміти, чому він був утворений. Виходячи з цього, вирішуйте, чи слід розбирати всі покриття або можуть бути усунені слотом без додаткового часу та витрат на оплату праці.

Як переконатися, що зазор правильної ширини?

Для дотримання технологічного зазору використовуйте спеціальні розпірки або клини, встановлюючи їх між стіною та покриттям для підлоги. Ці пристрої можна придбати в будь-якому будівельному магазині. Найбільш бюджетним варіантом є використання для цих цілей, що знаходиться під рукою: прищіпки, вилки, дерев’яні бари та подібні.

Покласти перший рядок, між ламінатом і стіною, помістіть стійку/клини на відстані близько 50 см один від одного. Переконайтеся, що вони не знаходяться прямо на стику – при необхідності посуньте їх трохи убік. Не видаляйте розпірки до тих пір, поки не покладете останній ряд: інакше в процесі роботи щось може непомітно зрушити. Після завершення видалити спеціальні розпірки буде легше, ніж використовувані замість них прищіпки та ін., які легко застряють.

Наші відеоролики допоможуть правильно укласти ламінат. Це свого роду короткі інструкції з швидкого та легкого укладання ламінованих підлог. Тема технологічних зазорів освітлена в ролику # відрізати та зафіксувати.

Зазори, шви, переходи та міжкімнатний монтаж деталі, які ми часто втрачаємо

Якість укладання ламінату завжди визначає термін служби даного підлогового покриття. Чим більше майстер витрачає часу та сил на підготовку основи під настил, чим ретельніше вибирає допоміжні матеріали, і чим обережніше робить виміри, тим довше полотно радуватиме око.

Коли Ви робите ремонт самостійно, це, поза всяким сумнівом, викликає справжню повагу. Особливо в тих випадках, коли Ви дійсно хочете дізнатися більше, перш ніж приступати до роботи. Більшість із нас знайома з процесом, але лише загалом. Тому ми вирішили зупинитися детальніше на моментах, які часто не беруться до уваги.

Інструкція укладання ламінату своїми руками

панелей знаходяться замки, за допомогою яких вони стикуються разом.

Верхнім шаром ламінату є міцна плівка, яка несе в собі функції захисту панелі від сонячних променів, вологи і так само механічного стирання в процесі його експлуатації. Наступний шар це папір, на якому

яку нанесено фактуру або забарвлення різних м

атеріалів: дерево, камінь, пісок тощо. д. Далі йде несучий шар із деревоволокнистої плити високої щільності, який і задають міцність майбутнього покриття. І, нарешті, завершальний шар із просоченого різними смолами паперу, який служить для захисту несучого шару від вологи.

READ  Розбирання стінної оболонки від керамічної глазурованої плитки

Підготовка поверхні

Після того як ви купили ламінат і привезли його додому необхідно потримати в приміщенні протягом декількох днів, щоб він адаптувався до вологості та температури та прийняв відповідні розміри. Отже, куплений ламінат вже лежить у квартирі і чекає на своє укладання. Спочатку потрібно оцінити якість поверхні. Якщо у вас стара дерев’яна підлога, то необхідно будівельним рівнем перевірити його горизонтальність. На довжині близько 2 метрів допустимі перепади кілька міліметрів. Якщо ж нерівності перевищують межу, то доведеться вирівняти нерівності шліфувальною машинкою. Також необхідно перевірити його жорсткість. Якщо дошки прогинаються навіть від людської ваги, їх необхідно замінити або зміцнити. При настиланні ламінату на бетон необхідно, як і у випадку з дерев’яною підлогою, провести перевірку його горизонтальності. При виявленні яких-небудь невеликих відхилень нанести стяжку, що самовирівнюється. Далі на поверхню потрібно укласти гідроізоляцію з поліетиленової плівки перпендикулярно напрямку укладання ламінату. У той же час, спинка сусідніх смуг повинна бути не менше 20 см. Для того щоб у процесі укладання ламінату не зрушити окремі смуги, МирСовєтов рекомендує в декількох місцях з’єднати їх самоклеючою стрічкою. Щоб збільшити економію тепла до поверхні бетону, можна закрити листи з 10 мм фанеру. Так само ламінат можна укладати прямо на лінолеум. Для цього необхідно лише перевірити жорсткість і смертність бази під ним. Гідроізоляцію в даному випадку можна не укладати. Також як субстрат ви можете використовувати штекер. Це більш екологічний матеріал, однак, і дорожчий.

Укладання ламінату.

Далі потрібно вибрати напрямок ламінату. Якщо вікна знаходяться на одній стіні кімнати, то рекомендується використовувати пряме укладання ламінату вздовж напрямку сонячних променів. Це пов’язано з тим, що при укладанні поперек напряму джерела світла, тіні від стиків панелей будуть більш помітні і можуть зіпсувати зовнішній вигляд. За способом з’єднання ламінат можна розділити на клейовий та безклейовий (замковий). Замковий ламінат ділиться, як правило, на 2 типи, залежно від системи защіпки. Перший тип збірно-розбірні замки, або Click-замки. Другий замок засувка, або Lock-замки. Також Click замки часто називають замком під 45 градусів або подвійний замок. Основна різниця у цих замках особливість у монтажі покриття. Головне перевагами Click замків вважається, по-перше, низька ймовірність пошкодження панелей при укладанні, а по-друге, висока міцність з’єднання. Lock-замки це більш економічний варіант. Зазвичай ламінат з таким типом замку коштує трохи дешевше, проте якість зчеплення панелей так само нижча.

Укладання ламінату блокування, клацніть замки.

Розглянемо процес монтажу покриття із Click-замками. Для початку за допомогою рулетки вимірюємо ширину кімнати та розраховуємо ширину панелей останнього в ряди, що викладається вздовж стіни. Якщо ширина буде менше 5 см, то необхідно розпиляти дошки в першому та останньому рядах, щоб їхня ширина була однаковою. При цьому потрібно врахувати зазор кожної стіни, який повинен становити близько 10 мм. Укладання зазвичай починається з лівого кута приміщення у напрямку світла по поверхні стіни з довгою стороною панелі ламінату. У той же час, як вже згадувалося, стіни встановлюються просочуючими клинами товщиною близько 10 мм, яка буде служити майбутній розрив. Після закінчення робочих клинів видаляються. Прогалини необхідні для того, щоб теплова експансія ламінату не стоять на кінці. Мирсоветов хотів би звернути увагу на те, що в приміщенні більш ніж 12 метрів слід збільшити кліренс. Його розмір розраховується, виходячи із співвідношення 1,5 мм на один метр довжини.

Отже, перша дошка поклала лівий кут стіни. Поруч з ним з кінцевою (більш короткою) стороною під кутом близько 30 градусів, наступна панель вставляється та знімається, натиснувши панель на підлогу. Так що продовжуйте до кінця стіни. Торцеві шви наступного ряду необхідно змістити мінімум на 30-40 см щодо попереднього ряду, щоб досягти шахового порядку. Це необхідно для рівномірного розподілу тиску на панелі. Ось варіанти. Якщо в кінці ряду вам довелося відрізати панель ламінату потрібної довжини, то залишок цієї панелі можна використовувати як першу панель наступного ряду, що укладається. Якщо ж у ряду вийшло ціле число панелей, то щоб отримати шаховий порядок у укладанні, краще почати з ламінатної панелі, розрізаної надвоє. Починаючи з панеллю різання, другий рядок просто підключіть кінцеві короткі сторони один з одним, не докрівеючи першим. Потім підключіть рядки один одного. Для цього вже з’єднані між собою панелі другого ряду піднімаємо над підлогою на кілька сантиметрів, вставляємо в гребінець першого ряду (також під кутом приблизно 30 градусів) і защіпковуємо натисканням до підлоги.

READ  Як видалити чорну форму на стінах

Також укладання наступного ряду можна проводити шляхом з’єднання спочатку довгих сторін панелей, а торцеві частини з’єднати, підбиваючи молотком панелі. У той же час, щоб не пошкодити панель, потрібно прикріпити невеликий бар. Одним із цих способів укладаємо і наступні ряди.

Чому необхідно виставляти зазор між ламінатом та стіною

Укладання замкового ламінату, Lock-замки.

У разі використання Lock замків, шип однієї панелі вставляється в паз іншої. У цьому випадку панелі повинні лежати по горизонталі один одному. Далі за допомогою молотка та бруска панелі підбиваються один до одного. Тепер розглянемо сам процес. Так само, як і у випадку Click-замку, розраховуємо ширину останнього ряду панелей з урахуванням зазору. При ширині панелей останнього ряду знову розпилюємо дошки першого та останнього рядів так, щоб вони були рівними по ширині.

Укладання ламінату починаємо з далекого лівого кута. Ми поставили першу панель. Поруч з ним з кінцевої сторони строго горизонтально приносять другу панель, вставте шип у канавках попередньої панелі та підшипник молотком і бар. У такий спосіб укладаємо весь ряд. Починаючи укладання наступного ряду, не забуваємо, що місця з’єднання панелей у ряді також необхідно змістити для отримання шахового порядку, що забезпечить рівномірний тиск на всю поверхню підлоги, що укладається. Першу панель другого ряду, піднісши горизонтально до першого ряду, з’єднуємо шип у паз. Другу панель другого ряду також з’єднуємо з першим рядом, причому трохи відступаємо від торцевого шва першої панелі на кілька сантиметрів. Торцеві шви з’єднуються підбиванням другої панелі до першої.

Укладання останнього ряду та останні панелі в рядку (стилізація на стіні) виконується за допомогою затискача. При цьому вам знадобиться відрізати панель для заповнення того простору, що залишилося між стіною і передостанньою панеллю (з урахуванням зазору для розпірних клинів). Для того щоб відрізати потрібну частину ламінатної панелі Мирсоветов рекомендує наступний спосіб: кладемо її зверху на передостанню панель так, щоб їх краї один в один накладалися один на одного. Зверху на них прикладаємо ще одну, третю панель, але вже так, щоб вона одним зі своїх країв прилягала до стіни. Відповідно до протилежної до стіни краю третьої панелі, ви дивитеся на риболовну лінію на другому панелі, це буде необхідною частиною покладання. У такий спосіб укладаємо всю поверхню підлоги.

Укладання клейового ламінату.

Основною перевагою клейового ламінату є надійний захист стику панелей від проникнення вологи, внаслідок чого продовжується термін служби покриття. Мінуси більш складного стилю та додаткових витрат на клей. Операція підлоги можна розпочати лише 10 годин після укладання. У зв’язку з тим, що панелі жорстко кріпляться одна до одної, покриття вже не можна буде розібрати та використовувати повторно. Крім цього, клейовий ламінат не рекомендується використовувати на підлогах з підігрівом.

При укладанні клейового ламінату на торці панелей наноситься спеціальний водовідштовхувальний клей. Потім панелі пов’язані з принципом Spool-Groove. Тут важливо в жодному разі не економити на коштах, наприклад, шляхом використання звичайного ПВА клею. Він виготовляється на водній основі, і його використання, швидше за все, призведе до здуття поверхні ламінату, і як наслідок порушення стиків. Спеціальний водовідштовхувальний клей можна купити в будівельному магазині або запитати про його наявність у місці покупки ламінату. Кількість нанесеного клею вибирається згідно з інструкцією виробника. Найкращим варіантом буде застосування клею по всій довжині канавки, як з коротким, так і з довгою стороною панелі. Всі рекомендації у напрямку укладання та встановлення розриву такі ж, як і для благословенного ламінату. Давайте приступимо до покладання. Спочатку укладаємо перший ряд панелей із встановленим зазором. Для цього першу панель укладаємо пазом до стіни. Після чого на верхню кромку торцевого паза другої панелі рівномірно наносимо клей. Наносити клей Мирсоветов рекомендує з надлишком, щоб забезпечити надійність з’єднання. Вставляємо в цей паз шпунт наступної панелі і акуратно підбиваємо її за допомогою молотка і бруска, залишки клею, що виступили на поверхню, протираємо вологою ганчіркою. Процес повторюємо до повного укладання ряду. Після того як перший ряд ламінату покладено, приступаємо до другого ряду. Першу панель другого ряду розрізаємо навпіл, з метою усунення торцевих швів. Промазуємо бічну частину паза панелі другого ряду клеєм і кріпимо до панелі першого ряду. Панель підбиваємо за допомогою бруска та молотка. Далі підняти наступну панель. Наносимо на бічний і торцевий паз клей і трохи змістившись від першої панелі другого ряду, підбиваємо цю панель до першого ряду. А потім уже другу панель підбиваємо до першої. Надлишки клею знову видаляємо ганчіркою або вологою губкою. Після укладання перших 3 рядів рекомендується почекати 2 години для висихання клею. Процес продовжуємо до повного укладання поверхні. Прикладання останнього ряду рекомендується використовувати збірку Lomik для підключення серії. Працювати їм потрібно акуратно, щоб не пошкодити панель ламінату чи стіну.

READ  Як лежати декоративний камінь на стіні

Якщо нагрівальні труби проходять через підлогу, рекомендується зробити шаблон паперу, який передається на встановлену панель. Отвори вирізуються за допомогою електролобзика. У місцях з’єднання панелей з дверною коробкою також не забуваємо залишати зазор. Після того, як укладання ламінату завершено, розпірні клини видаляють, а зазор закривають за допомогою установки плінтуса. Важливо! Кріпити плінтус необхідно до стіни, а не до підлоги. На цьому все, вдалого укладання.

Підготовка вкладишів

Одним з показників рівномірного покриття, що ламінує, є забезпечення рівного зазору між стіною і покриттям. Це забезпечується кілочками однакової товщини. Фахівці найчастіше використовують деталі тієї ж ламінованої дошки, яку укладають.

Кільця ставлять вертикально по всьому периметру по поздовжній частині дошки. в центрі кожного елемента, в поперечній частині. по центру ширини кожного елемента.

Укладання ламінату проводиться відповідно до рекомендацій виробника системи тепла підлога. При виборі матеріалів тільки враховуйте, що для теплої підлоги не підходить ламінат із восковим просоченням замків. При нагріванні віск стає м’яким і може давати специфічний запах.

Установка плінтуса. Зазор ламінат – стіна! Ламінат уперся у стіну. Підрізання ламінату | Роман по підлогах

Гіпотетично такий монтаж можливий. Лінолеум не найкраща підкладка під ламінат, а зверху коркову підкладку укладати ризик виникнення люфту в замках, через який з’явиться скрип. Але найбільша проблема підлога під ламінатом в переважній більшості випадків нерівна.

9 помилок при укладанні ламінату/Поради від практикуючого майстра [Ідеї для життя]

Якщо у вас є бажання уникнути вирівнювання вирівнювання, виберіть будь-який лінолеум, натуральний лінолеум (мармолеум), або клейові пробкові підлоги.

Зазор від стіни при укладанні ламінату
Догори
| Denial of responsibility | Contacts |RSS